F3A tekma 11.maja 08, DM Betal

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

F3A tekma 11.maja 08, DM Betal

Odgovor Napisal/-a sasos »

Razpis tekmovanja v kategoriji F3A-F3M, F3A-osnovni in
prostem programu za IV. pokal DM Betal


Organizator:
DM Betal, vodja tekmovanja Sašo Šantelj

Datum:
Nedelja 11.maj 08, rezervni datum je nedelja 18.maj. V primeru "višje sile" (vreme ali zapora zračnega prostora) bo prestavitev tekme objavljena dan prej na tem forumu in na spletni strani društva.

Kraj:
Modelarsko letališče Zagon pri Postojni.

Tekmovanje:
bo potekalo v kategorijah F3A-F3M, F3A-osnovni in prostem programu.
Je odprtega tipa, najvišja masa modela (z gorivom in morebitnimi dodatki v prostem programu) je 20 kg. Tekmovalec lahko tekmuje v eni ali dveh kategorijah, vendar ne hkrati v F3A-F3M in F3A-osnovni. Glede na število tekmovalcev lahko organizator zmanjša ali poveča število letov v posamezni kategoriji.

F3A-F3M
Letelo se bo 1x znani in 1x neznani program. Neznani program bo vseboval 12 figur, sestavil ga bo organizator. Vsak let predstavlja polovico ocene.

F3A-osnovni
Letelo se bo 2x znani program, vsak let predstavlja polovico ocene.

Prosti program
Je namenjen predvsem popestritvi dogajanja in cilju, da bi bilo tekmovanje zanimivejše tako za tekmovalce, kot tudi gledalce. Hkrati omogoča pripravo tekmovalcem, ki bi želeli nastopiti v tujini. Ocenjevanje bo potekalo po prirejenih kriterijih kategorije F3M.
V programu lahko nastopajo tudi helikopterji in jadralna letala, vlečno letalo bo zagotovil organizator.
Ocenjevanje tekmovalca se začne po njegovem znaku oz. ko začne glasba (lahko v zraku) in zaključi, ko se zaključi glasba oz. najkasneje 4 minute po začetku (zaključek je lahko v zraku). Tekmovalec mora pristati najkasneje pol minute po koncu ocenjevanja. Organizator bo zagotovil ustrezne glasbene predvajalnike in ozvočenje. Željeno glasbeno spremljavo morajo prinesti tekmovalci s sabo (samo na CDjih).

V kategorijah F3A-F3M in F3A-osnovni prvi trije prejmejo pokale, pri prostem programu pa bodo med prvima tretjinama tekmovalcev izžrebane praktične nagrade.


Program:
-8:00-9:00 prihod tekmovalcev, plačilo prispevka za stroške, preizkusni leti
-9:00-9:30 "briefing", predstavitev neznanega programa
-9:30 tekmovalni leti
-……razglasitev rezultatov, podelitev pokalov ter žrebanje praktičnih nagrad

Prispevek za stroške:
Je enak za eno ali dve kategoriji in znaša 12 EUR. Poravna se pred pričetkom tekme, vanj je všteta malica za dve osebi.

Organizator ne krije stroškov s strani tekmovalcev povzročenih tretjim osebam ali stroškov povzročenih tekmovalcem od tretjih oseb.

Prijave sprejemamo spodaj v tej temi , pisno na naslov društva, preko elektronske pošte ali po telefonu 040/899-661. Nezavezujoče prijave zaželjene do 25. aprila. Prijava mora vsebovati ime, priimek, željeno kategorijo (oz. dve), frekvenco (kanal) in morebitno rezervno frekvenco.
Zaradi lažjega komentiranja prireditve, so zaželjeni tudi drugi podatki o modelu(-ih) in tekmovalcu (npr. razpon, pogon, društvo, posebnosti in zanimivosti). Podatki bodo objavljeni tudi na internetu, po zgledu te tabele. Kdor ne želi objave, naj to navede.

Za DM Betal Sašo Šantelj, predsednik društva



Pokrovitelj je Občina Postojna Slika



Dopolnitev:

Prijave sprejemamo do petka, 9.5.08 do 12 ure. Za kasnejše prijave znaša prispevek za stroške 30eur.
Zadnjič spremenil sasos, dne 14 Dec 2008, 22:44, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Živjo!

Mene vpišite med prijavljene. Podatki so kar pod tč. 1 v tabeli, ki ste jo podali kot referenčno.
Model bo verjetno isti a ni še 100%. Do takrat je še daleč ... Urošu in Co. napovedujem hud boj čeprav bodo imeli 10x debelejše motorje. 8) :D 8)
Imam skrivno orožje. :wink:

Lp
Igor
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Lepo da maš skrivno orožje ker za zmago boš mogu z fračo kr dobr strelat pa met čimbol okrogle kamne da boš lažji zadeu :wink: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

:lol: :lol: :lol:

UUUUU, letos bo vroče! :lol: :lol:

Sem zraven!

Zdej pa hitro v delavnico ne več tako skrivno orožje zidat! :wink: :lol:

LP

Robi
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

F3A

Odgovor Napisal/-a deepo »

hehehe.

Jaz sem tud zraven, če me ne ponovno pusti tehnika na cedilu, kot lani. :evil: #-o

Imam tudi "skrivno orožje", ki pa ga ne zidam v delavnici, pač pa na letališču. :wink:

LP
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

tele ho!

pokorno javljam da pridem tudi jaz. (je pa možno da bom precej zmačkan ker bom prej celo noč v avtu...)

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
airforce
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 27 Okt 2006, 12:13
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a airforce »

Živjo

Jaz sem zudi zraven. Že lansko leto sem hotel nastopati v f3a kategoriji pa se nekako ni izšlo, letos pa bom 100% [-o<
Lep pozdrav
Medard
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Re: F3A

Odgovor Napisal/-a RLogar »

deepo napisal/-a:Imam tudi "skrivno orožje", ki pa ga ne zidam v delavnici, pač pa na letališču. :wink:
A maš premajhno delavnico al preveliko orožje? :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

postavlja stacionarno protiletalsko obrambo ;) :lol: :lol:


Jaz pa za tako daleč naprej ne morem nič obljubiti... upam na najboljše, oz. nočem več take sezone kot je bila lanska, ko sem obljubil, potem me pa ni bilo. pravzaprav je bila cela sezona kar se akro letenja tiče v spanju... no, sem pa toliko več migal v stubih in pobiral balončke ;) ;)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

mai2sky napisal/-a:Živjo!

Mene vpišite med prijavljene. Podatki so kar pod tč. 1 v tabeli, ki ste jo podali kot referenčno.
Model bo verjetno isti a ni še 100%. Do takrat je še daleč ... Urošu in Co. napovedujem hud boj čeprav bodo imeli 10x debelejše motorje. 8) :D 8)
Imam skrivno orožje. :wink:

Lp
Igor
...moj motor je predvsem 10x decibelnejši, tako, da zapisovalke ocen ne bodo slišale ocen sodnikov.... to mi je lahko v + ali pa v - .... :wink:

Glede prijave... :-k
..še ne vem čisto....počakam do zadnjega dne....še ne vem kateri avijon vzeti.. :lol:
(temu se reče taktika...da se ne bo kdo našel...in rekel..da si ne upam.. :lol: )
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3a

Odgovor Napisal/-a deepo »

@RLogar

Malo nerodno sem se izrazil. Mislim, da tukaj nobena skrivna orožja nimajo veze, samo HITRI in NATANČNI PRSTI. :wink:

LP
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Alo, Šanteljev!

Na ene par stvari bi opozoril glede na tvoj razpis....

1. Nikjer ne najdem linka do neznanega programa ( je samo link za ZNANI program).
2. Znani program mi je že nekam znan....
3. Pri znanem programu mi avijon pri 4. akrobaciji noče rolati v desno, pa čeprav je puščica tako narisana...
4. kje si še videl, da zlata ribica naredi pol valjčka...tista ribica, ki se začne obračati, kaj hitro crkne...
5. pa še bi se kaj našlo.....
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

:o :o :o #-o Toliko prijav v prvem dnevu...kaj šele bo #-o
Če bo treba, bomo razširili na 3 dni :lol: :lol: :lol:

Odgovori Norcu:
1. Upsss, smo ga pozabili sestavit. Takoj, ko bo, bom dodal še ta link.
2. ???? Od kje? Meni ni.
3. Meni tudi ne. Zato velja dogovor, da lahko rolaš v tisto stran, kot hočeš. Čeprav ti si profi in boš letel točno tako, kot je narisano 8)
4. ???? a zato imajo zlate ribice v našem akvariju tako kratko življensko dobo :cry: Sicer je odgovoren Igor, ki je sestavil program!
5. Aja? No kaj [-(



Še druge resne stvari:
Kdor še ni opazil, je v F3A-F3M programu popravljena 10 figura (sicer smo že lani tako leteli).


Poziv sodnikom:

Če je kakšen kandidat/kandidatkinja, se priporočamo.
To je hkrati poziv tekmovalcem, da si pripeljejo "svojega" sodnika. Posledica tega poziva je, da kasnejše javne pripombe na sodniško delo niso možne. Seveda, lahko jih hvalite :D .
Pogoj je, da sodnik dobro pozna kriterije sojenja (da ne bo Norc spet predlagal svojih ljubic). Če bo kandidatov več kot 10, bomo sestavili posebno komisijo, ki bo izbrala najustreznejše kandidate :lol:
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Re: f3a

Odgovor Napisal/-a RLogar »

deepo napisal/-a:@RLogar

Malo nerodno sem se izrazil. Mislim, da tukaj nobena skrivna orožja nimajo veze, samo HITRI in NATANČNI PRSTI. :wink:

LP
Saj sem razumel... :wink:
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Re: f3a

Odgovor Napisal/-a 3g »

deepo napisal/-a:@RLogar
Malo nerodno sem se izrazil. Mislim, da tukaj nobena skrivna orožja nimajo veze, samo HITRI in NATANČNI PRSTI. :wink:
LP
tele ho!

Deepo, se mi zdi da preveč gledaš miljonarja pa to (htri prsti...)...

a maš že musko za planico? če ne ti dam fanfare pa na njih akrobatirej, pol ti jih pa še za betal posodmo :)

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a deepo »

jojojoj, zdej sm na polnih pripravah za indoor. #-o Morm neki skup spravit za planico, ja, ampak bolj preprosto sceno, saj je varnost prepričljivo na prvem mestu. :lol: Za Betal bo prišlo kaj bolj ekskluzivnega, nevidenega v poštev. :wink:

LP
Uporabniški avatar
mateyy
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 10 Avg 2007, 18:37
Kraj: Postojna-Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mateyy »

JOJ

Sasos... nazadnje pa jih ne bo tako malo kot si mislil na sestanku...

:lol: :lol:
A si ti tud not padu ???
Uporabniški avatar
Nikola Lehkec
Tekmovalec
Prispevkov: 261
Pridružen: 23 Nov 2006, 19:24
Kraj: Čakovec CRO

Odgovor Napisal/-a Nikola Lehkec »

LP!
Vem da to ni prava tema za tisto vprašanje; ampak mi lahko ko reče kje morem download F3A proram za 08 sezonu?
Veliko Hvala!
Upam da bom tekmovalec na tisti tekmi DM Betal...
LP!
Zvezda
Uporabniški avatar
gingers
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 27 Feb 2007, 16:00
Kraj: Zagorje ob Savi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gingers »

Uporabniški avatar
Nikola Lehkec
Tekmovalec
Prispevkov: 261
Pridružen: 23 Nov 2006, 19:24
Kraj: Čakovec CRO

Odgovor Napisal/-a Nikola Lehkec »

Ja, tole...
Ko sem poslal sporočilo sem tudi sam našel programe... :oops:
Šeenkrat Hvala :mahaj:
Zvezda
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

25. april je mimo, verjamem da so modeli še celi in se ima še kar nekaj modelarjev namen prijaviti. Prosim da to storite čim prej.

Prošnja tudi že prijavljenim, ki še niso poslali podatkov o modelu(-ih), da jih pošljejo.


Prejeli smo predlog/željo, da bi helikopteraši nastopili v svoji kategoriji v prostem programu. To bomo z veseljem naredili, če bo le dovolj prijav (vsaj 5). Trenutno je stanje enako 0. :wink:


V društvu že garamo. Za res slabe pilote :lol: smo letos še podaljšali in rezširili stezo (150x20m), oklestili grmovje in skrajšali osamelce. Za običajne smrtnike poravnali cesto in očistili okolico. Za tiste z mikro kolesi pa bomo stezo v prihodnjem tednu še povaljali.
Priponke
Smo pobrali odvrzene oddajnike :)
Smo pobrali odvrzene oddajnike :)
garaci_cistilci.jpg (116.21 KiB) Pogledano 10749 krat
Drugo leto pa asvalt...
Drugo leto pa asvalt...
cesta.jpg (81.91 KiB) Pogledano 10749 krat
dooooooooolga.jpg
dooooooooolga.jpg (112.77 KiB) Pogledano 10749 krat
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Poleg tega smo imeli danes uradni trening :lol:
Priponke
...drugi so pa raje delali škodo ...
...drugi so pa raje delali škodo ...
delamo_poke.jpg (107.05 KiB) Pogledano 10736 krat
Eni so vzeli trening zares...
Eni so vzeli trening zares...
uradni_trening.jpg (90.44 KiB) Pogledano 10736 krat
uradni_trening_prvic.jpg
uradni_trening_prvic.jpg (66.46 KiB) Pogledano 10736 krat
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

...in svinjarijo :lol:
Priponke
svinjarija.jpg
svinjarija.jpg (76.01 KiB) Pogledano 10734 krat
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3a tekma

Odgovor Napisal/-a deepo »

pred 4imi meseci je bilo ogromno zanimanja za tekmo v Postojni...
Je še vedno tako? Ali ste vsi tiho in le trenirate? :wink:
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Živjo!

Mene ta tekma vedno časovno preseneti, ker je zelo zgodaj. Za nekatere ni, ker ste pridno trenirali. Upam, da ta teden naredim prvi F3A polet in potem bo že. Danes sem pridno vtekal motor a do štarta modela bo treba še zlotat baterijem, vse zložit v model in potem gremo.
Če se ne izide, uporabim varianto B ali C. To je s starimi modeli, ki tudi letjo.

Pridem zagotovo kot sem obljubil in kot prvi tudi prijavil. V Junior bo šel z mano še Iztok, da bo tam konkurenca večja Fante je tekmovalno zrel kot hruška (jesenska).

Lp

Igor
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje