Kako po Burji

Uživanje v jadranju v vzgonskih vetrovih na slovenskih in tujih pobočjih

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
s57ra
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 29 Nov 2004, 10:32
Kraj: pod Vremščico

Kako po Burji

Odgovor Napisal/-a s57ra »

V naših koncih v tem času zelo manjka vetrov iz 3 in 4. kvadranta, imamo pa burje
čez glavo dovolj. Zanima me kako je z jadranjem po pobočju ob burji; sam sem sicer nekaj
probal, žal samo z letečim krilom ker drugega nisem imel, nekako je šlo, a je krilo bilo
premalo stabilno, jaz pa prepočasen da bi pametno letel..
Primernih pobočij je po moje kar nekaj, zanima me pa predvsem kak model bi bil primeren
glede na naravo tega vetra.

LP, s57ra
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

:D Letenje na vsakem vetru je enako :D S oziroma burja mogoče malo bolj niha torej je zelo močna pa spusti pa zopet sunek

Malo izkušenj je že treba imet da pa se z raznimi letečimi krili ravno prav raziskovat da se lahko kasneje kak resen model pelje

Leteča krila (zagi arov ipd) se naredi primerno težka (lahka) in se v težišču z zgornje strani skoplje :D odprtine v katere se nalagajo svinčene plošče :o močneje ko piha več jih je :) in hitreje bo krilo letelo in prebojnejše bo

Stakim načinom se že da raziskovat meje hriba in vetra :D
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

Živjo!

Pred dvemi leti, ko sem delal na primorskem sem letel na Burji v Izoli nad hotelom Belvedere, na stran klifov. Gor je letelo vse od HLG-ja do Impression-a. Potrebno je samo imeti takšna rjava, kosmata in velika jajca :D
Najbolje je šlo z Impressionom, to je 2 m hotliner, ki je narejen za elektro, jaz pa sem ga imel za pobočje; namreč znano je, da ko piha burja, piha k't pes in rabiš čimbolj prodoren model. Idejo za ta plac pa sem dobil ob samotnem sprehodu, ko sem videl galebe, ki so nažigaval čez klife 100 na uro.
Preizkusi, najpomembenjše je, da model dovolj močno vržeš, da če ne "prime" prideš še na travo.

L.P. Samo
Odgovori

Vrni se na Jadranje na pobočju