Traxxas SUMMIT

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

nori-modelar napisal/-a:
tavzy napisal/-a:
Nanix napisal/-a:Hecno, jaz sem v 2 letih na revotu in na summitu skupaj zlomil le en homokinetični zglob (spredaj levo), tako da se mi to ne zdi glih šibka točka.

Kje voziš, morala bi predebatirat v živo :)
Ja bi blo treba v živo predebatirat,ker tudi sam ne vem kako mi je uspelo vse to skrivit,vozim pa v okolici Dravograda,uglavnem okoli hiše,mi je pa zelo zanimivo plezat po rečnih strugah še bolša pa je vožnja po gozdu.
Prit v Slovenj Gradec kjer imaš progo
Bom moral pa res priti, ker kle v Lj. je ena žalost:)))
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Nanix napisal/-a: Bom moral pa res priti, ker kle v Lj. je ena žalost:)))

Če boš,pridem še js,čeprav dvomim da je proga primerna za summita...
Bol primerno bi bilo,če se dobimo kje na kakšni gori :wink:
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Nedeljska vožnja na usahlem umetnem jezu Golica.
Testiral sem Proline Trencher gume na Axial 8-hole platiščih in pa RPM True track zadnje roke namenjene za Revota.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Gume tudi pri največji hitrosti ne spreminjajo velikosti in imajo zelo dober oprijem.Verjetno bi bile zelo primerne za hitrosti precej večje od 50km/h.
Po velikosti so skoraj identične originalnim le da so nekoliko težje.Pospeški so malekost slabši,zato pa zelo dobro pobirajo skoke.
Oprijem je bolši na vseh površinah,presenetljivo dober pa je tudi blatu.

Slabše so se obnesle RPM roke,saj zmanjšajo medosno za dobra 2 cm.
S tem se poslabšajo vozne lastnosti,dobra stran pa je da imajo zadnja kolesa precej manj zračnosti,predimenzionirane ležaje,so pa tudi malo lažje.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Vceraj sem na Summitu zlomil prednjo levo roko,sedaj pa me zanima,se jih da kje hitro naročit v SLO oz,če prodajajo kje pri nas RPM prednje roke?
Poklical sem v Delko,vendar jih nimajo na zalogi... :-?
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
bizilux
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 24 Mar 2010, 21:54

Odgovor Napisal/-a bizilux »

sm dubu summita dons brand new from germany, če se komu kj fura, sm iz medvod, to je okolica LJ

drgač pa mam par uprašanj, dov sm gor lipote 5800 30c, stvar leti k mina,

zanima me pa skos piska k dam gas al pa bremzo, je to normaln al sm kj narobe zvezu?

pa zanima me kako ga dvigneš, sm probu navit tiste zadeve okrogle na springs (nevem slo izraza lol) pa se noče nikamr premaknt

pa če vi tut slište tak mal drugačn zvok k daš gas do konca? tko mal začne rešklat?
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Kolesa za Summit

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Tavzy - a so to tele feltne?

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... XTUX1&P=ML

ali pač tele - http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... XPEE2&P=ML

z naprimer telimi gumami?

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... XZWY1&P=ML

Kaj hudiča kle paše skupaj?

Prosil bi za kakšen link-)))), LP

Sem pa najdu še tole (poceni) varianto. Seveda mi spet ni jasno, če paše na 1/8 klasične tragi pritrdila (17 matica ali kaj že)


http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXJGS0&P=M
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Ja,felne so prave v spodnjem linku, gume pa tudi.
Problem pa je v robu gume in pa felne ker nista najbol kompatibilna.Na gumi je enak rob kot na original Traxxas gumah,na felnah pa je nek drugačen,vendar se jih da vseeno zmontirat,edino kar moraš pazit da enakomerno zateguješ Beadlock ring,pa ko so enkrat zategnjene se ring še vedno ne stiska zraven felne.
Če bi rad ene vsestranske gume ti jih priporočam,če pa rad z avtom bol plezaš pa vzemi raje kakšne druge,npr Rock Crushers.
Sam sem v originalnih gumah zamenjal peno v gumi z tršo in avto se veliko bolje obnaša.
Za po snegu se recimo bolše obnašajo stare gume z novimi penami.
Za v sneg bi bile recimo dobre te;http://prolineracing.com/all-terrain/bi ... ck-wheels/
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Pred časom sem zamenjal zadnje roke (zaradi velike zračnosti) z RPM True track,ki so sicer zelo toge in imajo precej večje ležaje(spodnja leva roka ne paše zaradi podaljšanega dif.).
Edina slabost teh pa je da se je medosna razdalja zmanjšala za 25mm.Občutek pri vožnji je bil kot bi vozil neko poceni igračo...,zato sem uporabil najbolše od obeh,kolesa pa nastavil pod kotom 1,5 stopinje,medosna pa je daljša še za dodatnih 5mm od prvotne.

Original RPM
Slika

Podaljšane
Slika

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Jebela :o #-o :( kako pa spucaš tale blat pa svinjarijo z avta????????????
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Z nasmehom po končani vožnji :)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Summitov mlajši bratec 8)

Slika

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

Podmladek :)
UnknownUser
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 05 Avg 2009, 12:48

Odgovor Napisal/-a UnknownUser »

Lahko vprašam, kje si ga kupil?
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

UnknownUser napisal/-a:Lahko vprašam, kje si ga kupil?
Ni moj,slika je z drugega foruma,sm sem ga dal samo za primerjavo velikosti,ker iščem en indor model.
Z originalnim Summitom sem sicer zelo zadovoljen,vendar je veliko prevelik za vožnjo po hiši.
''tamalega'' prodajajo v Lindingerju;
http://shop.lindinger.at/advanced_searc ... l&x=10&y=6
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
fire978
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 28 Dec 2010, 16:44
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a fire978 »

Pozdravljeni!!
Sem novi lastnik summita, pa me zanima katere akumulatorje lahko uporabim, da bo runtime čimvečji!

Summit je ŠE povsem originalen!!
Hvala za odgovore, naj pa povem da je to moj prvi rc model in se vam zato zdi vprašanje verjetno malo smešno!!
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

fire978 napisal/-a:Pozdravljeni!!
Sem novi lastnik summita, pa me zanima katere akumulatorje lahko uporabim, da bo runtime čimvečji!

Summit je ŠE povsem originalen!!
Hvala za odgovore, naj pa povem da je to moj prvi rc model in se vam zato zdi vprašanje verjetno malo smešno!!
Uporabi Lipote 2x po 2s in pa čimveč mAh.
Sam uporabljam kitajske Turngy 20-30C,5000mAh in sem z njimi zelo zadovoljen,sploh glede na to da so 4-5x cenejši.
Run time je dolg od 45min pa do ene ure.Edino kar moraš pazit da jih ne preveč izprazniš,ker ko začnejo luči na avtomobilu utripat je ponavadi že prepozno.Regler pa eno baterijo sprazni bol ko drugo oz deluje kot da na koncu prazni samo eno,zato ti priporočam da si na tisto baterijo namestiš lipo alarm in težav ne bo več.
Kot je že Nanix ugotovil je en motor v avtu precej obremenjen (v kakšnem gostem blatu ga lahko hitro skuriš),zato ti priporočam da vgradiš še en enak motor.
Edine težave na mojem Summitumi povzročajo polosovine,ki zelo hitro popustijo pri kakšnih ponesrečenih skokih,crawlanju ali če ti nanjo navije kakšna robida...
Za rezervne ali tuning dele pa mogoče poglej še ta link http://www.monsterhopups.de/ (na koroško jih dobim v 5-10 dneh za cca 6e poštnine-v slo ponavadi nimajo tistega kar polomim...)
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Da bi izboljšal krmiljenje sem zamenjal servo saver set z aluminjastim,navadno vzmet pa z močnejšo :roll:
Rezultat je bil naslednji;

Slika

Slika

:( Polomil sem oba servota.
A mogoče kdo ve,če se dajo zamenjat samo zobniki oz ,če pašejo not še zobniki katerih drugih servov?
Prosim če mi lahko da kdo kakšno koristno info.glede popravila.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Povej ime servotov :roll:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
yan
Tekmovalec
Prispevkov: 404
Pridružen: 09 Nov 2007, 19:07
Kraj: Vir pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a yan »

LP Jan V.
Team Losi 8)
Buy, drive, crash, fix :P
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Servo z mg zobniki pa bo mir,če si polomil te boš tudi naslednje plastične.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
fire978
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 28 Dec 2010, 16:44
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a fire978 »

tavzy napisal/-a:
fire978 napisal/-a:Pozdravljeni!!
Sem novi lastnik summita, pa me zanima katere akumulatorje lahko uporabim, da bo runtime čimvečji!

Summit je ŠE povsem originalen!!
Hvala za odgovore, naj pa povem da je to moj prvi rc model in se vam zato zdi vprašanje verjetno malo smešno!!
Uporabi Lipote 2x po 2s in pa čimveč mAh.
Sam uporabljam kitajske Turngy 20-30C,5000mAh in sem z njimi zelo zadovoljen,sploh glede na to da so 4-5x cenejši.
Run time je dolg od 45min pa do ene ure.Edino kar moraš pazit da jih ne preveč izprazniš,ker ko začnejo luči na avtomobilu utripat je ponavadi že prepozno.Regler pa eno baterijo sprazni bol ko drugo oz deluje kot da na koncu prazni samo eno,zato ti priporočam da si na tisto baterijo namestiš lipo alarm in težav ne bo več.
Kot je že Nanix ugotovil je en motor v avtu precej obremenjen (v kakšnem gostem blatu ga lahko hitro skuriš),zato ti priporočam da vgradiš še en enak motor.
Edine težave na mojem Summitumi povzročajo polosovine,ki zelo hitro popustijo pri kakšnih ponesrečenih skokih,crawlanju ali če ti nanjo navije kakšna robida...
Za rezervne ali tuning dele pa mogoče poglej še ta link http://www.monsterhopups.de/ (na koroško jih dobim v 5-10 dneh za cca 6e poštnine-v slo ponavadi nimajo tistega kar polomim...)
Hvala za izčrpen odgovor ! Mi je kot začetniku kar malo težko se znajdit pri toliko podatkih in ogromno podobnih temah.
Aja pa zanima me še kateri polnilec uprabljaš,ter na kakšen na kakšen način polniš te LIPO
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

yan napisal/-a:Stric google ve vse ;): http://lmgtfy.com/?q=Traxxas+2075+servo+gear+set
Hvala za info.Dokler da čakam nove zobnike,sem v alu-saver dal mehkejšo vzmet (saver je precej bol prožen),v avto pa začasno dva navadna standardna servomehanizma,ki skupaj dosegata komaj polovico moči prejšnjih.Na srečo je moči še vedno dovolj za vožnjo po zmrznjenem snegu.
Po dveh urah vožnje je bilo z krmiljenjem vse OK,mi je pa crknil servo za menjalnik :(
Upam da to ni kako povezano...
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

fire978 napisal/-a: Hvala za izčrpen odgovor ! Mi je kot začetniku kar malo težko se znajdit pri toliko podatkih in ogromno podobnih temah.
Aja pa zanima me še kateri polnilec uprabljaš,ter na kakšen na kakšen način polniš te LIPO
Na polnilce se ne spoznam,sam imam Turngy accucell 6 (cca30e) in mi popolnoma zadostuje.Za eno 5000mAh lipo baterijo potrebuje cca 1h.

V Schweighoferju imajo v akciji tega,kako dober pa ti bodo verjetno svetovali drugi ; http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... t_12_230_v
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
fire978
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 28 Dec 2010, 16:44
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a fire978 »

Evo pri HK sem naročil akucell-6, ter dve bateriji 2S 5200 mAh 30C. Ko dobim sporočim kako se obnese.
fire978
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 28 Dec 2010, 16:44
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a fire978 »

[quote="tavzy"]Summitov mlajši bratec 8)

Slika



A mogoče kdo ve kaj so to zaene feltne na tavelkmu summitu??
Res so hude!
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli