Li-ion akumulator od GSM telefona

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Li-ion akumulator od GSM telefona

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Živijo.
A kdo ve zakaj ima Li-ion 3.7V telefonski akumulatorček npr. od Nokie (verjetno tudi od kakšne druge znamke telefona) tri priključke?
Hvala.
Andreo
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Ponavadi je tretji prikljucek na bateriji eden od prikljuckov NTC upora (drugi je vezan na -), ki je vgrajen v baterijo. To je neke vrste zascita, ce gre pri polnjenju karkoli narobe in se baterija prevec segreje polnilo vezje izkopi polnjenje.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Hvala za odgovor.
Torej, če prav razumem, bi jaz lahko pripeljal na dejanski + in - naprave (ki je napajana iz takega akumulatorčka) kar napajanje iz npr. mojega lipota, ta tretjo sponko pa pustil prazno.

LP
Andreo
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Olupi baterijo(odstrani črno plastiko), pa boš videl, da je noter še neko vezje, osnova pa čisto navadna Li-Po/Ion celica!


B:
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Andreo29 napisal/-a:Hvala za odgovor.
Torej, če prav razumem, bi jaz lahko pripeljal na dejanski + in - naprave (ki je napajana iz takega akumulatorčka) kar napajanje iz npr. mojega lipota, ta tretjo sponko pa pustil prazno.

LP
Hja, če je vezje v napravi bolj pametno, vprašanje... Najbolje je res odpreti baterijo in vezje uporabiti za novo baterijo.
lp Melly
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

V bistvu jaz ne rabim vezja. Jaz imam GPS napravico, ki se napaja iz enakega akumulatorčka kot jih imajo ene stare Nokie. GPS napravico bi rad namontiral na model.
Da ne bi imel dva akumulatorja na modelu bi rad napajal napravico kar iz Lipota, s katerim poganjam model.
Ker je tretji kontakt na akumulatorčku namenjen kot sem razumel zaščiti polnjenja ga torej ne rabim. Rabim le + in -.

Hvala vsem za komentarje.
Andreo
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki