DG-1000 JSB 2630MM

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

DG-jčič je poštrihan..

Igor> Zdej bo pa počas že treba en šlep izvest.. A se strinjaš? :)

No, sej v Kranju je že bil, samo ne domač ampak ''uvož'n''.. :lol: :lol: :lol:

LP
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

V okolici kranjske piste je sveža gnojnica, zato počakaj prvi dež...
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

tomazcc napisal/-a:V okolici kranjske piste je sveža gnojnica, zato počakaj prvi dež...
sandi.smid napisal/-a:....... bo pa počas že treba en šlep izvest......

LP
Glej povdarek.. :)

To je pri meni relevantno.. :lol:

:)
Zadnjič spremenil sandi.smid, dne 24 Mar 2009, 19:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

tomazcc napisal/-a:V okolici kranjske piste je sveža gnojnica, zato počakaj prvi dež...
Spet :evil: jebemo kmetavza :ratata:
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

Minilo je že kar nekaj časa, zato me zanima kako se model obnese v zraku? Slišal sem veliko pripomb s strani NElastnikov takega modela glede na nujegovo maso in površino kril. Torej se da tudi termično jadrati, ali je model le za močne slope vzgornike? Poleg tega pa, kakšna je pristajalna hitrost?

Me že dva tedna mika da si enega ubodem :lol:.
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

Minilo je že kar nekaj časa, zato me zanima kako se model obnese v zraku? Slišal sem veliko pripomb s strani NElastnikov takega modela glede na nujegovo maso in površino kril. Torej se da tudi termično jadrati, ali je model le za močne slope vzgornike? Poleg tega pa, kakšna je pristajalna hitrost?

Me že dva tedna mika da si enega ubodem .
Slučajno kdo ve?
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Nekaj malega lahko povem, ker nisem veliko letel z omenjenim modelom..

Nekako ti lahko pritrdim na vsa dejstva, ki si jih naštel.. Torej, mali scale model, z tankimi krili, in ''tapravo'' težo rabi tudi temu primerne vremenske razmere.. Torej dovoj termike in vetra. Pri pristajanju je potrebna hitrost, ker se lahko hitro znajde v kovitu, vendar ni tak ba-bav..

Kot bi ti mnoge ''Ä‘ombe'' svetovale, lahko vzameš vsaj 3m+ in boš imel precej manj dela, čeprav je za ta denar tudi omenjeni model dober.. Odločitev bo na koncu tvoja..

LP Sandi
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

No že nekaj časa je v lindingerju DG- 1000 znižan na 119€, zato sem se odločil da ga bom imel tudi jaz (pa še lep je :oops:). Model je včeraj prispel na dom. :D. Mimogrede proizvajalec je FlyFly, ki je pod okriljem JSB modelisima.

graje/hvale
-lepo grajen
-nekoliko preveč "zalikani" eleroni
-wingleti so betonski (tako po trdnosti, kot tudi po TEŽI)
-bajonet je jeklen in ne karbonski
-kabina je transparetna in ne modra (tole me še najbolj moti)
-izgled (to je glavno)


Zanima me če se da kje dobiti modrikasto folijo, da bi si sam izdelal kabino ker je pri polmaketah izgled nekoliko nad funkcijonalnostjo in racionalnostjo (pri meni je sicer ponavadi na zadnjem mestu). Sicer imam prosojno modro oralight folijo, ki bi jo lahko nalepil na obstoječo kabino, ampak... No če kdorkoli ve kje bi se dobila modra folija primerna za kabino, bi bil zelo hvaležen za info.
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

-kabina je transparetna in ne modra (tole me še najbolj moti)




A to je slabo??? :-? :wink:
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Kje si pa videl letalo z modro zasteklitvijo? :praskam:

http://flybasa.org/pics/dg1000-exterior-minden.jpg
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
boklavdi
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Jul 2008, 20:54
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a boklavdi »

Jaz sem pred kratkim tudi pri Lindingerju vzel model v tem stilu,...vendar pa sem se odločil za Ventusa (2,63m).
Sem cagal, kaj bi raje DG1000, (krepko znižan) in se potem odločil za Ventusa, ker ima nekakšne bremze.

lpB
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

Tudi jaz sem se odločal med omenjenima modeloma, in priznam da v kolikor DG ne bi bil znižan bi se tudi jaz odločil za ventusa. To pa predvsem zaradi brem. Je pa res da je DG lepši (kar pri scale veliko pomeni :D ) in pa še cenejši.

Aha modra kabina, ja. Ne želim si kabine v temno modri barvi ampak le malo tonirane, prav kakor na spodnji sliki. Ker trenutno je transpa... ma ne, ni transparentna ampak prozorna! Sicer pa naj bi bila takšna:

Slika

Lahko tudi malo svetlejša, ampak za boga vsaj malo tona. Če nihče ne ve kje bi se dobilo folijo, bom začasno pač malo eksperimentiral z oralight :cry:.
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
Uporabniški avatar
klementercon
Profesor
Prispevkov: 1397
Pridružen: 08 Nov 2008, 12:14
Kraj: Sezana Milano
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a klementercon »

No pa je tud do mene priletel mali DG 1000


http://www.flugleiter.de/berichte/segler/DG1000
Zadnjič spremenil klementercon, dne 03 Jan 2011, 00:02, skupaj popravljeno 1 krat.
http://karst-eagle-projects.webs.com/
https://www.facebook.com/groups/1070481479650458/
UMP
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Feb 2009, 14:10
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a UMP »

Bevcan napisal/-a:Štrikec je bil zabasan zato da z njim potegneš kabel za servo čez krilo.
A lohk še jst kot tretji povem zakaj je štrikc?

Štrikc je za to, da lažje potergneš servo čez krilo. Servo se rad zatika med rebri in rabiš za to malo več sile. lol
klemenko
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 09 Dec 2007, 21:56
Kraj: Gorenjska

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a klemenko »

Da ne odpiram nove teme bom objavil kar tukaj...

Pred dobrimi 14-imi dnevi, sem si po 5-ih letih letenja z Easy Gliderjem "privoščil" eno Scale maketo jadralnega letala. Ker sem en kratek čas delal v AMS-Flight, zraven Elana, sem se takrat zaljubil v jadralna letala znamke DG. Posledično sem tudi iskal tako znamko modela vendar z razponom nad 2,5m in našel tole:
http://www.modelar.si/index.php?main_pa ... cts_id=225

Je skoraj enak Šmid-ovemu, razlika je samo v notranjosti kabine - malo drugačno razporejene bočne oz. stranske ojačitve.

Da ne bom preveč nakladal... Slike: :D
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Motor je že vgrajen z spinnerjem in zložljivim propelerjem. Ob prihodu novih evrčkov na moj TRR, moram kupiti še vse servomotorje, baterijo ter regler za BK motor.

LP, Klemenko
FUTABA FAAST 2,4GHz
Uporabniški avatar
sharkpade
Tekmovalec
Prispevkov: 338
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:40
Kraj: Logatec

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a sharkpade »

Tisti brki na nosu mu prav nič ne pašejo...

lp

Miha
Vse je relativno :D
klemenko
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 09 Dec 2007, 21:56
Kraj: Gorenjska

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a klemenko »

Trenutno se moram najprej navaditi leteti z letalom...Kajti če slučajno kaj "zagusti", lahko še zmeraj vklopim motor in sem "varen". Imam pa željo kupiti samo trup letala, ki se ga dobi kot rezervni del, ampak slednji bi bil BREZ elektro-pogona. Ali pa alternativa, vzeti ven motor in nalimati na konico stirodur ter obrusiti v konus oz. obliko pravemu zaključku nosu, ki ga ima DG-1000S.

Ali mi lahko kdo pove, če bi se v bodoče izplačlo vlipi nekakšno "pur-peno" med rebra v krilu (krilo je namreč iz reber in balznih oplat), da bi bilo samo krilo bolj čvrsto? Vem da bi s tem dobil malo na teži samo...Zanima me, če bi se izplačalo - pod pogojem, da gre elektro-pogon ven oz. da bi kupil trup brez predvidene montaže el. motorja.
FUTABA FAAST 2,4GHz
Uporabniški avatar
sharkpade
Tekmovalec
Prispevkov: 338
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:40
Kraj: Logatec

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a sharkpade »

Nikakor ne uporabljaj purpena ali kakšnih takih ekstrudirnih polnil, ker ti bo raztegnilo krilo in boš vse skupaj lahko samo v najbližji smetnjak vrgel. Če že, potem samo krila obleci v 50 ali 80g steklenko.

lp

Miha
Vse je relativno :D
klemenko
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 09 Dec 2007, 21:56
Kraj: Gorenjska

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a klemenko »

Bom razmislil tudi o tem.

Me pa še nekaj zanima...Na krilih imam par mehurčkov, ker je na nekaterih mestih namreč odstopila folija. Z lepljenjem le-te še nimam nobenih izkušenj...Ali se lahko te mehurčke preprosto polika (se bo folija kaj skrčila in zalimala na balzo spodaj?) z primernim likalnikom ali obstaja tudi kakšna druga rešitev?

LP, klemenko
FUTABA FAAST 2,4GHz
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Folijo polikaj nazaj z likalnikom katerega segreješ na ~120 stopinj. Zraven imej mehko coto in pogladi mehurčke. Če zrak ne gre ven ga prepikni z buciko. Uporabiš lahko tudi pištolo na vroči zrak vendar pazi, da ne pregreješ folije.
Se bo pa ti to verjetno pogosto dogajalo. Ko boš popravil se bo čez čas pojavil nov mehurček. To je posledica nekvalitetne priprave površine na pokrivanje pri teh nizko cenovnih modelih.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

A je to tvoj prvi model po Easygliderju ali si letel tudi kaj drugega?

Vsekakor bodi previden saj ta model ni tako pohleven kot Easyglider. Leteti ga boš moral hitro in pri pristankih ali zavojih ga ne smeš preveč vleči nase, drugače bo hitro omahnil.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
klemenko
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 09 Dec 2007, 21:56
Kraj: Gorenjska

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a klemenko »

Pisaneli hvala za odgovor. Bom poizkusil z vročim pihalnikom, kajti likalnika (ki ne oddaja pare) žal nimam. Sicer tisti mehurčki ZAENKAT niso toliko moteči9 ampak...Bi jih pa rad zlikal oz. odstranil čim prej...

Kaj sem letel...EasyStar 1 leto, nato pa EasyGlider 5 let. Imam rad hitro letenje, tako da srčno UPAM da ne bom imel kakšnih težav z letenjem. Drugače pa..Najprej na en čim večji travnik, ki je bolj odprt (kar se dreves tiče in drugih ovir), da se modela najprej navadim kako leti...šele nato bi se spravil na kak hrib, ker ga nebi rad, da je model "pokojen" že po dveh mesecih :)

Mimogrede, Pisaneli hvala za nasvete pri letenju in pristajanju s tem modelom ;)

LP, Klemenko
FUTABA FAAST 2,4GHz
Uporabniški avatar
Wizard
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:49
Kraj: Rakek

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a Wizard »

Pozdravljeni!

Ta vikend sem si privoščil prelep model DG 1000. model je bil v dokaj slabem stanju zato sem sklenil da ga porihtam :D

Na trupu je počena kabina in pri repu je počil spoj, ki ga je predhodnik popravil z "edigsom" #-o :lol:

Trup sem zaščitil in zbrusil do tkanine ter dal čez dve plasti 80 gramske tkanine katero bom nato zbrusil, skital in pobarval. lahko da bo trup zadaj malce lisast ker ne bom kompliciral z barvo...

trup zaščiten
trup zaščiten
trup.jpg (136 KiB) Pogledano 4082 krat

Hm... krila... na krilu kjer je bajonet je počila oplata iz balze, ko sem krilo odpru sem tudi videl zakaj... bajonet je priliman na drobcena rebrca in to nekje več kot 1cm stran od glavnega nosilca v krilu :evil: nevem kako so to skonstruiral...

poÄŤeno krilo.jpg
poÄŤeno krilo.jpg (112 KiB) Pogledano 4082 krat

U glavnm ob bajonet sem prilimal dodatne stojine iz pokončne balze ter praznino okli zalil z mešanico mitopurja in belega lepila. Vse skupaj sem nazaj pokril z balzo ter čez položil eno plast tkanine za svaki slučaj :lol:

odprto krilo.jpg
odprto krilo.jpg (104 KiB) Pogledano 4082 krat
Se vidmo na hribu
Uporabniški avatar
Wizard
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:49
Kraj: Rakek

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a Wizard »

Hja žal nisem slikal modela preden sem se ga lotil popravljat bo pa potem slikca ko bo zrihtan :D

Še malo slik popravila
rep.jpg
rep.jpg (112 KiB) Pogledano 4081 krat

Tako sedaj zgleda popravljeno krilo
popravljeno krilo.jpg
popravljeno krilo.jpg (180 KiB) Pogledano 4081 krat

Sedaj pa me zanimakako bi montiral na krila "bremze" zavore oziroma kakšne...
Po forumu sem videl da ima kar precej ljudi tak model oz. ga je imelo nisem pa zasledil da bi mu kdo zmontiral flape ali pa bremze.
Skrbi me ker je krilo zeloo vitko in vas zato sprašujem za mnenje.
krilo z vrha.jpg
krilo z vrha.jpg (168 KiB) Pogledano 4081 krat

Zavore pa rabim za na Slivnico ker imamo precej majhno pristajalno površino.
Se vidmo na hribu
Tomajd
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 09 Maj 2009, 12:09
Kraj: Ajdovščina

Re: DG-1000 JSB 2630MM

Odgovor Napisal/-a Tomajd »

Pozdravljen-tudi sam imamenak model in sem tudi popravljal krila in prav tako ojačal rebra bajoneta.Sedaj nimam več problemov.Kar se tiče zavor,sem zmiksal elerone navzgor in je dokaj uspešno.Je pa res ,da ti ta model zahteva malo več hirosti tako v jadranju kakor pri pristajanju,ker so krila dokaj vitka.Z malo vaje ne boš potreboval zavor.Želim ti veliko lepih trenutkov pri letenju. :D/
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno