Vtisi iz Švice - švicarski jadralni uživači ...

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Vtisi iz Švice - švicarski jadralni uživači ...

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Danes sem se peljal po avtocesti preko Lugana proti notranjosti Švice in iz svojega avta opazil nad pobočjem nekje (kakih 30 km pred San Bernardinom) na nebu nekaj pikic. Jadralci (pravi) sem pomislil. Ko pa sem se pripeljal bliže, sem ugotovil, da je na nebu 7 ali 8 velikih jadralnih modelov (po moje najmanj 4 m preko kril) in spodaj prav toliko švicarskih kolegov - uživačev modelarjev. Fantje so lepo parkirali svoje kombije ob gorski "avtocesti" - izkoristili neko jaso za pristajalno stezo in leteli da jih je bilo veselje opazovati.

Očitno je zaradi nizkih temperatur in močnega sonca nad pobočji prihajalo do močne termike... takšnega vzpenjanja nad pobočji v naši lepi Sloveniji ne vidimo pogosto.

Madonca uživajo sem si mislil in zaklel, saj sem moral oditi naprej - službena pot pač.

Pozdrav iz dežele kravjih zvoncev, sira in dobre termike. :D
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
Glider
Dr. Modelar
Prispevkov: 2031
Pridružen: 26 Dec 2004, 15:04
Kraj: V stebru

mraz

Odgovor Napisal/-a Glider »

Kot pri nas na Jamniku...

lp Uroš
peglej, peglej, da navš scuru..

www.aerozaprega.si
Uporabniški avatar
slope racer
Freak
Prispevkov: 826
Pridružen: 30 Dec 2004, 10:01
Kraj: radovljica
Kontakt:

Re: mraz

Odgovor Napisal/-a slope racer »

Ja pa še res je!!!! :lol:

HOM SWEET HOM
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Jaz se pa, ko hodim smučat, večkrat vozim mimo kraja kjer je smerokaz za Hotel Glocknerhof (na poti proti Lienzu). V revijah sem že večkrat videl reklamo, ki reklamira ta hotel kot priljubljeno zbirališče modelarjev, pobočnih jadralcev. Kakšnega modela v zraku pa zaenkrat še nisem videl.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Krančani smo za letos rekli da bi sli letet letos na Gerlicen ( po naše Osojščica) pri Beljaku. Ene tri tedne nazaj sem smučal gor pa mi je takoj postalo jasno da bomo sli sigurno gor. Ko bomo sli vas obvestim da bomo sli v čim večjem številu. OK?
Uporabniški avatar
slope racer
Freak
Prispevkov: 826
Pridružen: 30 Dec 2004, 10:01
Kraj: radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a slope racer »

Jest sm za povej čim prej, da si zrihtamo cajt
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Gerlizen mi kot smučišče ni najbolj priljubljeno ( tam smuča enostavno, preveč ljudi) si pa predstavljam, da je gori čudovito za jadranje. Ob vznožju, kakšen kilometer od tam kjer je spodnja postaja žičnice, ki pelje na Gerlizen, v smeri proti avtocesti, je tudi modelarsko letališče. Sicer še nisem bil tam, a z avtoceste sem že večkrat videl v zraku modele =D>
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Glider
Dr. Modelar
Prispevkov: 2031
Pridružen: 26 Dec 2004, 15:04
Kraj: V stebru

osojščica

Odgovor Napisal/-a Glider »

Ko bo akcija za Osojščico sem poleg...
Drugače pa imajo v Avstriji nekatere visokogorske kmetije posebno ponudbo za modelarje...


lp uroš
peglej, peglej, da navš scuru..

www.aerozaprega.si
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Važi!!
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Brane napisal/-a:Gerlizen mi kot smučišče ni najbolj priljubljeno ( tam smuča enostavno, preveč ljudi) si pa predstavljam, da je gori čudovito za jadranje. Ob vznožju, kakšen kilometer od tam kjer je spodnja postaja žičnice, ki pelje na Gerlizen, v smeri proti avtocesti, je tudi modelarsko letališče. Sicer še nisem bil tam, a z avtoceste sem že večkrat videl v zraku modele =D>
Hojla Brane,

Če ne maraš gneče, ti najbrž tudi kot pobočje za modele ne bo ustrezala. Na Golici je poleti veliko modelarjev, ki prihajajo iz vseh koncev Evrope. Gor se pride z avtom po privatni (plačljivi) cesti.

A
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Hja :roll: ne bi prišel letet, ampak gledat 8) v tem primeru me pa gneča nebi prav nič motila :D . Ko pa letim je pa res, da tudi ne maram gneče, samo motornjaki se že zmenimo, vsak 10 minut, pa je 8)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike