Nakup helikopterja

Akrobatski in 3D modeli
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Nakup helikopterja

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Lep pozdrav!

Ker nočem spet kupiti kitajskega sranja (koaksialni heli), ki ne leti niti približno tako kot bi moral, prosim za nasvet...

Doma imam DX6i, AR6100 in USB kabel preko katerga že kar nekaj časa letim v realflightu, največ letim z Impala 2 in Trexom 450

Najbolj se nagibam k nakupu Align T-rex 450 super sport combo ker vključuje vse v kompletu in 2-3 baterije + polnilec iz hobbykinga, razmišljal sem še o naročilu HK450 bearbona s katerim bi letel na začetku vendar predvidevam da to ni dobra ideja...

Zanimiva sta mi še Protos 500 (dražji??) in Hurricane 550 -2 bateriji se mi najbolj ne dopadeta, zatro pa leti dlje... dilema!

Vsak predlog je dobrodošel, tudi kakšna ponudba za rabljen heli.

LP Klemen
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Vzemi Protosa 500, ker:
- je večji od 450. Večji ji, lažje se učiš in ni tako občutljiv na veter
- z rezervnimi deli ne boš imel težav

Res je Protos 500 dražji, ampak ko ga boš imel in boš zadovoljen pridobival znanje, boš pozabil na keš....

Tomaž
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

HK 450 je čist ok. Sam ne vzet bearbona ker je V1 ampak obvezno V2. To je bla moja učna platforma, ki je še sedaj v letečem stanju. Po nekaj mescih učenja in parih kreših mam zdej raptorja 50.

Edino na zalogo morš nekaj delov vzet. Kake krake, osi, flybar. Če je kriza pa itak vse paše od trexa. Mene je poleg nakupa helija učenje koštalo dobrih 50€. Pri pravem TREXU je en kreš tolk vreden.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Ja HK je res zakon :lol:
Sploh pa če vzameš tale helij: http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... Rex_Compat.) (res v nulo izdelan)
Sicer te stane malo več amak neboš imel kasneje težav :wink:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Čez HK 450 sm slišou že ogromno kritik... od slabih šraufou do tega da moreš 3/4 kosou zamenjat z alignom da leti približno vredu...

Za kakšno ceno bi se dalo sestavit Psotosa, srednji razred opreme?
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Jaz se dal skozi že skoraj vse HKjeve helikopterje.....in nisem imel težav.
No res pa je da da je kar nekaj slabih lastnosti na teh helikopterjih, ampak za takšno ceno!!!! =D> =D>
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

1.) Nič kitajskega za začetek. Nekaj delov boš moral zamenjati, kmalu boš tudi ugotovil, da se nekateri deli rabijo bolj hitro kot pri originalu.
2.) Trexa ne jemat v combotu. Na helifreaku je anketa, 33% anketirancev je imelo "sevo-fail" (alignov servo). Drugače pa trex 450 sport/pro dobra odločitev
3.) Protos 500 tudi dobra odločitev, malo dražji, ampak vreden svojega denarja.

Če bi jaz še 1x izbiral svoj prvi helikopter bi ponovno vzel trexa 450. Sedaj ta novi dve verziji sport/pro sta res dobro izdelani (sicer nekaj napak sem videl da ima pro verzija, ampak se jih da na hitro odpraviti-brez kupovanja novih delov). Sicer nevem zakaj, ampak meni se 450 zelo dopade. Nekaj časa je sicer nisem vozil, ampak sedaj sem jo ponovno potegnil na plano in me je zelo zamikala.

To je moje mnenje, najbrž se marsikdo, ki je lastnik kitajske kopije z mano ne bo strinjal... [-X
brrrm brrrm
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

glej če misliš samo lepo normalno letet si vzemi raj hk,ker ravno tako leti,s tem da daš gor dober gyro in servote,
če pa misliš potem tut 3d letet boš pa ceneje prišel skozi če vzameš original
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Rad bi tudi 3D sam za enkrat se še usak poskus takega letenja v simulatorju prej al slej konča v tleh :D
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

HK4503d pro

trex 450

protos :lol:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

kašna je pa razlika med materijami iz hobbykinga in ostalimi ki so 3x dražje z enakimi specifikacijami?
Uporabniški avatar
multipraktik
Tekmovalec
Prispevkov: 403
Pridružen: 28 Jan 2010, 19:55
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a multipraktik »

Kemenb napisal/-a:kašna je pa razlika med materijami iz hobbykinga in ostalimi ki so 3x dražje z enakimi specifikacijami?
Čeprav je to v nasprotju z vsako logiko, so kitajske baterije boljše od 3x dražjih pri nas =D> :wink: .
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Bi lahko rekli ja :lol: :wink:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Jaz sem večkrat v Postojni za vikende, pa lahko vidiš Protos v živo.

Kot je že Tomaž napisal, kupi največji heli, ki si ga lahko privoščiš.
Za začetnika je zelo pomembno, kako priti do rezervnih delov in če je heli kvalitetno narejen, ker če se sam od sebe kvari, na kose pa čakaš 3 tedne te hitro mine volja. Imaš dve možnosti, ali imeti komplet rezervne dele na zalogi (še za en heli denarja) ali kupiti heli, za katerega dobiš dele v Sloveniji.
lp Melly
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

Za moje pojme je najboljsi heli za zacetnia ki zeli v prihodnosti voziti 3D ravno PROTOS 500. Govorim iz prve roke!
Protos leti zelo precizno in stabilno in lahko leti tudi brutalno ce je seveda tako nastavljen. Da ne omenim suport ko pride do tehnicnih tezav je Melly pripravljen pomagat da se stvari uredijo, tega za kitajski heli ne bos dobil!!!

Samo za razmislek: Ce mislis pri tem hobiju sparat si izbral napacen hobi!!! Ce stvari ne stimajo (predusem kvaliteta) potem ne delajo in je sama slaba volja.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Zanimivo bi bilo dobiti podatke koliko ur ima naletenih heli, brez okvare (padce ne štejemo)... Protos pride komot do 40 ur... potem menjaš par ležajev, pogonski zobnik, jermen in gasa naprej...
Kemenb napisal/-a:kašna je pa razlika med materijami iz hobbykinga in ostalimi ki so 3x dražje z enakimi specifikacijami?
Kupi v HK nanotech, so malenkost dražje od navadnih ampak ne bo ti žal, dva pakaeta, dober polnilec, polneš v 15 minutah in letiš praktično nonstop.
lp Melly
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

zdej sm si nalošu protosa v realfight in se mi dopade

Melly kdaj pa kam prideš v Postojno? Jst sm na Kremenci in itak da bi rad vidu to beštjo v živo, še raj bi pa sprobou sam to pa mislm da nebo šlo :D
Uporabniški avatar
gasper311
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 20 Nov 2009, 09:00
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasper311 »

Zdravo
Da ne bom,delav druge teme me zanima kateri helikopter mi priporocate,do zdaj sem se skos ucil na blade 400 zdaj ga pa vozim ze dokaj solidno,lebdim ga v vseh pozicjah,voznja osmice in veliko kaj se,zdaj me pa zanima kaj mi priporocate T-rex 600 ali Protos.
Cena ni vazna.

Hvala ze v naprej
Lp Gapy

EXTRA 300 88"
Da50r
Hitec
Yak 55
filton extra 260
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Zakaj je protos boljši od konkurence?
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

Na kratko:
-enostavno in ucinkovito zasnovana konstrukcija
-dokaj majhno stevilo delov
-enostavno vzdrzevanje
-poceni rezervni deli ki so tudi takoj dostopni
-letalne lastnosti so bolse kot pri marsikateri 600 velikosti helija
-mozna nastavitev helija za popolnega zacetnika kot profi pilota ki se rad izivlja z ekstremno hitro ipeljanimi 3D figurami
-ko napredujes ti ni treba kupovati bolsega motorja, reglerja, servotov... ker kit komplet vsebuje ze same vrhunske elemente, enostavno sproti nastavljas agilnost helija ko napredujes tako da ti ustreza
.
.
.
Enostavno pomete z konkurenco!
Zadnjič spremenil Roby, dne 03 Jul 2010, 20:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

gasper311 napisal/-a:Zdravo
Da ne bom,delav druge teme me zanima kateri helikopter mi priporocate,do zdaj sem se skos ucil na blade 400 zdaj ga pa vozim ze dokaj solidno,lebdim ga v vseh pozicjah,voznja osmice in veliko kaj se,zdaj me pa zanima kaj mi priporocate T-rex 600 ali Protos.
Cena ni vazna.

Hvala ze v naprej
Gašper- Protos je v bistvu najboljši v velikosti 500 :wink:
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Odkar je zunaj strech kit je tudi v 550 klasi najboljši... (470mm blejdi).
lp Melly
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Roby napisal/-a:Na kratko:
-enostavno in ucinkovito zasnovana konstrukcija
-dokaj majhno stevilo delov
-enostavno vzdrzevanje
-poceni rezervni deli ki so tudi takoj dostopni
-letalne lastnosti so bolse kot pri marsikateri 600 velikosti helija
-mozna nastavitev helija za popolnega zacetnika kot profi pilota ki se rad izivlja z ekstremno hitro ipeljanimi 3D figurami
-ko napredujes ti ni treba kupovati bolsega motorja, reglerja, servotov... ker kit komplet vsebuje ze same vrhunske elemente, enostavno sproti nastavljas agilnost helija ko napredujes tako da ti ustreza
.
.
.
Enostavno pomete z konkurenco!
Glede regulatorja se ne morem strinjati [-X Sta se mi že 2 pokvarila.
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

Kolikor sem slisal imajo nove serije Protosov ze YGE-regulatorje v kompletu. Ce to drzi bo pa povedal Melly. YGE naj bi bil med bolsimi!
Uporabniški avatar
Matt-X
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Sep 2009, 11:06
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Matt-X »

Zato pa kupiš Phenix ice 75, da ti seka še governor cca 2400 obratov na glavi 100 gor ali dol! Za 110€ in mi ga ni ratalo spravit na 70 stopinj C :D

Glede na HK 450 raj neeeeee koooot ja, keer ga boš preklel.

1.Jajčasi zobniki, nikakor in nikakor naštelat približno točen luft med njimi
tudi Align ni boh ve kaj ampak vseeno boljššejše kot the China boy!

2.Boom je katastrofa izmeÄ‘u holderja in booma je boombastična toleranca ali preveč ali premalo, se pravi če sestaviš in zategneš se ti vrti, če pa daš lepilni trak da kompenziraš toleranco se ti zavrti rep kasneje in to takrat ko letiš ponavadi je tako ja... :cry:

3. na glavi so zalepljeni ponavadi ležaji in ne vijaki,bljack so tudi linki ko neveš keri bi se prej snel sam od sebe(to se zgodi ko heli lebdiš in na enkrat pokne na tla...

4.non stop šraufaš ker se pokvari no ja to velja tudi za T rex-ića 450 samo malo manj cca na vsakih 10-15 uric se kej spomne da ga moraš popožat po glavi, po repku, po mottorčku .... saj grre ne rečem da ne je tudi zabaven po svoje... apak proti Potosu nima za burek!! 8)

5.Vse zgoraj popljuvano moraš uzet od ALIGNa, se pravi:
-Zobnike(komplet z oneway ležajem)
-Zobnik za na motor Align Walda
-Dva paketka linkov (Obvezno za varnos glej)
-Boome in Align Boom holder :x
-Vijake od aligna ker The Chy bojsi dajajo neke divje glave na tiste divje inbuse... če imaš srečo jih odraufaš skoraj vse!
-Ležaje komplet pri RC bearings.co.uk tam niso dragi apak niso niti Ä‘abe, ker heli se mora vrtet in gibat kolkor se le da glatko in brez zatikanja 8)
- Ne da se mi več naštevat...

Upam da nisem koga užalu s temi mojimi besedami ampak je tako in pika!( DOO sem dal klicaj)
Če imaš dinar za ta šrot izvoli, če pa se ti ne mudi pridno vadi na simulatorju ker ti ne bo žal(vsakih 1000 krešev na PC-u je en v real life) in si prišparaj za uno Žival od Protosa 500/550 8) :D 8)

Čaw!!
Gravity Fighter!!!
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji