Futaba 8FG ali Hitec Aurora

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

rcman
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 11 Feb 2003, 01:00

Futaba 8FG ali Hitec Aurora

Odgovor Napisal/-a rcman »

Hojla,

Kopujem komando v rangu nekje 400 Eu. Imam na TowerHobbies 100$ popusta pa kolebam med tema dvema komandama.

Zanima me kaj vi mislite.


Futaba
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0093p?&C=JNF


Hitec
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXXCZ5&P=0



LP
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Definitivno FUTABA :lol: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Še en glas za Futabo. Jo že imam doma in moram reč, da je pravi mali biser, plus tega da je 10 kanalna (9. in 10. sta sicer on/off), v roke pa se dobesedno zlije :D .

lp, Matej
plp, Matej
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

HITEC. Glede na prebrane komentarje in hvale vsaka čast hitecu!!
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Čeprav sem velik pristaš Futabe, nisem upal dati takoj glasu za Futabo. Kajti pogled na HITEC te ne pusti hladnega. Velik zaslon, sigurno niso na tako velikem zaslonu samo malenkosti.

Bi se moral oglasiti kak lastnik Hiteca, da bi povedal, kako se obnese v praksi. Ne moremo pa kar posploševati, da če imamo Futabo, je Futaba najboljša.

Lep primer so Assan 2.4 moduli. Kar nekaj lastnikov poznam in vsem dela brezhibno.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Hitec naprave še ni na trgu in bo v roku 1 mesca. Reklamirajo jo kot, da ima vse kar imajo veliki. V funkcije verjamem, da ima vse. Vendar mene bolj zanima kako njihov 2.4 sistem deluje. Malo me moti pri hitecu tudi tisto booster na anteni. Kako boš to dal skozi karbonski trup jadrilice?

Futabin 2.4 je že sproban in deluje.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

Aurora tukaj še ni v prodaji, tak da je nemogoče dobit informacije iz prve roke...

Drgač pa je pri meni trenutno na prvem mestu, ko bom kupoval novo komando :)
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

jaz pa niham med auroro 9 in mad futabo8 ki mi je tudi aktualna(verjetno tudi dosti manj kompliciran pa še preverjena)
drugače pa se kaj dosti na komande ne razumem
lp
Uporabniški avatar
mongo56
Tekmovalec
Prispevkov: 301
Pridružen: 07 Sep 2007, 17:36
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mongo56 »

+1 za Auroro. Težje dobiš več za manj €.
Telemetrija, touchscreen, programiranje (po videih sodeč) intuitivno in hitro, sprejemniki so relativno ugodni (sploh napram Futabi),...
Ergonomija in estetika pa kakor komu.
Mislim, da sem zadnjič zasledil akcijo s kuponom za dodan brezplačni sprejemnik. Če najdem, objavim.
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

+1 za Futabo. Aurora se obljublja "ta mesec" že 6 mesecev. Podobno Multiplex. Kar kaže na določene težave v razvoju in splovitvi produkta. Kaj vse se bo pokazalo v prvih 6 mesecih, ko bo končno naprodaj, me niti ne preveč zanima, naj odkrivajo drugi :)

Ali pa počakati pol leta in odločitev bo jasna. Trenutno imata edino Futaba in Spektrum zanesljiv 2,4GHz sistem, a le Futaba z zadostnim dometom!

Assan, Jeti ipd. zadeve, ki delajo preko PPM signala niso primerljive s tem cenovnim razredom. Tukaj mora enostavno biti vse digitalno. Imam Assana na mx16s in mi je malo žal.

lp Mitja
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Ne ozirajte se na funkcije, ker jih imata obe veliko preveč, vsaj za Futabo lahko trdim tako. Tudi touch screen-i niso tako zlati, kot se slišijo na prvi glas. Futabina osmica ima vgrajen neki soft touch gumb, ki deluje na dotik. Sicer sem veliko premalo šaril po njem, da bi lahko bil objektiven, vendar na desetici tisti jostik deluje veliko boljše, čeprav na prvi pogled zgleda zelo češko.

Kar se samega 2.4 sistema tiče, pa po mojem mnenju ni nihče niti blizu futabi. Ne glejte telemetrije in ostale šare, ki jo boste lepo plačali, uporabljali pa samo kakšen mesec po nakupu, potem bo pa pozabljena obležala v enem kotu. RV naprava naj služi samo enemu namenu (moje mnenje).

Sam uporabljam 2.4 Futabo dobro leto (prej spektrum), odkar je prišla na trg desetica, in moram rečt, da še niti enega problema, niti v velikih modelih in na zavidljivi razdalji. Vprašajte se še katera verzija sistema je pri katerem proizvajalcu. Pri Futabi je prva, torej vedo kaj počnejo.

lp, Matej
plp, Matej
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Moje mnenje je tako, da je ocene dajati sedaj, veliko preuranjeno, saj se o tej Hitec komandi ne ve še nič.
Sam imam MC 24 pa nisem tako zelo zadovoljen, da bi sedaj hvalil Graupner naprej in nazaj, zato, ker jo imam sam, a dela mi neoporečno in zanesljivo (že zelo dolgo) in kar mi je najbolj všeč, na sevis, se lahko zaneseš in če malo pretiram, če ti jo tovornjak povozi in jo pošlješ na servis, boš dobil nazaj kot novo.
Je pa ta sevis zelo pomemben, kajti ni čisto res, kot mnogi pravijo, bolje kupiti orenk, saj je za dolgo, kot sedaj šparati in čez dve leti, pa kupovati novo.
Kdor veliko leti, mora vsake dve ali tri leta dati komando na orenk servis, pa je čisto vseeno kateri rang komande je, kajti notri so potenciometri, ki jih je treba menjati in so žice ki se premikajo in jih je treba menjati.
Tak servis tudi stane več kot pol od tega, kolikor staneta ti dve komandi ki jih sedaj primerjemo, zato takega servisa s kako poceni komando nihče ne dela .
Poznam veliko več tistih, ki (svoje ) Futabe hvalijo v nebo, kot tistih ki hvalijo Graupner oz JR a nekaj jih tudi poznam, ki so imeli težave s Futabo in s servisa dobili prav tako komando, z istimi težavami , kot so jo poslali tja.
No v mojih očeh, vizuelno, je tista Futaba z linka v prvem postu kot cenena igračka, v primerjavi z orenk profi napravo, to pa tudi nekaj šteje in ker rad malo reskiram, mi izbrati med tema dvema napravama, res ne bi bilo težko.
Kako se bo pa Hitec izkazal v praksi, bomo pa še videli.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

kako je pa kaj s cenami sprejemnikov?
keri so ugodnejši enostavnejši?

lp
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Nekaj malo mimo......... naprava za ameriško tržišče ponavadi nima CE-ja....za tako napravo pač lahko sam pridobiš papirje evropskega uvoznika,te pa stane to kar nekaj živcev in časa...
Slika
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

matej rozman napisal/-a:Ne ozirajte se na funkcije, ker jih imata obe veliko preveč, vsaj za Futabo lahko trdim tako. Tudi touch screen-i niso tako zlati, kot se slišijo na prvi glas. Futabina osmica ima vgrajen neki soft touch gumb, ki deluje na dotik. Sicer sem veliko premalo šaril po njem, da bi lahko bil objektiven, vendar na desetici tisti jostik deluje veliko boljše, čeprav na prvi pogled zgleda zelo češko.......
lp, Matej
Tudi Futabi ni bilo z rožcami postlano na začetku... (problemi s serijskimi, bindanje).
Spektrum tudi ni oh in sploh (lock outi in reseti)...
Glavni problem itak ni v sprejemniku ampak v napajanju sprejemnika.

Na pogled tale 8ka zgleda nekam poceni napram Hitecu (ki uporablja M-link 2,4GHz).
Res je, da Hiteca še noben ni sprobal, zato pa ima tudi privlačno ceno.

Ko boš imel telemetrijo (sem napisal "ko boš" in ne "če boš") ti bo jasno, da je ne uporabljaš samo en mesec. (vpraši Jemca)

Kot je Brane napisal je servis zelo pomemben (in Multiplex ima odličen servis). Tisti, ki precej letijo in migajo z ročicami (heli) v dveh letih sigurno uničijo potenciometre (na simulatorjih pa sploh).

Okoli PPMa pa bi se dalo napisati nekaj strani.
lp Melly
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

@melly
Telemetrijo imam (cca3leta), in jo tudi uporabljam in nadgrajujem, ampak mi je velikokrat bolj v napoto kot v korist. Je pa luštna igračka, nič ne rečem. Boš povedal čez eno leto kolikokat jo boš še uporabil. Meni od vseh teh podatkov najbolj prav pride vario, vse drugo je šara. Je pa res, da nisem neki jakotokaš.

Sem pa v vseh teh letih uspel poizkusiti mnogo komand, dolgo, dolgo tudi lastnik "Graupnerc", in še danes je pri meni enih 5 komand, med njimi tudi Hitec. Nič nimam proti ali za nobeno znamko, ampak, če je pa nekaj dobro, je pač dobro, pa če piše gor futaba ali turnigy.

Glede servisa, se strinjam da je pomemben, ampak žal tukaj nisem kompetenten za kakšen komentar.

@dprulles
Najdražje sprejemnike ima futaba, vsaj kolikor jaz vem, se pa tudi tukaj malo popravljajo. Enostavnost je pa izredno relativna :-?

Sicer bomo pa kmalu izvedeli prve vtise za tole novo futabico od najbolj brutalnega uporabnika komand, ki jih jaz poznam :wink:

lp, Matej
plp, Matej
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Melly napisal/-a:
matej rozman napisal/-a:Ne ozirajte se na funkcije, ker jih imata obe veliko preveč, vsaj za Futabo lahko trdim tako. Tudi touch screen-i niso tako zlati, kot se slišijo na prvi glas. Futabina osmica ima vgrajen neki soft touch gumb, ki deluje na dotik. Sicer sem veliko premalo šaril po njem, da bi lahko bil objektiven, vendar na desetici tisti jostik deluje veliko boljše, čeprav na prvi pogled zgleda zelo češko.......
lp, Matej
Tudi Futabi ni bilo z rožcami postlano na začetku... (problemi s serijskimi, bindanje).
Spektrum tudi ni oh in sploh (lock outi in reseti)...
Glavni problem itak ni v sprejemniku ampak v napajanju sprejemnika.

Na pogled tale 8ka zgleda nekam poceni napram Hitecu (ki uporablja M-link 2,4GHz).
Res je, da Hiteca še noben ni sprobal, zato pa ima tudi privlačno ceno.

Ko boš imel telemetrijo (sem napisal "ko boš" in ne "če boš") ti bo jasno, da je ne uporabljaš samo en mesec. (vpraši Jemca)

Kot je Brane napisal je servis zelo pomemben (in Multiplex ima odličen servis). Tisti, ki precej letijo in migajo z ročicami (heli) v dveh letih sigurno uničijo potenciometre (na simulatorjih pa sploh).

Okoli PPMa pa bi se dalo napisati nekaj strani.
Kaj pa je narobe s PPM-mom?
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Hja če PPM signal primerjaš z novim futabinim "ultršnel 6008 " sistemom se ti zdi res malce počasen po papirjih.

V praksi, po moje ni kakšne bistvene razlike ( kaj pa vem vsaj jaz jo nisem opazil, ko sem presedljal iz Futabe TMz 14 2,4 Ghz na Jeti, da ne bo kdo mislil da me je pri Futabi kaj motilo, za Jeti sem se odločil predvsem zaradi telemetrije ).

Telemetrija, zelo uporabna reč če ti kaže napetost in kapaciteto baterij, pa kakšni obrati prav pridejo temparatura motorja...........
LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Glede PPM .... očitno DX7, ki dela že itak digitalno še ni bil dovolj hiter za nekatere zadeve (heli in 3d) zato so splovili še DX7SE. Pol krajša odzivnost in enkrat večja resolucija. Kako zamuja in kako se zaletava Assan napram 35MHz pa je lepo vidno:

http://www.youtube.com/watch?v=eSANMYaBclE

Jaz letim bolj slabo toda vseeno na depronarju opažam zakasnitev in skakanje krmil. V živo zgleda še slabše. Cena digitaliziranja PPM signala. Upam staviti, da bo zamuda pri Jetiju enaka, gibanje pa upam, da je vsaj malo bolj tekoče. Vse ostalo je pri Assanu super, a kaj mi to pomaga pri 3D in helikopterju (ki sem ga ravno razbil). Že občutek je slab, kar pa tudi nekaj pomeni :)

p.s. Prodam MX-16s 35MHz z Assan modulom in 5xAssan + 6x35MHz sprejemnikov za 400eur (stalo me je še več in si raje kupim Futabo 8 ) 8)

lp Mitja
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Zanimivo. Ko 35 Mhz gre že nazaj se ASSAN komaj zaustavlja. Sicer si mi pokazal že v živo samo na posnetku pa je še toliko bolj očitno.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

futaba

Odgovor Napisal/-a deepo »

Malo heca malo zares: Ko enkrat probaš Futaba servo, ne kupiš več Hiteca, ko enkrat probaš Futabino komando, ne kupiš več druge. :lol: [/b]
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: futaba

Odgovor Napisal/-a Melly »

deepo napisal/-a:Malo heca malo zares: Ko enkrat probaš Futaba servo, ne kupiš več Hiteca, ko enkrat probaš Futabino komando, ne kupiš več druge. :lol: [/b]
Ko enkrat probaš MKS servo ne kupiš več Futabinega servota :lol: :lol: :lol: in tako naprej v nedogled, malo spominja na "oslovsko senco".
Pač vsak uporablja tisti oddajnik, kateri mu je všeč in si ga lahko privošči.

Okoli zakasnitev: odlično se je letelo tudi s Futabo FF9 (ki je bila oh in sploh) in ima zakasnitve 2x večje kot jeti ali assan. Vse je v pilotu.

p.s. Jeti obdela PPM v 1-2ms in ga pošlje naprej. Assan je verjetno malo počasnejši ampak tudi stane manj.
Fastone, če čutiš 2ms (2/1000 sekunde) vsaka čast, jaz jih ne.
lp Melly
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Re: futaba

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Melly napisal/-a: p.s. Jeti obdela PPM v 1-2ms in ga pošlje naprej. Assan je verjetno malo počasnejši ampak tudi stane manj.
Fastone, če čutiš 2ms (2/1000 sekunde) vsaka čast, jaz jih ne.
Ne vem, če to o 1-2ms drži. V primeru konverzije PPM v digitalnih 2,4GHz je treba najprej pomeriti analogni impulz, digitalizirati in poslati, zato pride do zakasnitev. Torej teoretično vnaša ta konverzija najmanj 20msec dodatne zakasniteve. Zakaj le je v novih firmwarih šel multipleks na digitalno kodiranje na račun kompatibilnosti s starimi PPM moduli.

Jaz dejansko vidim razliko, kako se čuti v letenju nisem prepričan, ker letim bolj kot ne slabo, vendar imam slab občutek pri 3D deprončkih in helikopterju (žajfasto obnašanje). A si sploh pogledal že prej pripet video? Če Jeti ni mnogo boljši ni vreden niti toliko kolikor stane Assan.

http://www.youtube.com/watch?v=eSANMYaBclE

To je isto kot z zimskimi gumami (zadnji amzs test), lahko si patrijot in kupiš za 100evrov manj eskimo S3 in se sprijazniš s 13m (20%) daljšo zavorno potjo. Nek izvoli, ko voli.



lp Mitja
Zadnjič spremenil FastOne, dne 20 Okt 2009, 10:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

2.4

Odgovor Napisal/-a deepo »

Seveda imajo vsake oči svojega malarja, ampak tehnike vsekakor ne gre istovetiti npr. z dilemo, ali so bjonde boljše kot črne. :lol: Sam sem zadovoljni uporabnik Futabe že mnogo let in sem zato prepričan o kvaliteti njihovih produktov. Res pa je, da nisem preizkusil vseh komand in vseh servotov, a vsakemu lahko mirne vesti priporočim Futabo, ker pač vem da dobro deluje.

P.S.: ko bodo piloti, ki točno vedo, kaj rabijo, pričeli na tekmovalnih modelih menjati servote Futaba z MKSji, te povabim na pico. :wink:

LP
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Kar se tiče komande in sprejemnika ... sem velik pristaš FUTABE tko kot je deepo napisal :wink:
Nekateri imajo spectrume in so imeli razne motnje, nekateri sprejemniki so nagajali, futaba pri meni dela ko šus, tudi ene motnje in blackoutha nisem imel.... pa imam cev karbonski in Alu helikopter!
Futaba ko da ven naredi izdelek in pol, ne pa kakor drugi da še potem popravljajo.

Moje mnenje ... če kupuješ in misliš uporabljati zadevo kupi dobro komando, drugače če se misleš ''afnati'' kupi rableno komando pa nek cheap predelavo na 2,4GHz ;)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Odgovori

Vrni se na RV naprave