Analogni fotoaparat

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Odgovori
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Analogni fotoaparat

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Ali je že kdo (od vas) poizkusil slikati iz zraka z čisto navadnim fotoaparatom, takim na film?
Namreč v tem vidim kar nekaj pozitivnih strani:
-Nizka cena in s tem tudi pogrešljivost
-Visoka ločljivost (Baje okoli 15 MP) ***
-Teža (precej lahki)
-Iz fotografij je enostavno narediti album za spomin ;)
-ni bojazni, da bi se sam od sebe ugasnil

***Ločljivost v elektronski obliki je odvisna od skenerja. Dobijo se tudi profi skenerji za skenirat direkt iz filma, prav pa pride tudi navaden skener.

Po mojem največji minus pa je, da je število slik na filmu omejeno in da film stane.


Sam razmišljam, da bi uporabil takšen čisto preprost fotoaparat brez zooma, ki pa ima seveda vgrajen motorček in baterijo, ki ob vsakem posnetku zvrti film avtomatsko naprej.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Jaz sem uporabljal fotoaparat za enkratno uporabo in so posnetki čisto vredu izpadl. Je pa res, da sem moral po vsakem posnetku pristati in ponovno naviti film (no saj sem itak izpraznil akumolator, ko sem dosegel primerno višino, tako da me to ni motilo).
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Če smo že pri ceni. Dobiš kak star digitalc tudi za nekaj 10€. Pa nimaš komplikacij. Razvijanje je pa še lažje kot iz filma. Preprosto pošlješ preko neta.

Recimo 3,2Mp za 15 €

http://www.bolha.com/digitalni-fotoapar ... 1272600375
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Re: Analogni fotoaparat

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

klima49 napisal/-a:Ali je že kdo (od vas) poizkusil slikati iz zraka z čisto navadnim fotoaparatom, takim na film?
Namreč v tem vidim kar nekaj pozitivnih strani:
-Nizka cena in s tem tudi pogrešljivost
-Visoka ločljivost (Baje okoli 15 MP) ***
-Teža (precej lahki)
-Iz fotografij je enostavno narediti album za spomin ;)
-ni bojazni, da bi se sam od sebe ugasnil

***Ločljivost v elektronski obliki je odvisna od skenerja. Dobijo se tudi profi skenerji za skenirat direkt iz filma, prav pa pride tudi navaden skener.

Po mojem največji minus pa je, da je število slik na filmu omejeno in da film stane.


Sam razmišljam, da bi uporabil takšen čisto preprost fotoaparat brez zooma, ki pa ima seveda vgrajen motorček in baterijo, ki ob vsakem posnetku zvrti film avtomatsko naprej.
V katerem letu živiš? Nekako se bolj težko strinjam s katerokoli točko... Poceni je šrot, digitalni šrot je pa še cenejši. Lahki tudi niso, pa majhni še toliko manj. Visoka ločljivost... Pri tvojih lahkih poceni pogrešljivih fotoaparatih, od katerih bi ti slike najprej razvil in potem skeniral... Lahko skeniraš na 200MP, ampak slika bo bolj švoh. Album si pa narediš z digitalcem še bolj komot. Še posebej ne vem kaj boš s 36 posnetki iz zraka, od katerih bo uporaben vsak deseti... Da ne omenjam da ko aparat nekam montiraš, boš najprej skuril cel film in razvil vse slike, potem pa po možnosti ugotovil da si ga malo čudno montiral :)

Ugasnil se ti pa res verjetno ne bo. =D>
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Tam v sredini osemdesetih,fotoaparat za enkratno uporabo,šest pomikov servoja za previjanje filma,sedmi slika........pa še dobro je delovalo......
Priponke
servo z ročico in povezavama se je izgubil......
servo z ročico in povezavama se je izgubil......
IMGP1618.JPG (145.43 KiB) Pogledano 2578 krat
zadeva montirana na visokokrilcu,pritrjena z elastikami
zadeva montirana na visokokrilcu,pritrjena z elastikami
IMGP1617.JPG (142.3 KiB) Pogledano 2578 krat
Slika
Thomi77
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 22 Jun 2009, 12:07
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a Thomi77 »

:o :o
mislim oz .. se kar strinjam s tem kar ti je tornado napisal,
glede skeniranja.. pa ne razumem kaj si misli povedat..
jaz imam čisto navadnega Sony trotlziher digitalca.. z 32 MP.. slike so fantastične.. vzamem kartico ven, jo vstavim v računalnik in.. si spritam lepše slike na foto papir.. prej jih lahko še malo obdelam.. 8)

cene digitalcev so pa tud .. nizke ..

kar se tiče starih fotoaparatov so dejansko boljši .. v določenem segmentu ko slikaš sam in imaš objektiv.. in slikaš iz.. roke. .. pa maš 500ali več dinski film.. pa še vse to je sedaj zelo vprašljivo kolk je analogni boljši.
V glavnem ti naredi kar ti paše .. je pa nesmiselno analogne fotke delat.
lp
Thomi
I'm so.... stay away !
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Moj fotoaparat ima avtomatsko previjanje naprej, tako da to ne bo težava.

Glede kvalitete, pa sem s pomočjo kar več let stare fotografije in domačega skenerja (tiskalnik, kopirec in skener v enem) bil sposoben "stisniti" Tako kvaliteto:
http://www.shrani.si/?2S/uT/31KmJqls/nu ... x-2072.jpg
Ločljivost niti ni slaba, vendar sem opazil, da ima fotografija nek svoj ton in ni 100°naravnih barv.


Pa ne me zdaj obsojat, pač ideja je in me zanima kako bi se obnesla.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Brez zamere, ampak takšne slike že nekaj časa delajo telefoni za mimogrede. (Ali bi moral reči, da so jih delali pred časom, zdej smo verjetno že mimo tega...)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Re: Analogni fotoaparat

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

klima49 napisal/-a:Ali je že kdo (od vas) poizkusil slikati iz zraka z čisto navadnim fotoaparatom, takim na film?
Namreč v tem vidim kar nekaj pozitivnih strani:
-Nizka cena in s tem tudi pogrešljivost
-Visoka ločljivost (Baje okoli 15 MP) ***
-Teža (precej lahki)
-Iz fotografij je enostavno narediti album za spomin ;)
-ni bojazni, da bi se sam od sebe ugasnil

***Ločljivost v elektronski obliki je odvisna od skenerja. Dobijo se tudi profi skenerji za skenirat direkt iz filma, prav pa pride tudi navaden skener.

Po mojem največji minus pa je, da je število slik na filmu omejeno in da film stane.


Sam razmišljam, da bi uporabil takšen čisto preprost fotoaparat brez zooma, ki pa ima seveda vgrajen motorček in baterijo, ki ob vsakem posnetku zvrti film avtomatsko naprej.
Ločljivost okoli 15MP ???
tukaj je govora o cenenem aparatu, ki ima temu primerno nizko kvaliteten objektiv, po možnosti s plastičnimi lečami #-o
Lahko imaš tudi tudi 20 in več MP, pa ti naredi aparat s 5MP bolj ostro sliko če ima kvalitetnejši objektiv.

Z navadnim analognim aparatom bi samo kompliciral.
Digitalni imajo več prostora za slike, ki jih lahko brišeš, jih na računalniku popravljaš, razvije se jih ravno tako pri fotografu, veliko jih ima tudi AV izhod (za FPV), digitalci snemajo tudi video,... Samodejno izklapljanje pa se izklopi v nastavitvah :wink:
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija