repovi - dilema

Visokozmogljivi tekmovalni modeli jadralnih letal

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
foker ri
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 03 Nov 2009, 23:40
Kraj: Rijeka , Croatia

repovi - dilema

Odgovor Napisal/-a foker ri »

pozdrav ljudi, imam jednu dilemu oko repova. V rep je lakši od X repa a večina ljudi je prešlo na X repe, zašto????
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

repovi-dilema

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

Pri F5j je ravno obratno-večina jih leti z V-repom(Shadow,Vision,Antonov) :wink:
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Razlike med repi so veliko bolj subjektivne kot objektivne. Nekaterim bolj paše letet z V repom, drugim (meni) pa z X repom. Objektivne razlike so znotraj merske napake ;)
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

...sam imam najraje V repe! Vendar so le-ti pri nekaterih modelih premajhni in tako dokaj "žleht" (imajo svoje fore)!

T repi so zanič, ker radi lomijo trupe v delu kjer le-ta prehaja v smerni stabilizator...

X (pendel-plavajoči) repi so zahtevni za nastavitev... saj lahko z neprimernim težiščem model še vedno leti...

Bi bolj rekel, da ni bolšega in slabšega repa kot to, da določenemu načinu letenja in določenemu modela ustreza določen rep...
Uporabniški avatar
f3jfreak
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:11

Odgovor Napisal/-a f3jfreak »

imel sem že V in x rep pa morem rečt, da se mi z x repom zdi avion stabilnejši, drugače pa kolikor vem naj bi bila razlika med V in x bolj kot ne v pristankih... pri "krojcu" avion hitreje odreagira za pikanje, ter po smeri manj spreminja nagib. prednost V pa je, kolikor vem predvsem v teži.

Lp
reason is the fundament of our minds limitations- the only limit is your own imagination :D
foker ri
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 03 Nov 2009, 23:40
Kraj: Rijeka , Croatia

Odgovor Napisal/-a foker ri »

f3jfreak napisal/-a:imel sem že V in x rep pa morem rečt, da se mi z x repom zdi avion stabilnejši, drugače pa kolikor vem naj bi bila razlika med V in x bolj kot ne v pristankih... pri "krojcu" avion hitreje odreagira za pikanje, ter po smeri manj spreminja nagib. prednost V pa je, kolikor vem predvsem v teži.

Lp
to me samo zanimalo, razgovarao sam jednom prilikom sa Arijanom , i reko mi je iste stvari kad sam ih pito zašto su prešli sa V na X, ...
dosad sam letio samo na V, ali radim jedan projekt gdje bi volio probat X...
hvala na odgovoru svima
L.P.
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

X rep dejansko reši tudi zgrešene vpadne kote 8)
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: repovi - dilema

Odgovor Napisal/-a raktivec »

foker ri napisal/-a:pozdrav ljudi, imam jednu dilemu oko repova. V rep je lakši od X repa a večina ljudi je prešlo na X repe, zašto????
Šminkerija.
lp
Sašo
foker ri
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 03 Nov 2009, 23:40
Kraj: Rijeka , Croatia

Re: repovi - dilema

Odgovor Napisal/-a foker ri »

raktivec napisal/-a:
foker ri napisal/-a:pozdrav ljudi, imam jednu dilemu oko repova. V rep je lakši od X repa a večina ljudi je prešlo na X repe, zašto????
Šminkerija.
to mi je i palo na pamet isprva, pa reko da provjerim... #-o
Odgovori

Vrni se na F3B, F3J in F3F