EasyStar

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
pagemaker
Razpravljalec
Prispevkov: 165
Pridružen: 09 Apr 2005, 13:54
Kraj: Slov. Bistrica

EasyStar

Odgovor Napisal/-a pagemaker »

Pred dobrim tednom sem nabavil začetniški model od multiplexa, ki sliši na ime EasyStar. Kot že ime samo pove, je model res ''izy''. Izdelan je iz EPP-ja, sestavi se ga v 2-3 urah kar s ''cakijem'' in že lahko letiš. Je res začetniški, ker leti zelo počasi, kljub pomislekom kar dobro jadra, le smer pri ugašenem motorju ne prime dobro(jo bo treba malo predelati). Poganja ga motor 400 z GĂĽnther eliso. Predvidenih je 6-7 celic, Predvidena masa modela pa je presenetljivih 680g. Z mojimi celicami (7x KAN650) in ''blu šit'' servoti sem lažji za kar 100g. Model ima razpon 137cm in ga lahko samo pohvalim. Če ga primerjam npr. z elektro Pando, je v zraku bolj stabilen in lažji za učenje samih osnov, čeprav panda vsekakor bolje jadra in nudi bolj ''realistično'' izkušnjo. Je pa res, da je bolj odporen na veter zaradi dokaj posrečenega profila, kot pa panda. Manjši veter zanj sploh ni problem. Časi letenja so s 7 celicami KAN650 okoli 12min. Verjetno pa se da ob ugodnih razmerah iztisniti še kako minuto več.

Oko sem vrgel tudi na multipleksov model EasyGlider. Na njihovi domači strani je zanimiv predstavitveni video ( http://www.multipleks-rc.de ). Mislim, da bo to moj naslednji model :D

LP, Marko
Priponke
Easy2.jpg
Easy2.jpg (83.5 KiB) Pogledano 6888 krat
Easy.jpg
Easy.jpg (90.75 KiB) Pogledano 6888 krat
Noben še ni gor ostal!
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Čestitam

Dober začetniški modelček. Tudi sam sem imel prvo letalo Multiplexovo iz stiroporja. Edina slabost ki je bila pri tem je bila slaba trdnost. Po parih trdih pristankih je v stiroporju že dosti lukenj ali kaj še hujšega.
Uporabniški avatar
pagemaker
Razpravljalec
Prispevkov: 165
Pridružen: 09 Apr 2005, 13:54
Kraj: Slov. Bistrica

Easy

Odgovor Napisal/-a pagemaker »

Glede pristankov moram reči, da to letalo pristane skoraj samo. Leti res lepo počasi in če je mirno, so pristanki zelo lepi in mehki. Sam sem na model spodaj nalepil še brezbarvni selotejp, tako da se epp ne umaže, pa še površina je bolj trdna. Enako sem naredil tudi na pibrosu, pa je rezultat veliko boljši.
Noben še ni gor ostal!
rogerg
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Apr 2005, 12:07

easystar

Odgovor Napisal/-a rogerg »

Tudi sam sem kupil Easystar. S katerim lepilom naj stvar lepim in kateri servoti pašejo notri (mere in firma).

Še en začetnik
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: easystar

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

rogerg napisal/-a:Tudi sam sem kupil Easystar. S katerim lepilom naj stvar lepim in kateri servoti pašejo notri (mere in firma).

Še en začetnik
Poglej v navodilo :o
Uporabniški avatar
DM
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 10 Dec 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DM »

če nisi dobil navodil si preberi tole:
http://www.multiplexusa.com/Support/man ... systar.pdf

PS:posebej pozoren bodi na strani 15!!!
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Dečki dajte no fant je začetnik....

@rogerg
Easystar-ja se lepi IZKLJUČNO z sekudnim lepilom (gostota-medium) in aktivatorjem !
Servoti gredo notri po želji-pagemaker ima denimo notri MC-500 (blušit-9EUR-avstija) pa dela super...je pa zaželjeno da so mini ali mikro velikosti predvsem zaradi mase, sicer bi šli notr tudi standardi.

PS: Izbral si super model za učenje! Model sem videl letet in sem bil pozitivno presenečen. Leti počasi, hkrati pa je zelo stabilen. Pri rahlih zavojih niti ni potrebno dodajati višine ipd....Zelo enostavno se tudi popravlja (caki&aktivator)....skratka pomoje dobra izbira za učenje letenja...
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
DM
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 10 Dec 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DM »

no jest upam da ga s tem ko sem mu na netu poiskal navodila v 4 jezikih nisem preveč užalil, če pa slučajno misli da sem ga, sory ni bilo tako mišljeno...

LP, Dejan
Uporabniški avatar
pagemaker
Razpravljalec
Prispevkov: 165
Pridružen: 09 Apr 2005, 13:54
Kraj: Slov. Bistrica

Easy

Odgovor Napisal/-a pagemaker »

Navodila, ki jih je poiskal DM so identična tistim, ki se dobijo poleg modela.

Model je res najlažje lepiti kar s ''cakijem'' srednje gostote, lahko pa tudi s ta gostim. Lepi se tako, da se najprej ena stran pospreja z aktivatorjem, druga pa s cakijem. Ko se sprej posuši, se dela stisneta in lepilo v trnutku prime. Po potrebi se še tu in tam ''pošprica'' z aktivatorjem, da se lepilo ne lepi na prste.

Eventuelno se da lepiti tudi z epoksijem, vendar epoksi na EPP ne prime tako dobro kot na stiropor, zato proizvajalec to odsvetuje. Jaz sem za lepljenje celega letala porabil približno 10-15g cakija.

Za to letalo lahko rečem le, da na prvi pogled ne izgleda najbolj prepričljivo. Tudi sam sem bil precej skeptičen ob nakupu. Po pravici povedano ga niti ne bi kupil, če ne bi bilo moji punci tako všeč :D . Kupljen je bil v prvi vrsti za njo, ker si želi znati leteli. Ob prvem letu me je najprej presenetilo to, da presenetljivo dobro jadra za tak ''izi'' model. Sama vožnja je res lahka. Sam sem tudi še začetnik, pa ga obvladujem BP(vzletanje, pristajanje BP). Najlažje se mi zdi, da se ga da voziti z 10% gasa, ker model ohranja višino, pa še smer bolje prime zaradi zračnega toka propelerja. Višino v blagih zavojih skoraj ne zgublja, tako da je v bistvu idealen za začetnika.

Tako, sedaj pa smo že v bistvu skoraj vse povedali.

LP, Marko
Noben še ni gor ostal!
REWANGER
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 15 Okt 2005, 19:25

easy glider navodila

Odgovor Napisal/-a REWANGER »

mene pa zanima če ma gdo navodila za sestavlanje esya prevedaena v slovenščino??????
Ker nisem vešč angleščine bi vas prosil da mi pomagate.
Mam pa še en question.
Če jaz lahko ta modelček zlepim z lepilom UHU POR????
Tnx
veni vidi vici
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih