Air trainer + motor magnum 7.5ccm

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Helou!
Zanima me nekaj v zvezi s tankom...
Kako veste kdaj je pri metanolarju tank poln oz. prazen?
Sam sem mislil narediti majhno navpično zarezo v levo stran trupa na mestu kjer pride tank.Seveda bi od znotraj prilepil plexi steklo da ne bi preveč razrahljal trupa.Tako bi vedno videl stanje goriva v tanku.
Ali se to izplača??
Hvala lepa!
Priponke
gfjsz.JPG
gfjsz.JPG (12.08 KiB) Pogledano 4393 krat
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Pri cevki za nadtlak ti ven pritece, ko je poln.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Tnx 8)
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Offshore napisal/-a: Kako veste kdaj je pri metanolarju tank poln oz. prazen?
Sam sem mislil narediti majhno navpično zarezo v levo stran trupa na mestu kjer pride tank.Seveda bi od znotraj prilepil plexi steklo da ne bi preveč razrahljal trupa.Tako bi vedno videl stanje goriva v tanku.
Ali se to izplača??
Hvala lepa!
Preberi si še: viewtopic.php?t=8434&start=9
Mipo
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Motor je ponovno montiran,zamenjal sem mu še tank in vse cevke,ker na originalnega ni delal in ga pognal.Če nebi bilo danes tako vetrovno bi šel danes že v zrak,vendar sem si rekel da raje počakam do spomladi kot da razbijem trenerčka.
Motor sem utekal na ponku(delovni mizi) in je zelo kmalu vžal,pokuril sem cca. 2 tanka ,malo ga bo še treba,vendar že kar lepo laufa in nič več ne crkava ko dam gas do konca.Iglo sem še malo zaprl in zdaj lepo dosega maximalne vrtljaje.Ko sem ga pa laufal v garaži sem ga pa kar za rep privezal na 2 zidaka :lol: :wink:
Priponke
18-10-07_2303.jpg
18-10-07_2303.jpg (19.21 KiB) Pogledano 4200 krat
18-10-07_2300.jpg
18-10-07_2300.jpg (25.86 KiB) Pogledano 4200 krat
18-10-07_2255.jpg
18-10-07_2255.jpg (26.4 KiB) Pogledano 4200 krat
Zadnjič spremenil Offshore, dne 07 Nov 2007, 21:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Offshore napisal/-a:Če nebi bilo danes tako vetrovno bi šel danes že v zrak,vendar sem si rekel da raje počakam do spomladi kot da razbijem trenerčka.
Spomladi [-X

Ni se vsega konec pa ceprav ze veselo snezi v nasih koncih. :-?
Tale sneg se ne bo obdrzal. :jumpjump:
LP
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ma ne,sej če bo zdele pred zimo še kak lep sončen dan z čim manj vetra gre sigurn v luft! :wink:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Offshore napisal/-a:....
Uglavnem s samo gradnjo,ki je sicer ni veliko je kar nekaj zapletov ,tako da sem marsikatero zadevo moral rešit po svoje,lahko povem da letelce ni vredno svoje cene zato ga odsvetujem,čeprav je prelep za pogledat-kar je premamilo tudi mene #-o :wink:
Poglej, model niti ni predrag, zato pa je vse kar je potrebno s strani modelarja postoriti, da postane model vreden svojega imena, zanimiv izziv za MODELARJA.

LP Mitja
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Offshore napisal/-a:Ma ne,sej če bo zdele pred zimo še kak lep sončen dan z čim manj vetra gre sigurn v luft! :wink:
No kaj zdej?! A je slo gor?.....
LP
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ne na žalost še ni šlo,ker me je naša najagala opravit še zadnja jesenska opravila,čeprav me drva tud še čakajo :lol:
Pa še edini sprejemnik ki ga imam ,mam v drugem letalu ki tudi še čaka krstni let...(zlin 526) :wink:
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Zakaj si pa sploh kupil trainerja, ce Zlina letis? :roll:

Te zadnje dni je treba izkoristit.....zima se neusmiljeno bliza.
LP
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Nič bat,za vse še pride na vrsto,sicer mam pa že smučke v načrtu če bo vsaj kaj več snega kot lani [-o< :lol:
Drgač pa kot sem rekel,tudi zlin še čaka krstni let :-?
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Včeraj ko je bil prelep dan sem poskušal z trajnerjem.Vendar mi je spet začel nagati motor.Najprej sem ga vsaj 20 min. vžigal,ko je pa vžal pa ni lepo na obratih tekel,vendar se je skozi nekaj zaganjal ter pokašljeval.Naposled je crknil in ponovno sem se mučil z vžiganjem.Po kakih 10 min. je zapel,vendar se mu je videlo da je mešanica prebogata in sem šel malo zapreti iglo.Pri tem sem bil seveda premalo pazljiv in me je delujoči propeler (k sreči pod malimi obrati) kresnil po prstih....in veselja je bilo konec :( :x
Takoj se mi je vlila kri,presekan imam en noht ter meso na drugem prstu.Sicer sem včeraj vse razkužil,vendar se mi je vseeno zagnojilo in danes imam vse skrbno povito,boli pa še zmerom ko pra****ica.
Vedno bolj študiram da bi blo bolje da nebi takrat nabavil bencinarja ,ampak bi ostal na elektru ki vsaj ni tolk enga sranja s vtekanjem,štelanjem in vso svinjarijo ki jo povzroča metanolar :evil:
Sedaj ko je lepo vreme,niti z elektrom ne morem letet ker komaj premikam prste :evil: :grrrrrrrrrrr:
Priponke
01-11-07_1405.jpg
01-11-07_1405.jpg (26.96 KiB) Pogledano 3872 krat
01-11-07_1404.jpg
01-11-07_1404.jpg (29.88 KiB) Pogledano 3872 krat
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

Treba je bit previden! ....z elektro ali bencinarjem.
Sej se bo kmal pozdravilo potem pa spet akcija. Medtem pa lahko ugotovis zakaj tako dolgo ni uzgal.
Preveri cevke, da ti ni kje vleklo zraka.
Motor mora delovati, ce je vse v redu. Mogoce samo nastavljen ni pravilno.
LP
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Auu...To je pa bolelo #-o Glih zaradi tega sem raje na elektro,pa čeprav mi ja že enkrat en prop od elektrota mimo glave priletel #-o Ah sej bo.Tut to spada zraven :lol:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Nemo
Freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 14 Jan 2006, 16:52
Kraj: Čadovlje

Odgovor Napisal/-a Nemo »

Auč! Ne skrbi, tudi v boljših družinah se to dogaja #-o . Sicer pa, kdor je ni vsaj enkrat pošteno skupil po prstih, ni pravi modelar :wink: .
To je tako kot vožnja s kolesom. Enkrat se moraš fajn zložit, potem si pa itak več kot previden. Zgodi se pa še vseeno lahko...
LP Nemo
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

No moj Airtrainer je danes končno poletel.Zahvala gre fantom iz kranjske piste,posebaj Urbanu in Mediju .Ko sem model vzel iz avta,ga priklopil in hotel pokazati fantom koliko je ene zajebancije brez štarterja.....a glej ga zlomka,res neven kaj ga je pičilo-model oz. motor je vžal v 1. poskusu.
Nato sem malo priprl iglo,vendar očitno preveč ker je začel kašljati in naposled crknil.Nato se je spet začelo tisto mučno vžiganje,vendar ko smo videli da ne bo nič, sem pustil da se je motor čisto ohladil.
Kake pol urce kasneje sem ga spet vžal in v roke ga je vzel Urban ter strokovno naštelal da je tekel kot je treba.Nato sem ga počasi odpeljal na pisto in ob pomoči Urbana in Medi-ja lepo vzletel.
Moram reči da je model kar živ,zelo lepo se ga vozi na 1/4 gasa,sprobali smo kovit,malo sem ga natrimal ker je silil malo na gor der se nagibal v desno.Letel sem samo šolske kroge in po kakih 10 min. lepo pristal.Pristanek je bil sicer malo predolg,vendar za prvič se mi zdi kar vredu.
Vglavnem,samo to še lahko rečem,da kolikor je bilo zajebancije s samo sestavo modela to sedaj odtehta vse da vsaj leti lepo in je zelo lahek za upravljanje
Kaka slika pa mogoče drugič :wink:
Uporabniški avatar
Letme
Tekmovalec
Prispevkov: 449
Pridružen: 17 Nov 2004, 11:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Letme »

Hahah ja to boš malce popravil kote motorja pa bo super. Drugače pa sedaj ko bo igla "približno" naštimana bo skoraj zmeraj v prvo vžgal :P
Ko naredim letalo, začnem leteti. Potem letim in razbijem letalo. Po tem sistemu pač nikoli ne pridem do tekem :(
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

No danes sem pa imel sicer malo smole in hkrati sreče da je vse celo.
Namreč ko sem poletel sem slišal neko čudno frfotanje.Sprva sem mislil da motor malo čudno prede,potem pa ko sem naredil prelet se je pa nekdo zadrl-"flaterrrr!!! zmanjšaj gas :o .Tudi ko sem zmanjšal gas na skoraj minimum ni bilo nič bolje,zato se odločim da raje hitro pristanem dokler je še avijon cel.
No in ko pristanem vidimo zakaj se je šlo,namreč na desnem eleronu je popustil spoj ki z železno palčko krmili eleron.Hoda je bilo v obe smeri za cca. 2cm v vsako stran :o :o :evil:
Sicer se mi je sumljivo zdelo že včeraj ko smo gledali koliko lufta imajo eleroni in to že serijsko!! :evil:
Samo hvalabogu da sem ga prizemljil celega
V glavnem sedaj me čaka naloga da oba elerona poderem in nazaj zalepim s epoxijem tako kot se zagre!
Zadnjič spremenil Offshore, dne 19 Jan 2008, 11:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

No pa si ga končno skupi spravu. Zdej pa letet!
vaja dela mojstra..
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hehe,Primož,sej že leti in to prav lepo ,pa čisto lahkotno ga je vozit,seveda pa kakih akrobacij še nisem izvajal ker se ga moram prvo malo navadit..
Ti samo zrihtaj tisto lepilo da uštimam elerone ,potem pa sam gasa v luft :jumpjump: :lol:
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Danes takoj po šihtu sem skočil malo na kranjsko pisto premigat prste in prezračit trejnerja.Malo sem se ga zdaj že navadil tako da sem ratal malo bolj korajžen in kak luping,rolca ali raversman ni noben problem..
seveda imam hode še vse na 65% in 70 %,vendar rolco zelo lepo in hitro naredi.Podvozje je tudi kar močno in prenese tudi malo poskakovanja po pisti če ga prehitro spustiš.Skoz bolj sem vesel tega trenerčka,je kar vredu aeroplan :D 8)
Uporabniški avatar
SpEkTr
Freak
Prispevkov: 816
Pridružen: 29 Jan 2006, 13:29
Kraj: Dvorje

Odgovor Napisal/-a SpEkTr »

Klemen, povej mi kater trainer ni fletn za vozt..Tko sproščujoče predvsem :)
lp Dejan

Slika
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Nebi vedu,ker je ta moj prvi,sigurno so pa vsi trenerji simpl za furat ,ker je tudi narejen tako da je začetniku prijazen
Uporabniški avatar
SpEkTr
Freak
Prispevkov: 816
Pridružen: 29 Jan 2006, 13:29
Kraj: Dvorje

Odgovor Napisal/-a SpEkTr »

Offshore napisal/-a:Nebi vedu,ker je ta moj prvi,sigurno so pa vsi trenerji simpl za furat ,ker je tudi narejen tako da je začetniku prijazen
Ja sj zato ja :)
lp Dejan

Slika
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom