SPLOŠNO - Navodila za oddajnike

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
MarsiBoy
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 29 Okt 2008, 15:04
Kraj: Loški Potok
Kontakt:

Slo navodila za FF7

Odgovor Napisal/-a MarsiBoy »

Ima mogoče kdo slo navodila za futabo FF7. Bi se priporočal na [email protected]
Uporabniški avatar
navigator
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Avg 2006, 11:31

Odgovor Napisal/-a navigator »

Živio!

Si jih mogoče že dobil - tudi jaz bi jih rabil.

Lp,

:(
Vsak začetek je težak...
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

FC-18 navodila + Campac

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Nikjer ne najdem navodil za omenjeno postajo v angleškem ali slo jeziku. Ali mogoče kdo ve kje to dobiti ali pa če mi kdo razloži koliko se po pogramirljivih funkcijah razlikuje od FC16 ?

Naslednja stvar, imam namen izdelati campac modul 16K, bojda paše na FC16, 18, 28, zanima me pa če je kateri interesent za kak modulček (to ni mali oglas ampak povpraševanje da vidim če se mi splača naročiti kaj več materjala.)

LP Klemen
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Slovenska navodila. :wink:
Priponke
Futaba FC-16 SLO navodila.doc
(232 KiB) Prenešeno 210 krat
Lp Rado
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Ta navodila imam že od prej :)

A to pomeni da sta si dosti sorodni za programiranje da lahko vzamem od FC16 navodila v roke?
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Sem dobil navodila FC18 V3 v angleščini. Če kdo rabi naj da mail pa mu pošljem.
frfotajčki
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 01 Jan 2009, 11:39
Kraj: Ajdovščina

slovenska navodila

Odgovor Napisal/-a frfotajčki »

zanima me če ima kdo navodila v slovenščini za postajo FF9
Zadnjič spremenil frfotajčki, dne 26 Okt 2009, 19:47, skupaj popravljeno 1 krat.
UGIB
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 15 Sep 2008, 12:54
Kraj: LOŠKI POTOK
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a UGIB »

in ff10, bi rabu
flick
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 21 Maj 2009, 18:31
Kraj: HAGAU

Futaba T12 FG - navodila

Odgovor Napisal/-a flick »

Pozdravljeni.

Imam napravo Futaba T12 FG. Za to napravo imam navodila samo v tujem jeziku. Prosim ali ima kdo navodila v slovenščini. [-o<
Ikar
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Sep 2005, 19:09

mc-14/15 navodila za uporabo

Odgovor Napisal/-a Ikar »

Ali ima mogoče kdo navodila za uporabo za Graupner mc-14 oz. mc-15? Sam sem jih imel v slovenščini do nedavnega, ko sem jih pomotoma med pospravljanjem vrgel v smeti :( Imam jih samo v nemščini, vendar ne razumem nemško. Vesel bi bil tudi navodil v angleščini.

Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

ang: :wink:
http://lmgtfy.com/?q=graupner+mc-14+manuals

za slovenska pa se malo potrudi se tudi najdejo...:wink:
L-P-Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Ikar
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Sep 2005, 19:09

Odgovor Napisal/-a Ikar »

S tem iskalnim pogojem ne najde ničesar, sem že poizkusil. Prvi zadetek je v francoščini...
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

uff #-o #-o :oops: :oops: nisem opazil... tudi sam nisem imel sreče nič najti. Za silo lahko uporabiš te francoske in google translate :wink: Lahko pa ti jih jaz skopiram.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Ikar
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Sep 2005, 19:09

Odgovor Napisal/-a Ikar »

Še bom poizkusil malo pogooglat, če pa res pa ne bom nič našel, bi te pa prosil, ali pa če bi se ti dalo poskenirat :roll: hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

tudi se lahko zmenima :wink: . Ti sam reč pa je :D
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

FUTABA T6EXP 2,4G slo navodila

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Pozdravljeni !

Ali ima kdo v elektronski obliki mogoče navodila v slovenskem jeziku ?
Potreboval bi jih ker angleških ne razumem ravno najbolj. Če je kdo kupil to komando v mantua modeli bi prosil za scan, ker vem da jih oni prilagajo k komandam. So pa zelo neprijazni in nočejo pomagati, če nisi komande kupil pri njih. Sem mislil da si modelarji pomagajo med seboj, pa očitno jim gre sam a keš !!!! :evil:
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Samo v razmislek.
Mantua je nekomu plačala, da je prevedel navodila, ker pač v Sloveniji moramo prilagati navodila v Slovenščini. Njihova pravica je, da navodil ne razdajajo zastonj vsakemu, ki pride mimo ampak samo tistemu, ki kupi oddajnik pri njih. (kar je edino pošteno in prav).
Mogoče bi bilo bolj pametno kupiti oddajnik v Mantui in dobiti navodila v domačem jeziku, kot sedaj iskati navodila po spletu.

Kopiranje navodil je kršenje avtorskih pravic, sedaj bo vsak zamahnil z roko in rekel, da ga to ne briga, vendar, če bi ti plačal prevod, ti ne bi bilo vseeno, če bi se ta prevod potem kopiral na črno.
lp Melly
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Sej sm pripravljen plačat navodila. To sploh ni problem. :D
Uporabniški avatar
multipraktik
Tekmovalec
Prispevkov: 403
Pridružen: 28 Jan 2010, 19:55
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a multipraktik »

Živjo

Mzakelj če želiš se z veseljem ponudim, da ti poskeniram slovenska navodila od Futabe 6EX in sicer zastonj. Za način izročila pa bi bilo najbolje, da se dogovoriva po ZS :wink: .

Sej se strinjam tudi s tabo Melly, samo za tako majhno modelarsko uslugo pa res ne pričakujem plačila.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Kopiranje navodil je kršenje avtorskih pravic, sedaj bo vsak zamahnil z roko in rekel, da ga to ne briga, vendar, če bi ti plačal prevod, ti ne bi bilo vseeno, če bi se ta prevod potem kopiral na črno.
Sej se strinjam tudi s tabo Melly, samo za tako majhno modelarsko uslugo pa res ne pričakujem plačila.
:D Še enkrat preberi........razlika je v tem,da ti zadevo skopiraš in jo nekomu daš..........ali pa ti zadevo od nekoga,ki ti jo je prevedel kupiš in jo podarjaš naokrog..........

oseba ki prevaja in po naši deželi ponuja prevode trgovinam svoje delo ceni cca 1,5K€.........
Slika
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Mah avtorske pravice nam niso jasne v naši deželici...
Vse je dovoljeno in zastonj...
Ampak ta hudoben Nebec, ki noče podarjati pošteno plačanih prevedenih navodil pa res... #-o

Škoda časa.

Še enkrat v razmislek:
Slovenski trgovec kupi oddajnike od grosista, plača prevod in priloži prevod k oddajniku, zato je mogoče (ali pa ne) malenkost dražji oddajnik pri njemu kot v tujini.
Ti kupiš oddajnik v tujini in zahtevaš od našega trgovca zastonj navodila #-o
Lahko pa imaš "srečo" in ti nekdo zastonj skopira slovenski prevod... super, res. Samo potem vsi udrihate čez naše trgovce, kakšne visoke cene imajo...
lp Melly
Uporabniški avatar
spiky
Tekmovalec
Prispevkov: 436
Pridružen: 31 Mar 2008, 12:46
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a spiky »

Melly napisal/-a:Škoda časa.
+1
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Sicer ne odobravam nikakršnih kršenj avtorskih pravic, sploh zavedanje o intelektualni lastnini v Sloveniji je pod nivojem in se strinjam z Melly-em.

Vendar mislim, da bi gospod Nebec lahko vseeno dvakrat razmislil o verjetno nadaljne potencialni stranki, ki jo je predvidevam na tak način reagiranja glede navodil izgubil. Sprašujem pa se kaj bi na takšno reagiranje do stranke imeli za povedat pri evropskem predstavništvu Futabe?
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

FlyByWire napisal/-a:Sicer ne odobravam nikakršnih kršenj avtorskih pravic, sploh zavedanje o intelektualni lastnini v Sloveniji je pod nivojem in se strinjam z Melly-em.

Vendar mislim, da bi gospod Nebec lahko vseeno dvakrat razmislil o verjetno nadaljne potencialni stranki, ki jo je predvidevam na tak način reagiranja glede navodil izgubil. Sprašujem pa se kaj bi na takšno reagiranje do stranke imeli za povedat pri evropskem predstavništvu Futabe?
Veš, če bi mu evropski predstavnik kril stroške prevoda (pa jih ne) bi imelo to še kakšen smisel. Tako pa preloži stroške na slovenskega trgovca, ker prevod zahteva naša zakonodaja...

Pomisli HK prodaja po celem svetu, kdaj niti normalno prevedenih angleških navodil ni zraven, pa se noben ne zgraža...

p.s. tudi prevajanje je delo... nekam se Slovencem zdi, da je intelektualno delo ničvredno... itak ga ne ukradeš, ukradeš lahko samo kos kruha v trgovini, če pa nekaj skopiraš si pa frajer.
lp Melly
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1254
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Veš, če bi mu evropski predstavnik kril stroške prevoda (pa jih ne) bi imelo to še kakšen smisel. Tako pa preloži stroške na slovenskega trgovca, ker prevod zahteva naša zakonodaja...
Tu mislim, da bi se Mantua kot uradni prodajalec v Sloveniji lahko izpogajal z Robbe oz. Futabo EU, do kritja določenega dela stroška prevodov.
Ker kot vem navodil v lokalnem jeziku ne zahteva samo Slovenska zakonodaja ampak tudi zakonodaja Evropske unije katere eden izmed uradnih jezikov je tudi Slovenščina. Ampak pustimo sedaj to, bolj me osebno zbode posredovana informacija, da ker Futabina naprava, ni bila kupljena pri dotičnemu prodajalcu stranka ni upravičena do navodil oz. pomoči, tega nekako ne morem razumet.
Svoje čase sem delal v maloprodaji in ne spomnim se, da bi kdaj kakšno potencialno stranko odgnal zaradi navodil, kvečjemu skušali smo ji pomagat na najboljši možni način. Pa če se ne motim recesija je še vedno tu, toliko v razmislek o dobrem trgovcu, pa nimam nič proti Nebcu, da ne bo narobe razumljeno.
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Odgovori

Vrni se na RV naprave