F3A tekma 11.maja 08, DM Betal

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Uporabniški avatar
Mefisto
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 01 Jan 2005, 10:09
Kraj: Matenja vas

Odgovor Napisal/-a Mefisto »

Vreme očitno bo:

Obeti
V soboto in nedeljo bo večinoma sončno z občasno povečano oblačnostjo. Na Primorskem bo v soboto začela pihati šibka burja, ki se bo v nedeljo nekoliko okrepila.

Brez vetra pa itak ne znamo leteti. Je pa za treniranje že čisto jasno: vzletanje in pristajanje od leve proti desni :lol: :lol:
Pozdrav !

Bojan
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

:-$
...čisto na tiho....
...sem zadnjič malo pošpioniral :o in videl, da gre čisto zares...
Logarjev je iz svojega Veniša odmontiral tazelene tanavadne baterije in namontiral čisto nove, rdeče - REJSING akomolatorje #-o ...zdej pa gre ko hudić :car: ....dobro taktiko je izbral... 8)

Tko, zdej grem pa še jest tazelen bencin ven stočit, pa tardečo REJSING mešanico naštimat....bomo vidli, če bo kaj bolje....
...aja, pa na hebelne bom rdeče prevleke gor dal, pa špico od antene tud...pa rdeč trak v lase...skratka vse v REJSING stilu...

...še program si bom v rdeči barvi sprintal.... :lol:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a deepo »

Citiram Živnorca:

Vem za enega izdelovalca pokalov ( pozabil kako se temu strokovno reče..), ki bi bil pripravljen izdelati pokale v obili kure...takšne, velike, pa srednje, pa male...skratka vseh vrst...
...tako, da bo vse v stilu zmagovalcev


Če hočeš to uresničiti, bo še kako potrebna REJSING oprema. :wink: :P

LP
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Deepo, smo kar kurje pokale nabavili, ko vemo da so RES dobri 8)


Ste opazili, da v F3M programu samo še Igor vztraja na metanolu? :P




Pa za neznani program se govori, da je treba trenirat dinamične valjčke :lol:
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

deepo napisal/-a:
Če hočeš to uresničiti, bo še kako potrebna REJSING oprema. :wink: :P

LP

....ker sem po naravi precej štorast.....
....bo tudi to dovolj, da ti pred dirko " po nesreči" stopim na avijon... :lol:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
pubec
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Avg 2007, 09:28

Odgovor Napisal/-a pubec »

... obut v rdeče REJSING superge, če se ne motim :lol:
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

pa še s prevezo čez oči....
Priponke
VSE VAS SCAT PELJEM, ČE LE ODPELJEM, KOT JE TREBA!!!!
VSE VAS SCAT PELJEM, ČE LE ODPELJEM, KOT JE TREBA!!!!
Želva.jpg (17.27 KiB) Pogledano 12504 krat
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3a tekma

Odgovor Napisal/-a deepo »

Pa za neznani program se govori, da je treba trenirat dinamične valjčke
ni lažjega, samo zategneš ročke na daljincu. :wink:
....bo tudi to dovolj, da ti pred dirko " po nesreči" stopim na avijon...
tako ali tako bom imel mrežo okoli boxa, da ne nazaj kak hrvat prileti in nas pokosi :evil:
VSE VAS SCAT PELJEM, ČE LE ODPELJEM, KOT JE TREBA!!!!
vsak bi peljal vse druge scat, če bi odpeljal kot je treba. A sem 100% da nihče od nas ne bo odpeljal kot je treba. :lol:

LP
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: f3a tekma

Odgovor Napisal/-a Brane »

deepo napisal/-a:
tako ali tako bom imel mrežo okoli boxa, da ne nazaj kak hrvat prileti in nas pokosi :evil:

LP
Deepo prosim, da nekoliko brzdaš svoje izjave, ki lahko nekaj uporabnikov tega foruma upravičeno žalijo.
Kot moderator skušam biti toleranten in pošten saj hočem svoje moderiranje opravljati dobro in odgovorno, ne pa igrati policaja, kot se je v par primerih, že zgodilo na tem forumu, a zdi se mi, da si s to izjavo prešel meje primernega.
Ker vem od kod ozadje takega besedovanja, ti lahko pojasnim, da je na nesrečni dogodek v Lescah možno gledati tudi z drugega zornega kota, ko to počneš ti, kajti v nasprotnem, je skrajni čas, da z modelarskimi mitingi in tekmovanji pri nas končamo, saj so naslednja faza samo še tožbe in "pravična odškodnina" [-o< ki pa si je noben organizator ne bo mogel privoščiti, niti želel izpostavljati.
Pojasnilo:
-tudi če bi na mitingih nastopali samo licencirani piloti modelarji, bi še vedno obstajali taki, ki se v kritični situaciji znajdejo bolje in tisti ki se znajdejo slabše, ki so sposobni odreagirati bolj ali manj odgovorno. Ko gre nekaj hudo narobe, ne pomaga nobeno še tako vrhunsko znanje, ki bi model s katerim je nekaj narobe spravil v željeno smer.
-modelarjem ( in našim spremljevalcem), ki na mitingih nastopamo, hudo godi, da smo v primerjavi z gledalci v priviligiranem položaju, saj smo nameščeni praktično vedno, pred zaščiteno linijo, kjer imamo vedno boljši pregled nad dogajanjem od ostalih.
-manj ugodno je dejstvo, da smo zaradi tega bolj izpostavljeni, česar bi se nastopajoči (in spremljevalci) lahko zavedali, saj vendar poznamo situacijo.
-zaradi priviligiranega položaja, lahko dogajanje bolje spremljamo, zaradi poznavanja modelarstva, moramo bolje poznati tudi dejstvo, da gre v vsakem trenutku lahko nekaj narobe, zato imamo možnost in je tudi naša odgovornost, da se zaščitimo.
-če se odsotni od dogajanja, na nezaščitenem območju počutimo varne, če si zatiskamo oči, da bi za našo varnost, moral poskrbeti nekdo drug, čeprav vemo, da se nahajamo tam, kjer je nujno, da za večji del svoje varnosti poskrbimo sami, je to prav tako neodgovorno, kot reševanje modela, na neprimeren način, oz v nepravo smer.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

F3A

Odgovor Napisal/-a deepo »

@Brane

Tvoje opozorilo je vsekakor na mestu. In se zato opravičujem, če sem s tem prizadel kakšnega južnega soseda.

Mnogo bolj težak kot tvoji pogojniki je težak tale: Če BI model v Lescah priletel 1m bolj visoko,..... stavka ne bom niti dokončal. Normalno je, da sem zaradi tega nastrojen proti gospodu, ki je tako vešče zapeljal svoj model v publiko zaradi ODPOVEDI MOTORJA (kar ni nobena posebna nesreča!), če bi naredil desni ovinek namesto levega bi bilo vse v redu (kar je tudi razvidno iz videota). To je več kot začetniška napaka. Moja antipatija do tega gospoda je še toliko večja, saj sem na prireditvah videl že 3 njegove kreše. In, če hočemo kaj ukreniti glede varnosti je prvi ukrep ta, da takšnim pilotom preprosto ne pustimo leteti.

Vsaka situacija je povsem drugačna če si neudeležen in s tem osebno neprizadet.

Nič nimam proti če izbrišeš moja zadnja posta.

[/quote]
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Imam nekaj razlogov, zaradi katerih zelo nerad brišem poste, za to da ne zbrišem teh nekaj postov so še dodatni.
Kot sem že v ZS omenil, sem vesel in zelo spoštujem, da si kritiko sprejel zelo dostojno in pozitivno in upam, da tale insert lahko zaključimo in se posvetimo debatam, ki so bližje naslovni temi :wink:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Hoj.

sicer bi se moral najbrž tudi sam pošteno brzdati da mi ne bi kaka ušla čez dotičnega gospoda, če bi se to zgodilo meni.

Vendar pa pred hrvaško F3A ekipo samo kapo dol! Ne samo, da dobro obvladujejo svoje modele, so krasna, zabavna družba in vedno nas dobrodušno povabijo na svoje prireditve. Tam smo pa postreženi kot :car: :car: :car:. Samo v takem vzdušju naprej!!! =D> =D> =D>

Ejga Sasos, hvala v norčevem in mojem imenu za moralno podporo in zaupanje... :lol: :lol: :lol:

Baj d' vej: Norc je danes še H iglo podesil na REJSING nastavitev. Nimamo šans! :lol: :lol: :lol:

Zdej lahko k opisu njegove Extre dodamo poleg pretežak, prevelik, predolg, pre.....,.. še daleč PREGLASEN! :lol: :lol: :lol:


LP

Robi
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

sasos napisal/-a: Ste opazili, da v F3M programu samo še Igor vztraja na metanolu? :P
:lol:
Hojla!

Če ima kdo kak 15 ccm bencinar iste ali večje moči od moje Webre, se priporočam. Do takrat pa bo metanol. :D :D
Fantje, koliko od vas jih pride v pravo F3A kategorijo do 5 kg? =; Večinoma ste res samo v F3M. Pa me to sploh ne moti. Sam opažam, da bencinarji zame nimajo neke prednosti, ker:
- letim premalo, da bi se poznalo bistveno na modelarskem proračunu;
- motorji mi delajo kot je treba. V Matadorju 350 poletov brez zaustavitve v zraku, na Rubinu cca 120.

Žal juti ne bom mogel nič trenirati :cry: , sem pa danes klubskega Juniorja malo nabrusil, da bo mešal vrh pri tamladih. :D/

Se vidimo. Zmešati moram še malo goriva. Imam še zadnji liter Živnorčevega nitrometana, 5l Barvilovega metanola in 1,5l Motul olja. Potem zapremo mešalnico, ker ne bo več komponent. :( :-? #-o Bo pa gorela KOLETOVA mešanica CP goriva. KOLE, hvala, bil si zelo prijazen na kasi a je moja mešalnica delala še bolje dokler ni crknila.

Lp
Igor
Uporabniški avatar
woyager
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 23 Dec 2005, 19:05
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a woyager »

Deppo:
Živijo a mi lahko poveš kje se da videt ta posnetek kreša .
L.P.
vse leti dok ne pade!!!
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Vreme kaže dobro.


Frekvenčni red:
Oddajniki, ki oddajajo na istih frekvencah, se bodo pobirali/oddajali, ostali bodo lahko imeli oddajnike pri sebi. Velja, da lahko oddajnik vključimo samo v primeru, če je na oddajniku ščipalka z oznako našega kanala! (izjema sta dva oddajnika na 2.4GHz)
Modelar, ki se ne bo držal frekvenčnega reda, je materialno in kazensko odgovoren za morebitno škodo, ki jo bo povzročil!


Po sedanjih podatkih (ki se lahko na dan tekme spremenijo!) imajo podvojene frekvence oz. kanale naslednji modelarji:

Igor Makovec
Robi Logar
Aleš Grlj
Igor Pongrac
Uroš Lenič
Ivica Pilčič
Nikola Matešić
Iztok Ogulin
Marin Veličkov
Marko Veličkov
Bogdan Makuc
Šantelj Sašo


Zaradi večjega števila prijavljenih bo treba z letenjem pohiteti oz. se držati urnika. Običajno se ustavi že na začetku s prijavnicami, zato še posebej prosimo modelarje za takojšnjo prijavo in plačilo prispevka za stroške. Prijavnice bodo letos že izpolnjene, modelar se samo podpiše. (Primer prijavnice dobite na naslovu http://www.betal.org/doc/prijavnica08.pdf )




Vrstni red skupin:

1. F3A-osnovni 1. let
2. F3A-F3M znani program
3. F3A-osnovni 2. let
4. F3A-F3M neznani program
5. Prosti in prosti heli program


Vrstni red po skupinah:

F3A-osnovni

1 Sandro Superina
2 Iztok Ogulin
3 Denis Vitez
4 Marko Veličkov
5 Miha Holc
6 Rihard Jakopič
7 Nikola Matešić
8 Urban Simčič
9 Bogdan Makuc
10 Davor Balažić
11 Jure Korber
12 Nikola Lehkec
13 Marin Veličkov
14 Martin Treven
15 Ivica Pilčič
16 Moroslav Karinja



F3A-F3M

1 Robi Logar
2 Marko Mencin
3 Uroš Lenič
4 Miha Štokelj
5 Dubravko Tucman
6 Jan Smrekar
7 Alan Goljevšček
8 Igor Pongrac
9 David Kocjančič
10 Danko Orehovac
11 Aleš Grlj
12 Nenad Lazič
13 Ivan Novak
14 Igor Makovec




Prosti in prosti heli:
(opomba: letelo se bo mešano, letala in helikopterji, končne ocene oz. razvrstitev pa bodo za vsako kategorijo posebej)

1 Miha Štokelj
2 Nenad Lazič
1H Rihard Jakopič
3 Grlj Aleš
4 Uroš Lenič
5 Ivan Novak
6 Igor Pongrac
2H Robert
7 Danko Orehovac
8 Šantelj Sašo
9 Dubravko Tucman
10 Robi Logar
11 David Kocjančič
3H Borut Oblak
12 Rihard Jakopič
13 Alan Goljevšček
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Dečki, fajn tekmo vam želim. Sašo & CO so sigurno porihtali zadeve v nulo. Mene žal ne bo zaradi obveznosti z Eaglom :P :oops: - ven sem ga že dobil, potem pa še transport box porihtal, tako da....jutri bo menda končno zgubil nedolžnost, ali pa bo šel za kurjavo. #-o #-o Pa itak vas bo dovolj!

lp
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3307
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Lep sončen dan. Brezhibna organizacija in mnogo zmagovalcev. Pravzaprav smo bili zmagovalci vsi, ki smo se odpravili na tekmo.

Urnik je bil natrpan. Predvsem za sodnike. Zato sem naredil le dve fotki. Obe objavljam.

Sašo, hvala tebi in tvoji ekipi. Še vedno vam ne sežemo do kolen.

Mipo
Priponke
Nori tekmovalci pa niso imeli treme.
Nori tekmovalci pa niso imeli treme.
IMG_4976o.jpg (109.2 KiB) Pogledano 14429 krat
Sodnik Pavle se je po pasulju veliko bolje počutil.
Sodnik Pavle se je po pasulju veliko bolje počutil.
IMG_4973o.jpg (123.22 KiB) Pogledano 14429 krat
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Hojla!

Vreme lepo, s pričakovanim vetrom(kot vedno), prijaznimi gostitelji, vzorna organizacija, prijetno počutje!
Letelo se je v okviru znanja in sposobnosti. Kdor je treniral v vetru, je imel prednost, čeprav je veter tu nekaj posebnega.
Zasedba v vseh kategorijah, razen v heliju, za naše razmere odlična.
Izpostaviti moram najmnožičnejši obisk kolegov iz Hrvaške, tudi iz Zadra!
Tule se zahvaljujem za pomoč Bogdanu, pa Robiju, zahvala gre tudi sosedom pri pomoči s šotorom, pa družbi Mihe Holca in očeta....., in vsem ostalim, ki sem jih spoznal.
O uvrstitvah in ostalem pa bo poročal organizator!

Lep pozdrav!

Marko
We is E-xperts.
DanijelS
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 16 Apr 2008, 20:53
Kraj: HRV-RI-Grobnik

odlično

Odgovor Napisal/-a DanijelS »

javascript:emoticon('=D>')
Applause


BRAVO!!!
2i2=4 ili .............
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

tele ho

bilo je vznemirljivo in prsti so se tresli ter potili. osebno sem dosegel enega od dveh ciljev - modela nisem razbil, edino za 0 nisem čist prepričan da jih ni bilo.

organizacija mi je bila všeč, in lahko rečem da sem "hooked" :)

ker nas je bilo iz kranja več (od tega nekaj z jadralci) smo prizorišče zapustili predčasno a vseeno sašo , kapo dol!

lp
3g
=D>
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
woyager
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 23 Dec 2005, 19:05
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a woyager »

No tekma je odlično uspela, še posebaj zame. Nekoliko vetra pa je le še bolj popestrilo tekmo in jo naredilo še bolj zanimivo.
Naslednja je pr kurah, upam da se spet vidmo.
L.P.
vse leti dok ne pade!!!
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

Vse čestitke organizatorju. Zares ste se potrudili. Takšna organizacija in vključitev toliko ljudi na ključnih mestih, je neizvedljiva brez odličnega jedra društva in nekaj "vlečnih konj". Ne bom našteval imen, ker za vse niti ne vem.
Veseli me predvsem rekordna udeležba z veliko novimi in dobrimi piloti. Veter je nagajal vsem, še najmanj tistim, ki so bolj "močno" gradili modele. Vidi pa se, da imajo nekateri, kljub zgodnjemu terminu, že več km na ročkah oddajnikov.

Kaj več napišem drugič.

Lp
Igor
Priponke
Takoj po prihodu, sem najprej pofotkal Twingota, če bi slučajno pozabil kako sem spravil not: dva pilota, sva modela, dva oddajnika, tri stole, štartbokse in kar gre še zraven. Avto je bil pikast od sobotnega dežja na Gorenjskem Padal je čisto čisti dež.
Takoj po prihodu, sem najprej pofotkal Twingota, če bi slučajno pozabil kako sem spravil not: dva pilota, sva modela, dva oddajnika, tri stole, štartbokse in kar gre še zraven. Avto je bil pikast od sobotnega dežja na Gorenjskem Padal je čisto čisti dež.
IMG_1725_640.jpg (96.97 KiB) Pogledano 12707 krat
Skupinska slika na koncu.
Skupinska slika na koncu.
IMG_1745_640.jpg (91.2 KiB) Pogledano 12707 krat
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

sasos napisal/-a:Deepo, smo kar kurje pokale nabavili, ko vemo da so RES dobri 8)
8) 8) 8) 8) :car: :car: :ratata: :-({|= :D/
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a deepo »

@Živnorc

Hehe, res da si pobral največji pokal v f3a-ju (čeprav te je burja odnesla do Nanosa :lol: ), ampak smo ostala dva pobrali goričani.

Pri freestylu pa smo prvi dve mesti pobrali goričani (čeprav ni bilo pokalov se to šteje :wink: )

SUMMA SUMARUM: Gorica je boljša! 8) :wink:

Pripravi se na boleč poraz na domačem terenu. :wink:


Sicer je bilo super, pohvale organizatorjem, sodnikom in vsem, ki so sodelovali.

LP
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

[-X ...pa poglej še heliista, pa Junior zmagovalca, pa...
...pa prvo mesto po točkah šteje več kot drugo in tretje skupaj... :wink:

Glede kurje dirke te pa moram razočarati. Kot eden od organizatorjev ne bom imel časa tekmovati, bom pa sodil :lol: :lol: :car: :evilfly:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje