22. Alpski pokal 2010

Begunjska 10, 4248 Lesce

Moderator: miskolin

Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

22. Alpski pokal 2010

Odgovor Napisal/-a 2R »

Alpski pokal v Lescah - 15.8.2010

Pripenjam prijavnice.

LP2R
Priponke
ALP RAZĹ IRJENA PRIJAVNICA tekmovalca 2010 - dvojna.doc
razširjena prijavnica
(563.5 KiB) Prenešeno 127 krat
ALP SKUPNI RAZPIS 2010.doc
skupni razpis
(639.5 KiB) Prenešeno 174 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Letos bodo imeli modeli z majhnimi kolesi ali reakcijski modeli na razpolago asfaltno pisto za poletanje. Poleg asfaltne pa bo urejena tudi travnata površina.

LP2R
Priponke
image005 (Small).jpg
image005 (Small).jpg (26.38 KiB) Pogledano 5012 krat
image003 (Small).jpg
image003 (Small).jpg (32.2 KiB) Pogledano 5012 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a MELO »

Helou!

Predlagam da se natančneje določi, oziroma omeni, kateri modeli naj bi na takem mitingu lahko nastopili in kakteri ne!

Iz preteklih let sem dostkrat naletel na kritike o izboru nastopajočih modelov! Mislim da razni depronarji in dolgočasni elektro jadralci na tak miting res ne sodijo! Vem da je prav da možnost dobijo vsi, ampak je le treba ohranjati kvaliteto Leškega mitinga, ki postaja iz leta v leto boljši in atraktivnejši! !



Lep pozdrav!
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

.

Odgovor Napisal/-a hilti »

To se pravi,da za nas,ki smo v ALC klubu ni možnosti za sodelovanje,nimamo kje leteti,ni zavarovanja itd.Pa,zanima me, kaj lahko naredimo v tem času(Letenje z modeli je mogoče vsak dan od 12-14. 08. 2010 od 7.00 ure dalje.)
Pa še kaka gneča zna biti.Mislim,da smo za leto 2010 prikrajšani.LP.
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

MELO napisal/-a:Helou!

! Vem da je prav da možnost dobijo vsi, ampak je le treba ohranjati kvaliteto Leškega mitinga, ki postaja iz leta v leto boljši in atraktivnejši! !



Lep pozdrav!
Sarkazem!

:lol:
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a MELO »

Helou!

sarkazem......pa niti ne no!

Res se mi zdi kategorizacija modelov potrebna!


@ - afna HILTI: pojma nimam kam spadaš, niti ne vem kdo si! Upam, da ne boš ob prvem modelarskem srečanju na stezi, pozabil svoje prenapolnjene mošnje doma! Mislim pa da si malo zgrešil temo!


lp.
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

.

Odgovor Napisal/-a hilti »

@ - afna HILTI: pojma nimam kam spadaš, niti ne vem kdo si! Upam, da ne boš ob prvem modelarskem srečanju na stezi, pozabil svoje prenapolnjene mošnje doma! Mislim pa da si malo zgrešil temo!


Sploh ni važno gdo kam spada,imeti stroške za en dan mitinga in poleg tega to leto modela nikoli v zraku se mi zdi nesmiselno sodelovati. Zate, to baje ni problem.
Mislim pa ,da v modelarsko letalstvo spadajo tudi depronarji in jadrilice kot tudi heli.
Naj kar sodelujejo,če že mi ne moremo. LP.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mene ne bo iz preprostih razlogov. Prvi je, da nimam časa, drugi (glavni) pa je to, da se forsera velike in hrupne modele. Vsako leto zmaga velik akrobatski model (maketa v narekovajih, v resnici pa bleda kopija), ostali pa niso sploh opaženi. Imam doma modele, ki so zanimivi, ampak se mi jih zdi brezveze s sabo vlačit...
Samo moje mnenje.
LPK
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Re: .

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

hilti napisal/-a:To se pravi,da za nas,ki smo v ALC klubu ni možnosti za sodelovanje,nimamo kje leteti,ni zavarovanja itd.Pa,zanima me, kaj lahko naredimo v tem času(Letenje z modeli je mogoče vsak dan od 12-14. 08. 2010 od 7.00 ure dalje.)
Pa še kaka gneča zna biti.Mislim,da smo za leto 2010 prikrajšani.LP.
In zakaj ti, ki si v ALC klubu ne bi mogel sodelovat???
Še noben ni v zraku ostal.
Uporabniški avatar
Klemen SU27
Freak
Prispevkov: 782
Pridružen: 29 Nov 2004, 06:15
Kraj: Bejgne-DG-Ligojna flugplac

Odgovor Napisal/-a Klemen SU27 »

Krist napisal/-a:Mene ne bo iz preprostih razlogov. Prvi je, da nimam časa, drugi (glavni) pa je to, da se forsera velike in hrupne modele. Vsako leto zmaga velik akrobatski model (maketa v narekovajih, v resnici pa bleda kopija), ostali pa niso sploh opaženi. Imam doma modele, ki so zanimivi, ampak se mi jih zdi brezveze s sabo vlačit...
Samo moje mnenje.
LPK
Zanimivo, da imam jaz podoben občutek oz. mnenje :-k Če nisi s sosednje Avstrije al pa vsaj gorenc pol je bl :^o
Big and Scale is beautiful!
http://www.aerozaprega.si
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a MELO »

Helou!

fantje mal se ohladite!

Miting je namenjen letečim maketam in ne letalom na dalinjsko vodenje!

Če pa ma kdo depron ki res lahko pritegne s svojo izvirnostjo in programom je pa vsekakor zanimiv za oko gledalca in je prav da se ga vključi!

Je pa treba vedet da dobr šou nardi dobr miting! To pritegne več ljudi !
S tem, ko pa obiskovalci praznijo svoje denarnice na našem prostoru in delajo dobr promet pa veliko pripomorejo k nadaljnem razvoju kluba!

Miting kot srečanje doživijo le modelarji sami! Ostalo pa je le trgovina! Ustvarjanje dobička!

Ne razumem vas kaj vam pri tem ni jasno!

Obiskovalec mora oditi iz prizorišča zadovoljen in poln lepih spominov!
pa s prazno denarnico! tako je!
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
Uporabniški avatar
Marko1
Freak
Prispevkov: 647
Pridružen: 18 Nov 2004, 18:04
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko1 »

Pozdravljeni,

Ne morem si kaj, da tudi sam ne bi kaj napisal saj že vrsto let spremljam, obiskujem in nenazadnje tudi nastopam na vaši prireditvi. Pravi se, da so modeli ocenjeni tako na tleh kot v zraku? NI RES, do sedaj še enkrat nisem videl komisije ali kogarkoli, da bi model ocenil na tleh ali se vsaj pozanimal o kaki maketi. Podelitev pokalov je FARSA. Že vrsto let se podeli pokale Avstrijcem (jadralna letala) čeprav že nevemkoliko let pridejo z istimi kračami, bo že res da so veliki PA KAJ? potem pa slišim okoli "jim moramo dat, da bodo drugo leto spet prišli" :o #-o Kar se tiče depronarjev, trejnerjev, letečih kril in heli okostnjakov pa je spet poglavje brez konca in kraja. V vabilu lepo piše: Srečanje in spoznavanje modelarjev, ki gradijo leteče makete-pravih motornih letal z batnimi in jet motorji ter jadralnih letal in helikopterjev - odprto do 25 kg teže.
Tukaj ni prostora za začetnike, in razne zadevem ki zamorijo prireditev. Mišlenje, da mora nastopiti vse kar leti enostovani ni na mestu, saj prav zaradi takega mišljenja na tej prireditvi ni več lepih maket, katerih v Sloveniji ne manjka.
Kar se pa tiče praznenja denarnic z namenom razvoja kluba se je pa modelarska sekcija v okvirju ALC-ja pokazala naravnost čudovito.
V tem postu ne žalim nobenega osebno in tudi ne indirektno, povem samo svoje mnenje in verjetno bi se še kdo podpisal pod moj spis, pa se mu iz ljubga miru ne da ukvarjat z tem.
Lep pozdrav Marko Frank
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Marko1 napisal/-a:Pozdravljeni,

Podelitev pokalov je FARSA. Že vrsto let se podeli pokale Avstrijcem (jadralna letala) čeprav že nevemkoliko let pridejo z istimi kračami, bo že res da so veliki PA KAJ? potem pa slišim okoli "jim moramo dat, da bodo drugo leto spet prišli" :o #-o
Prav briga me. Važno je, da se imamo/imate luštno, da kaj novega vidimo/vidite in da prireditev poteka varno.

Vse, ki tako veselo udarjate po organizatorju, upam, da se zavedate, koliko truda je vloženega v takšno prireditev in koliko let se organizatorji že trudijo s tem bi skoraj lahko rekel modelarskim spektaklom v Sloveniji.

Kaj ko bi enkrat pustili, da prireditev mine in ji nebi dali že v štartu negativnega pridiha. Tudi tujci spremljajo naš forum. Ali jim moramo res pokazati vse kar znamo??

Jaz osebno se prireditve veselim, in če bom s svojim nastopom (če bo) kakšnemu bodočemu modelarju/ki pričaral malo domišljije in kakšno željo, še toliko bolje.

Lep dan vsem, naj posije sonce v vaš dan :D
plp, Matej
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Zdej bom pa povedu po domač :lol: .
Vsi ,ki kritizerate kako se kaj ocenjuje ali kaj se leti ste navadne OVCE.
Jst hodim na mitinge ali srečanja pa najsibo to šlep jadralcev ali pa F3A prosti program izključno za to da se DRUŽIM Z OSTALIMI MODELARJI +tega pa še kak let naredim in se imam zelo fino. Zame modelarstvo ni TEKMOVANJE ampak je hobi za sprostitev in druženje z kolegi modelarji. Se že veselim mitinga in podpiram kolege,ki se matrajo ,da miting spravjo pod streho.

P.S
To je pač moje osebno mnenje in brez zamere če sem koga z tem užalil [-o< .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Toliko klicajev ... Vse to se da tudi drugače povedat, ne da si dežurni kurjač... ta debata lahko kaj kmalu spet zaide na čudna pota.
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

matej rozman napisal/-a:
Marko1 napisal/-a:Pozdravljeni,

Jaz osebno se prireditve veselim, in če bom s svojim nastopom (če bo) kakšnemu bodočemu modelarju/ki pričaral malo domišljije in kakšno željo, še toliko bolje.

Lep dan vsem, naj posije sonce v vaš dan :D
Ali ga boš vleku, al ga bom jaz tebi??

:lol: :lol:
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

Phoinix napisal/-a:Toliko klicajev ... Vse to se da tudi drugače povedat, ne da si dežurni kurjač... ta debata lahko kaj kmalu spet zaide na čudna pota.
Mislim da je debata zašla iz željene poti že z postom št.3, taka sporočila so pomojem za na ZS in odločitev je v organizatorju koga bo spustil na pisto in koga ne, še prej pa to uredite na občnem zboru oz. sestanku za miting, ne pa tu.
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

flesh napisal/-a:
matej rozman napisal/-a:
Marko1 napisal/-a:Pozdravljeni,

Jaz osebno se prireditve veselim, in če bom s svojim nastopom (če bo) kakšnemu bodočemu modelarju/ki pričaral malo domišljije in kakšno željo, še toliko bolje.

Lep dan vsem, naj posije sonce v vaš dan :D
Ali ga boš vleku, al ga bom jaz tebi??

:lol: :lol:
uporabi domišljijo :wink: :lol:
plp, Matej
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a MELO »

helou!

Vsaka konstruktivna kritika in dobra ideja sta še naprej dobrodošli! :D


lp.
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Bravo Murko,dobro povedano =D>
Tudi sam pridem z enim precej dolgočasnim na pogled letalom,ampak je pa scale :lol: :lol:
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Zakaj vsako leto ena in ista debata?

Na, zdaj mi je pa administrator na Prireditvah še te prijavnice izbrisal. :evil:

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

2R napisal/-a:Zakaj vsako leto ena in ista debata?

Na, zdaj mi je pa administrator na Prireditvah še te prijavnice izbrisal. :evil:

LP2R
Kva ti je izbrisal,sej so še zmeri gor......
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Sory, res je, po pomoti sem kliknil na čolnarske prireditve.
Se oproščam.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Marko1
Freak
Prispevkov: 647
Pridružen: 18 Nov 2004, 18:04
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko1 »

Pozdravljeni,

2R je napisal: zakaj vsako leta ena in ista debata?
Kar se tiče Alpskega pokala sem se vtaknil 3Ă— (prvič, zadnjič in nikoli več) Glede na to da sem eden iz črede OVAC, ki pove svoje mnenje in vedno ne hvalim vse povprek in nisem ritoliznik, pač ne bom tiho in bom povedal kaj mi leži na duši. Vedno se zavzemam za pravico in "malega človeka". Sam sem organizator več prireditev in dogodkov V MKV kjer sem tudi predsednik in ni mi treba pravit koliko je dela okoli česarkoli, je pa res če je organizacija za en drek, ga je 3Ă— več, kar za Lesce ne vem ker nisem v organizacijskem odboru. Glede na to, da po govoricah sodeč lanskega mitinga ne bi bilo če ne bi bilo Kurjanov dvomim v kvaliteto.
Če Avstrijci berejo naš forum, jih naprošam naj pripeljejo kaj novega kar jim gotovo ne manjka, pa še za rajo bo bolj veselo, verjame pa, da imajo tudi sami probleme pri organizacijah prireditev in ni vse rožnato kot je večkrat slišati. Vem iz prve roke saj sem imel pogovore z severnimi sosedi.
Kar se tiče ocenjevanja mi je ravno do Pakistana pa še kam. Ne zdi pa se mi fer do tistih modelarjev, ki sami kaj naredijo, se trudijo in to zelo lično, potem pa jih tudi omenijo ne. Vsako leto znova opažam, da je vedno več fotografov, na koncu pa vedno enainisti modeli, kot da jih nastopi samo cca 10. Menim, da z ukinitvijo podelitve pokalov rešite več problemov in težav, dokler pa bodo pokali je to TEKMOVANJE pa flancite kar hočete.
Sam se prireditve bom udeležil, v prepričanju v boljši jutri. Moji posti so namenjeni izključno k izboljšanju prireditve katera ni slaba in je edina v Sloveniji na katero se rad vračam že mnogo let in upam, da še mnogo let.
LP Marko Frank predsednik MKV
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Nimam namena razpravljat na forumu.
Rečem le to, da je vsako leto ista debata okoli mitionga v ALC. Če komu ni kaj všeč, naj bo doma pa je.
Te debate na forumu naredijo samo škodo. Tudi modelarska sekcija v ALC se je zaradi brezveznih debat na forumu začela krhati. Ne obsojam nobenega, saj je potrebno poznati ozadje obeh strani. Prav zaradi tega sploh nisem več član te sekcije, pomagam pa vseeno. Zakaj pa ne, pridem pogledat, se srečat z istomislečimi kolegi in zame je to en lep dan za druženje. Prav malo mi je mar kdo zmaga in kdo je pobasal tisti pokal.

Imam to srečo, da sem na svoji parceli naredil svojo modelarsko pisto, kjer s kolegi veselo letimo in se imamo zelo fino. Včasih pridemo samo malo posedet na stezo in debata se zavleče pozno v noč. Prav fino se mamo, pa nobenega kluba nimamo namena ustanovit. Uživamo v letenju in druženju - to pa je po moje bistvo našega hobija.

Pa še to, ne kritiziram ali obsojam nobenega posta. Večina, s tem imam v mislih tudi sebe, včasih nekoliko nerodno ubesedi svoje mišljenje, pa je takoj ogenj v strehi.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Odgovori

Vrni se na Aeroklub Alpski letalski center Lesce