Spencer 1:8

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
fafi130
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 27 Feb 2008, 09:38
Kraj: Ljubljana

Spencer 1:8

Odgovor Napisal/-a fafi130 »

Prosim za nasvet. Imam omenjen avto, pa se mi stalno razletijo ležaji na sklopki. Sem zamenjal že 3 garniture ležajev. Porabim dva tanka goriva, pa je zopet fuč. Zobnik pa imam odmaknjen od sklopke cca. 0,5mm tako, da ni pritiska na sklopko.
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Imaš mogoče kakšno sliko težave! Malo je to čudno, da ti razpade ležaj! Edino, če ni kaj v redu sestavljeno (fedre-kraki) in se ti zvonček tako močno segreje, da dejansko ležaj razpade!
fafi130
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 27 Feb 2008, 09:38
Kraj: Ljubljana

re

Odgovor Napisal/-a fafi130 »

Nimam slike. So mi pa res popokali fedri v sklopki. Potem pa sem jih naredil nove. Kje pa se da kupiti novo sklopko? Motor je 3,5 kubičen.
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Obstojajo dve dimenziji zvona za sklopko - oz. tistega dela v katerega gre valjčni ležaj. Obstajajo tudi dve dimenziji ležajev in če imaš ta velik ležaj in ta malo sklopko, ti ležaj stisne, če imaš pa taveliko sklopko in tamal ležaj, ima pa zvonc luft. Nič od tega - bi reku - ni dobro za življensko dobo ležaja.

Konkretno je avto, ki ima eno dimenzijo sklopke Carson, Sinyh
in zvon sklopke, ki ima drugo dimenzijo Mantua/Nebec. Zadeva se reši tako, da se pri Nebcu kupi še ležaj. Potem to dela (meni je delalo).

Sklopke se dobi pri Lindingerju, ampak so neke hude po 50+ EUR. Neke sklopke ima na zalogi tudi PrimsR, najbolje da ga vprašaš. Prepričan sem da jih ima tudi Nebec, ampak pazi na dimenzije - prinesi motor, probaj če paše.

Fedre ima gotovo kdo na forumu, ker je menjal sklopko, fedri so mu (bi mu morali) pa ostali.
fafi130
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 27 Feb 2008, 09:38
Kraj: Ljubljana

re

Odgovor Napisal/-a fafi130 »

Hvala za odgovor. Bom probal nabaviti novo sklopko.
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Katera sklopka pa je? Ima dve lameli ali tri? Če ima tri, potem kupi te tri nove lamele + fedre + ležaj 2X. Vse pa dobiš pri delkotu :lol: Ta komplet te stane slabih 20EUR!
VSAKIČ ko menjavaš lamele se menjajo tudi fedre (OBVEZNO)!

Jaz menjavam ležaje na sklopki po vsaki vožnji!
blazek1
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Dec 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a blazek1 »

LP
Jaz imam tudi tak avto pa tudi podobne teževe:
Nazadnje ko sem vozl avto sem opažal da mi nege tako kot ponavadi ko sem odprl pokrov pod katerimje motor sem opazil da je evto cev nekako umazan okoli motorja sploh so bili tmajhnei delci kovin(po moji ugotovitvi ge za medeninio).Danes pa sem hotel odpreti sklopko ko sem sklepal da je to bilo v sklopki in sem hotl odviti vijak kateri drži sklopko in nevem v katero smer se je odvijal sem ga odtrgal potem ap odprem sklopko notri vse zdravo sejdaj imam take težave da bom znoru. Če ve kdo mi nej prosm kej pomaga. :-? :-?
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Najprej odstrani odlomljen vijak (odvija se v levo), bodi pazljiv, da ne poškoduješ glavne gredi, ker drugače boš lahko kupil novo, če jo boš sploh dobil!!
blazek1
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Dec 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a blazek1 »

Sej fajn bi blo ku bi lohka ostali konc vijaka dobil ven ampak je glih toliko notri da ga s kleščami ne dosežem. Bom še pa kej probu.
off roader
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Feb 2009, 18:48

Odgovor Napisal/-a off roader »

Sm začetnik in bi si bi rad nabavil ta model pa me zanima koliko je končna hitrost in kakšni so pospeški :D
blazek1
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Dec 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a blazek1 »

Ma lej ta avto je ful vredu dokler se kaj ne pokvari da boš 220€ da ga boš sploh lohka zalufu. pol pa upam da nebo tk k pr men k sm ži ga 2X kupu tok sm ži popravlu. Hitrost doseže do ene 70km/h pospeški pa po pravih nastavitvah zelo dobri. Glede samega avta ni problemov nevm verjtno ima moj kakšno tovarniško napako ker kolegu gre pa BP.
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Ne moreš kar trdit, da je šktr roba!! Z aluminijastimi lamelami sem lepo skoraj celo sezono tekmoval pa še kak trening!!! Moreš pa vedet, ko menjavaš lamele, da se menjajo tudi vzmeti, ker so preutrujene in ti lahko nove lamele pobere zelo hitro!!! Ležaje sem menjal po vsaki vožnji!! Uporabljam pa samo original mugnove za skoraj 5 EUR.
Da si ne bi mislil da so tisti ležaji z eBaya tako super duper dobri!!! Da pa lahko zobnik - zvonček uničiš v parih sec. pa si fenomen!! Sem prepričan, da je bila tvoja napaka!!!! Ne zagovarjam prodajalca, ker pri njem nisem še nikdar nič kupil;) Pač niti najslabši zvonček ne uničiš v parih sec, če je vse prav nastavljeno!!!!
fafi130
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 27 Feb 2008, 09:38
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a fafi130 »

Tisti zvonček sem s pilo lahko pilil ko da bi bil iz al. Originalni lonček pa je tako jeklen, da se ga ne da piliti s pilo. Tiste ležaje iz ebaya pa mi držijo že 12ti tank in nič ne izgleda še narobe z njimi. Vglavnem sedaj sem ful zadovoljen z avtom.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

zdravo tudi js imam ta model pa mi dela cisto brezhibno je cuulll
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD