Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
cb23
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 Jul 2006, 13:26

Odgovor Napisal/-a cb23 »

Mene pa zanima ali sta sabre in pa model twister enaka modela samo da je sabre za 40€ dražji?? (in pa drugačna pokrova mata)

http://www.rcshop.si/product/4253798f-8 ... 01aee.aspx#
http://www.top-modeltehnik.si/izpis/uvod.php?kat=74

lp, :D
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Ja naj bi bila. V bistvu so vsi Walkera Dragonfly 4, samo pod različnimi znamkami (ElyQ EQ.04 (Twister), Venom NightRanger II, Exceed RC Falcon 40...). Rezervni deli naj bi bili kompatibilni.
cb23
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 Jul 2006, 13:26

Odgovor Napisal/-a cb23 »

Samo 40€ razlike ni malo :praskam:
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Torej?? Pač vzameš cenejšega :whistle:
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Ok, recimo da se je andrej ohladil... :roll:

Najprej da smo si na jasnem: Verjetno imaš heli Walkera Dragonfly No.5 ?? Ker jih je namreč mnogo, eni malo boljši, drugi slabši, ceni primerno pač.

Aja, in sem že letel z 5, pa tudi z 22d, 22e in 35 tudi. Po kvaliteti si nekako tako tudi sledijo.

Leteti se da, če je le pilot sposoben hkrati kontrolirati obe roki, vsako po svoje seveda :wink: . Ne rečem, da sem sam takoj letel, ampak sem hitro videl, da če se hočem naučit letet, ne gre drugače kot počasi... Prvo, kar je, leva roka naj vedno drži rep proti tebi! Brez tega boš na začetku takoj izgubil orientacijo in bo kmalu konec. Potem pa pride na vrsto, da se zavedaš, da ni prvi manever (kot pri letalu) delat kroge, ampak ga držat na mestu, torej lebdenje, lebdenje in še enkrat lebdenje na mestu.
Aja, pa še namig, če poizkušaš leteti na kakem parketu/gladki površini: vzleteti je lahko hudič, ker dokler je na tleh ga res rado zavrti, najbolje upravljiv pa je na 20cm+

Letim pa zadnje čase dosti z Lamo, bom dal v javno rabo tudi filmček (samo da dobim boljšo povezavo na serverju). Je res, da je bolj stabilna, ampak tudi s no.5 se da! Samo vztrajat moraš :wink:

Sicer pa, večji ko je heli, bolj je stabilen. Ampak...tudi crashi so potem bistveno dražji :roll:


lp
Peter
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Andrej,

tudi sam sem nasel na internetu ogromno negativnih kritik na Walkerinega Dragonflya (22e v mojem primeru). Nasel pa sem tudi nekaj zelo pozitivnih odogovorov. Ko sem malo raziskal, kdo pise katere kritike sem ugotovil, da so v veliki vecini tisti, ki so po modelu pljuvali, bili popolni zacetniki, ljudje, ki so model pozitivno ocenili, pa stari macki v heli modelarstvu. To me je pomirilo, saj sem se tako preprical v zadevo, ki sem jo globoko v sebi ze vedel: model vozi pilot, pilot in se enkrat pilot!

Vklopil sem simulator in treniral. Kak teden sem helikopter vztrajno puscal doma, ko smo hodli letet z letali). In ves kaj? Trening je obrodil sadove. Sicer sem se vedno zacetnik, a model drzim v zraku pri miru, si ga upam obrnit z bokom in sedaj ze tudi z sprednjim delom proti sebi, vozim kroge in osmice na konstantni visini.

Rad bi poudaril, da obvladovanje letalskega modelarstva pomaga zelo malo. Pomaga le toliko, da imas v podzavesti obrnitev komad, ko model obrnes proti sebi in pa koncetracijo za spremljanje modela in dobro orientacijo. Vse ostalo je potrebno osvojit na novo.

Rezultat moje enotedenske vadbe na simulatorju sem zabelezil tudi s kamero. Posnetek ni nic posebnega, saj gre le za osnovno lebdenje in malo voznje naprej in nazaj, a se vidi, da se da naucit hitro, ce si vztrajen.

http://www.youtube.com/watch?v=Yy44VwTj2Po

Bo pa potrebno spet kak nov video posnet, da pokazem napredek od takrat :)

Verjemi! Da se naucit, a potrebujes veliko volje in ljubezni do tega hobija, predvsem pa bos moral spremenit odnos. Ce se ti zdi, da nekaj ne leti vredu prestudiraj, zakaj je temu tako. V koncni fazi imas lahko smolo in je s tvojim helijem res kaj narobe.

Priporocam ti, da obisces tole stran in si snames njihov zacetniski vodnik za helikopterje. Tam bos nasel ogromno dobrih informacij.
Pravtako odlična stran je Radd's School of rotary flight, na kateri boš našel lekcije učenja helikopterskega letenja korak po korak.

LP vsem helijasem
Bostjan
Uporabniški avatar
denis v
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Jun 2007, 21:29
Kraj: sodražica

Odgovor Napisal/-a denis v »

jst sm začetnik pa imam helikopter bell micro 47g indoor poglej v mibo modeli ga kupiš je pa zelo vodljiv in mi ni žol a sm ga kupu

ta model je za notri narejen pa ti ne priporočam da ga notri spuščaš zato
pejt na kšn travnik al pa na igrišče takrat ko ne piha al pa na dvorišču če maš
5x5 m placa pa samo takrat lahko letiš k je čist mal vetra all pa nič
:wink:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

In kaj je narobe z letenjem notri??
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Čisto nič, samo rabiš razlog kdo je opraskal omarico, pa potrgal liste na rožah... #-o :lol: :lol:

Sam letim v nekakšni dnevni sobi, pa se kar da... Fino je, če ni preveč ovir tam kjer letiš, sicer je pa notri čist fajn.
Kar se pa tiče zunaj je pa še lažje, pod pogojem da ni vetra nič. Sicer je pa težko...


lp
Peter
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Hehe :D Jest sem s svojim belčkom samo enkrat letel zunaj, ampak ni blo tako, kot bi si želel #-o Letim pa redno v svoji sobi (ki ni bohve kok velika) in v lokalni plesni dvorani, ko plesalci nimajo vaj 8) Rotorji v dvorani sicer manj trpijo, je pa v sobi dost bolj adrenalinsko :D
TRIROG
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Nov 2007, 23:58

Pomoč pri izbiri - Helikopter za začetnika!

Odgovor Napisal/-a TRIROG »

Pozdravljeni!

To so moji prvi koraki v svet modelarstva in letenja ...

Po nekaj prebranih teah na forumu glede letenja mi je jasno, da je potrebno za začetek kupiit nek za letenje enostaven helikopter ...

v temah sem celo zasledil da svetujete začetke z Bellom 47G ali Lamo in sem si ju tudi ogledal ...

včeraj pa sem v BTCju Hala A zasletil trgovino Hobby&Guns kjer imajo nekaj podobnega bellu in lami vendar prodajalec pravi da je bolj trpežno ... gre za model HappyFly MHF-102(HF102)
Podatki
Ker se sam ne spoznam kaj dosti na te reči bi prosil če lahko kdo malo pregleda podatke in pove ali je zadeva v redu ali ne ...

Cena je kar ugodna pa tudi rezervni deli so na voljo ... komplet rotorjev stane 8 € .... pri lami in bellu pa 18€ oz 14€
komande sicer ne morejo polniti baterij, tiste ki pridejo zraven pri lami znajo
Prodajalec je rekel da baterija LiPo zadošča za 5-10 min letenja odvisno od priganjanja motorja ...

Hvala za vsak komentar ...
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Pomoč pri izbiri - Helikopter za začetnika!

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pozdravljen in dobrodošel na forumu,

me veseli da še obstajajo taki, ki prvo preberejo obstoječe teme in potem sprašujejo :D

Ta tvoj izbran helikopter je enak kot vsi mali koaksialni helikopterčki. Kaka je kvaliteta in vzdržljivost ne vem, ker ga prvič vidim. Bi ga moral pobližje pogledat.
Kaka pa je cena kompleta?

Če boš uporablal lipo baterije, bodi pozoren da se na polnilcu balansira baterije. Protechov npr. nima tega in obstaja nevarnost da z neuravnoteženima celicama uničiš baterijo.

Super cena za nove krake, se mi zdi... pa dobiš komplet (4 krake) za 8€ ali je pakirano po dva kraka skupaj?
TRIROG
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Nov 2007, 23:58

Odgovor Napisal/-a TRIROG »

Pozdrav!
glede krakov:
prodajalec je zagotovil da je cena 8€ za 4 krake

komplet dobim ( brez baterij za komande) za 130€ verjetno še kaj ceneje

Zdej glede balansiranja naterije? ... kako pa to veš ali to ima ?
mislim model je rekel da ko se baterija napolni sam odklopi ... je to balansiranje?

drugače pa... bi imel morda kakšen dan čas da se dogovorimo in gremo pogledat to zadevo? verjetno bi še koga zanimalo?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Na graupnerjev polnilec priklopiš baterije z balansirnim priključkom. Če pri polnjenju priklopiš baterije na bogonski priključek, potem veš da uravnavanje celic ni mogoče.
TRIROG
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Nov 2007, 23:58

Odgovor Napisal/-a TRIROG »

aha ... graupnerjem polnilec omenjaš ... kaj pa je to za en? pri katerem od teh 3 modelov ga dobiš? Če pri katerem ... pri Lami?
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Graupnerjev polnilec je pri bellu, pri ostalih dveh pa po mojem ne, saj nista od graupnerja.
Uporabniški avatar
T3PC
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 18 Nov 2007, 12:41
Kraj: Imeno

Odgovor Napisal/-a T3PC »

TRIROG napisal/-a:Pozdrav!
glede krakov:
prodajalec je zagotovil da je cena 8€ za 4 krake

komplet dobim ( brez baterij za komande) za 130€ verjetno še kaj ceneje

Zdej glede balansiranja naterije? ... kako pa to veš ali to ima ?
mislim model je rekel da ko se baterija napolni sam odklopi ... je to balansiranje?

drugače pa... bi imel morda kakšen dan čas da se dogovorimo in gremo pogledat to zadevo? verjetno bi še koga zanimalo?
Jaz sem kupil svojo Lamo V3 pa hydro foama pri tem prodajalcu http://www.bolha.com/index.php/ukaz/sho ... serid/2121
TRIROG
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Nov 2007, 23:58

Odgovor Napisal/-a TRIROG »

še kakšen predlog
PicooZ
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 03 Sep 2007, 11:21

Odgovor Napisal/-a PicooZ »

Zdravo,
sam sem postal malo bolj navdusen nad helikopterji pred parimi meseci in sem si omislil kar 'lamo' (walkera 5# 8) za zacetek. Z njo sem zelo zadovoljen, zato ti jo priporocam. Sicer pa so verjetno vsi koaksialni helikopterji dokaj preprosti za upravljanje. Tega happy fly-a, ki ga omenjas pa do sedaj nisem zasledil se nikjer pa sem prebral po dolgem in pocez kar nekaj forumov, ko sem iskal nekaj zase. Sam se se ravno zato odlocil za nekaj kar je bilo ze preizkuseno s strani drugih 'uporabnikov'. Slucajno letim nekaj iskat danes v btc pa bom sel res pogledat iz firbca kako zadeva izgleda.
Uporabniški avatar
Jernej21
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 Dec 2007, 20:10
Kraj: Maribor

Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Jernej21 »

Zanimam se za elektro helikopter, ker sem začetnik potrebujem nasvete o:

Helikopter MINI LAMA RTF ALU http://www.top-modeltehnik.si/izpis/uvod.php?kat=74

TWISTER FP RTF
http://www.top-modeltehnik.si/izpis/uvod.php?kat=74

Helikopter MINI LAMA RTF
http://www.top-modeltehnik.si/izpis/uvod.php?kat=74

Nikko helikopter
http://shop.conrad.si/cgi/websale6.cgi? ... 6050%2e%2e

HELI XXPERT MINI KOMPLETTSET
http://www.der-schwe ighofer.at/web/productdetails.php
?artikelnummer=65074&prodID=1120

Zanima me katerega mi priporočate in če ima kdo kakšne izkušnje od naštetih?Najbol sem zainteresiran za prvega!
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Če vzameš Lamo ne boš nič zgrešil.
Uporabniški avatar
Jernej21
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 Dec 2007, 20:10
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jernej21 »

Kerega? Alu? Ker če bi dol pado nebi blo tak hudo, ker ko sn gledal slike mi je zgledal kr trdn. Kaj praviš ajnstajn?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Jaz bi ti priporočal twisterja ali katerega koli drugega z repnim rotorjem. Lama in micro47 imata preveč stabilizacije da bi se lahko kaj naučil.

Ne gre toliko za to da ima repni rotor kot to, da je manj stabiliziran kot lama npr. Vseeno je dovolj stabilen za začetnika. Prvoten namen prvega helikopterja je da se ne poškoduje tako enostavno, kar se ta sigurno ne, drugo pa da se naučiš kaj katera komanda pomeni in da ti to zleze pod kožo. Kaj več se boš pa naučil na večjih če boš imel zanimanje.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ja definitivno alu, sploh ker je razlika v ceni tako majhna. Če ne boš vzel alu si pa naredi zalogo sekundnega lepila. Verjemi, jaz že vem :lol:
Uporabniški avatar
Jernej21
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 Dec 2007, 20:10
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jernej21 »

:D Zdaj pa še me zanima kako naj začnem z učenjem letenja?
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji