Je to mogoče - kitajci ...

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Je to mogoče - kitajci ...

Odgovor Napisal/-a mucek »

LP!

Včeraj sem po treh letih v rokah spet držal oddajnik (no, in v zraku imel model :) :) :) ) in moram priznati, da me je kar malo zagrabilo ... Vsaj nekaj tako, za dušo da bi mel ... :)

In gledam po HK in vidim tole:
http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh ... To_Fly_EPO

Najdem še video review in primerjavo z MPX Easystarjem:
http://www.youtube.com/watch?v=R9PkAxlt_sg

In na koncu se vprašam:
Ali je sploh mogoče, da kitajec tak avion z vsem skupaj (pazi! 4 servomotorji, BK motor in regler so že zraven!) prodaja za slabih 60$ ?!?!?!
Ima kdo kakšne izkušnje? Me res prav mika malo ...

LP, Grega

p.s. Ne zastopim - je ta avion iz neke sorte EPPja?

p.p.s. Pa še druga izbira, malo večji: http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh ... Glider_EPO
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

za moje pojme se ne splača, saj si zgrešil ključen podatek pri naročanju iz tujine, POŠTNINO. Če pogledaš pod ta artikel v HC boš opazil da je kategoriziran s težo pošiljanja ~3500g. Za to težo znaša poštnina 160$+60$ artikel. Torej skupaj 220$. Zaradi velikosti paketa, se bodo vanj zagotovo "zapičili" cariniki, tako da k temu vsemu prištej še 20% DDV ter 4€ obvestnine. Tako pridemo na na lepih 270$ kar je enako 188.49€. Poceni? Nebi rekel. Računaj da sem pri vsem tem pozabil še, da se pri paketih z vrednostjo višjo od 140€ obračuna še MAX 5% carine.

Defenitivno se iz kitajske splača naročati drobne in "drage" stvari, katerih pa v modelarstvu ni malo. Ko pa govorimo o letalih pa se ti enostavno NE splača (saj jaz še nisem našel nobenega).
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Poštnina za 3500g znaša cca 44$!
Ne vem ke si ti 160 najdu.
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Poštnina za Slovenijo od 3.5kg iz HC je $44.06 se pravi s poštnino okoli 105$, kar je 73evrov... + davek = manj kot 100e
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

Coil, sem ravno preveril, je tako - poštnina preko Air mail 44$, preko EMS pa 60$. Če prišteješ še carino, je še cena še vedno precej neverjetna ... :)

LP, Grega
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

No avijon se res splača kupit. Podobnega sem že videl leteti, bom pa čez 2-3 dni lahko povedal kaj več prav o tem iz hobby-kinga, ga dobi somodelar.

LP Aljaž
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Zaenkrat jih imajo -14 na zalogi... :-k
Sicer pa glede na EasyStarja zanimiva alternatifa, ima tudi elerone in BK motor... Pa super ceno... Če ne bi imel že Easyja, bi si ga sigurno naročil...
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

mucek napisal/-a:Coil, sem ravno preveril, je tako - poštnina preko Air mail 44$, preko EMS pa 60$. Če prišteješ še carino, je še cena še vedno precej neverjetna ... :)

LP, Grega
Pa kje vi dobivate takšne cene. Malo pred naročilom mi izpiše račun nekaj takšnega:

Qty Item Price
1 AXN-clouds AXN Floater-Jet / Ready To Fly EPO $59.99
Payment method Paypal or Credit Card (Amex / Visa / Mastercard)
Shipment service EMS Express to Slovenia (MAX 4kg) $72.77

Subtotal $132.76
TAX $0.00
Total $132.76
lp, Miran
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

mirkatmir napisal/-a:
mucek napisal/-a:Coil, sem ravno preveril, je tako - poštnina preko Air mail 44$, preko EMS pa 60$. Če prišteješ še carino, je še cena še vedno precej neverjetna ... :)

LP, Grega
Pa kje vi dobivate takšne cene. Malo pred naročilom mi izpiše račun nekaj takšnega:

Qty Item Price
1 AXN-clouds AXN Floater-Jet / Ready To Fly EPO $59.99
Payment method Paypal or Credit Card (Amex / Visa / Mastercard)
Shipment service EMS Express to Slovenia (MAX 4kg) $72.77

Subtotal $132.76
TAX $0.00
Total $132.76


Preden klikneš kupi imaš na voljo dve izbire, EMS za 72,77$ ali navadno pošto za 44.06$.

Tako, da jaz tukaj ne vidim nobenega problema.
Priponke
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (106.81 KiB) Pogledano 3918 krat
Zadnjič spremenil Coil, dne 26 Avg 2009, 09:50, skupaj popravljeno 1 krat.
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Coil, brez zamere. Spoštujem tvoje znanje, ki ga podajaš v raznih temah, vendar mislim da tukaj nimaš prav. Če prebereš malenkost naprej od izbire poštnine ti piše:

PARCEL SIZE LIMITATION
Due to your countries postal size restrictions, we are unable to send planes via Air Parcel to your country.
Please select EMS Express if your order contains an ARF or RTF plane.

Preden plačam naročeno še kako preberem vse pogoje in si izračunam, koliko me bo vse skupaj stalo. :wink:

Pri mojem naročilu že sistem naročanja sam označi EMS pošiljko, se pravi $72.77.

Drugače pa smo malo OT,

Grega brez zamere. Vidim, da ti letenje že zelo v redu gre! Če ne prej, se pa vidimo na kakšnem pikniku - jesenskem? Bo treba izbrati lokacijo, da se bo tudi kaj letelo :wink:
lp, Miran
mucek4
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 Avg 2009, 15:04
Kraj: Tržič/SG

Odgovor Napisal/-a mucek4 »

Hja. To je pa tako mucek je prišel k mucku na pir, letel je pa avijon. Moj "zlepko" :lol: EasyStar je v njegovih rokah letel prav lepo.
[bb]|[^bb]
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

mucek4 napisal/-a:Hja. To je pa tako mucek je prišel k mucku na pir, letel je pa avijon. Moj "zlepko" :lol: EasyStar je v njegovih rokah letel prav lepo.
To pa je zato, ker "mački" skup držite, sploh če še imajo enaka nagnjenja :P

Tu mislim pitje piva, da ne boš kaj drugega mislil. :wink:
lp, Miran
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

@mirkatmir - V praksi nevem kako je, samo mene z Air Parcel spusti naprej do Confirm&Pay, res pa je da še nisem naročal letala. Tudi jaz nisem nisem mislil tako resno, zato sem se malo popravil.
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Coil napisal/-a:@mirkatmir - V praksi nevem kako je, samo mene z Air Parcel spusti naprej do Confirm&Pay, res pa je da še nisem naročal letala. Tudi jaz nisem nisem mislil tako resno, zato sem se malo popravil.
Coil, ni problema. Zato smo vsi tukaj, da rešujemo takšne ali drugačne probleme. Eni več, drugi manj. (tudi pri zaračunavanju DDV-a in carine je bilo vsemogočih kombinacvij)
Tudi mene spusti naročanje do te točke, kljub temu, da izrecno napišejo, da ne pošljejo drugače. Bo treba nekoč probati. Mucek, boš naročil?

Aja, je zaloga v minusu :-?
lp, Miran
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Jaz sem naročil AXN Floater-Jet v petek in plačal nižjo poštnino in imam status Shipped, tako da mislim da bi moralo biti možno.

Zdi se mi, da kitajci pri tem modelu malo navijajo poštnino oz pretiravajo s težo in nenormalno služijo pri poštnini, medtem ko letala prodajajo pod ceno.
Verjetno so se spomnili, da bi ker gre zadeva nanormalno dobro v promet, še kaj dodatno zaslužili na poštnini in obesili še dražjo poštnino.

Precej večji jadralec, čez krila ima 2000 mm,
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... lay_Glider

ima težo 2173 g

AXN floater z 1290 mm z pa ima težo 3499.

Res pa je, da je po tem modelu nenormalno povpraševanje. V petek so v parih urah prodali 100 letal.

Vsekakor pa mislim, da se ta model, ki skupaj z vsemi stroški ( transport, ddv...) pride krepko pod 100 EUR splača.
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Tudi jaz sem bil mnenja, da je nižja poštnina možna. Drugače bi jo verjetno onemogočili... Zgleda pa, da malo zavajajo uporabnike kdor nasede plača več, vsekakor pa je naravnano tako, da kar gre bolje v promet ima večjo težo :D
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Coil napisal/-a:Tudi jaz sem bil mnenja, da je nižja poštnina možna. Drugače bi jo verjetno onemogočili... Zgleda pa, da malo zavajajo uporabnike kdor nasede plača več, vsekakor pa je naravnano tako, da kar gre bolje v promet ima večjo težo :D
Se strinjam s povedanim. Nekatere stvari so blazno "pretežke".
lp, Miran
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Coil napisal/-a:Tudi jaz sem bil mnenja, da je nižja poštnina možna. Drugače bi jo verjetno onemogočili... Zgleda pa, da malo zavajajo uporabnike kdor nasede plača več, vsekakor pa je naravnano tako, da kar gre bolje v promet ima večjo težo :D
Niti ne.
Sem pošiljal 2 kit kompleta modela K-1 v ZDA. 42,52€ dal za poštnino :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Paket je imel vsega 1kg. Nobenega sledenja, posebnega ravnanja, nič, samo upal, sem, da bo paket prišel v enem kosu.
Na pošti so me po domače nategnili. Prvo mi je možak trdil, da gre lahko kot navadno pismo do 2kg in je poštnina samo 17€, če ga pošljem kot prednostno. Še uprašam, če je še vedno tista finta s 1m (vsota treh dimenzij, d+š+v), pa pravi da. Ko pridem s paketom, pa mi gospa na pošti trdi, da gre lahko samo kot paket in da je poštnina 42€ ali če hočem hitro pošiljko, da pride okoli 80€.
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

krist:
ne sekiraj se.
sosed dobil paket, iz Madrida v Slo. postnina 115EUR.(velikost 130x15x15cm )

= tudi letalska karta, nizkocenovnik do Barcelone in nazaj za tri osebe :D
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Uf. lopovi. Sploh nočem vedet, koliko stane pošiljka preko DHL-a ali pa UPS-a...
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Krist napisal/-a:Prvo mi je možak trdil, da gre lahko kot navadno pismo do 2kg in je poštnina samo 17€, če ga pošljem kot prednostno. Še uprašam, če je še vedno tista finta s 1m (vsota treh dimenzij, d+š+v), pa pravi da. Ko pridem s paketom, pa mi gospa na pošti trdi, da gre lahko samo kot paket in da je poštnina 42€ ali če hočem hitro pošiljko, da pride okoli 80€.
Da se pošiljka obravnava kot pismo in plača ustrezno nižja poštnina, mora biti v KUVERTI, pa čeprav je kuverta še tako izbočena, velika A4 in tehta le gram manj kot 2 kg.

Takoj ko majhno škatlico lepo zaviješ v papir in dobiš npr. lepo obliko kvadra, ki tehta vsega nekaj 100 g bodo zadevo obravnavali kot paket in zaračunali poštnino po drugem ceniku za pakete, ki je skoraj 50% višji kot za pisma. Pri majhnih pošiljkah se to da in nedvomno splača.
Da o raznih pazljivejših ravnanjih nebi izgubljal besed :^o , raje investiraj v nekaj pene in folije z mehurčki.
Zadnjič spremenil ales73, dne 26 Avg 2009, 22:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

ales73 napisal/-a:
Krist napisal/-a:
Coil napisal/-a:Prvo mi je možak trdil, da gre lahko kot navadno pismo do 2kg in je poštnina samo 17€, če ga pošljem kot prednostno. Še uprašam, če je še vedno tista finta s 1m (vsota treh dimenzij, d+š+v), pa pravi da. Ko pridem s paketom, pa mi gospa na pošti trdi, da gre lahko samo kot paket in da je poštnina 42€ ali če hočem hitro pošiljko, da pride okoli 80€.
Da se pošiljka obravnava kot pismo in plača ustrezno nižja poštnina, mora biti v KUVERTI, pa čeprav je kuverta še tako izbočena, velika A4 in tehta le gram manj kot 2 kg.

Takoj ko majhno škatlico lepo zaviješ v papir in dobiš npr. lepo obliko kvadra, ki tehta vsega nekaj 100 g bodo zadevo obravnavali kot paket in zaračunali poštnino po drugem ceniku za pakete, ki je skoraj 50% višji kot za pisma. Pri majhnih pošiljkah se to da in nedvomno splača.
Da o raznih pazljivejših ravnanjih nebi izgubljal besed :^o , raje investiraj v nekaj pene in folije z mehurčki.
Njihove rumene škatle štejejo kod pismo, v primeru, da pošiljaš z navadno pošto, brez odkupnine in podobnih zadev.
Moj paket je imel 600g zaščite, od tega večji del folija z mehurčki. Izgovor uslužbenke je bil, da mora it v njihovo škatlo, da še šteje kod pismo. Potem pa še močna izjava: "Kaj lahko to prežagate na pol?"
Jst pa njej nazaj, da sem to že storil....
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Krist napisal/-a:"Kaj lahko to prežagate na pol?"
#-o Ta je pa dobra :lol:
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Coil, tega ni napisal, kar je citirano zgoraj 8)
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike