Sevo rep

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Odgovori
JUREM
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jan 2010, 17:54

Sevo rep

Odgovor Napisal/-a JUREM »

Živ,


Evo spet se pojavlja ista težava tako pri mojem heliju, ki ima star servo in pri Boru "Miha", ki ima nov servo. Pri obeh, ko greva v desni ovinek "servo ne zmore". Ker so povezave ok, servo nov, napajn na pravi voltaži, mi pošasi zmankuje idej kaj bi lahko bilo.

Se mi je pa včeraj posvetila ideja, da nisem popolnoma prepričan od kdaj se mi težava pojavlja, ker sva oba sprva več ali manj lebdela in sva oba imela lesene krake se mi zdi da je bilo vse ok. Ko pa sva začela z malo bolj resnimi oviniki in osmicami, pa sva si oba privoščila carbon glave krake. nek blisk v glavi mi pravi, da so se pri meni začele težave od zamenjave krakov.

Ali je mogoče potrebno po zamenjavi glavnih krakov zamenjati tudi zadnje krake z karbonskimi, ne vem da morajo biti težji, manj upogljivi, večji.......???????

Kakršna koli rešitev izkušnja mi bo prišla prav.


V nasprotnem primeru imam na zalogi še nekaj metanola in šibice.

llp
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Kateri heli?
Kateri servo?
JUREM
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jan 2010, 17:54

Odgovor Napisal/-a JUREM »

Raptor 50, servo Futaba S9253 ali pa S9254 na mojem mislim da je S9253 na Mihovem pa S9254


Hvala,


LP
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

A sta nastavila na repu 3-5° pitcha zaradi torqua glavnega rotorja ???
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
JUREM
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jan 2010, 17:54

Odgovor Napisal/-a JUREM »

Hmmm

Parky, a se da mal opisat. Pomoje, da ne jest če se pru spomnim sm zadevo nastavljal se pravi v Normal mode, da so lopate ko jih zložiš skupej poravnane. to pomeni da je pitch 0. A ti pa praviš, da ga moraš 3-5 stopinj že pred nastavit.
Torej če prav razumem daš na normel mode potem pa nekak na uč postaviš 3-5 bolj v desno??????

A drugače pa bi morala zadeva delat tud na originalne zadnje krake, kljub temu za so glavni carbon?????? #-o


Hvala,


LP
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Ja ne sme biti 0° ... nastaviš v normal ... drugače ti pa tukaj vse piše kako pa kaj ;)
http://www.raptortechnique.com/tailpitch.htm

Zadnji blejdi nimajo veze ali so karbonski ali plastični, postopek je pri vseh enak!
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji