LIFE PO4 Pišite o izkušnjah z njimi

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
ALI E
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Okt 2004, 18:37
Kraj: LOGATEC

LIFE PO4 Pišite o izkušnjah z njimi

Odgovor Napisal/-a ALI E »

LIFE SO ZAKON

Uporabljam celice 123 in sicer 2+2+2 v tekmovalnem čolnu . Leti ko vrag pa še elekrike mi na koncu teka ostane za 1.5 minute . Če ji pustiš tri mesece napolnjene se praktično nič ne izpraznijo daš jih v model in gas.
Imam pa tudi najnovejšo izkušnjo is Bohinja , ko sem čolen potopil in je bil 18 ur pod vodo preden ga je Gašper stavhal . Pazi to celice so imele 3.6V skupne napetosi namesto 10.2V en parček je imel 0.7V , torej bi morale biti totalno fuč ker naj nebi imele manj kot 2V na celico . Pazi to , polnilec (ultra duo 40) ni hotel filat ker je zaznal prenisko napetost zato sem ga nastavil da polni NICA in pol je po kakšnih 10min dovolj dvignil napetost , da sem potlej nastavil polnjenje na LIFE in je šlo vse normalno . Medtem sem osušil servo ,regler in sprejemnik imam zalit z posebnim silikonom .Očistil volka ki se je nabral na kontaktih ker je tekel čez njih tok . Pol pa celice notr in čoln spet leti ko strela . Potop je praktično minil brez škode za model ,elektroniko in celice .
Trpel je samo ponos ,ker sem v devetih letih dirkanja prvič potopil čoln.
Tolk o LIFE ,pa lp Aleš
_________________
ERJAVEC TEAM
Uporabniški avatar
ALI E
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Okt 2004, 18:37
Kraj: LOGATEC

Odgovor Napisal/-a ALI E »

Ali resnično samo jaz in Gašper uporabljava LIFE-te ?
Morda pa me ne marate =D>

LP Aleš
ERJAVEC TEAM
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Čakamo, da vidimo, kak pokajo :D Sicer pa se za 1x med LIFE in LiPO ni pokazalo bistvenih razlig (na tekmah), v ceni pa se pozna + da je LiPO bolj dostopen. Morda je trik v tem?
Jan
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

ubistvu je lipo še vedno mau bol močen
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

8pac napisal/-a:ubistvu je lipo še vedno mau bol močen
Pojasni!

2300 mAh LiFe 60A konstantno (26C) in 120A v špicah (52C) sploh ni tako malo.

p.s. če koga zanimajo life A123 2300mAh - ZS.
lp Melly
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

dobr sej razlike ni velike sam ti pr isti kapaciteti pa istm c faktorju da več ven lipo
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

8pac napisal/-a:dobr sej razlike ni velike sam ti pr isti kapaciteti pa istm c faktorju da več ven lipo
A imaš kakšen LiFe paket?

Jaz primerjam 7s2300 Life in 6s2650 30 kitajski lipo in v teži ni razlike, v Cjih tudi ni, v ceni, če vse sešteješ, poštnino, ddv, (life dobim po 7,5e v SLO) tudi ne.

LiFe polneš z 10A, kitajske lipote pa z 5A.
Kitajski lipoti zdržijo nekje max 100 ckilov, LiFe pa ...
lp Melly
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

dobr okej kar se pa cene pa polnenja tiče je pa lipo dost slabši to ti dam pa prou
Uporabniški avatar
ALI E
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Okt 2004, 18:37
Kraj: LOGATEC

Odgovor Napisal/-a ALI E »

Da malo razložim zadevo
Čolnarji imamo za experta dovoljene 2S li po max 450g kar je 7.4V ali
3S2P LIFE 10.2V .
Za LIPO potrebujemo motorje z 4000-5000kv , ker je čoln v taki konfiguraciji prelahek (min 1KG) moramo seboj voziti še utež.
Če daš notr LIFE ostane motor od prej cca3600kv ,paket je za cca 60g lažji od 7-NMH nimamo nobenih problemov pri teži pa še pokati nemore nič . Edini problem je da LIFE nekateri zaradi velikosti ne spravijo notr .
Moje LIFE lako polnim z 23A kar pa polnilci ne zmorejo zato jih polnim z 10A pa so nakoncu samo malo mlačni . Pri praznjenju v čolnu so po 6min teka (gas skoraj ves čas na polno) mlačni cca 30 stopinj (NMH 60 stopinj ), pred tekom pa jih ni potrebno ogrevati kot LIPO ali NMH da leti že na štartu .
Pri LIFE z kapaciteto 4600mAh mi ostane po teku cca 1000mAh še notr . Večjega propa gor dat nima smisla ker je že sedaj čoln prehiter in je zelo težko vodliv .
Za avijončke pa uporabljam LIPO ker so lažji in nimam nobenih omejitev ker pač ne tekmujem z njimi
Pa še nekaj o LIFE niso občutljivi na prepolnjenje (lako jih samo uničiš), ni jih nujno vsakič balansirati, ne morejo pokat , lakho jih razdreš pa smo malo zadiši iz njh in ne eksplodirajo če jih vržeš v vodo , ciklov pa naj bi zdržali 2000 tisoč ?
Zanimivost utrgani amerikanci jih polnijo tako da jih za 10s direktno priklopijo na akumulator , preprosto prisloni malce daljše kable na aku šteje do 10 in spusti , pol pa v avijon in gas.
LP Aleš
ERJAVEC TEAM
Uporabniški avatar
reaktor250
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 12 Maj 2008, 16:11
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a reaktor250 »

Pozdravljeni!

Moje izkušnje z LiFe so odlične. Najbolj sem zadovoljen z njihovim "outputom" moči. Samo mojim A123 1100mAh primankuje malo kapacitete, prav bi mi prišlo nakaj mAh več. To je z moje strani!

Lp, Matija
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Melly napisal/-a:
8pac napisal/-a:ubistvu je lipo še vedno mau bol močen
Pojasni!

2300 mAh LiFe 60A konstantno (26C) in 120A v špicah (52C) sploh ni tako malo.

p.s. če koga zanimajo life A123 2300mAh - ZS.
Ima mogoče kdo podatke kakšen pa je padec napetosti pri tej amperaži (120A)? Dobri lipo 6S 22XX mAh držijo okoli 3,5V na celico, se pravi napetost okoli 84% nazivne.
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Moje izkušnje, zaenkrat nimam reči o LiFePo4 nič slabega, odlične so, hitro polne, zdržijo velike obremenitve, odlično se obnašajo pod velikim tokom, dobro držijo napetost, moči pa še in še =D> =D> =D>
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
KlemenS
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Mar 2008, 21:19
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a KlemenS »

Pozdravljeni!
Sprašujem, kakšne LiFe baterije se lahko uporablja po naviga za mini eco expert.Vem da je nekje zapisano na forumu ,vendar zadeve ne najdem.
LP Klemen
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Mini ECO (najbrž standard in expert?): 3S1P velikosti 18650 ali 2s1P velikosti 26650
Eco expert, mono1, hydro1: 3S2P velikosti 26650
Mono 2, hydro 2: 4-6S2P velikosti 26650

Vse samo A123 :)
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
KlemenS
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Mar 2008, 21:19
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a KlemenS »

Hvala za pojasnilo.
LP Klemen.
Odgovori

Vrni se na ECO