Raketa na vodo in zrak!

Moderator: extremist1

Odgovori
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Raketa na vodo in zrak!

Odgovor Napisal/-a matto »

Na internetu sem našel zanimivo stran za izdelavo rakete! Ko jo naredim bodo prišle še slike in kakšen filmček

1. v google napišite raketa

2. kliknite 4 zadetek raketa na vodo


strani drugače kot pa čes google ne prime!


lp matic
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

Raketo sem izdelal.v zrak sem jo hotel spraviti z kolesarsko pumpo pa ne gre!Ali ima kdo iskušnje s takimi raketami?Naj svetuje



lp matic
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Zdravo!

Tako raketo sem naredil tud jaz... stvar mora imeti zadosti pritiska...nisem uporabu pumpe ampak kar kompresor. Prilep kakšno sliko, da se vid ta stvar! :wink:
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

Sedaj sem našel nekaj boljšega: http://www.piroraj.org/rakete2.html

samo nevem točno kako stvar spoh zleti?


lp matic
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

tole je prav super zadevšna, jaz sem se zadnjič malo igral s tem :). Zelo dobri rezultati!

In sicer, vzel sem 1l plastenko od donata, naredil iz kartona stabilizatorje, špico iz prosojnice ojačano z 8mm lesenim moznikom. Malo sem experimential s količino vode, najbolje je šlo nekje z 1/3 - 2/5 vode. Vzel sem plutovinast zamašek od vina in ga dobro zabil v flašo. na pumpo za kolo sem dal nastavek za pumpanje žog (dolga igla), katiro sem porinil v zamašek (ni pogledala na drugi strani ven) in pumpal. Zrak gre skozi pore od plutovine... ko je bilo dovolj pritiska je zamašek odneslo ven - raketa pa poleti.

LP!
Jure
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Meni je najbolj letela, ko sem v pokrovček izvrtal 8 mm luknjo. Polnil sem jo z kompresorjem na 7 ali 14 barov. Lansiral sem jo z rampo iz 5 mm varilne palice. Za konico sem vzel polovico plastične jajčke, v kakršnih so bomboni za pisanko, stabilizatorji pa so bili trije in sicer iz 1,5 mm celuloida. Zadeva je na 7 barov letela okrog 50 m visoko, na 14 barov pa občutno višje in je ob startu predstavljala precej nevaren projektil, ki bi mimogrede povzročil hudo škodo, če bi zašel. Previdnost ni odveč!!

@Jksniper;
Donatova steklenica je verjetno občutno povečala domet. Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

seveda.... sploh ko sem zacakal zamašek... navadno plastenko je/bi razneslo :) :) :)

sicer pa mi je bil večji užitek domet kot višina... sploh zaradi varnosti, ker se je navpično postavljena rada prevrnila :) ... štartni šus pa je precej.... nevaren :O

LP!
Jure
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

Kaj ima potem tista vrvica z vzletom?


lp matic
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

Jaz sem pa naredil takole: v plotovinasti zamašek sem naredil luknjo.Potem pa sem plastenko 1,5l napolnil malo več kot 0,5l vode. potem sem plastenko zaprl z plotovinastem zamaškom z luknjo.potem sem plastenko postavil na betonska tla.vzel sem kompresor.Pištolo od kompresorja sem držal v luknji.držal sem petelina približno pet sec..Potem sem omaknil pištolo in plastenko je odneslo toliko časa da se ni zaletela! Plastenka je imela manjšo poškodbo zaradi trka. Potem sem poskusil še z 0,5l plastenko.Ta pa ni šla prav daleč saj se je že pri 10m vstavila.


lp matic
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
Uporabniški avatar
mc miha
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 04 Mar 2006, 12:34
Kraj: prevalje

Odgovor Napisal/-a mc miha »

tud js sm naredil taksno zadevo zelo dobro leti je pa tudi kar precej nevarna :o
lp miha
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

Danes pa je šla raketa 1,5 l v zrak s pomočjo pumpe za kolo :P Raketi sem naredil sem špico.Najprej sem iz papirja oblikoval stožec in ga "zaselotejpov" na raketo. Potem sem naredil papirno šejo(mekol in toaletni papir), da bo čez noč postal trt. Naredil sem tudi par slik. Slikal sem to raketo ki se suši. Poslikal sem tudi raketo 0,5l. Naredil sem tudi posnetek.Slike bodo tudi kmalu prišle.


lp matic
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
Uporabniški avatar
reber
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 11 Apr 2006, 12:58
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a reber »

He, he, sploh ne bi verjel, kaj tele plastične flaše zmorejo, ko sem prvič mslišal, me je močno gnalo na smeh ... no, potem pa sem videl tisto s pumpo za bicikl ... mi pa ni bilo več smešno. No, vzel sem si nekaj minut za premislek in ugotovil, zakaj pa ne, zadeva mora delovati, le pravilno mora biti zastavljena. Ena preprosta, toda stabilna lansirna rampa bo zadostovala, potem pa en konkreten zamašek, ventilček (ali pa tudi ne), cevka in pumpa (tlačilka) ali kompresor ... če vse skupaj lahko upravljamo z nekaj razdalje, je zadeva lahko dokaj varna, kljub morebitni "eksploziji" plastenke napolnjene z vodo.
Vsekakor manj nevarno kot pravi raketni motorčki :P
Bo treba naredit en konkreten "štoflc" potem pa zadevo tudi konkretno poslikat, ... he, he
Derač
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 01 Mar 2006, 13:01
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a Derač »

Drugače pa se da kupit raketo na zrak in vodo pri mladem tehniku.Samo sprožilnega sistema jaz nisem kupil ker mi ne paše na kompreso in sem ga izdelal, kar sam.Ni tako težko, vse dele se da kupiti že v merkurju in trgovini z kolesarskimi deli.(zavora od BMX)
JADRALCI SO ZAKON
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

http://youtube.com/watch?v=fkUpedBwtb8&feature=related

dečki malo pazite prosim (akcija je 1:23 dalje)
veni, vici, vomiti
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

Za pogon vodne rakete lahko uporabiš mešanico sode bikarbone in citronske kisline. Zaviješ v papirnati prtiček in vstaviš v raketo, napolnjeno z vodo do 1/2 ali 2/3 in zamaši z zamaškom. Ko se mešanica zmoči, se sproži burna reakcija, ki da veliko CO2. Rezultat je lahko precej moker :-) #-o :lol: :kronik:

Za večjo raketo moraš dodati ustrezno več mešanice in močnejši zamašek :-)
dolinko
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 05 Jan 2008, 09:26
Kraj: Tržič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dolinko »

Tudi jaz sem probaval (že pred to temo), in sem ugotovil da je dobra verzija tudi:
- Flašo natakneš na pištolo (za zalivanje vrta pa te zadeve....) imaš še obrjeno dol, malo vode spuštiš notr(res sam mal, da naratse pritisk, in je flaša bolj trda!), potem pa pištolo še bolj zariješ notr, obrneš gor, pa pritisneš petelina, še malo počakaš in vuš!!!!, ampak znaš bit moker(sploh če meriš! #-o )
- lahko uporabiš tudi politrske, važno je da je plastenka čim slabši material, da se bolj raztegne! npr.: cosstella(al kuko že :D ) je bolša od ledenega čaja!
RC pilots don't kill,
but their planes do!
35 Mhz /62, Bistrica
h3x0r
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 10 Mar 2008, 18:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a h3x0r »

Ja nevarna je res full, samo leti ko prasica. :D
Derač
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 01 Mar 2006, 13:01
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a Derač »

Naredil sem raketo iz plastenke za radensko vendar mi moj ventil ni tesnil.Bi lahko slikali vaše izstrelitvene sisteme.
JADRALCI SO ZAKON
Mr.CDrom
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:32
Kraj: Gorenja vas-Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Mr.CDrom »

...mašine dvigamo v nebo....
Lp Jože Bevk-Befi
MHribi
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 13 Feb 2008, 14:49
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MHribi »

jst sm si kupu neki takega (spodaj na sliki) če ga napolniš do maksimalnih 7 barov ga istreli do 30 m samo je velk bolj priporočljivo 5 barov ker prileti na tla z manjšo silo.

kupil sem ga v science museum v londunu dugače se ga lahko kupi tudi preko pošte ali pa nerediš kar sam.
Priponke
water-rocket-md.jpg
water-rocket-md.jpg (16.97 KiB) Pogledano 6134 krat
LP
Matevž
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Jaz sem tudi včasih nekaj experimentiral s tem. Vzel sem 1,5l flašo od Bibite, ki je precej lepo oblikovana. Naredil sem tudi stabilizatorje.... V pokrovček sem zvrtal luknjo, ravno tako veliko, da sem vanjo spravil ventilček od kolesa. Nato sem jo napolnil s kompresorjem in ko si s kleščami malo premaknil ventil, ga je pritisk porinil ven in raketa je poletela. Okoli 30m visoko.

Igral sem se tudi z avtomobili. In sicer. Včasih so delali takšne tovornjake okoli 60cm dolge. Nanj sem z elastiko pritrdil plastenko. Elastika je zaradi tega ker se plastenka raztegne. Ista plastenka 1,5l. Ko sem ven potegnil ventil je malo pospešil nato pa se ustavil, saj voda ni prišla do izhoda. To sem rešil tako, da sem jo pritrdil poševno. Nato pa mi je zmeraj dvignilo zadnji konec tovornjaka, zato sem ideje opustil.
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
AeroExpo
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 26 Jan 2008, 20:26
Kraj: Bakovci

Odgovor Napisal/-a AeroExpo »

Tudi jaz sem se malo igral z to rečjo in se mi zdi za vroče dni zelo vrede!
Nekatere rakete so letele celo več kot 30 metrov!

Pa še malo slik:
Slika
Slika
Slika


Lp:Jure
Odgovori

Vrni se na Rakete in raketoplani