izbira začetniškega letala

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

blazunek
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Maj 2010, 14:48
Kraj: slovenj gradec

izbira začetniškega letala

Odgovor Napisal/-a blazunek »

Jutri si bom naročil komplet letala PARKFUN Fusion.
http://www.trgovinamodelar.com/default. ... 01-35M2-EU
Zanima me vaše mnenje o letalu?
[-o< [-o<
modelarstvo je droga, ki se je težko odvadi.
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Če je to tvoje prvo letalo raje kupi easy starja ki ka dobiš s komando vred še malo ceneje. :lol:

Vse kar rabiš.
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=2641
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ucts_id=35
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=4535
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... product=50
Baterije pa 7 celične 1500mAh.
Jakob :lol:
blazunek
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Maj 2010, 14:48
Kraj: slovenj gradec

Odgovor Napisal/-a blazunek »

imajo tudi samo letalo brez helikopterja
http://www.trgovinamodelar.com/default. ... 00-35M2-EU
paket je cenejši kot ve skupaj
modelarstvo je droga, ki se je težko odvadi.
blazunek
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Maj 2010, 14:48
Kraj: slovenj gradec

Odgovor Napisal/-a blazunek »

ali ima easy star tudi nagib kot to letalo. :D
modelarstvo je droga, ki se je težko odvadi.
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Moj prijatelj je imel ravno tega. Zraven sem bil pri prvih letih vgrajeni so bili zelo počasni servomehanizmi. In če misliš še kakšen model se ti bolj splača easy star in ta komanda. :D
Easy star nima nagiba. :)
Jakob :lol:
blazunek
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Maj 2010, 14:48
Kraj: slovenj gradec

Odgovor Napisal/-a blazunek »

ali poznaš kakršno koli začetniško letalo, ki ima nagib :D
modelarstvo je droga, ki se je težko odvadi.
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

blazunek napisal/-a:ali poznaš kakršno koli začetniško letalo, ki ima nagib :D
Malo poglej po spletnih trgovinah. :D Dynam Hawk Sky ima nagib. Več lahko vidiš v temi Dynam Hawk Sky letalokleparstvo. :D
Zakaj pa bi tako rad nagib?
Zadnjič spremenil jaki 3, dne 08 Maj 2010, 16:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Jakob :lol:
blazunek
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Maj 2010, 14:48
Kraj: slovenj gradec

Odgovor Napisal/-a blazunek »

ker bi že v samem začetku začel z nagibom, da ne bi potem imel težav.
modelarstvo je droga, ki se je težko odvadi.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kvečjemu na začetku boš imel težave saj je še ena stvar več....
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ma pr hawk skyju lahko poleg kompleta kupiš še kr vse enkrat... :) Servoti šrot (ne centriro, zdrobijo se prenosi še predn vzleti), ESC prešvoh za original setup (pregorel), komanda šrot... Je pa samo letalo kr vzdržljivo. :)

Sicer pa pri tej varjanti verjetno ni dosti drugače...


PS: zakaj zavraga bi mu priporočal 7 celično nimh za easystarja leta 2010? :) To je mimo. Pa tista zebra najbržu tudi, 70€ ni tako malo za šrot komando.


Če bi zdajle kupoval ponovno bi najbrž vzel praznega eaystarja oz neko podobno školjko (magar sky hawka če bi ga kje dobil) in not zmetal en preverjen kitajski setup, kar ostane pa v komando...
Fly it like you stole it!
blazunek
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Maj 2010, 14:48
Kraj: slovenj gradec

Odgovor Napisal/-a blazunek »

ali še kdo ve kakšno začetniško letalo z nagibom [-o<
modelarstvo je droga, ki se je težko odvadi.
blazunek
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Maj 2010, 14:48
Kraj: slovenj gradec

Odgovor Napisal/-a blazunek »

kaj pa drugi menite o tem modelu.
http://www.trgovinamodelar.com/default. ... 00-35M2-EU# :D
modelarstvo je droga, ki se je težko odvadi.
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

AXN Floater iz HK

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=8359

Preverjeno odlična zadeva, po zelo ugodni ceni. Samo malo je za počakat.


Priložene komande v kompletih so ponavadi zanič (zelo kratek doseg, možne motnje) zato so odličen razlog za začetniško razbijanje modela.

Zato ti priporočam nakup komande posebej, oz. ne računaj da je komanda v kompletu kaj prida uporabna ali vredna.
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Moj nasvet. Vzami easy star v tebi najbljižji modelarski trgovini.
Zakaj? Ker je za začetek čisto dovolj. Večini celo preveč in se zgodi tudi kak crash. Tudi meni se je. Govorim iz izkušenj. To, da nima aleronov ni nek minus. Zdej letim trainerja in ga vozim brez kakih blaznih težav, čeprav sem prej letel le z easyem. No nekaj je bilo treninga na simulatorju, ker leva roka rabi malo vaje. Če drugega ne za vozit avjon po tleh pri vzletu.

Glede ostalega ti težko kaj pametnega rečem. Meni se je izkazalo, da je veliko vreden soliden polnilec, ker se ga relativno velika rabi. Kupi obvezno lipo baterije, da jih boš lahko hitro napolnil tudi na letališču.

Komando sem vzel 2,4 ghz. Tu kej dosti ni za razmišljat. Čisto osnovne bi pa odsvetoval, ker če te resneje zagravi boš hitro rabil kaj več.

Če boš priden se z easyem hitro kr lepo nauči letet in boš želel kaj drugega :wink:
lp,
Miha
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

http://shop.conrad.si/websale7/Elektric ... ad31b6/md5}
Slika za začetek tole vzami, kopija easy starja. V tem paketu niso zastonj osnovne komponente ampak so zaradi tega da se začetnik seznani z modelom in kako se oskrbuje stvar.Kar se pa tiče nagiba pa za začetek raje ne sicer jih pa lahko kasneje sam zrežeš. Je pa to zelo poceni rtf in se boš zelo hitro naučil leteti z njim kasneje pa dokupiš kakšne bol kvalitetne stvari(komanda, baterije, polnilec,itd.)
Uporabniški avatar
david5570
Tekmovalec
Prispevkov: 383
Pridružen: 01 Sep 2005, 07:19
Kraj: Šentjernej

Odgovor Napisal/-a david5570 »

blazunek napisal/-a:kaj pa drugi menite o tem modelu.
http://www.trgovinamodelar.com/default. ... 00-35M2-EU# :D
Ta model je čisto vredu, če si finančno omejen, če pa lahko daš kaj več denarja pa raje kupi EasyStar-ja, ker se neprimerno boljše leti z njim. Še vedno lahko kasneje sam narediš krilca. :wink:
"Kdor leti ne zboli!"
Uporabniški avatar
multipraktik
Tekmovalec
Prispevkov: 403
Pridružen: 28 Jan 2010, 19:55
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a multipraktik »

Miha_z napisal/-a:Moj nasvet. Vzami easy star v tebi najbljižji modelarski trgovini.
Zakaj? Ker je za začetek čisto dovolj. Večini celo preveč in se zgodi tudi kak crash. Tudi meni se je. Govorim iz izkušenj. To, da nima aleronov ni nek minus. Zdej letim trainerja in ga vozim brez kakih blaznih težav, čeprav sem prej letel le z easyem. No nekaj je bilo treninga na simulatorju, ker leva roka rabi malo vaje. Če drugega ne za vozit avjon po tleh pri vzletu.

Glede ostalega ti težko kaj pametnega rečem. Meni se je izkazalo, da je veliko vreden soliden polnilec, ker se ga relativno velika rabi. Kupi obvezno lipo baterije, da jih boš lahko hitro napolnil tudi na letališču.

Komando sem vzel 2,4 ghz. Tu kej dosti ni za razmišljat. Čisto osnovne bi pa odsvetoval, ker če te resneje zagravi boš hitro rabil kaj več.

Če boš priden se z easyem hitro kr lepo nauči letet in boš želel kaj drugega :wink:
lp,
Miha
Se podpišem pod to. =P~ :wink:
Že pri prvem letu boš ugotovil, da imaš dovolj težav obvladati 3
komande, kaj šele 4. Itak pa lahko pri Easy starju, ko ga boš
imel bolj v prsti brez težav narediš še elerone, o čemer je bilo
že veliko pisanega.

Pozdrav
hpi.baja.5b.ss
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 21 Jan 2010, 18:41

Odgovor Napisal/-a hpi.baja.5b.ss »

[quote="8pac"]http://shop.conrad.si/websale7/Elektric ... ad31b6/md5}
[img]http://www.shrani.si/f/11/lW/2uGe8cun/rtf.png[/img] za začetek tole vzami, kopija easy starja. V tem paketu niso zastonj osnovne komponente ampak so zaradi tega da se začetnik seznani z modelom in kako se oskrbuje stvar.Kar se pa tiče nagiba pa za začetek raje ne sicer jih pa lahko kasneje sam zrežeš. Je pa to zelo poceni rtf in se boš zelo hitro naučil leteti z njim kasneje pa dokupiš kakšne bol kvalitetne stvari(komanda, baterije, polnilec,itd.)[/quote]
samo iz conrada nej ne naroča ker ima samo slabo robo sem kupil par izdelkov tam pa je šlo vse v enem tednu skupaj z par sto evri pa ne zaradi zabijanja ampak zaradi nekvalitete :(
bob the builder :-)
Uporabniški avatar
Matez96
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Apr 2010, 12:38
Kraj: Šmartno pri Litiji

Odgovor Napisal/-a Matez96 »

multipraktik napisal/-a:
Miha_z napisal/-a:Moj nasvet. Vzami easy star v tebi najbljižji modelarski trgovini.
Zakaj? Ker je za začetek čisto dovolj. Večini celo preveč in se zgodi tudi kak crash. Tudi meni se je. Govorim iz izkušenj. To, da nima aleronov ni nek minus. Zdej letim trainerja in ga vozim brez kakih blaznih težav, čeprav sem prej letel le z easyem. No nekaj je bilo treninga na simulatorju, ker leva roka rabi malo vaje. Če drugega ne za vozit avjon po tleh pri vzletu.

Glede ostalega ti težko kaj pametnega rečem. Meni se je izkazalo, da je veliko vreden soliden polnilec, ker se ga relativno velika rabi. Kupi obvezno lipo baterije, da jih boš lahko hitro napolnil tudi na letališču.

Komando sem vzel 2,4 ghz. Tu kej dosti ni za razmišljat. Čisto osnovne bi pa odsvetoval, ker če te resneje zagravi boš hitro rabil kaj več.

Če boš priden se z easyem hitro kr lepo nauči letet in boš želel kaj drugega :wink:
lp,
Miha
Se podpišem pod to. =P~ :wink:
Že pri prvem letu boš ugotovil, da imaš dovolj težav obvladati 3
komande, kaj šele 4. Itak pa lahko pri Easy starju, ko ga boš
imel bolj v prsti brez težav narediš še elerone, o čemer je bilo
že veliko pisanega.

Pozdrav
Tudi jaz
blazunek
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Maj 2010, 14:48
Kraj: slovenj gradec

Odgovor Napisal/-a blazunek »

kaj pa menite o easy gliderju :D
modelarstvo je droga, ki se je težko odvadi.
Uporabniški avatar
obadek
Tekmovalec
Prispevkov: 366
Pridružen: 07 Mar 2010, 18:57
Kraj: Okolica Kranja - Preddvor

Odgovor Napisal/-a obadek »

Lej če si pameten vzam letalo na 4komande se pravi še na nagib ker je letalo veliko lepše vodlivo z nagibom kot s smerjo sam sem s prvim modelom začel in še to je bil visokokrilni e trainer z vsemi štirimi komandami pa mi je šlo dobro od rok, nevem zakaj bi mogu zej vsak začetnik začet z totalno neuporabnim in dolgočasnim izijem ko pa je drugih bolj zabavnih modelov malo morje.

Samo izi gor pa dol, letenje pa ni nek bavbav kot eni pravjo, če te to veseli jebešmi da ti bo ratal tud z kakim trainerjem dovolj lahkim za poled iz roge.

Priporočam ti model Cessne iz steriporja od 2r, katera je zelo zabavna in dobra za začetniško letenje in cenovno najbolj ugodna. Kit komplet izrezanih delov mislim da stane 25€ + regler za speed 400 20€ in 2x servo motor od powerHD 2x6€ in pa speed 400 mislim da okol 10€ in imaš za malo denarja precej boljš zabaven avijon od izija. komando pa itak zej dobro kupi da ti kasneje ne bo žal.

To je moje mnenje pa če tko hudo motim nej me nekdo popravi sam nej utemelji svoje pisanje ! :evil:
Uporabniški avatar
multipraktik
Tekmovalec
Prispevkov: 403
Pridružen: 28 Jan 2010, 19:55
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a multipraktik »

obadek napisal/-a:Lej če si pameten vzam letalo na 4komande se pravi še na nagib ker je letalo veliko lepše vodlivo z nagibom kot s smerjo sam sem s prvim modelom začel in še to je bil visokokrilni e trainer z vsemi štirimi komandami pa mi je šlo dobro od rok, nevem zakaj bi mogu zej vsak začetnik začet z totalno neuporabnim in dolgočasnim izijem ko pa je drugih bolj zabavnih modelov malo morje.

Samo izi gor pa dol, letenje pa ni nek bavbav kot eni pravjo, če te to veseli jebešmi da ti bo ratal tud z kakim trainerjem dovolj lahkim za poled iz roge.

Priporočam ti model Cessne iz steriporja od 2r, katera je zelo zabavna in dobra za začetniško letenje in cenovno najbolj ugodna. Kit komplet izrezanih delov mislim da stane 25€ + regler za speed 400 20€ in 2x servo motor od powerHD 2x6€ in pa speed 400 mislim da okol 10€ in imaš za malo denarja precej boljš zabaven avijon od izija. komando pa itak zej dobro kupi da ti kasneje ne bo žal.

To je moje mnenje pa če tko hudo motim nej me nekdo popravi sam nej utemelji svoje pisanje ! :evil:
Glej
Vsako letalo je namenjeno za neko stopnjo znanja. Za tvoje začetke ne vem, ampak pri mojih sem imel že z easy starjem veliko težav pri prvih letih. ES je za začetke v modelarstvu odličen avion (majhna hitrost letenja, velika trdnost materiala, avtostabilnost, enostavna popravila..... in še bi lahko našteval), zato ne govori, da je brezvezen avion, ko pa se je toliko modelarjev naučilo leteti prav na njem.

Po drugi strani pa pomisli, kako bi bilo začetniku, ko bi po prvem letu pobiral trske od treinerja in bi izgubil vso voljo za naprej. Če je tebi uspešno uspel prvi let s treinerjem, potem vse čestitke, ampak moraš vedeti, da veliki večini ne bi. Namreč pristajanje s podvozjem je zahtevno že za koga, ki že nekaj časa leti z modeli, kaj šele za čistega začetnika.

Upam, da ni kakšne zamere, povedal sem pač tisto, kar mislim, da je res.
Pozdrav :wink:
Uporabniški avatar
Nejc*_
Freak
Prispevkov: 616
Pridružen: 11 Apr 2007, 13:42
Kraj: Velenje, Paški Kozjak

Odgovor Napisal/-a Nejc*_ »

Jaz bi ti tudi priporočal cessno od 2r, vendar da si narediš namesto nagiba
smerno krmilo. Sprednji del pri motorčku je malo manj močan, vendar ga
lahko ojačaš tako da z mekolom gor prilepiš palčke za ražnjiče.
L.p.
Jernej
Uporabniški avatar
obadek
Tekmovalec
Prispevkov: 366
Pridružen: 07 Mar 2010, 18:57
Kraj: Okolica Kranja - Preddvor

Odgovor Napisal/-a obadek »

Ni zamere ni, jest sem sam opisal svojo pot, glej je pa tko od 2r cessna leti počasi in stabilno, funkcija nagiba na letalih z velkim V lomom je veliko bolj dobrodušna od smernega krmila, letalo z smernim krmilom je slabo vodljivo, če vzameš gas višino in nagib namesto smeri bo ožitev večji pa nič kaj težje se ne bo letelo.

Vseeno navijam za 2r cessno odličen pocen avijon za začetnika, boljši od dolgočasnega iziya, pa brez zamere.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

obadek napisal/-a:Lej če si pameten vzam letalo na 4komande se pravi še na nagib ker je letalo veliko lepše vodlivo z nagibom kot s smerjo sam sem s prvim modelom začel in še to je bil visokokrilni e trainer z vsemi štirimi komandami pa mi je šlo dobro od rok, nevem zakaj bi mogu zej vsak začetnik začet z totalno neuporabnim in dolgočasnim izijem ko pa je drugih bolj zabavnih modelov malo morje.

Samo izi gor pa dol, letenje pa ni nek bavbav kot eni pravjo, če te to veseli jebešmi da ti bo ratal tud z kakim trainerjem dovolj lahkim za poled iz roge.

Priporočam ti model Cessne iz steriporja od 2r, katera je zelo zabavna in dobra za začetniško letenje in cenovno najbolj ugodna. Kit komplet izrezanih delov mislim da stane 25€ + regler za speed 400 20€ in 2x servo motor od powerHD 2x6€ in pa speed 400 mislim da okol 10€ in imaš za malo denarja precej boljš zabaven avijon od izija. komando pa itak zej dobro kupi da ti kasneje ne bo žal.

To je moje mnenje pa če tko hudo motim nej me nekdo popravi sam nej utemelji svoje pisanje ! :evil:
Takih napihnjencev začetniških je dost bistvo pa je da ko bi probal neki bol zahtevnega bi hitro obnemogel, sicer pa leteti je lahko, vse se pa konča z pristajanjem, sicer je pa tako vsak proba ker misli da je vse skupaj enostavno in se napihuje toliko časa dokler ne proba malo bolj zares in usuje.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike