Avto na bencinski pogon

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
malix
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 06 Okt 2007, 13:14
Kraj: Maribor

Avto na bencinski pogon

Odgovor Napisal/-a malix »

Se opravičujem ker bo tale tema povsem amaterska.
Nečak si želi Off Road avto na bencinski pogon. Prosil bi Vas da mi svetujete kaj kupiti, da ne bo povsem igrača, ki crkne čez dva dni in seveda tudi ne profi zadeva ki mi bo stala polovico premoženja

Nekaj sem že gledal v Conradovi trovini. Vendar mislim da ti avtki za nekaj več kot 100€ niso najbolj priporočljivi.
Za avto sem pripravljen plačati okoli 300€
P.S. Kaj je v komplet z avtom vključena tudi RV naprava?

Hvala za info
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Hočeš prav bencin ali nitro?
extra 300s
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 06 Sep 2007, 11:36
Kraj: Loče

Odgovor Napisal/-a extra 300s »

To je kupil kolega in zadeva dela vredu za amatersko uporabo. http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... ell_expert :) :) :) :)

LP Boštjan
Uporabniški avatar
malix
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 06 Okt 2007, 13:14
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a malix »

Tilen321 napisal/-a:Hočeš prav bencin ali nitro?
Po pravici povedano, da ne vem v čem je razlika :(
Bencin je bolj praktičen, ker ga lahko dobiš na vsake par KM, je pa verjetno tudi cenejši od Nitro.

Omenjen avto mi deluje OK, na kaj pa moraš najbolj paziti pri tovrstnih avtih, in seveda naprej pri vzdrževanju?

Hvala
extra 300s
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 06 Sep 2007, 11:36
Kraj: Loče

Odgovor Napisal/-a extra 300s »

Prvo je zelo pomembno koliko je star nečak in če imata kakšne izkušnje on ali ti z nitro ali bencinskimi motorji. Če jih nimata vama ne priporočam takšnega avtomobila, raje vzamita elektro izvedbo. Je majn vzdrževanja in vseh nastavitev kot z nitro ali bencinskim motorjem.

LP Boštjan :) :) :)
kuhalnica
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Jul 2008, 16:37
Kraj: dravograd

Odgovor Napisal/-a kuhalnica »

malix napisal/-a:Po pravici povedano, da ne vem v čem je razlika :(
Bencin je bolj praktičen, ker ga lahko dobiš na vsake par KM, je pa verjetno tudi cenejši od Nitro.
BENCINSKI MOTORJI
Delujejo na navaden osvinčen bencin, kateremo primešamo olje v določenem odmerku, da nastane mešanca.

NITRO MOTORJI
Delujejo na mešanco, ki je sestavljena iz nitrometana, alkohola in naravnih in sintetičnih olj. Takšne mešance ne moremo delati sami je pa kar precej dražja od navadnega bencina in jih lahko kupimo le v modelarskih trgovinah. Poznamo pa mešance z različnimi vsebnostmi nitrometana od 10% pa tja do 25% oz. 30%.
Naša življenja so podobna sončevi poti. V najtemnejšem trenutku je zaznati obet svetlobe.
V ČASOPISU "THE TIMES", LONDON, 24.12.1984

LRP S8BX Team
Uporabniški avatar
malix
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 06 Okt 2007, 13:14
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a malix »

Nečak je star 17 let in je priložnostni - ljubiteljski modelar.
Sedaj ima dva električna avtomobila, ki sta zaradi zdelanosti potrebna prenove oz. ceneje, kar nov avto.

Tako da ima nekaj malega izkušenj z modelarstvom.
Bi pa bil tak avto NOV izziv

Zato me predvsem zanima kaj izbrati.
extra 300s
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 06 Sep 2007, 11:36
Kraj: Loče

Odgovor Napisal/-a extra 300s »

Potem je bolje, da izbereš bencinski motor je majn vzdrževanja, lažja uporaba, cenejše gorivo pa dražji model ob nakupu.
Uporabniški avatar
malix
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 06 Okt 2007, 13:14
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a malix »

Kateri modeli spadajo med bencince?
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

To so bolj 1:5 modeli, najbolj popularna pri nas (pa drugje tud) je HPI Baja 5B (5T) za okol 1000€. Maš še modele od FGja, tisti so morda malo cenejši. Verjetno je še kaka firma sam je pol kvaliteta vprašljiva.


Sicer pa dober elektro model krepko šišne bencinca v večini pogledov (pospeški, zahetvnost vzdrževanja) :)
Uporabniški avatar
poison duck
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 30 Dec 2008, 17:56
Kraj: mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a poison duck »

pozdravljeni

za 300 € dobis elektrivnga traxxas e-revo vxl z eno baterijo gre 50kmh.
ce pa kupis lipo pa nekje 80-90kmh.polnilec pa ze ta fant ima.
ne mores zgresit.

lp,rok
vazn da greeeeee!

Traxxas e-revo VXL
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Avto na bencinski pogon

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

malix napisal/-a:Se opravičujem ker bo tale tema povsem amaterska.
Nečak si želi Off Road avto na bencinski pogon. Prosil bi Vas da mi svetujete kaj kupiti, da ne bo povsem igrača, ki crkne čez dva dni in seveda tudi ne profi zadeva ki mi bo stala polovico premoženja

Nekaj sem že gledal v Conradovi trovini. Vendar mislim da ti avtki za nekaj več kot 100€ niso najbolj priporočljivi.
Za avto sem pripravljen plačati okoli 300€
P.S. Kaj je v komplet z avtom vključena tudi RV naprava?

Hvala za info
Mogoče kaj takega na brncin in 1:5: http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zco ... chedetail=

Ker sem bil tudi v trgovini hobby & guns; http://airsoft-proshop.com/catalog/
Sem jih takrat vprašal tudi po repliki HPI Baye pa jo niso imeli in nisem mogu videt kakšna je na otip. Sem pa bil tudi v Ansmanovi trgovini kjer imajo nitrote pa tudi zver za približno 1300€, ampak res zver ki pogazi HPI Bayo. Če bi se odločal med HPI in Ansmanom, katera sta približno enak cenovni razred definitivno Ansmana.

Jaz ti svetujem elektrota, ker nimaš sitnosti z gorivom in nastavljanjem. Brezkrtačniki pa lahko šibajo še dosti bol kot nitro. Imaš že sestavljene komplete Vaporja, Kryptonite katera vsebujeta brezkrtačnike in niso pretirano dragi, konstrukcijsko pa tudi dokaj dobro zasnovani. Meni se mi zdita ravno pravšnja, vsaj zame za hobi in ne profi.
Slika
Uporabniški avatar
malix
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 06 Okt 2007, 13:14
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a malix »

Najlepša hvala vsem za info.
Za 1x sva se zmenila da bova vlagala v pravi avto.
So pa mene ti modelčki čisto zrajcali. Tako da ko se malce otopli grem sam v akcijo.

Še 1x hvala za Vaš čas
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD