Elektro RV padalo

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
nik.cekada
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 14 Jul 2009, 19:42
Kraj: Dolenje pri Jelšanah

Elektro RV padalo

Odgovor Napisal/-a nik.cekada »

Rad bi naredil nekaj Takega: http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_ ... a_Microkit
Samo krmiljenje padala me malo bega. Upam, da mi lahko kdo razloži
LP, Nik
I had a good day. I had HITEC!
2.4 GHz Hitec Aurora 9
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Poln plin motorja, padalo se vzpenja.

Ugasnjen motor, padalo se spušča.

Zadnje vrvice padala služijo za krmarjenje smeri.

Leve vrvice dol, desne gor; padalo zavija v levo

Desne vrvice dol, leve gor; padalo zavija v desno.

Rabiš samo krmilnik za vrtljaje motorja in en servomotor z malce daljšo dvokrako ročico. Na levo stran ročke pripneš leve vrvice z zadnjga roba padala, na desno stran ročke pa vrvice z desnega zadnjega roba padala.
Uporabniški avatar
nik.cekada
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 14 Jul 2009, 19:42
Kraj: Dolenje pri Jelšanah

Odgovor Napisal/-a nik.cekada »

Hvala. Saj motor je lahko naravnost, ali mora biti kakšno stopinjo navzgor
LP, Nik
I had a good day. I had HITEC!
2.4 GHz Hitec Aurora 9
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Hmmm...če nimaš razrešena tako primarna vprašanja, potem se raje ne loti izdelave. Bolje kar kupiti narejeno zadevo, kot pa eksperimentirati.
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

ultralajt a maš mogoče načrt od tistega padala ki ima notri rebra iz deprona čez pa foljo?
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Nimam.
Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

Ultralajt napisal/-a:Poln plin motorja, padalo se vzpenja.

Ugasnjen motor, padalo se spušča.

Zadnje vrvice padala služijo za krmarjenje smeri.

Leve vrvice dol, desne gor; padalo zavija v levo

Desne vrvice dol, leve gor; padalo zavija v desno.

Rabiš samo krmilnik za vrtljaje motorja in en servomotor z malce daljšo dvokrako ročico. Na levo stran ročke pripneš leve vrvice z zadnjga roba padala, na desno stran ročke pa vrvice z desnega zadnjega roba padala.
Vse se popolnoma strinjam..ker sem imel že sam enkrat namen narediti nekaj takega...se pa ne strinjam glede zavijanja..kako veš da bo servo naredil tisto kar mi želimo...ali nebi raje samo privzdignil pilota....v tem primiru motor, propeler, baterije, servote...

Samo moje mnenje... seveda se to nebo zgodilo če bo dovolj težko use skupaj.

LP Rok
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Lej Rok, pred enaindvajsetimi leti sem sam po lastnih načrtih izdelal tole jadralno padalo.... z modeli pa se igram že okoli 40 let....zdej, če dvomiš v moje nasvete, je tvoj problem in lahko razvijaš svojo filozofijo še naprej v katerokoli smer....

http://www.youtube.com/watch?v=t_rNEo5FcNk


Slika


Mitja
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

Ultralajt napisal/-a:Lej Rok, pred enaindvajsetimi leti sem sam po lastnih načrtih izdelal tole jadralno padalo.... z modeli pa se igram že okoli 40 let....zdej, če dvomiš v moje nasvete, je tvoj problem in lahko razvijaš svojo filozofijo še naprej v katerokoli smer....

Mitja
Tele ho!

veš, ziher si že kaj pozabil v tem času ;) :car: :razpaljot: :evilfly: :evilfly: :evilfly: :evilfly: :)

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

ultralajt saj ne dvomim...ampak sm tud jst imeu enkrat željo naredit rv padalo. Pa sem potem mal razmišljau kako bi bilo z zavijanjem pa sm pač prišeu do tega zaklučka ki sem ga napisau in od tedaj dalje pač nisem našeu odgovora na to uprašanje...pa sem mislil da bi mi ga ti lahko podau...

LP Rok
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
pubec
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Avg 2007, 09:28

Odgovor Napisal/-a pubec »

Ultralajtov princip se mi zdi nekako logičen in si celo domišljam da ga zastopim, tole s privzdigovanjem pilota mi pa ni čisto jasno. Rok, lahko bolj podrobno razložiš kaj si imel v mislih?

Kako veš da bo servo naredil kar želimo? Tudi tu bi rabil dodatno razlago.

P.S.
Ne provociram... Sem začetnik in poskušam razumet...
Uporabniški avatar
tezo.x5x
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 23 Apr 2009, 13:20
Kraj: Zg.Brnik

Odgovor Napisal/-a tezo.x5x »

Ultralajt napisal/-a:Poln plin motorja, padalo se vzpenja.

Ugasnjen motor, padalo se spušča.

Zadnje vrvice padala služijo za krmarjenje smeri.

Leve vrvice dol, desne gor; padalo zavija v levo

Desne vrvice dol, leve gor; padalo zavija v desno.

Rabiš samo krmilnik za vrtljaje motorja in en servomotor z malce daljšo dvokrako ročico. Na levo stran ročke pripneš leve vrvice z zadnjga roba padala, na desno stran ročke pa vrvice z desnega zadnjega roba padala.

Obe vrvice dol pa za upočasnjevanje(pristajanje).
Boco_rc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 18 Jul 2009, 15:05

Odgovor Napisal/-a Boco_rc »

@ Pubec

Naj razložim Rokov pomislek. Rok je mnenja, da bi servo zgolj provzdignil pilota, saj naj bi krilo med letenjem bilo težavno za "upognit".

Če smem s prispodobo:

Rok si predstavlja padalca kot gornika, ki visi s pečine na dveh vrveh (v obliki črke V...v korenu je padalec/gornik). Ko bi gornik potegnil za eno izmed vrvi, bi se zaradi trdote in teže gore/pečine in njegove relativne lahkosti sam nagnil, gora pa minimalno-praktično neznatno.

V resnici pa je (vsaj tako mislm, popravka bom vesel) padalec-gondola z baterijami, servom, motorjem-težji in pomoje dovolj procentov (relativno) težji v primerjavi z padalskim krilom, kateremu obliko zagotavlja zgolj zrak in nekaj tkanine. Sploh končne celice, ki so napete zgolj z ene strani (sredinske celice so napete proti obem stranem)...

Upam, da v postu ni "kiksov" (tako teoretičnih kot slovničnih) in da sem napisano dovolj dobro utemeljil.

LP Bor
Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

Boco_rc napisal/-a:@ Pubec

Naj razložim Rokov pomislek. Rok je mnenja, da bi servo zgolj provzdignil pilota, saj naj bi krilo med letenjem bilo težavno za "upognit".

Če smem s prispodobo:

Rok si predstavlja padalca kot gornika, ki visi s pečine na dveh vrveh (v obliki črke V...v korenu je padalec/gornik). Ko bi gornik potegnil za eno izmed vrvi, bi se zaradi trdote in teže gore/pečine in njegove relativne lahkosti sam nagnil, gora pa minimalno-praktično neznatno.

V resnici pa je (vsaj tako mislm, popravka bom vesel) padalec-gondola z baterijami, servom, motorjem-težji in pomoje dovolj procentov (relativno) težji v primerjavi z padalskim krilom, kateremu obliko zagotavlja zgolj zrak in nekaj tkanine. Sploh končne celice, ki so napete zgolj z ene strani (sredinske celice so napete proti obem stranem)...

Upam, da v postu ni "kiksov" (tako teoretičnih kot slovničnih) in da sem napisano dovolj dobro utemeljil.

LP Bor
ja tako sem jaz mislil s to zadevo...sicer ti si lepše opisal..

LP Rok
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
Uporabniški avatar
tezo.x5x
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 23 Apr 2009, 13:20
Kraj: Zg.Brnik

Odgovor Napisal/-a tezo.x5x »

Zanima me če bi bilo možno v tako padalo vgradit aluminjaste(ali karbonske) palčke da ga nemore skupaj zložit.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Boko
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 26 Avg 2006, 11:43
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a Boko »

Princip vpetja vrvic pri pravem padalu mi ni popolnoma znan pa vseeno.Če se ne motim bi lahko zadevo rešili tako,da se določen odstotek vrvic fiksno veže na pilota(v tem primeru rv oprema),ostale(vrvice po zandjem robu padala) pa deljeno na levo in desno stran ročice serva.Tako bi pri potegu levo ali desno zakrivili le majhen procent tega krila,ki pa bi vseeno vplivala na spremembo smeri.
Samo glasno razmišljam :roll:

LP, Borut
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a letalko »

Ultralajt napisal/-a:Lej Rok, pred enaindvajsetimi leti sem sam po lastnih načrtih izdelal tole jadralno padalo.... z modeli pa se igram že okoli 40 let....zdej, če dvomiš v moje nasvete, je tvoj problem in lahko razvijaš svojo filozofijo še naprej v katerokoli smer....

http://www.youtube.com/watch?v=t_rNEo5FcNk


Slika


Mitja

Zdravo,

Tale polet je bil pa opravljen na smučišču Prebold :) blizu mene

Se mogoče motim???? :-?

Lp,aleš
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ja res je.
Enkrat smo šli gor, ko je bilo tole moje padalo že pravi oldtimer.
Sem imel nekaj navdušencev s sabo, da smo se malo zaganjali gor in dol... :)
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih