A 380

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

A 380

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Končno prispel in je pripravljen za polet...še izkušenega pilota rabim, jaz sem še premalo siguren vase....
Priponke
01102010088.jpg
01102010088.jpg (285.28 KiB) Pogledano 3712 krat
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

huhu to pa je zverina =D> to je verjetn kitajski plug n fly? več slik :D :D :D
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

klemen7 napisal/-a:huhu to pa je zverina =D> to je verjetn kitajski plug n fly? več slik :D :D :D
Ja je v bistvu isti kot jih prodaja hobyKing samo da je kupljen v Angliji ( http://www.rcmt.co.uk/index.php?main_pa ... cts_id=360 ), pride vse skupaj 20-30 EUR več kot če bi ga dobil iz Kitajske samo nimaš pa nobenih problemov z carino...
Priponke
01102010094.jpg
01102010094.jpg (194.6 KiB) Pogledano 3525 krat
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

testna vožnja

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Takole je izgledana testna vožnja..
http://www.youtube.com/watch?v=gzd4qlFLerk

Vozil je Jure, ki mu jaz ne še pridem še do kolen...zame j še malo prehitro
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Lepo, nizka hitrost mu ne paše :D =D> :-?
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Zelo podobnega sva s kolegom gledala v avstriji v švajgiju vendar je bil neki stiro varijanta:
Drgač pa kr fino leti =D>
P.S. a podvozje ni zložljivo??
Uporabniški avatar
mstrakl
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 27 Jan 2008, 11:22
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a mstrakl »

Za kitajca zgleda zelo lepo narejen:)
Če bi se dalo, bi prosil za kaj več podatkov o letalu :)
Razpon, teža, celice, impelerji koliko so močni itd :)
LP
Mitja
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

mstrakl napisal/-a:Za kitajca zgleda zelo lepo narejen:)
Če bi se dalo, bi prosil za kaj več podatkov o letalu :)
Razpon, teža, celice, impelerji koliko so močni itd :)
Kje sem ga kupil sem že zgoraj napisal, je iz pene, v škatlidobiš trup. prva dva krila, rep in zadnja dva krila, motorjein drobni material...reglerji (25A vsak) so že zvezani po dva skupaj in vmeščeni v leseno škatlivo v krilih, lahko jih povežeš skupaj, da je moč motorja na vseh motorjih enaka, ali jih pa vežeš na dva kanala in tudi moč motorja spreminjaš lewvo in desno. V zadnjem repu ni lopute za smer, je pa servo za prvo kolo. zadnja dva krila imata vsak svoj servo in jih lahko sprogramiraš kot V rep (jaz tega nisem in smer določam z nagibom mogoče tudi kdaj v prihiodnje z motorji). Baterija je 3S 3000mAh in nekje naj bi bila za dobrih pet minut letenja, vendar smo j o danes v treh minutah ispraznili 75 %.
Za vzlet,kot se vidi ne potrebuješ ne vem kako dolge steze, enako za pristanek, seveda če zadevo obvladaš. Za baterijo je v trupu nameščena lesena škatlica, ki se zapira z magnetnimo vrati, To bi bilo v kratkem, če te še kaj zanima pa vpršaj, a letel je zaenkrat enkrat, ker tu nimamo ustreznega prostora in smo ga spustili na kolesarski stezi v Podkoreni (pod poligonom).

aja velikost je cca meter pa pol čez krila in ista je tudi dolžina modela..meril nisem a po podatkih proizvajalca je tam nekje...
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Zanimivo =D> =D> =D>
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Samo za info...letalo ne delimo na prednja in zadnja krila,temveč krila in rep ,kjer sta smerc in višinc
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Offshore napisal/-a:Samo za info...letalo ne delimo na prednja in zadnja krila,temveč krila in rep ,kjer sta smerc in višinc
hvala za info...vedno sem se sprašerval, kako pravilno to imenovati...se pač učimo na napakah ...torej, če prav razumem bi bilo pravilno za ta model, da rep nima smeri, ima pa rep dve višini...
Uporabniški avatar
mstrakl
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 27 Jan 2008, 11:22
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a mstrakl »

Hm če so reglerji po 25A vsak je lahko poraba ob polni moči tudi do 100A :o
Kitajci so znani po tem, da šparajo z komponentami in dajo notri najmanjše, da še glih zdrži. Tudi če je poraba mogoče malo manjša kakšnih 80A, pomeni da je nekje na tričetrt gasa kakšnih 40-50A.
Če je povprečna poraba 40A, gre po 6ih minutah leta 4000mah iz baterije.
Kar pomeni po treh minutah nekje 2000mah, kar je 2/3 oz 66% kapacitete baterije. Dosti bolj prazniti lipoje ni priporočljivo, tako da z to baterijo kaj dlje kot 3-4 minute nebo šlo.

Drugače pa me zanima še kakšna je teža.
LP
LP
Mitja
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

mstrakl napisal/-a:Hm če so reglerji po 25A vsak je lahko poraba ob polni moči tudi do 100A :o
Kitajci so znani po tem, da šparajo z komponentami in dajo notri najmanjše, da še glih zdrži. Tudi če je poraba mogoče malo manjša kakšnih 80A, pomeni da je nekje na tričetrt gasa kakšnih 40-50A.
Če je povprečna poraba 40A, gre po 6ih minutah leta 4000mah iz baterije.
Kar pomeni po treh minutah nekje 2000mah, kar je 2/3 oz 66% kapacitete baterije. Dosti bolj prazniti lipoje ni priporočljivo, tako da z to baterijo kaj dlje kot 3-4 minute nebo šlo.

Drugače pa me zanima še kakšna je teža.
LP
sej tako sem tud jaz rzmišljal in računal, in sem nastavil timer na tri minute...
Uporabniški avatar
Jakob
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Maj 2007, 19:11
Kraj: Podkoren

Odgovor Napisal/-a Jakob »

Lep model =D> . Vidim, da so torej v Kranjski Gori tudi še modelarji. Sem pa že mislil, da sem čist osamljen primerek v Podkorenu :wink:
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov