Helikopteraš iz bližine Ptuja/Maribora

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Helikopteraš iz bližine Ptuja/Maribora

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Pozdravljeni!

Jaz pa iščem nekoga iz okolice Ptuja ali Maribora, ki bi mi bil pripravljen malce pomagati pri ugotavljanju vzroka za to, da se moj Bellček ne dvigne več od tal, ampak samo rotira okoli svoje osi.

Sem poklical v Mibo in povprašal, če imajo kako idejo ali pa če ga lahko pošljem k njim v pregled, pa so me tako neprijazno odslovili, da na njih ni ravno za računat...

Hvala za pomoč!

LP,
Matic
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kaj pa če se preko foruma zmenimo?

Se oba rotorja vrtita? Kako imaš nastavljen trimer smeri? Kaki so zobnički obeh rotorjev?
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

lahko probamo, ampak se bojim, da ne bo nič pretresljivega prišlo ven.

zgodilo se je tako, da je heli cca. 1,5 m v zraku kar naenkrat začel rotirat okoli svoje osi vedno hitreje in tako prišel k sreči nepoškodovan na tla.

vrtita se oba rotorja, lepo kontra, kot se morata. trimer ne pomaga nič, celo poskusi nastavljanja gyrota po Mihovih navodilih v temi "Bell" niso dali rezultata, se je pa videlo malenkost več/manj vrtenja okoli osi, ko je heli na tleh, pri polnih odklonih vijaka na gyrotu.

zobniki so po moje ok, vsaj na pogled je tako, pa tudi povsem enakomerno se vrtita elisi, ni opaziti zaostajanja na trenutke (če bi kak zobec manjkal, bi verjetno cukalo eliso).

nekako imam občutek, da me izdaja gyro in razmišljam o tem, da bi poskusil svoj gyro dat na drugi heli ali obratno, pa da vidimo kaj se bo zgodilo.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Vse kaže na to, da en rotor ne opravlja svojega del dovolj dobro. Poleg mehanskih poškodb je lahko krivda še v motorju, regulatorju motorja ali v gyru.

Mipo
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Nekaj od tega bo. Helikopter drži v rokah ter ga poženi na nekje 75%. Če se ti to dogaja v zraku, potem se ti bo tudi v rokah. Če so zobniki res v redu - se ne vrti na lastni gredi - potem bo vzrok v motorju ali elektroniki.
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Preverjeno v rokah. Helija hoče zarotirati v levo, nima pa niti najmanjše tendence po dvigovanju v zrak.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

En rotor ni dovolj, da se helikopter dvigne v zrak. To da se helikopter hoče vrtet z nosom v levo pomeni, da rotor, ki se vrti kontra urinem kazalcu, opravlja svojega dela. Ali so zobniki (povezava rotor motor) ali motor ali elektronika, boš pa ugotovil z nekaj dodatnega dela.

Lahko zamenjaš konektorja na motorjih. Če se zadeva ponovi in vrti v desno namesto levo, potem je lahko le še motor ali elektronika.
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

konektorja zamenjana, heli se vrti v kontra smer.

dobil sem pa občutek, da je tokrat imel precej več moči, kot prej; še vedno pa se ni niti poskusil dvigniti v zrak.
v originalu se kontra urinemu kazalcu vrti zgornji rotor, ko sem zamenjal priklop, se je pa spodnji.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Torej veš da ni problem zobniški prenos. Težava je v reglerju in glede na to, da ima zdaj nekoliko več moči tudi v motorju. Koliko časa pa že letiš s tem helijem?
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Imam ga kakšni dve leti, upam pa si trditi, da ni naredil več kot 35-40 štartov.

Da bi bil regler? Glede na to, da je all-in-one in stane 75 EUR, potem se lahko kar poslovim od njega, ker je to predrago menjavat, če ne dobim kje rabljenega. Sem upal, da bi bil motor (komplet obeh je cca. 25 EUR), to bi še zamenjal.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Regler se na tem heliju zelo hitro poškoduje, ker je elektro zasedba izredno slabotna. Saj sam veš, malo hitreje ga dvigneš, pa te rdeča lučka že opozarja na preobremenitev.
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Se pravi, da bi bilo najbolj modro, da poiščem v bližini kakega Bellčka, zamenjam elektroniko in poskusim dvignit oba. Pa bom hitro iskal Kiwija, da zaigra tišino (glej malo nižje, začne se s prispevkom JKP o "neverjetni Ariani").
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hehe, tako nekako :D Sicer si pa sedaj sigurno pripravljen na večji, zahtevnejši model, katerega se izplača popravljat?
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Hvala za pomoč!

Kar se tiče večjega modela pa bom raje ostal pri letalih, Bellčka pa bom probal nekako skupaj spravit za zapravljanje časa doma.
Čeprav mi kaže bolj slabo, saj na Ptuju in v okolici ne poznam nikogar, ki bi letel to igračko, da bi lahko preveril kako je z mojo elektroniko. :-?
Uporabniški avatar
conco
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 01 Jul 2005, 09:53
Kraj: Goričko

Odgovor Napisal/-a conco »

Da ne bom odpiiral nove teme, mojega belčka pa pri vzletu in med letenjem močno trese pa ne vem od česa...že sem mislil da je spodnji zobčenik ven iz centra, zato sem ga zamenjal.Vendar ga trese dalje...
V čem bi lahko bil problem?

hvala za odgovore!
..........::::: In The Air :::::.........
-------===hoby RC frik===------
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

Preveri blade.
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Pozdravljen!

Ena od nekaj možnosti je lahko zvita os. Trese že ob skoraj nevidnem zvitju.
Moja izkušnja.

Lp
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji