Jeti Duplex 2,4GHz oddajniki

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Jeti Duplex 2,4GHz oddajniki

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

V celoti bo predstavljena 3. februarja ob 10.00 na sejmu v Nurmbergu.
Priponke
jeti.jpg
jeti.jpg (113.65 KiB) Pogledano 17876 krat
Futaba 12FG & Taranis Q X7
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

..btw vrtljivi display, namesto potenciometrov bodo halovi senzorji.. in tako dalje :D
cenovni razred 800EUR
Zadnjič spremenil kos, dne 25 Jan 2011, 21:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Ali je to 100% njihov razvoj hardware-a in software-a ali jim je kdo pomagal?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

se teden dni pa vse jasno
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

KOS kupi pa pove! :D :lol:
http://www.slometeo.net/bezina/
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Jest jo bom takoj kupil ko bo možno, šušja pa se da bo imela noter tudi Dataloger, in boš lahko vse podatke iz telemetrije kaneje pretankal na PCa, in analiziral, da bi pa imela bloototh ali Wfi je pa že znanstvena fantastika, ampak bilo bi pa zakon, nebi bilo treba kablov iskat.

Ampak to so samo govorice, bomo videl drug teden, za 800 republiških bi moral biti kar komad od komande v rangu 12ke od futabe.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Moja 2 centa.

To je logičen odgovor Jetija na razmere na trgu, vprašanje pa je, če se bo dolgoročno obrestoval.

Jeti je imel lep posel, dokler Multiplex ni naredil svojega 2,4GHz sistema, sedaj je cena sprejemnikov MPX celo nižja od Jetijevih, telemetrija je v oddajniku... cena za 16 kanalni oddajnik MPX je 600e.

Delno ima še nekaj Graupnerjevih kupcev. Vendar pa Graupner proda zelo malo novih oddajnikov (počasi gre v stečaj).

Ostale poštene firme (ki izdelujejo oddajnike v rangu 800e) pa imajo zanesljive 2,4GHz sisteme.

Sploh je bila telemetrija razlog za veliko nakupov, vendar imajo telemetrijo sedaj vsi. (tudi tako, ki deluje z Jetijevimi moduli).

Ostali potencialni kupci (tisti s starejšimi oddajniki) pa itak zaradi cene kupujejo Frsky ali kaj podobnega. Saj je vgradnja 80e Jetijevega modula v 100e oddajnik vprašljiva.

Tako je bil odziv logičen (izpad prodaje modulov), delno navezanost na Graupner...(prodaja MX16S z Jeti moduli) vendar za 800e mora biti oddajnik v rangu vsaj Futabe FX30 ali 12... ali JR 12... ali bodoče MPX 5000.

Pa še to, kupci smo zelo konzervativni glede blagovnih znamk (če odštejemo nekaj tehnoloških navdušencev), narediti čisto nov oddajnik (brez predhodnega znanja) brez porodnih težav (ki so jih imeli že pri 2,4GHz modulih)?
Ko se vsuje plaz reklamacij...

Osebno imam samo pozitivne izkušnje z JetiModel s.r.o. vendar mogoče so se podali v nekaj čemur niso kos.

Pustimo se presenetiti.
lp Melly
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Jaz jih povsem podpiram in spoštujem, saj mi njihovi izdelki delajo zanesljivo in brez napak. Če bom imel sredstva proti koncu leta, bom verjetno prešaltal iz mx-22 na jetija.

Samo futaba pa tudi ne more biti na trgu, v dobro futabinih in drugih uporabnikov; nekaj konkurence je zdravo imeti. Lep primer je brcanje futabe v rit s telemetrijo. Dokler ni doberšen del uporabnikov začel uporabljati telemetrijo se futaba ni zganila češ "saj ne rabimo tega, smo samozadostni in hudi k šnopc"... pha. Lovorike so kot dober kavč, enostavno zaspiš. In glej ga zlomka, futaba nekaj let po konkurenci, počasi dobiva telemetrijo.
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

zaupam Jetiju. Ce znajo delat sprejemnike, bodo se oddajnike
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Iz tiste slike se bolj malo vidi, ampak zgleda zanimiv dizajn in barve :wink:

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

Phoinix napisal/-a:Jaz jih povsem podpiram in spoštujem, saj mi njihovi izdelki delajo zanesljivo in brez napak. Če bom imel sredstva proti koncu leta, bom verjetno prešaltal iz mx-22 na jetija.

Samo futaba pa tudi ne more biti na trgu, v dobro futabinih in drugih uporabnikov; nekaj konkurence je zdravo imeti. Lep primer je brcanje futabe v rit s telemetrijo. Dokler ni doberšen del uporabnikov začel uporabljati telemetrijo se futaba ni zganila češ "saj ne rabimo tega, smo samozadostni in hudi k šnopc"... pha. Lovorike so kot dober kavč, enostavno zaspiš. In glej ga zlomka, futaba nekaj let po konkurenci, počasi dobiva telemetrijo.
evo imaš že kupca za mx-22, če jo boš prodajal konec leta. Ker drugega tx-a v tem cenovnem rangu jaz ne najdem (govorimo o cenah rabljenih), več pa za enkrat v letu 2011 ne bom zmožen investirati v oddajnik, ker je še polnilec na vrsti in..., morda kasneje, ko se bo še kakšen večji heli pridružil floti
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Vsekakor dobrodošla novica. Kar se pa vstopa v segment komand tiče..ja nekje je pač treba začeti. Verjetno znajo imeti prve serije kakšen porodni krč, po mojem bo pa vseeno solidna reč, kot so tudi vsi njihovi izdelki. Mene sicer še nekaj let ne zanima...mogoče ko bom kupoval novo. Zanekrat se držim tistega, kar mi odlično služi tok tok....
In močno upam, da bo budilka, tole kar se vidi/ne vidi, spominja na pultni dizajn :-?
Imam pa eno vprašanje za vse vas, ki zagovarjate cene sprejemnikov. Kako to ali čemu je to eno izmed odločilnih faktorjev pri nakupu komande?? Nisem nikoli razumel, mogoče mi lahko nekdo razloži?

lp, Matej
plp, Matej
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Jaz tudi navijam za budilko, sam tole na slikci bolj kaže na tako palačinko kot joima MPX.

No bomo videli, LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Melly napisal/-a:Tako je bil odziv logičen (izpad prodaje modulov), delno navezanost na Graupner...(prodaja MX16S z Jeti moduli) vendar za 800e mora biti oddajnik v rangu vsaj Futabe FX30 ali 12... ali JR 12... ali bodoče MPX 5000.
Kolikor berem bo Jeti izdal celo serijo odajnikov tako da se bodo verjetno našle tudi cenejše variante.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Namigovanja :-k
Priponke
Namigovanja.JPG
Namigovanja.JPG (40.69 KiB) Pogledano 15420 krat
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

Ivica, ta prvi oddajnik bo pult oddajnik, "handsender" pride malo bolj pol... :D
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Po prvi sliki sodeč mi deluje kot križanec med MPX EVO serijo in spektrum dx10. Tisto stransko stikalo ali drsnik mu daje cenen izgled, pa še ni naprava v celoti odkrita.
MPX M-link naj bi imel korenine Jeti Duplexa. So pa pri MPX-u malce pohiteli s telemetrijo.

http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... count=1638
Celo enkrat so prilepili na RCG link našega foruma... :lol:
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

No pa se je pojavila še ena slika.
Priponke
JETI-transmitter_550.jpg
JETI-transmitter_550.jpg (22.53 KiB) Pogledano 15107 krat
Futaba 12FG & Taranis Q X7
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

:D kniple ima, to je vazno :D
display pa tud , je ca 10cm dolg..in na vsaki njegovi strani po en "hall senzor"
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Tole bo pa pultna ane? Bomo pocakal na hand varianto :)
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Tista ki je malce plavkasta, bo definitivno oblika od MX22, samo da bo drugač poštrihana, kar pa meni čisto odgovarja.

Če detajlno pogledate plastike boste videli da so totalno identični z MX22.

Juhu,juhu,juhu
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

tista taplavkasta mi deluje eloksirana kot prvi Orbit polnilci :D :D
(to bi bilo celo v redu, ker bi ze Milan Lulic vnaprej poiskal vse buge v oddajniskem softweru) :P
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

Herr KOS poglej!!! :lol:
Priponke
homepage_logo.jpg
homepage_logo.jpg (14.92 KiB) Pogledano 15153 krat
http://www.slometeo.net/bezina/
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

.......... ze od 12 ure in 27 minut...
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

Kaj do izdelave ali pa že v rokah :o
http://www.slometeo.net/bezina/
Odgovori

Vrni se na RV naprave