6. mednarodni F3K FF-CUP, CONTEST Euro-Tour 2010

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

6. mednarodni F3K FF-CUP, CONTEST Euro-Tour 2010

Odgovor Napisal/-a Damac »

Glej:

viewtopic.php?t=54855

Vabljeni!

LP
Damjan
Uros
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 14 Mar 2005, 13:21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Uros »

Hvala vsem organizatorjem (Damac, Pero, ?..) sedaj že tradicionalnega FF-CUPa za izvrstno organizacijo.

Na tekmi sem bil drugič, tokrat bistveno močnejša konkurenca. Glede na to, da je bila to moja druga tekma, sem z letenjem kar zadovoljen.

Zaradi službe sem moral zvečer predčasno oditi, zato sem ujel le približne rezultate. Kdaj lahko pričakujemo uradne?
Uros Bergant
Condor Team
www.condorsoaring.com
Uros
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 14 Mar 2005, 13:21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Uros »

Uros Bergant
Condor Team
www.condorsoaring.com
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Cestitke vsem. Res skoda, da je Rok mel smolo!
Nekaj slik...

http://picasaweb.google.com/braypp/2010 ... #slideshow
Priponke
3, 2, 1....
3, 2, 1....
IMG_0308_small.JPG (73.63 KiB) Pogledano 5725 krat
Rok - throw it like you hate it! ;)
Rok - throw it like you hate it! ;)
IMG_0414_small.JPG (109 KiB) Pogledano 5725 krat
kaj bi sele blo, ce bi mel ocala! ;)
kaj bi sele blo, ce bi mel ocala! ;)
IMG_0423_small.JPG (112.3 KiB) Pogledano 5725 krat
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

pa se tri mal posebne ;)
Priponke
...in njegov model
...in njegov model
IMG_0244_small.JPG (171.14 KiB) Pogledano 5726 krat
Raoul...
Raoul...
IMG_0456_small.JPG (49.66 KiB) Pogledano 5726 krat
klasika
klasika
IMG_0352_small.JPG (36.58 KiB) Pogledano 5726 krat
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

bray napisal/-a:Res skoda, da je Rok mel smolo!
Kaj se je zgodilo?
Uros
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 14 Mar 2005, 13:21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Uros »

Kolikor vem, je najprej imel težave s kontaktom na aileronih in je en let moral leteti (pristati) brez aileronov. V drugo pa ga je izdal Spectrum sistem in je letalo enostavno izgubilo sprejem, na srečo povsem brez posledic za letalo!
Uros Bergant
Condor Team
www.condorsoaring.com
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Ivica...

Kaj se je zgodilo? Če opišem vsaj zate najbolj nazorno, popolnoma enako kot z Alešem pred enim tednom v Ludbregu in kakor si sam pravil s teboj na državnih.
Imel sem pa zares veliko srečo, da sem bil preklemansko visoko in da sta vidva pred menoj že imela podobne težave. Med tem, ko je model "umirjeno" :D pikiral proti zemlji sem se spomnil in ugasnil oddajnik ter ga ponovno prižgal. Po nekaj sekundah sta se oddajnik in sprejemnik spet "spoprijateljila", model se je iz pikirnaja istrelil nazaj v zrak, vendar je bilo že vse skupaj precej nizko in za hišami nisem več videl letet. Sem šel iskat in upal, da vsaj serve in ostale malenkosti najdem. Med vsemi tistimi hišami in vrtovi polnimi sadnega drevja in raznih trt sem pač pričakoval drobiž. No, model na koncu le ni bil med najbolj naseljenim delom vasi ampak bižje kot sem mislil na travniku med živo mejo in pšenico, nepoškodovan. Na veliko srečo srečen zaključek.... Naprej sem vse turnuse odletel z njim brez problemov in na istih mestih. Je pa res, da sem švical ko hudič od živčnosti, če se bosta sprejemnikin oddajnik spet šla kakšne igrice poslušnosti... :D

Pač, po letu in pol popolnoma brez kakršnih težav s tem sprejenikom in oddajnikom sva v 14 dneh že dva padla dol. Očitno 2,4GHz ni prav nič zanesljiva svar. Tako da sem že pisal organizatroju odprtega nemškega kakšne izkušnje imamo sedaj iz treh tekemzapored, kjer je bila večina na 2,4. In me sedaj samo zanima kako bo tam kjer je prijavljenih kar 96 tekmovalcev na 2,4GHz sistemu.... upam, da ne bo velik oslabe volje

Kakoroli.... vesel sem, da sem vse ostale turnuse odletel tako kot si v sanjah želim in sem z dosežkom več kot zadovoljen.

lp, rok
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Pa kaj si ti ja nor, če prištejem še mene zraven 4 tekme 4x zatajil Spektrum z različnimi sprejemniki... :razpaljot:
Sicer pa hvalabogu da si jo odnesel brez poškodb (mislim na avion, da ne govorim o materijalni škodi, ki bi jo lahko povzročili 3. osebi...) Letenje v bodoče ob takšnih ali drugačnih pomislekih (v podzavesti) nam ne bo ravno v užitek. #-o Sicer pa moj sistem danes potuje čez lužo in če ga ne porihtajo tako kot je treba, se bom podal v iskalno akcijo na daljni vzhod... :-k
Uros
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 14 Mar 2005, 13:21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Uros »

Samo za info - Jeti mi zaenkrat dela brez kakršnihkoli težav. Kadar je problem s sprejemom, mi oddajnik zapiska (najbrž zgubljen paketek). To se mi sicer včasih naredi, kadar imam anteni čudno postavljeni. Ampak na tekmi ni zapiskal nikoli.
Uros Bergant
Condor Team
www.condorsoaring.com
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Offtopic: tudi jaz sem imel nekaj lockoutov s spektrumom v salonitu, od tega eden usoden, zato je zapustil hišo. Z Futabo nobenih težav v dveh letih intenzivne uporabe.
plp, Matej
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Tema je ze malo zasla ampak se mi vseeno zdi pomembno...

Ales in Rok menda uporabljata sprejemnik AR500 in ne AR6250 za katerega je spektrum uradno priznal da je nekaj hudo narobe.
Ker pa so creva v obeh sprejemnikih verjetno ista je tudi vzrok tezav podoben ce ne isti. Malo sem brskal in nasel tudi tole...

http://www.rcmodelreviews.com/ar500problem2.shtml

Verjetno kmalu sledi tudi vpoklic AR500??
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Res je tema malo zašla, zato bi mogoče moderator tale zadnji del lahko preselil v zato primeren podforum...
Aleš uporablja sigurno AR500, Rok pa če se ne motim 6100. Jaz v pokojnih F5J-AR500 in SAL-AR6250 tako, da je tu govora že o treh različnih sprejemnikih, počasi sumim na oddajniške module! V glavnem vsaj na tem forumu nisem zasledil, da bi kdo imel probleme s Spektrumom torej je 99% zadovoljnih uporabnikov mi (oz. govorim v svojem imenu), ki pa jih uporabljamo v res ekstremnih pogojih pa... #-o #-o #-o in temu očitno Spektrum ni dorasel :-#
Zakaj ekstremnih pogoji? Govorim konkretno o štirih odpovedih sistema, okoliščine podobne, če že ne enake:
1. Tekmovanje - prisotno 6-8 sistemov na 2,4GHz, ki istočasno letijo v skupini (pri solo letenju zaenkrat ni bilo težav...). Možno da je težava kopičenje sistemov
2. Modeli - skoraj kompletno izdelani iz CFK (razen sprednjega dela trupa pri Roku in Alešu - kevlar). Možno da velika površina karbonskih vlaken naredi nekakšno senco, ki jo niti optimalno postavljeni anteni ne preneseta...
3. Visoke temperature - če se ne motim, je v vseh primerih bila temperatura na prizorišču vsaj 30 stopinj.. ali pa je problem pri Spektrumu visoka temperatura?!
Priponke
Sprejemniški anteni 31mm izven trupa in postavljeni pod ~90st. <br />Napajanje s 5 celicami NiMh.
Sprejemniški anteni 31mm izven trupa in postavljeni pod ~90st.
Napajanje s 5 celicami NiMh.
IMG_1397.JPG (81.69 KiB) Pogledano 5607 krat
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Če ste že pri spektrumu, naj dodam še moje izkušnje.

V F5J uporabljam ar6200 in ar7000. Pri obeh sem zaznal freeze v dveh primerih: če oba sprejemnika hkrati pokrije večja karbonska površina (kot npr. centroplan) ali če na velikih razdaljah letim tako, da imam vrh antene usmerjen proti modelu.

Minuli vikend na tekmi v slovaški sem za trenutek spravil model v freeze tako, da sem bil z oddajnikom obrnjen stran od modela - model sem gledal nazaj čez ramo.
Naj dodam, da nas je bilo na slovaškem 15 hkrati v zraku in od vseh prijavljenih (72) jih je manj kot 10 letelo na 35/40MHz.

V vseh primerih se je povezava vzpostavila takoj ko sem se premaknil jaz ali model in zaradi tega nisem imel kakih konkretnih stresnih situacij. Sedaj imam prakso vsaj en sprejemnik montirati izven trupa tako, da ga krilo ne pokriva in leteti z upognjeno anteno, tako da je večji del antene obrnjen proti modelu. Ko greš brskat po spektrum strani ali po navodilih, vidiš da točno to tudi svetujejo ...
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

pegasus napisal/-a: V vseh primerih se je povezava vzpostavila takoj ko sem se premaknil jaz ali model in zaradi tega nisem imel kakih konkretnih stresnih situacij. Sedaj imam prakso vsaj en sprejemnik montirati izven trupa tako, da ga krilo ne pokriva in leteti z upognjeno anteno, tako da je večji del antene obrnjen proti modelu. Ko greš brskat po spektrum strani ali po navodilih, vidiš da točno to tudi svetujejo ...
Saj tako tudi letim... montaža izven trupa pri SAL-ih ne pride v poštev [-X Ampak, ko si na 50m višine so tiste 3 sekunde "lock-a" prekleto dolge in model je lahko takrat že v treskah :x

Jure, dokler ne razbiješ modela(ov) lahko toleriraš "fehlerje", po tistem pa :ratata: :ratata: :ratata:
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a warwick »

Velik problem spektruma se mi zdi tudi čas v katerem se oddajnik in sprejemnik sinhronizirata, saj smo z Rokom ugotovili da je ta čas od 3 do 6 sekund?!? Pa to niso bili neki ekstremni pogoji, ampak sta bili naprava in SAL oddaljeni kakšne pol metra... najbolj me čudi to da se je čas spreminjal in to kar za 200% kar pa je nedopustno!!! Rok je imel takrat srečo, da je bil na veliki višini in da je kljub dolgi sinhronizaciji model hvala bogu lahko rešil pred direktnim strmoglavljenjem....

Žal je pri digitalne prenosu signala sinhronizacija nujno zlo in to da nek sistem rabi 3 ali več sekund da se sinhronizira je nedopustno, saj se pri SALih v treh sekundah zgodi marsikaj...

Da še dodam mojo izkušnjo. Sam uporabljam JETI sistem na 2.4 in do zdaj še nisem imel problemov z kakimi freezi, je pa res da mi je oddajnik med tekmo ravno na področju kjer je Rok padel dol večkrat javil da je prišlo do izgube "paketka", tako da sumim da kdo na tem področju uporablja kak močen oddajnik (Mobitel...). Mislim da se je JETI izkazal za zelo zanesljivega, ima pa tudi kar nekaj uporabnih funkcij, to da ti piska pri izgubljenih "paketkih", kar je neke vrsta preventiva, saj veš da dlje raje ne letet ker bo še slabše, ter javi ko je baterija v sprejemniku padla pod določeno vrednost, ki jo lahko z JETIBOXom nastavimo po želji...
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Hm.... te teme s Spectrumovimi težavami niso šle ravno mimo mene, tako da sem bil ves čas seznanjen, da težave so. Pa vendar, kot sem že rekel jih nisem imel. Pa še nekaj. Ob pogledo na vsa poročila jeznih uporabnikov se hitro zasledi, da se vse začne v letu 2010.
Oba z Alešem letiva z AR500. Komplet oddajnika in sprejemnika sva kupila nekje istočasno spomladi 2009. Najprej sem imel dva AR500 za katera si upam rečt, da sta res veliko lani letela in ni bilo težav. Sem pa nekje sredi leta kupil še dva komada AR500. S tema dvema nisem veliko letel. Sta bila v rezervnih modelih. No letos so sprejemniki premešani. Tako, da ne morem vedet kateri so stari in kateri novi. O tem pa pišem zaradi tega, ker je po moje res očitno feler v tem, da je bila ena od serij AR500 dana na trg z napakami....
Mi je pa zelo zelo padlo v oči tole.

Re: Spektrum AR500 problems
Postby BadCrash » Sat May 08, 2010 2:33 pm
Well I know for a fact from an "inside" source at Spektrum, that they have a lot of QC problems with the AR500 receiver. Last year the chinese? factory which produces the AR500 decided to put in a cheaper chinese replica main processor, which had a major hardware bug. This bug slipped through QC. According to Spektrum only a small number of units were sold in Europe and North America, before they finally halted production and changed to a different processor. The worst part is that Spektrum failed to inform any customers of their AR500 receiver about this problem, which results in sudden loss of control of the aileron channel (no failsafe). It's hard to diagnose the problem, because after a recycling of power, the aileron channel will work normally again, so most people would probably assume it was due to interference or a bad power source. I would urge everyone, who bought an AR500 in early-mid 2009 to send it in for a check.


Zanimivo pri vsem skupaj je ravno to da sem imel popolnoma ta problem v prvem turnusu. Obtožil pa sem konektor med krilom in trupom. Pa mi ves čas ni šlo v glavo kako to, da je kar naenkrat odpovedal, modela nisem en cel teden razstavil in vsak dan je letel vsaj pol ure....

Pač tale AR500 roma iz modela. Nimam pojma s čem ga bom nadomestil... je treba hitro nekaj najt :D

lp, rok
Zadnjič spremenil rock, dne 15 Jul 2010, 07:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Denis, glede sinhronicacije..... sem našel odgovor enega od uporabnikov. Je feler s sprejemnikom.

Re: Spektrum AR500 problems
Postby Philby » Fri May 07, 2010 12:38 am
Here in the UK it is known that there was a problem with the Quick connect on this Rx taking up to 2-6 seconds or more to reconnect when the voltage dropped below I think 3.5 volts. This was well discussed on the RCM&E magazine website forum and is where I found out about this potential problem. The problem was "fixed" by sending the Rx back to Horizon Hobbies (UK) and having the firmware flashed to a later version. This supposedly only affected earlier production versions, I have 3 AR500's and one I had to send back for this remedy fix. A friend purchased a new AR500 last week and after testing was found to still have this Q.C. problem so they are still out there! Should anyone wish to know how to carry out this test, it is to turn the radio on let it settle into its boot-up routine then turn the Rx power off then back on and you should have regained control back almost immediately [0-1 second max.] ( the orange light will flash to let you know there was a problem with the voltage supply) if it takes a couple of seconds or more then suspect the firmware could be an older version;.

Pač imam sprejemnik s felerjem. Sreča, da se je vse ugotovilo brez izgubljenega modela in kakšne hude škode v vasi.

lp, rok
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a warwick »

Mislim da spektrum malo "nateguje" svoje uporabnike, ker za take stvari okoli firmware so prav gotovo vedeli, ampak imamo vsaj hvala bogu prijazne uporabnike ki ugotovijo napake:) Zdi pa se mi nefer do uporabikov, če se zavedajo da je nek model sprejemnika slab, da ne odpokličejo celotne serije...

Če se vrnemo v čas preden je 2.4 postal hit, vidim problem v tem, da se je naenkrat začelo firmam mudit z razvojemm, kdo bo prej razvil najboljši sistem ter ga lansiral na tržišče in nekateri pač enostavno niso dorasli temu, rezultat tega pa je v prvi vrsti tisoče evrov razbitih modelov, v drugi pa to da uporabniki raje izberejo drugo firmo, kar pa pol izniči trud ki so ga vložli v to da bi bili čimprej na tržišču... tako kot pri vsem :)
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Znano je, da so spektrum sprejemniki občutljivi na nihanje napetosti. Pri F5J modelih to ni tak issue, ker imamo precej solidne BECe, pri SALih pa utegne biti problem, ker kolikor vem uporabljate drobne baterije. Sicer ima spektrum na sajtu nek video, ki dokazuje nasprotno, a je na netu toliko nasprotnih mnenj, ki mi povedo, da je spektrum odpravil to pomanjklivost šele od neke verzije hardvera naprej.

Tudi hitrost parjenja je zelo zanimiva - včasih takoj, včasih po kar nekaj sekund, do sedaj pomnim vseskupaj 3x, da se oddajnik in sprejemnik sploh nista zaslišala. Tudi sam imam sprejemnike zbrkljane in ne vem, kateri je s katero verzijo firmwarea, je pa gotovo vzrok tu nekje.

Pač dejstvo je, da je analogna radijska tehnika stara že prek stoletje in da imajo inžinerji vsaj 80 let prednosti v izkušnjah z njo kot pa z moderno mikroprocesorsko digitalno tehniko. Kdo je tu proizvajalec sploh ni važno. Saj veste, tudi pri računalniških diskih je vsake toliko kje kaka čudna serija, ki crkuje. Tu smo na istem - digitalije so digitalije.
Spektrum konkretno je implementacija wireless usb protokola, ki se ni prijel v računalniškem svetu. WUSB signal malce ojačajo, čez njega pa furajo nekakšno serijsko komunikacijo. Glede na to, da je wusb dead in the water, predvidevam, da bo v desetih letih tehnologija postala muzejska. Kar je vsaj pri meni obdobje, v katerem gotovo menjam komande.

Edino fer bi bilo od proizvajalcev, da javno objavijo in dokumentirajo vse scenarije, v kateirh njihov sistem zaide v težave, da se jih zavedamo in znamo izogibati. A to sem do sedaj doživel le v letalskem svetu, povsod drugje finančni razlogi preglasijo take "fair play" želje ...
oblaku
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 22 Apr 2010, 12:18
Kraj: celje

Odgovor Napisal/-a oblaku »

Pozdravljeni,


najprej pohvala organizatorju za dobro organizacijo tekme, ter odlično gostijo med in tudi po tekmi. (Žar, postrvi,......).

O letenju in rezultatih ne bi zgubljal besed, saj tisti ki zna pač zna. Eden kljub poškodbi odleti skoraj perfektno, drugi bi pa tudi če odštejemol teževe z elektroniko, vse ostalo 1000 (Samo, Rok,...). Tisti ki pa premalo treniramo in mečemo kak meter al pa dva prenizko smo pa tam ko smo. Verjetno se tudi kakšna bučka preveč se oluši. Pristanek zunaj polja kljub temu da stric Rok pravočasno reče, da verjetn ne bo nič in se bo potrebno vrniti nazaj v polje, ter poizkusiti ponovno.
Je Samo lepo reku v Ludbregu pebi že kr fajn letite, sam včasih bi vas pa najrajš tepu take furklce zgajate, ampak majhen napredek je. Disciplina je res zelo zanimiva, na tekmah je neko pravo vzdušje (prijateljsko), saj ti je vsak pripravljen pomagati. Kadar pa se ti `prikaže Marija` oziroma vržes prav lahko v turnusu naž . . . še takšne mačke kot so Gorka, Mimi, ... ali pa jim pokažeš dviganje in kaj hitro je okoli tebe prava gneča.
S tem pa dosežeš majhno zadoščenje (zmago) saj vidiš da se da kosat tudi z najboljšimi, oziroma tudi najboljši se narobe odločajo in vržejo v prazen zrak.

Hvala tudi Denisu da je zaupal svoj za zdaj edini leteč avijon (se opravičujem če se motim), za eksperimente s kamero, skoraj brutalne mete ter vse ostale akrobacije ki so jih izvajali piloti. Moram pa reči da so nastali dokaj zanimivi videi.


Še enkrat čestitke Samotu za drugo mesto, Roku pa tudi saj bi brez težav z elektroniko osvojil prvo. Čestitke tudi ostalim borcem (Uroš, Grega, Rudi, Damjan, ate, Denis), ki so se v soboto borili na Ptujski tekmi.


O problemih z 2,4 Ghz sistemih odpiram novo temo, saj sem dobil nekaj zanimivih odgovorov, če ne druga zanimivo branje. Na nekatere pa še čakam.


Lp Uroš
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Tudi letelo se je

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Da ne bi mislili-tudi letelo se je ne samo šraufalo na 2,4 Ghz....
Priponke
Tudi Aleš bil za hitro doli....
Tudi Aleš bil za hitro doli....
Pristanek.jpg (49.14 KiB) Pogledano 5634 krat
Samo in nova pridobitev.Po njegovih besedah mu &amp;quot;leži&amp;quot; čeprav vemo,da tudi ploh leti v Samotovih rokah pa ploh tudi pojadra....
Samo in nova pridobitev.Po njegovih besedah mu &quot;leži&quot; čeprav vemo,da tudi ploh leti v Samotovih rokah pa ploh tudi pojadra....
Samo-in-st..jpg (73.39 KiB) Pogledano 5634 krat
Samo naj tako ostane...tam zgoraj
Samo naj tako ostane...tam zgoraj
Aleš-1.jpg (54.66 KiB) Pogledano 5634 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Ptuj v slikah

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Še malo za začetek.Zopet pohvala za trud Damac&company.Vse o.k.Čeprav me je malo prestrašil z problemom-z Oblak Urošem sva odletela disciplino teoretično v nulo.Naštopala sva čase in to tako,da nisem izgubil niti sekunde v desetih minutah.Dobro ni kaj-ampak ko seštevajo vidiš,da le nisi tako dober (daleč,daleč je za mene pomlad...).Na koncu srečno vse in celi domov čeprav je bilo pod večer zelo pestro-Uroš Ob.že nakazal.Denisov model je bil pod torturo Roka,Samota in še koga,kateri je prišel mimo in imel minuto časa...Pa še kamera je bila pritrjena gor in upam na posnetke štrtov SalOnIt-a pri 130 km/h...
Priponke
Samo leti zanesljivo proti drugemu mestu.Kapo dol
Samo leti zanesljivo proti drugemu mestu.Kapo dol
V-polje.jpg (22.43 KiB) Pogledano 5616 krat
Zaenkrat zadovoljen z vsem razen taktiko letenja...in neprimerno obutvijo
Zaenkrat zadovoljen z vsem razen taktiko letenja...in neprimerno obutvijo
Rudi-Ptuj-2010.jpg (56.22 KiB) Pogledano 5616 krat
MoÄŤ-1.jpg
MoÄŤ-1.jpg (28.59 KiB) Pogledano 5616 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Sodelojoči

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In še modela zadnje generacije (Fireworks Flow) ter model,kateri že nekaj let suvereno sodeluje na tekmah.G.Mathias (upam,da sem prav črkoval) že nekaj let preganja ProSal-a z štirimi (4) servo m.v krilih.In leti.In to dobro...
Priponke
Le koga naj poslušam...oba sta tako pametna
Le koga naj poslušam...oba sta tako pametna
Vidi.jpg (37.1 KiB) Pogledano 5597 krat
Mathias.jpg
Mathias.jpg (25.82 KiB) Pogledano 5597 krat
F-3K.jpg
F-3K.jpg (77.44 KiB) Pogledano 5597 krat
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli