Christen Eagle v 1:2

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Odgovori
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

skorp_jon napisal/-a:
Tako je vsaj rekel Jim Drew avtor IFS sistema
Tako kot berem po forumih je tale možakar eden večjih "nakladačev". Obljublja in prodaja stvari, katere sploh še ni naredil, njegova poslovna filozofija me spominja na "malegamehkega".

p.s. po novem sem lastnik IFS, v testne namene
lp Melly
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Vem, da je nakladač. Lansko leto sem bil zelo zagret za njegov sistem. Potem pa so začele prihajat novice, da naklada in da sistem ne deluje kot mora.

Zgleda, da ga je graupner prisilil, da naredi drugi verzijo sistema. Ker taka, kot je ne more biti.

Pa ta njegova telemetrija itd... To že 2 leti prodaja. Nima pa še nič.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

heh, vsak svojega konja hvali. Če bi bil Futabin ali Spectrumov sistem tako zlat, bi vsi tak sistem naredili.

Tisti Spectrumov sistem s tremi sprejemniki je šele zadetek v prazno! Tu šele lahko gre kaj narobe #-o #-o #-o #-o Več je tehnike, slabše je - več je možnosti, da gre kaj narobe - to je 1. zakon tehnologije.

Nihče ni 100% zlat in nihče 100% črn... torej s Futabinimi, Spectrumovimi in Graupnerjevimi bodo nekateri padali v tla, nekateri pa ne :D
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Vsak sistem lahko odpove. To tak ali tak vem. Nič ni popolno.

Pri IFS pa me moti, da nekaj oglašujejo, kar sploh ne deluje kot oglašujejo.

Drugo me čisto nič ne moti.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Vsi 2,4GHz sistemi imajo veliko slabost napram klasičnim 35 ali 40MHz, veliko občutljivost na padce napajalne napetosti, sicer je IFS deklariran od 3,3 do 30V ampak, problem rata ob padcu, ko se klasični sprejemniki poberejo zelo hitro, mikroprocesorski pa potrebujejo za reset nekaj več časa, takrat pa je lahko že prepozno. Za drugo generacijo IFS J.D. razmišlja o posebnem napajanju sprejemnika z eno lipo celico, servote pa posebej.
lp Melly
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

skorp_jon napisal/-a:Vsak sistem lahko odpove. To tak ali tak vem. Nič ni popolno.

Pri IFS pa me moti, da nekaj oglašujejo, kar sploh ne deluje kot oglašujejo.

Drugo me čisto nič ne moti.
Mogoče pa je to Graupner UFS - Unintelligent Frequency Select :lol: ?
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

No, IFS sem preklical, res ne bo dovolj dober. Ima kdo izkušnje z ACT S3D? To mi zgleda nekako obetavno, vendar je še očitno v povojih :roll:
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

bruhpilot napisal/-a:Nihče ni 100% zlat in nihče 100% črn... torej s Futabinimi, Spectrumovimi in Graupnerjevimi bodo nekateri padali v tla, nekateri pa ne :D
Začni se ukvarjati s prostoletečimi ( Slavček, Lahor, UHU,... ) pa ne boš odvisen od elektronske tehnike.
Kaj češ noben sistem ni popoln.

p.s. kaj pa če bi se pričel ukvarjati z ladjicami :D
Kokodaka lahko vsak, ne more pa vsak znesti jajca.
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Ladjice niso za bejbe stari! Včeraj sva bla z mojo v VElenju pa so se neki modeli naganjali tam s čolni. Moja jih je pet minut gledala, nato pa "kaj to je TO?" in pol "še kr brezveze!"

Letala rada pride pogledat...z ladjicami si ga pa pri bejbah oplel. Saj čisto logična izbira, med mornarjem in pilotom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !




B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

AIRGHANADA napisal/-a: Letala rada pride pogledat...z ladjicami si ga pa pri bejbah oplel. Saj čisto logična izbira, med mornarjem in pilotom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !
B.
Vzame najraje voznika (porscheja). :lol: Fantje tukaj v Luxembourgu ti oči dol padejo, so res prestolnica bank, denarja za stran metat.
lp Melly
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

AIRGHANADA napisal/-a:Letala rada pride pogledat...z ladjicami si ga pa pri bejbah oplel. Saj čisto logična izbira, med mornarjem in pilotom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !
Ja vse ženske niso enake, pa še tvoja bi te najbrž presenetila, če bi imel ti enega starega poflikanega Piperja, en "mornarček" pa svetlečega Pershinga :wink: Naj ti pove po resnici! Če reče tebe s Piperjem, bi se zamislil :lol:
Kokodaka lahko vsak, ne more pa vsak znesti jajca.
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

goldi napisal/-a:
AIRGHANADA napisal/-a:Letala rada pride pogledat...z ladjicami si ga pa pri bejbah oplel. Saj čisto logična izbira, med mornarjem in pilotom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !
Ja vse ženske niso enake, pa še tvoja bi te najbrž presenetila, če bi imel ti enega starega poflikanega Piperja, en "mornarček" pa svetlečega Pershinga :wink: Naj ti pove po resnici! Če reče tebe s Piperjem, bi se zamislil :lol:
Ja, sem slišal, da si ti strokovnjak za ženske zadeve. Menda si se pred kratkim "v najlepši obleki v drek vrgo"! (tak policisti temu pravijo-vseeno pa z moje strani čestitke) :lol: :lol: :lol:

B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

:D :D Našli smo krivca za motnje!! Krivec je - prikolica :o :o Grem letet danes na drugo letališče, nobenih problemov. Potem pri ponovnem štartu položim oddajnik v prikolico - spet iste motnje, v fail safe, nič ne prime, vzamem ven, vse spet super dela. Če ne bi bilo JKP-jevega očeta, bi spet mislil, da je kaj narobe - on pa - sej to je normalno (mimogrede je radioamater!). Antena se je dotikala prikolice, signal se je prenašal v železno kletko ogrodja prikolice in tako kapituliral. V prikolici so tudi bile za alu folijo prekrite vreče za krila, ki so zgleda tudi dodale svoj faktor interference. Pomislil sem nazaj - motnje so se pojavile samo, kadar je bil oddajnik v prikolici, ali zelo blizu prikolice, v kateri so bile alu vreče za krila.

Ufff, sem si oddahnil, nobenih 2,4 GHz čudes ne bo treba vgrajevati, s tem bom še kako leto, dve počakal, še ni dovolj preizkušeno.

Tako da - 35/40 MHz že 18 leto dela brez problemov, zaenkrat :P Probleme sem si sam zrihtal torej....

Ja ja, vsak dan se kaj novega naučimo.
Zadnjič spremenil bruhpilot, dne 09 Jun 2008, 21:53, skupaj popravljeno 1 krat.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

No, tako je uspelo sprobat superćarÄ‘er. Najprej ni bilo kake posebne razlike opazit, ko pa se je proti večeru malo ohladilo, pa je postal motor kar bolj poskočen proti zadnjič, ko se je tudi zvečer ohladilo, ampak je srkal topel zrak iz notranjosti trupa. Tako da neka majhna razlika je, to pa je tudi vse.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Danes mi ga je uspelo pokončat :-? Akumulatorji so se spraznili in luping se ni končal s horizontalnim letom, ampak z rahlo padajočim proti tlom, pri 3/4 gasa. Kitajski NiMh, z 3700 mAh. Nisem polnil pred tem letalnim dnem, sem bil prepričan, da še mora zdržat, vendar očitno 11 digitalcev enormno pije štrom. DPSI ni oddajal nobenih opozoril (ki bi jih moral), piskati je začel, ko je že bilo prepozno. Ostale so treske in rep :roll: Spet bo kaj za delat vsaj pol leta, pa škode tudi za $$$$.

Prekleto modelarstvo in tehnika, naj gre v r.. :evil:
Dobro, da so še druge stvari na svetu :^o , zaenkrat bom poslal vse skupaj nekam....
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

sožalje :cry: je bil lep
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

pa ne me j.... :o :o :o
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Ja sem jaz tud mislil, da me ded nateguje. Ko pa sem pa videl žagovino v prikolici, pa ....




B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

hočemo slike ali video :)

Škoda za model. :cry: :cry: :cry: :cry:

Pa sem mislil, da se je samo meni zgodilo, da sem dol padel zaradi praznih baterij. Jaz sem šel na 2x lipo po mojem krešu in pred vsakim letalnim dnem jih dopolnim. Seveda nebi bil problem dopolnit pred vsakim letom.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

skorp_jon napisal/-a:hočemo slike ali video :)

Škoda za model. :cry: :cry: :cry: :cry:

Pa sem mislil, da se je samo meni zgodilo, da sem dol padel zaradi praznih baterij. Jaz sem šel na 2x lipo po mojem krešu in pred vsakim letalnim dnem jih dopolnim. Seveda nebi bil problem dopolnit pred vsakim letom.
ja saj zdaj smo vsi generali!


B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
CAT
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 24 Jun 2007, 09:31

Odgovor Napisal/-a CAT »

Koma!

Sem potihoma upal in se veselil, da si ga bom lahko osebno ogledal letos v Lescah...

Sožalje.
CAT - Cikavski AeroTransport
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Kolikšna je poraba enega serva HS5985? Tako čez palec bi rekel, da je enajst servov papcalo vsaj 5-6, mogoče celo več Amperov. Kitajski lipeti 3700 mAh, so recimo iz sebe v stanju dati ~ 3500 mAh, ker servoti verjetno niso napajani direktno iz lipetov, je tu še izkoristek DPSI regulatorja, recimo 0,9, kar znese pri popolnoma polnih lipetih cca pol ure miganja s servoti, raje pa manj. Koliko župce je ostalo v lipetih pred današnjim vzletom, vesta le ti in Vsemogočni, očitno je le, da je ni bilo zadosti.

Sožalje za prekrasen model.
V temi elektronika, se v bodoče ne bom več oglašal.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

AIRGHANADA napisal/-a:
skorp_jon napisal/-a:hočemo slike ali video :)

Škoda za model. :cry: :cry: :cry: :cry:

Pa sem mislil, da se je samo meni zgodilo, da sem dol padel zaradi praznih baterij. Jaz sem šel na 2x lipo po mojem krešu in pred vsakim letalnim dnem jih dopolnim. Seveda nebi bil problem dopolnit pred vsakim letom.
ja saj zdaj smo vsi generali!


B.
To sem rekel, ker sem v tej temi že videl, da mu je nekdo svetoval naj raje uporabi neke druge baterije.
Mogoče sem se zmotil in sem to videl pri drugi temi.

Jaz sem tudi imel dosti generaljev, ki so mi govorilo, da moram polnit. Pa sem napolnil samo nažalost je bila baterija zanič.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Slowfly napisal/-a:Kolikšna je poraba enega serva HS5985? Tako čez palec bi rekel, da je enajst servov papcalo vsaj 5-6, mogoče celo več Amperov. Kitajski lipeti 3700 mAh, so recimo iz sebe v stanju dati ~ 3500 mAh, ker servoti verjetno niso napajani direktno iz lipetov, je tu še izkoristek DPSI regulatorja, recimo 0,9, kar znese pri popolnoma polnih lipetih cca pol ure miganja s servoti, raje pa manj. Koliko župce je ostalo v lipetih pred današnjim vzletom, vesta le ti in Vsemogočni, očitno je le, da je ni bilo zadosti.

Sožalje za prekrasen model.
Jaz sem sprobaval z hitec 6985 mislim da je bil ta model. V glavnem neki 6???. Spodaj nonstop maham z velikimi odkloni nekaj minut. Ugotovil sem, da spodaj dosti več potrošim, ko maham levo in desno na polno, kot pri letenju.

Točno koliko je bila potrošnja pa se več ne spomnim.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

bruhpilot napisal/-a:Danes mi ga je uspelo pokončat :-? Akumulatorji so se spraznili in luping se ni končal s horizontalnim letom, ampak z rahlo padajočim proti tlom, pri 3/4 gasa. Kitajski NiMh, z 3700 mAh. Nisem polnil pred tem letalnim dnem, sem bil prepričan, da še mora zdržat, vendar očitno 11 digitalcev enormno pije štrom. DPSI ni oddajal nobenih opozoril (ki bi jih moral), piskati je začel, ko je že bilo prepozno. Ostale so treske in rep :roll: Spet bo kaj za delat vsaj pol leta, pa škode tudi za $$$$.

Prekleto modelarstvo in tehnika, naj gre v r.. :evil:
Dobro, da so še druge stvari na svetu :^o , zaenkrat bom poslal vse skupaj nekam....
Tele ho!

AJajajajajaaaaaaj :( :( :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

pa kakšn škoda no!!! fak res je bil lep... Upam na čimprješnje ozdravljenje...

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Odgovori

Vrni se na RV makete letal