Projekt 1.1.2008 - Kolibri STAR

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Uporabniški avatar
T3PC
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 18 Nov 2007, 12:41
Kraj: Imeno

Odgovor Napisal/-a T3PC »

Babica živi na Hrvaškem in govori tekoče slovensko
Naročim, kupim in plačam a dobim le strjen drek
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

V glavnem pustimo zdaj to, Dejmo se raj držat teme, drugače bom začel veselo pritiskat na tisti gumb z X-om :lol:
Komaj čakam, da tole poleti, potem pa zaklenem temo!
Ker sej bo zgodba zaključila. Samo še slike pa kratko poročilo leta dam in to je to...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Evo mene s terena :D =D> :jumpjump: :D/ :ratata: =P~
Trema ni bila prisotna, celice pa vse polne (5 paketov za vsaki primer). Najprej sem model rahlo vrgel brez vklopljenega motorja, da sem ga potrimal. Trimanje sploh ni bilo potrebno, pa še model je odletel neverjetno veliko razdaljo, potem pa sem rahlo zavil desno ga odpeljal kaki meter naravnost in dodal gas. Model se je začel lepo vzpenjati, med motornim letom pa je bilo potrebna samo manjša kompenzacija višine. Po odklopu motorja, sem malce zajadral, naredil prelet in ponovno dvignil model v višave. Nato sem dal napravo Roku (pilot jadralnih letal in predsednik ARK Apolla), ki je model prvič vozil. Na model se je hitro navadil in opravil nekje 10 minutni polet, potem sem zopet jaz prevzel napravo in jo dal Blažu (sennheiser) pa je še on malo letel. Na koncu pa sem pristal model v roko. Z novim paketom pa je nadaljeval Rok (skyy), Štefan (Andrejev oče) in Andro (Ë™brokenwing). Čisto na koncu pa je sledilo še ofnanje z modelom, najprej lupingi in preleti, potem pa venček, hrbtno letenje in malo huverja (škoda ker nima eleronov, bi lahko še 3D letel).
V glavnem model je milina za vozit, mislim, da so bili vsi navdušeni nad njim. Hitrost dovolj majhna, mogoče gre malce hitreje od easy stara, model lepo drsi čez zavoje, v kovit ga je praktično nemogoče spraviti, začne samo pumpati in nekoliko bolj propadati. Leti skratka čisto samostojno, pri zavojih je večinoma dovolj uporaba samo smernega krmila, pri bolj ostrih zavojih pa minimalno dodajanje višine. Model je čista ŠKODA (šofer kvari ovaj dobri avion :wink: )
Zdej pa sam še slike :wink: =P~
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Drugi del
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tretji...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Četrti...
To je to!
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Ja model odlično leti, malo izgublja v zavojih, tako da izkušnje iz kolibrija, kolibrija maxi.... se kažejo tukaj. Odlično narejen model!!
Uporabniški avatar
˙brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 109
Pridružen: 19 Jan 2007, 16:13
Kraj: Nm

Odgovor Napisal/-a Ë™brokenwing »

Resno, model je odličen! Vse pohvale Kristu(kako mu to rata :-? )! Letalo je izredno stabilno, v vodoravnem letu kakih 25% hitrejše od easystarja in vsekakor primerno za prvi model, vsaj kar se letenja tiče. Prodornost je ogromna in letalo presenetljivo lepo jadra. Krist je nekaj govoril o dodatnem centroplanu, kar bi še dodatno izboljšalo že tako zavidljive jadralne sposobnosti modela.

Krist, kar tako naprej! =D> =D> =D> =D> =D>
Drznost manevrov je pogojena z dvema dejavnikoma: izkušenostjo pilota in dejstvom, da ima/nima dovolj denarja/znanja za nov model.

Slika
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Bravo =D> =D> =D>
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

˙brokenwing napisal/-a:Resno, model je odličen! Vse pohvale Kristu(kako mu to rata :-? )! Letalo je izredno stabilno, v vodoravnem letu kakih 25% hitrejše od easystarja in vsekakor primerno za prvi model, vsaj kar se letenja tiče. Prodornost je ogromna in letalo presenetljivo lepo jadra. Krist je nekaj govoril o dodatnem centroplanu, kar bi še dodatno izboljšalo že tako zavidljive jadralne sposobnosti modela.

Krist, kar tako naprej! =D> =D> =D> =D> =D>
Andro ne vem kako to rata, usedem se pred računalnik, bulem v monitor do zjutrej, pol pa še 2 dni bluzim in popravljam načrt in to je to....
Aja, pol pa še sledi 5 dnevno visenje v delavnici do zadnjega...



Ja, kot sem rekel, verjetno dobi še centroplan na vsako stran 250mm, tako, da bo lahko primeren celo za F5J 75W kategorijo, nikoli se ne ve...
Uporabniški avatar
jernejc
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 13 Okt 2003, 14:57
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a jernejc »

Bravo Krist, pa res leti vse kar pride izpod tvojih rok. Pridem ob priliki, če boš dal za en krog...
LP jernej
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Hvala Jernej!
Nekej sem se pa mende nauču v teh 17. letih modelarjenja. Glih danes sem dal model prvo pelat Roku, ki me je vsega naučil o raketah in raketoplanih (3 x po 4 ure sem samo brusil profil krila iz 4mm balze, model sem delal od oktobra do aprila), danes je pa on bil moj vajenec ;)

Veš da bom dal, sam me je strah, da ne bom dobu modela nazaj :wink:
Vsi, ki so ga danes vozili, so bili na koncu nasmejani :D , še posebej jaz!
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

jao... skoda k jst nisem iz Novega mesta... Bi ziher prišou pogledat :lol: :lol:
Pa bi samo tko gledu :o :o

Moderator malce popravil slovnico, ne celo, samo ime kraja. Ni hujšega, če nekdo napiše tvoj domači kraj narobe :wink:
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Da ne pozabim!
Celotna krila in del trupa sta bila narejena s pomočjo Compufoil 3D, ki ga je ustvaril Eric Sanders!
Brez programa, bi verjetno risal krila celi teden...Tako, pa sem danes splovil model :D
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Krist ti zjutraj zgodaj vstaneš... Lahko greš kar po temi spuščat saj maš ledice :lol: :lol:
P.S. kako sem pa napisal Novo Mesto
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Hehe :D To danes je bila izjema, drugače dlje spim.

Juter imam že učenca iz Novega mesta, ki se bo učil leteti s tem modelom.

P.S.: Napisal si oboje z malo začetnico #-o
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Aha zanimivo... Prav všeč mi je tale model...
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

Kristi tale model bo nardo 100% ker zaj ko vidim model kak leti je kul model. Hvala za načrt. lp Mitja =D>
Uporabniški avatar
fly
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 30 Nov 2006, 10:15
Kraj: Hrvaška / Koprivnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fly »

video?
qua est vestri forma?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

mitjazgajner napisal/-a:Kristi tale model bo nardo 100% ker zaj ko vidim model kak leti je kul model. Hvala za načrt. lp Mitja =D>
Malenkost. Ti še pošljem popravke, ki sem jih sproti printal. V bistvu nič takega, samo dolžina palice in 2 rebri krila. Sem pozabil narisati planki v sredini krila, sem ju pa narisal samo na papir kar z kemikom in krivuljnikom.

Baje da bomo imeli kmalu tekmo za DP, pa ga bom imel verjetno s seboj, tako, da lahko narediš kak krog!

@fly
Ni ga :D
Smo imeli preveč velike oči :o :o :o :o , ko je model letel, še sreča, da smo ga sploh poslikali. Če ne bi preganjal ostalih, bi verjetno bile samo 3 slike modela...
MAGISTER
Freak
Prispevkov: 643
Pridružen: 14 Okt 2005, 20:36
Kraj: Ljubljana-Šentvid (localhost - 192.168.8.20)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAGISTER »

Kaj se da dobiti načrt? Ga lahko dobim oz. rad bi ga samo videl. Mogoče ga pa iz......
Nič več... :)
Dr. Modelar
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 14 Dec 2007, 16:08

Odgovor Napisal/-a Dr. Modelar »

Najprej pokaži Kolibrija ali kaj podobnega...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

MAGISTER napisal/-a:Kaj se da dobiti načrt? Ga lahko dobim oz. rad bi ga samo videl. Mogoče ga pa iz......
Poglej na prvo stran, se ga čisto dobro vidi na sliki. Ali pa tale slika...
Slika

Ti imaš kar veliko odprtih projektov, če se ne motim, en med njimi je tisti trup, ki sem ti ga že pred časom podaril, me prav zanima, kaj je nastalo iz vsega tega...
MAGISTER
Freak
Prispevkov: 643
Pridružen: 14 Okt 2005, 20:36
Kraj: Ljubljana-Šentvid (localhost - 192.168.8.20)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAGISTER »

Iz trup je nastalo letalo ki je letelo lepo do kreša. Trupa pač neznam popraviti.

Je pa res da imam veliko projektov. Večino jih potem sploh ne dokončam :oops:
Nič več... :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

MAGISTER napisal/-a:Iz trup je nastalo letalo ki je letelo lepo do kreša. Trupa pač neznam popraviti.

Je pa res da imam veliko projektov. Večino jih potem sploh ne dokončam :oops:
Sej to je velik problem. Kaj ti potem nucajo načrti, če se ti samo prah nabira na njih ali pa ti zavzemajo plac na disku...
Sam sem si do sedaj narisal kar lepo število načrtov, pa tudi izdelal kar nekaj modelov po njih. Seveda ne uspem vsega, ker je največji problem čas, sredstva ne več toliko...seveda vse v mejah normale.
Zaklenjeno

Vrni se na Gradnja in projekti