Sprejemnik?Motnje?Motor?

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Sprejemnik?Motnje?Motor?

Odgovor Napisal/-a sevo »

Lep pozdrav!

Še vedno se nisem znebil motenj v čolnu. Moj setup je sprejemnik C-17 (graupner), komanda MC-15, regler jeti jes 45A in motor speed 600 race 7.2. Probal sem že z raznimi diodami in alu folijami a ni nič pomagalo.

Ali mi svetujete kakšen drug sprejemink. Ali mi lahko kdo svetuje kakšen sprejemnik, ki je že bil stestiran z motorjem speed 600 race 7.2 in motenj ni bilo. Sam sem gledal sprejemnik multiplex RX-5 in me zanima če ima kdo izskušnje s tem sprejemniku?

Hvala za pomoč
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Ozemlji motor, morda bo pomagalo. Okrog motorja ovij žičko, na drug konec daj konektorček in ga vtakni na minus pol (Črne žičke.) v sprejemniku.
V kolikor bo pomagalo zamenjaj motor, ker je ta fuč.

Je z ležaji v gredi vse vredu? Tudi to ali kardan zna delat hude motnje. Ne bi verjel, če si v svojem letalu sam ne bi skusil kaj napravi slab ležaj.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2131
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Kako se kažejo motnje med vožnjo ?

Voziš sam ?

Kakšen čoln imaš ?

Kako je speljana antena ?

Lahko nagaja tudi servo.

LP,
Jožes
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Antena je lepo razeljana po čolnu in nato ven iz čolna. Čoln je velikosti 60 cm. Drugače sem probal zamenjati sprejemnik z kolegovim ki ima multiplex in deluje vse ok brez problema. Motorček se začne zaganjati nekje po 5 m vožnje. Prav tako začne trazti tudi servo. Vedno vozim sam. Ali mogoče kdo ve kako zvezati schottky diodo. Doma imam diodo SB 360 a motnje so še prosotne. Moram še poskusiti z diodo SB 550 ali 560. Ima kdo kaj izskušenj glede te diode?

Še nekaj slik:

datoteke/kkz_preelava_1_158.jpg
datoteke/dsc03985_predelava_213.jpg

Do sedaj sem pa vozil z motorjem speed 500 race E 7.2.

Prosim za pomoč,

Lp
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2131
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Sprejemnik:

lahko, da je bil kdaj moker in ima sedaj revmo.

Antena:

na slikah imaš anteno komaj 15 cm iz čolna. Za take modele je primerna zunanja antena 35 do 40 cm iz jeklene žice, da stoji pokonci, v čolnu pa čim manj odvečne žice, samo toliko da gre od sprejemnika do izhoda skozi trup.

LP,
Jože
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Pozdravljeni!
Vem da je malo offtopic, pa vseeno. Čoln se je potopil, pod vodo je bil en dan potem smo ga "rešili", prav tako tudi sprejemnik. Dela mi, vendar je doseg zeloooooo majhen (5m) in sprejemnik ni uporaben. Ve kdo kako to popravit?

LP
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
Modlar
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jun 2005, 19:50
Kraj: Koroška

Odgovor Napisal/-a Modlar »

Mislim da se ti ga ne splača dat komu popravljat ,razen da ti ga popravi zastonj .

lp marko
Kdor visoko leta - daleč vidi.
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Sem probal z drugo anteno 0.8 mm jeklena žica a ni nič boljše. Potem moram sprejemniku skrajšati antenski kabel?? Kolikor vem da se naj nebi krajšal in rezal stran. Sem pa probal steup dat vn iz čolna in probal vse zagnati izven čolna in dela isto. V tem primeru je bila antena od sprejemniku razvita do konca.

Ima kdo kaj izskušenj glede diod, ki se prilotajo na motor????
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Na mail sem ti poslal sliko kako pravilno namotati anteno, ki je v čolnu.
Lp Rado
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fast »

puskusi tole:dva kondenzatorja 47-100 f/100v prispajkaš med negativni in pozitivni priključek ter ohišje,tretjega pa med negativni in pozitivni priključek motorja . ALI med + in - motorja elektrolitski kondenzator 47-100f/16-40V.

to bi moralo zadostovati. (med 47-100 X f/100V) X= znaka nisem dobil na računalniku, poglejte en star kondenzator in piše gor pa boste vedeli kašen znak je tam.

lp
Telstar 2M
Aerotank :)
Eco by MM
-----------------
Uporabniški avatar
vrtovec
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 15 Apr 2005, 18:02
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Napisal/-a vrtovec »

Za moje pojme in izkušnje je sprejemnik izvir vseh motenj. Če se hočeš še dodatno prepričati ali je vzrok sprejemnik ali motor testiraj enkrat tako da motor ne teče, enkrat pa tako da je 'full gas'. Kondenzatorji in diode so na motorjih doborodošli, niso pa rešitelj za vse.

Dolžina antene mora biti 30 - 40 cm izven čolna, v čolnu naj je bo čim manj. Še to: če je čoln karbonski in se ti kakorkoli povezava antene in sprejemnika dotika karbona to ni dobro; namreč, karbon je prevodnik.
LP, Rok Vrtovec
neondude25
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 Jan 2008, 22:41
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a neondude25 »

Pomojem je pa motor krivec,ker ima preveč iskrenja to je mene zezal.
Probaj z drugim motorje samo za poskus.



LP
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Oj!

Hvala za vaš trud.....čoln je šel na dražbo in je bul uspešno tudi prodan. Glavni vzrok je bil motor ker je imel veliko iskrenje in to je bila posledica motenj v čolnu. Sedaj sem prešaltal na BK in teh težav do sdaj nisem imel.

Lep pozdrav!
Odgovori

Vrni se na ECO