Rad bi si kupil helija pa nevem kaj,sem zacetnik!

Debate o helikopterjih z motorji na notranje izgorevanje

Moderator: Parky

Jure1981
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 05 Mar 2009, 19:11
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a Jure1981 »

križnikm napisal/-a:Nisem točno iz Prebolda ampak blizu. Res pa, da letimo v Preboldu. Helikopter letim jaz pa Rozmana, zbudit pa moramo še Matevža.. Skratka štirje smo! Drugače se pa oglasi, vedno dobrodošel!
hej.. javite kdaj boste kaj tam, da vas pridem pogledat se jaz...
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Jazbec napisal/-a:Na kure al gledat ono kenarco k ma take zize hehe ja tm bliz jz duma
:o :D :D :D :D :D :D
Namen so kure, kar je pa v zvezi s tem pa....
No sej po letenju če že gremo na kof oziroma na kakšno drinko pa streže dobra bejba si tud ne moremo nič pomagat. To je to!

@Jure 1981: pozimi samo ob sobotah in nedeljah, predvsem popoldan. V poletnih dneh pa velikorat tudi čez teden!
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Lep pozdrav!

Ker vidm da ste se tu kar pošteno razpisali bo še jaz malo povprašal...
Lani sem kupil Spektrun Dx6i in AR6100, ki sta bila namenjena letečemu krilu a so se stvari po letenju v Aerofly Pro Delux (Dx6i in usb kabel) obrnile proti helikopterju (moji večni želji)

Sedaj me pa zanima če obstaja še kak boljši simulator ki PODPIRA to komando?

glede nakupa helikpterja sem pa rahlo v dilemi... zelo se mi dopade Align T-rex 450 a za pol cene lahko sestavim kopijo na HobbyKingu, ki pa baje ni tako slaba... ima kdo izkušnje s tem? na forumih so jih kar pohvalili, bom kot začetnik opazu razliko še kje drugje kot na denarnici, mogoče prehitro prerastel?

Sem iz Postojne tako da če je kdo v bližini se priporočam za kak ogled :)
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Živjo,

glede simulatorja ti lahko povem za Phoenix da dela, lahko pogledaš tudi na njihovi spletni strani, piše da podpira http://www.phoenix-sim.com/support.htm . Kar pa se tiče "kitajca" ti pa ne priporočam. Pri 450-tki menjajo ljudje dosti delov z originalnimi od aligna. Tako da z vsemi menjavami prideš nekako na polovico cene od originalnega, če seveda veš kaj moraš zamenjati, če pa ne, potem imaš samo preglavice s tem, da ne leti vredu. Jaz bi ti svetoval za začetek 450pro verzijo, če pa ti toga povezava na repu ne diši, je sport verzija prav tako vredu.
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Najprej morem rečt da sem proav prijetno presenečen nad tako hitrim odgovorom... res nisem pričakoval...

"toga povezava" si mislil na gred namesto jermena? Vem kako zgleda ampak ne poznam razlike

http://www.mikeysrc.com/ sm pregledov kar je bilo v povezavi z letenjem in sestavljanjem/nastavljanjem helikoptzerja in sedaj že 2 dni kovnem ker sem se narobe včil letet (pri obrat okoli svoje osi sem gledal rep ne pa nos helikopterja in se včil ravno obratno) ampak lerbdenje mi že kar gre :P

Je za začetek pameno imeti negativni vpadni kot elise? V Aerofljayu me je rešu marsikaterega kreša ko se je trenažni križ zataknil in je helikopter želel biti kosilnica.

Kaj pa nakup rabljenega helikopterja? Če na osi, nihajni plošči in repu in lufta pa če zgledajo zobniki vredu mu skoraj da nima kaj bit... razn baterije?

Lp Klemen
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Lahko tud o kaki nitro 50tki razmisliš.T-rex 600NLE dobiš novega zelo ugodno, ali pa pogledaš za kakšnim rabljenim.Na prop.at se najde dost rabljenih helijev.15% nitro gorivo pa za začetek tudi ni drago, sploh če maš en kesl za 10-12 min(lebdenje, mali obrati).
Drugače pa vedi da večji kot je heli, lažji je za vozit! :wink:



Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Sem nekako mlenja da je elektrika enostavnejša... pa mogoče bol crash friendly :D
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

če se vgradi 3,4 ali 5 elis se pridobi kaj na teži ki jo lahko helikopter dvigne ali je to bol za "okras" in da zgleda helilkopter realno?
Odgovori

Vrni se na Helikopterji z eksplozijskimi motorji