MSHeli PROTOS

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

MSHeli PROTOS

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

a to je rep in glava plastika?
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

kaj pa kej železa :D
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Zakaj pa bi rabil kovino?
Na Dinosu imajo precej kovine... :lol:

Sicer pa je to politika nekaterih drugih proizvajalcev, da prodajajo helije in upgrejde.
Najprej kupiš heli pa potem še alu glavo pa še alu rep pa še karbonski bum pa še ... in porabiš en kup denarja.

Fantje obstajajo "plastike" in "PLASTIKE", tukaj je v umetno maso vmešanega 30% karbona.

Da se pa dobiti od drugih proizvajalcev tudi alu gripe, karbonski frame, in druge dele ... ampak uporabniki so si enotni, da upgrejdi niso potrebni, ker je heli že v osnovi dovolj dober... če pa nekdo želi porabiti denar za lišpanje pa... cel frame stane 14,40e, karbonski pa 90,00e...

Sicer pa si ga boste lahko ogledali v živo, najkasneje na marčevskem srečanju.
lp Melly
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

ze ze vse lepo in prav, sam v primeru kresa zihr vec delov ostane celih kovinskih kakor pa plasticni...popravi me ce se motim.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

A6_quattro napisal/-a:ze ze vse lepo in prav, sam v primeru kresa zihr vec delov ostane celih kovinskih kakor pa plasticni...popravi me ce se motim.
Hja vprašanje kaj je boljše, da gripi zdržijo in plejdi počijo ali da gripi počijo in blejdi ostanejo celi... tukaj bi se dalo veliko debatirat... ali pa ohišje repnega rotorja, ne vem, če ga kar tako počiš... nekam pač energija mora iti ali v plastiko ali v kaj drugega, vprašanje je koliko te stane popravilo.
lp Melly
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Mislim da bojo blejdi v vsakem primeru poknli, tud če gripi ne ostanejo celi!! :lol:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ni nujno. Se mi je že zgodilo da sta oba plastična gripa ob krešu razpadla blejdi so pa še zdej celi. Res pa je da sem mel nizek HS. :lol:
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Spet smo tam, pravi Slovenci, sedaj se bomo kregali za oslovo senco, kaj se razbije in kaj ne, dejstvo je, da se razbije lahko prav vse...

Ne vem, zakaj potem kupujete kitajske kopije Trexov po 35$ saj so iz plastike... ali mislite dati gor alu kose?

Nemci hvalijo heli bolj kot konkurenčnega (tistega, ki dela tudi sesalce), Nizozemci tudi, Angleži, Avstralci, Američani...

Bistvo je le eno, po vseh testih heli leti dobro in odzivnost izdelovalca je na visoki ravni. Rezervni deli bodo na zalogi, ker bom jaz letel z njim in hočem imeti zalogo zase, pa, če prodam 0 ali pa 100 helijev mi je vseeno ker je to moj hobi.

Kateri od domačih prodajalcev še leti helije?

Zato ni zalog in potem kupujemo v Nemčiji, Avstriji, Angliji, sicer poceni vendar s poštnino od 6e navzgor in čakamo in čakamo... dajte enkrat malo poračunat stroške, da o kitajcih, DDVju in carinah ne govorimo. O reklamacijah pa bi se dalo še kakšno temo odpreti...

Škoda cajta. Evo ena na to temo, 6.1.09 je šla roba iz Anglije pa je še vedno ni, poštnina 30e, roba stoji v Avstriji, a bi raje šel do domačega prodajalca mu dal teh 30e več in dobil robo takoj?
lp Melly
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

@Melly. Predvidevam, da si kar "načitan" o Protosu. In da ne bom iskal po tujih forumih, je moje vprašanje, kako je z obrabo samega modela (vitalni deli) gledano na število letov proti konkurenci. Seveda je tu govora o hardcore 3D letenju. Nekako se mi zdi vse skupaj "švoh" proti T-Rexu.
Tvoje mnenje?

lp,S
fly it like u stole it
wince
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 26 Maj 2003, 18:23
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a wince »

Melly napisal/-a:Zato ni zalog in potem kupujemo v Nemčiji, Avstriji, Angliji, sicer poceni vendar s poštnino od 6e navzgor in čakamo in čakamo... dajte enkrat malo poračunat stroške, da o kitajcih, DDVju in carinah ne govorimo. O reklamacijah pa bi se dalo še kakšno temo odpreti...

Škoda cajta. Evo ena na to temo, 6.1.09 je šla roba iz Anglije pa je še vedno ni, poštnina 30e, roba stoji v Avstriji, a bi raje šel do domačega prodajalca mu dal teh 30e več in dobil robo takoj?
=D> =D> =D> kaj češ boljšega, se usedeš v avto in maš rezervne dele v 10minutah :lol: :lol: :lol: 8)
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Saphir napisal/-a:Nekako se mi zdi vse skupaj "švoh" proti T-Rexu.

lp,S
RTF je 0,88 teže trex500. Vsak, ki je malo strojnika lahko oceni kako se bo to poznalo pri obrabi in zakaj lahko zgleda bolj "švoh". Predvsem ni klasičnih zobnikov z izgubami... ampak zobati jermen, krepko manj sestavinih delov... Ležaji (trije na glavni gredi) so velikosti hurrija 550 (ki ima rtf krepko čez 2kg). Servoti direktno premikajo swash... po mojem je tale heli oskubljen do konca vseh nepotrebnih reči in to je to.
lp Melly
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Edini upgrajd ki ga potrebuje so 10mm gripi drugače maš lahko samo sabove rotorje gor!


Lp.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Če misliš originalne gripe, so sedaj v kompletih 10mm gripi.
Počakajmo še par dni pa se pustimo presenetiti.

p.s. Corrado pravi, da SABove rotorje dobi po kapljicah b o treba najti še druge vire, prosim za nasvet.
lp Melly
robi1
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 16 Mar 2008, 18:06

Odgovor Napisal/-a robi1 »

Vidim oprečna mišljenja o protosu!!!plastika ili aluminij!!
bez obzira što neka riješenja nisu baš super i što je trex 500 robusniji i čvršči kod padova,mislim da je protos daleko bolji heli po performansama a i po težini .Trex 500 mi je bio težak sa 2400 6s (flybarles) 1860g,a protos (isto flybarless) samo 1640 g!Razlika je ogromna!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

robi1 napisal/-a:Vidim oprečna mišljenja o protosu!!!plastika ili aluminij!!
bez obzira što neka riješenja nisu baš super i što je trex 500 robusniji i čvršči kod padova,mislim da je protos daleko bolji heli po performansama a i po težini .Trex 500 mi je bio težak sa 2400 6s (flybarles) 1860g,a protos (isto flybarless) samo 1640 g!Razlika je ogromna!
Če imaš kakšen link za tvoj video ali fotografije...
lp Melly
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Ja tkole je fantje.

Če je to o teži res, potem tale helikopter pelje rexa scat na ta prvem ovinku.


Dejstvo je da je T500 pretežak za svojo velikost vsaj 0,5 Kg

Tisti ki je že vozil helikopter ki je v isti velikosti 0,5 Kg lažji ve o čem govorim.

Sam sem imel možnost peljat Acrobata SE ki je lažji ne za pol kile ampak kar za eno kilo ( s tem da ima rotorje še mace večje 450mm če se ne motim )

Rezultati: z eno celico manj dela še enkrat več časa

Performance občutno drugačne, v pozitivnem smislu.
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

Zanima me kako se v tem primeru jermen obnese ker je cez tavelik zobnik in na motor .... jermeni mi ne delujejo zanesljivo?
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

A6_quattro napisal/-a:Zanima me kako se v tem primeru jermen obnese ker je cez tavelik zobnik in na motor .... jermeni mi ne delujejo zanesljivo?
S strojniškega stališča je rešitev pogona s tako speljanim jermenom zelo dobra.

1. Nikjer ni ujemenja dveh (togih) zobnikov, kar pomeni manj težav pri nastavljanju zračnosti, manjšo obrabo, bolj miren in bolj tih tek.
2. Pri padcu se zobnik bistveno težje poškoduje (motor ga ne "poje"). Škodo prevzame jermen, ali pa še ta ne, ker pade z zobnika.
3. Enosmerna sklopka je v pastoku na gredi motorja in prenaša samo moment. Za radialne sile skrbita dva kroglična ležaja. Konstrukcija je tako zelo robustna in trajna.

Mipo
Priponke
Protos frame 1.jpg
Protos frame 1.jpg (150.07 KiB) Pogledano 10340 krat
Master Frey
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 27 Jun 2005, 20:08
Kraj: Poljane nad Škofjo Loko

Odgovor Napisal/-a Master Frey »

Ko jermen crkne -> crkne vse ...

potem pa #-o
Kakršnu si naredu, taku pa maš !
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

sej to, razno raztezanje jermena , obraba pade dol pa smo tm:)..... melly nic ne kritiziram samo uprasam kar me muci :)
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Do sedaj ni še nobenemu padu dol :oops: jermen mislim.
Obrabi pa se vse, tudi medeninasti zobniki pri konkurenci, vendar pri 3d heliju ponavadi prej ruknemo kot kaj obrabimo.

Vprašanja so zaželjena, vedno.
lp Melly
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Master Frey napisal/-a:Ko jermen crkne -> crkne vse ...

potem pa #-o
Kaj pa kadar na Rexu crkne jermen? :-k
Meni se je vidl'o kot da je crknilo vse. #-o
Ali se ga da rešiti z avtorotacijo? [-o<

Mipo
Zadnjič spremenil Mipo, dne 13 Jan 2009, 11:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Master Frey napisal/-a:Ko jermen crkne -> crkne vse ...

potem pa #-o
Tudi na drugih, če crkne jermen, ki poganja rep, ni glih z rožcammi postlano.
lp Melly
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Odgovor Napisal/-a borisk »

zdravo!

Naj na začetku povem da nimam helija, sem pa strojik..

vse skupi zgleda preštudirano in narejeno po principu KISS. Še obstaja nekdo, ki začne z nule, kar se tuki vidi že od daleč. izhajali so iz osnovnega principa (predvsem swash mi je všeč, vsak kugelgelenk je potencialni vir težav)

vsekakor zanimiv izdelek


lp, boris
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

borisk napisal/-a:zdravo!

Naj na začetku povem da nimam helija, sem pa strojik..

vse skupi zgleda preštudirano in narejeno po principu KISS. Še obstaja nekdo, ki začne z nule, kar se tuki vidi že od daleč. izhajali so iz osnovnega principa (predvsem swash mi je všeč, vsak kugelgelenk je potencialni vir težav)

vsekakor zanimiv izdelek


lp, boris
Povzeto po wiki...
The KISS principle ("Keep it Simple, Stupid") states that design simplicity should be a key goal and unnecessary complexity avoided.
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji