Brizgalne pištole

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Brizgalne pištole

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Se opravičujem, samo nisem vedel, kje naj zastavim to vprašanje.

Imam brizgalno pištolo Fimotool mini S200. V navodilih pište, da potrebuje 200l/min pretok zraka. Kolega mi je pa rekel, da je barval z njo na kompresorju z 70 l/min preotk zraka.
Pištola ima 0.5 mm brizgalno šobo.in 1/4 priklop.

Bi bilo dovolj 65 l/min preok zraka in 3 bare pritiska za takšno pištolo?

Najlepša hvala.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Če ima pri treh barih in pol deklarirano porabo zraka 200litrov na minuto, potem boš z 65 litri verjetno bolj malo naredil. Odvisno kako velik kos imaš za poštrihat in kakšen rezervar imaš na kompresorju.

Sicer pa če imaš zadevo doma zlij notri barvo in špricaj pa boš videl kako se ti pritisk drži. =)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Ja lahko vendar glej da ga ne sprezniš pod 2 bara
Lp Luka
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Ne nimam še kompresorja. Kolega mi je rekel, da je šprical radiatorje na 70l/min pretoka. Ker pač vem in se še kar spoznam na te reči, mi je malo čudno da bi lahko šprical . Sem pa imel eno brizgalko, ki je imela isto šobo in je šlo še na bolj slabšem kompresorju brez rezervarja. Z njo sem pobarval pc ohišje.
Kupujem tihi kompresor brez rezervarja.

Drugače imam Badgerja double action, za večje površine bi pa imel to mini S200.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Kupi raje kompresor s posodo ker drugače bi rabil kompresor s pretokom kot jo priporoča proizvajalec pištole (na ebayu se dobijo poceni 25l kompresorji od finija)
Lp Luka
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Če mi zrihtaš en tihi kompresor z takšno kapaciteto pretoka zraka, ti dam za pivo. Ne vem, kaj je zate poceni. Samo pod 200€, ga sigurno ne bo.
Kompreasorjev je dosti na ebay, samo nihče ne pošle. Že par dni pregledujem vse sorte in večinoma ne pošle. Tudi iz nemčije , sta bila samo 2, ki pošljeta. Pred leti je bilo tega ogromno, sedaj pa nič več.
Jaz delam v stanovanju v bloku. Več kot 50db ne sme presegat. Tega ki sem ga jaz mislu kupit, ima 45db, samo je brez posode. Brez pulziranja.

Površine ki jih mislim barvat, so od 1m2 pa naprej. za manjše stvari imam pa Badgerj airbrush.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Za posodo lahko uporabiš staro potapljaško jeklenko, staro plinsko jeklenko (manjšo za kampiranje), star gasilni aparat... povežeš na kompresor (lahko tudi iz starega hladilnika) dodaš še manometer z nastavitvijo izhodnega tlaka in tlačno stikalo in dobiš praktično neslišni kompresor.

p.s. kaj pa boš barval v stanovanju da bo nad 1m2?
lp Melly
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Vse to vem in do sedaj sem se zajebaval z kompresorji od hladilnika. Ka pa bom z takim tankom za pištolo ki rab 200l/min zraka? Bom prej siv ratu.
A veš kolk pride pripravna grupa? Tolk da prej na ebayu dobim kompresor. Prejšnje leto je bila 50€, samo reducirni ventil pride 20€. Najraje imam, da je orenk narejeno in mam mir.

Barval bom makete hiš, pohištvo, les, stiropor, kakšna krila od jadrilic in odobno. Večinoma delam iz stiroporja in lesa. Res da ima pištola samo 4-6cm širok snop, bo vseeno bolje kot pa z airbrushom.

Izkušnje imam z brizgalno pištolo, ki je imela 1mm brizgalno šobo in je bil 50l rezervar in se je velikrat vklapljal.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Kaj pa vem, po moje ne boš nič pametnega izumil. Za 200 litrov pretoka na izhodu brez posode rabiš že ~2kW, že kakšno stopničko nad poceni hobby kompresorji. Ker štrihaš relativno majhne dele z rezervarjem sicer ne bi smelo bit panike, ampak kakšne tihe zadeve za toliko lufta znajo bit prav nesramno drage.
Fly it like you stole it!
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Ker nisem še delal z 0.5mm šobo, ne vem kolk je realna poraba zraka.
Posodo za barvo ima zgoraj. kapaciteta 2dcl.
Našel sem en forum, kjer je en napisal da uporablja 50l kompresor /rezervar za 1.4mm šobo.
Ja vem, da niso pocen.

Če ima kdo podobno brizgalno pištolo, naj mi napiše kakšen kompresor uorablja in koliko zraka potrebuje.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

airfreak napisal/-a:Če mi zrihtaš en tihi kompresor z takšno kapaciteto pretoka zraka, ti dam za pivo. Ne vem, kaj je zate poceni. Samo pod 200€, ga sigurno ne bo.
Kompreasorjev je dosti na ebay, samo nihče ne pošle. Že par dni pregledujem vse sorte in večinoma ne pošle. Tudi iz nemčije , sta bila samo 2, ki pošljeta. Pred leti je bilo tega ogromno, sedaj pa nič več.
Jaz delam v stanovanju v bloku. Več kot 50db ne sme presegat. Tega ki sem ga jaz mislu kupit, ima 45db, samo je brez posode. Brez pulziranja.

Površine ki jih mislim barvat, so od 1m2 pa naprej. za manjše stvari imam pa Badgerj airbrush.
Nisem rekel da obstajajo tihi kompresorji s takim pretokom zraka ker jih ne poznam. Na italijanskem ebayu jih maš kar nekaj ki pošiljajo kompresorje v slovenijo (gledal sem samo znamko fini) drugače pa napišeš prodajalcu mail če ti lahko pošlje v slovenijo. Večine ga pošlje brez problem. 25l kompresor znamke fini (po mojih izkušnjah odlična znamka)stane 100eur in ima že priložen regulator. Aja jaz mam pištolo s šobo 1mm in 80 l kompresor od finija in moram vsake toliko časa počakati da se mi spet napolne pri šobi 0.5mm se pa da delat skoraj nonstop Se ti pa splača kupit batni kompresor ker drugače boš samo razočaran če boš imel kompresor s premajhnim pretokom zraka. Boš pač tiste 30 min težil sosedom in še to samo ko bo kompresor delal. IN po mojem mnenju ma sigurno kaka tvoja soseda bolj glasen sesalec :lol: :lol:
Lp Luka
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Po mojem imaš zahteve, ki se izključujejo.

1. neslišnost (barval bi v stanovanju...)
2. ogromen pretok zraka (premer šobe)
3. poceni kompresor (100e omenjaš)

...

Odgovor v tvojem stilu:

najprej si zrihtaj pošteno delavnico, potem si pa kupi pošten vijačni kompresor (vsaj 2000e).
http://www.lancokompresorji.com/industrijski.html
lp Melly
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Veš Luka, zato pa nočem met z rezervarjem, kr morš pol čakat. Potem bo po moje za dosti 65l/min za tako šobo. Šprickita lih ne bom nanašal, enamel barve in kakšen tesarol. To ni vsak dan, da bi uporabljal brizgalno pištolo, večinoma uporablam airbrush, če so pa večje površine pa to. Bom šel pogledat k italjanom, ka imajo. Sam ne znam italjansko, bo teška kaj razumet.

Melly, na žalost si ne morem privošt delavnice. Imam v sobi delavnico. Nisem edini z takšnimi zahtevami, tako da niso nič čudne zahteve. Ze sedaj sem imel namen kupit za 100€ in naprej. Sam ne vem kolk velik pa ne mislim devat, ker ne delam tolk z veliko šobo, da bi potreboval hudo zmogljiv kompresor.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Zdaj sem se začel spraševati koliko stvari si sploh v življenju prebarval. Itak če neki barvaš ne barvaš nonstop ampak moraš med rokami počakati okoli 15 min (pri 2k barvah) med tem se ti pa kompresor napolni (vsega skupi se lahko polni okrog 2 min). Te pa ne zastopim zakaj sprašuješ na forumu če si že trdno odločen v nakup in nočeš sprejet nasvetov od drugih.

Kompresorji so tudi v nemčiji. Napiši prodajalcu za koliko ti ga pošlje v slovenijo. Pošljejo vsi samo vprašati jih moreš
Lp Luka
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Sem že imel primer, da mi je med barvanjem sopihal in sem moral še enkrat vse na novo, pa pdobne komplikacije.

Sprejemam nasvete članov in so vsi dobrodošli. Samo imam pač omejitve, ki mi ne dopuščjao ne vem kako velike in glasne stvari. Sem vse možne variante pregledal na uk in de ebayu in nikjer nič pametnega. Tudi dostim sem pisal in ne pošljejo. Nekaj odgovorov pa še čakam.

Mogoče se nisem prav izrazil ali pa niste razumeli mojega vprašanja.
Za kompresor približno vem, kateri naj bi bil primerne za moje razmere. Ampak vprašal sem:
Če ima kdo podobno pištolo kot jaz in kakšen kompreosr ima in koliko zraka potrebuje takšna pištola. Ker se mi malo preveč zdi, za tako šobo in tako veliko porabo zraka.
Pod nebo in še kam..
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Kupi navaden batni kompresor s 24 litri posode (Merkur) in nastavi na 1,5 bara - dela kot šus. Jaz barvam na njem z 1,5 mm dizo.
Če pa hočeš tihega je pa ta najboljši:
http://www.naredisisam.si/katalog/airbr ... husky.html
Če boš barval večje površine bo pač treba mal počakat da se nafila.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Kompresorji, taki ali drugačni vsi so na koncu glasni. Najtišji so sicer vijačni, ampak to je popolni nesmisel kupovat, ker so cene absurdne. Jaz imam to srečo, da lahko barvam pri očetu v (ličarski) delavnici, drugače pa naredi tako kot je rekel 2R. Kupi osnovni kompresor pa rajši razmisli o zvočni izolaciji kompresorja. Vem, da je podjetje Omega Air ponujalo te "omarice", ki imajo zvočno izolacijo, ampak v najboljšem primeri si glasnost batnega kompresorja iz 100dB spravil na 75db, kar je približno enako glasno kot pralni stroj.
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Lp vsem!
Do sedaj sem si nekaj poštimal, samo še vedno ni to to. Sedaj imam možnost dobit membranski kompresor 3bar in 130 l/min pretok zraka. Kakšno pištolo bi lahko tu gor priklopil, da bi dobro delovala? Imam dovolj 1mm šobo za površine do 1 m2, pa kakšen snop ima v cm?
Do sedaj sem uporabljal 0.5mm dizo in je kar vredu barval, samo kompresor ju malo zmanjka, mogoče za 10-15%.
Pod nebo in še kam..
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci