Dan odprtih vrat na letališču Portorož - 19.6.2010

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Muki2
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 31 Jan 2007, 21:11
Kraj: Izola

Dan odprtih vrat na letališču Portorož - 19.6.2010

Odgovor Napisal/-a Muki2 »

Uporabniški avatar
mobil11
Freak
Prispevkov: 535
Pridružen: 15 Feb 2004, 14:30
Kraj: Bizeljsko

Odgovor Napisal/-a mobil11 »

Je bilo kar zanimivo :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
LP (G)(Z)oran
http://www.gorankroselj.com/
Uporabniški avatar
francliza
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 15 Avg 2007, 18:42
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a francliza »

Pozdravljeni!
Upam, da mi lahko kdo pove čigava je Cessna 170 z oznako YU-CES?
Lp France
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Bi bilo morda treba vprašati na kakem srbskem letalskem portalu....

http://www.airliners.net/search/photo.s ... entry=true
Ja isto cuo da je YU-CES kupljena u Hr, Vrsar tacnije, ali se sad nalazi na Aerodromu Portoroz (bar je bila tamo pre mesec dana). I dalje je sa registracijom YU tako da se valjda broji...
http://forum.airserbia.com/viewtopic.php?f=37&t=1647

LP Mitja
Uporabniški avatar
francliza
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 15 Avg 2007, 18:42
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a francliza »

Hvala za povezave, a mi na žalost premalo povejo. Sprašujem namreč zato, ker je Cessna 170 z oznako YU-CES od leta 53. bila v lasti ALC Lesce, leta 85. pa jo je pri pristajanju na hrbet vrgel Tone Kos. Po tem pa mi manjka podatek.
Lp France
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

... leti jo oziroma tistih nekaj poletov je naredil Bendžo, on bo po moje tudi pravi naslov za podatek o lastništvu.

Je pa bilo kar videti nekaj lepih predstav. @mobil11 - hvala za lepe slike :)

Lep pozdrav, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Muki2
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 31 Jan 2007, 21:11
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Muki2 »

mobil11, si bil ti tisti na travniku med ploščadjo in stezo, z L objektivom ovitim v najlon vrečko?

Dobre fotke z dobre lokacije! :)
Uporabniški avatar
Matez96
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Apr 2010, 12:38
Kraj: Šmartno pri Litiji

Odgovor Napisal/-a Matez96 »

seveda brez sledu o modelarstvu
Muki2
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 31 Jan 2007, 21:11
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Muki2 »

V zraku modelarstva sicer ni bilo, so pa v hangarju imeli modelarsko delavnico za otroke in delali letala iz balze.
Uporabniški avatar
mobil11
Freak
Prispevkov: 535
Pridružen: 15 Feb 2004, 14:30
Kraj: Bizeljsko

Odgovor Napisal/-a mobil11 »

Muki2 napisal/-a:mobil11, si bil ti tisti na travniku med ploščadjo in stezo, z L objektivom ovitim v najlon vrečko?

Dobre fotke z dobre lokacije! :)
Ne 8)
LP (G)(Z)oran
http://www.gorankroselj.com/
Muki2
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 31 Jan 2007, 21:11
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Muki2 »

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Celotna galerija tukaj...
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Vidim da je bila vglavnem ista letalska zasedba kot v Lescah ob otvoritvi piste =D>
Sem pa 1. v živo videl Zlina 526 in si res nisem mogel misliti da se vleče po zraku kot en smrkelj :(
Tomo z Gilesom je pa ZAKON!!!!!!!!!! 8) 8) 8)
Uporabniški avatar
Longi
Tekmovalec
Prispevkov: 323
Pridružen: 26 Avg 2005, 17:01
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a Longi »

Offshore napisal/-a:Vidim da je bila vglavnem ista letalska zasedba kot v Lescah ob otvoritvi piste =D>
Sem pa 1. v živo videl Zlina 526 in si res nisem mogel misliti da se vleče po zraku kot en smrkelj :(
Tomo z Gilesom je pa ZAKON!!!!!!!!!! 8) 8) 8)
Ti pa res nimaš pojma o avijaciji, da pišeš take neumnosti.Pejd letet zlina 526, pa boš vidu, da je to deleč od smrklja.Če se vleče tvoj smrklj iz nosa še ne pomeni da se 526 tudi.
Zlin 526F ima Vne 310 km/h , minimalka pa je mal pod 100. Penja pa tam okrog 5-6 m/s. Daleč od smrklja, kajne.
Preden tako sramotno označiš letala kot so Zlini serij 26, ti priporočam, da vsaj vprašaš tiste, ki smo imeli priliko s takimi letali letet.
Pa brez zamere, sem moral to napisat, iz razloga, ker je vsaj meni Zlin 526/726 eno izmed daleč najlepših akrobatskih letal.

Lp Longi
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Miha, se podpišem :wink: Simpl je s polno ritjo srat :wink:
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
Longi
Tekmovalec
Prispevkov: 323
Pridružen: 26 Avg 2005, 17:01
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a Longi »

Ja, no a ni res.
Noben giles, extra, ...., namenoma sem napisl z malo, ne bo tolk časa kraljeval na akro tekmah kot prav Zlini serij 26.
Pa meni tudi figure narejene z Zlinom izgledajo veliko bolj elegantne kot pa recimo s pittsi, extrami, gilesi, .......

Lp Longi
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Julij 2007, kjer sem posnel dirko za čas med letali: Giles 202, Pitts S2B, Zlin 526 in eksotom I-3. Izberite si utrezno letalo in uživajte v posnetkih.
Pri tej dirki je moralo letalo oleteti od enega pilona do drugega, kot skozi neka vrata in izvesti določene akrobacije. Šlo se je pa za čas, ki ga je letalo uporabilo za izvedbo cele zadeve. Seveda je bil v prednosti tisti, ki je imel večjo moč... vendar pa je bilo lepo videti prav vse, ki so se trudili po svojih najboljših močeh. Mi je bil pa tisti rumeni hrvaški I-3 zaradi svoje nepovprečne oblike še zdaleč najbolj prikupen, čeprav se ni najbolje odrezal. Mislim, da bi bil prav zanimiv RC model.

http://www.youtube.com/my_videos?pi=0&p ... 0race&dm=1

Res se pa zdijo akrobacije z Zlinom, kot narisane po nebu...kakor en velik F3A akrobat.


LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 27 Jun 2010, 13:46, skupaj popravljeno 1 krat.
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

... hudo sem se boril sam s sabo da ne bi napisal identično kot Longi, pa sem prav vesel da je še komu počil živc ob znalčevem prodajanju brihtola :lol:

Lep dan, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Longi napisal/-a:
Offshore napisal/-a:Vidim da je bila vglavnem ista letalska zasedba kot v Lescah ob otvoritvi piste =D>
Sem pa 1. v živo videl Zlina 526 in si res nisem mogel misliti da se vleče po zraku kot en smrkelj :(
Tomo z Gilesom je pa ZAKON!!!!!!!!!! 8) 8) 8)
Ti pa res nimaš pojma o avijaciji, da pišeš take neumnosti.Pejd letet zlina 526, pa boš vidu, da je to deleč od smrklja.Če se vleče tvoj smrklj iz nosa še ne pomeni da se 526 tudi.
Zlin 526F ima Vne 310 km/h , minimalka pa je mal pod 100. Penja pa tam okrog 5-6 m/s. Daleč od smrklja, kajne.
Preden tako sramotno označiš letala kot so Zlini serij 26, ti priporočam, da vsaj vprašaš tiste, ki smo imeli priliko s takimi letali letet.
Pa brez zamere, sem moral to napisat, iz razloga, ker je vsaj meni Zlin 526/726 eno izmed daleč najlepših akrobatskih letal.

Lp Longi
Jest sm sam napisal to kar sem videl v Lescah,drugače je pa tudi meni Zlin en izmed najlepših akrobatov!!
Proti Poljavnčevim Gilesom in Extri se je pa Zlin res vlekel :-?
Uporabniški avatar
Longi
Tekmovalec
Prispevkov: 323
Pridružen: 26 Avg 2005, 17:01
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a Longi »

Offshore napisal/-a:
Longi napisal/-a:
Offshore napisal/-a:Vidim da je bila vglavnem ista letalska zasedba kot v Lescah ob otvoritvi piste =D>
Sem pa 1. v živo videl Zlina 526 in si res nisem mogel misliti da se vleče po zraku kot en smrkelj :(
Tomo z Gilesom je pa ZAKON!!!!!!!!!! 8) 8) 8)
Ti pa res nimaš pojma o avijaciji, da pišeš take neumnosti.Pejd letet zlina 526, pa boš vidu, da je to deleč od smrklja.Če se vleče tvoj smrklj iz nosa še ne pomeni da se 526 tudi.
Zlin 526F ima Vne 310 km/h , minimalka pa je mal pod 100. Penja pa tam okrog 5-6 m/s. Daleč od smrklja, kajne.
Preden tako sramotno označiš letala kot so Zlini serij 26, ti priporočam, da vsaj vprašaš tiste, ki smo imeli priliko s takimi letali letet.
Pa brez zamere, sem moral to napisat, iz razloga, ker je vsaj meni Zlin 526/726 eno izmed daleč najlepših akrobatskih letal.

Lp Longi
Jest sm sam napisal to kar sem videl v Lescah,drugače je pa tudi meni Zlin en izmed najlepših akrobatov!!
Proti Poljavnčevim Gilesom in Extri se je pa Zlin res vlekel :-?

Lej, ne mislim nekaj polemizirat. Ampak upoštevaj naslednje dejavnike zaradi katerih se ti zdi da se Zlin vleče; primerjaj velikosti posameznih letal, profile, krilno obremenitev, moč motorja glede na težo, gradnjo in pa konec koncev še obdobje v katerem so bila ta letala izdelana.
Ko boš vse to pametno in seveda z nekaj znanja pretehtal boš ugotovil, da je Zlin še danes, seveda v rokah pravega mojstra, kar Bendzo nedvomno je, pravi akrobatski stroj, ki mu besedna zveza se vleče kot smrkelj nikakor ne pristaja. Če bi tisti moment sedel v kabini tega letala bi imel občutek da se pelješ z raketo, polovico dogajanja bi pa itak zamudil.

Lp Longi

Lp Longi
Uporabniški avatar
gasper311
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 20 Nov 2009, 09:00
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasper311 »

Tale zlin na sliki je v Slovenj Gradcu pred dvema letoma na dregracu imel otvoritveni let in je skoraj strmoglavil,kajti ko je vzletel je zacel kar z rolo in se komaj rešiv katastrofe.
Lp Gapy

EXTRA 300 88"
Da50r
Hitec
Yak 55
filton extra 260
Odgovori

Vrni se na Prireditve, srečanja in tekmovanja