Zaščita padala

Moderator: extremist1

Odgovori
Diablo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Mar 2007, 01:07

Zaščita padala

Odgovor Napisal/-a Diablo »

Sem nov tule in nov pri raketicah. Nabavil sem eno majhno raketo,nekaj motorčkov in sedaj berem na internetu, da potrebujem nek posebej pripravljen negorljiv papir za zaščito padala.
A je kakšna zamenjava za to in lai res drugi materiali tako hitro zagorijo ob izmetu padala?

Hvala za pomoč

LP
Diablo
yocker
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 12 Nov 2006, 23:06

Odgovor Napisal/-a yocker »

Med padalo in motor zatlacis priblizno 30cm zmeckanega 'sekret papirja' (odvisno seveda od fi rakete) pa je problem resen. Nek raketar mi je pa svetoval izrezati krog kovine, npr iz skatlice za globin(barva za cevlje). Tega nisem nikoli uporabljal. Vcasih mi je padalo zagorelo, nekajkrat pa se ni rateka odprla, ker je bilo prevec papirja... malo poizkusaj.

p.s. bolje je uporabljati negorljvi materijal, da cesa ne zakuris - kar pa wc papir ni :lol: [-X
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Uporabi vato in malo smukca ali otroškega pudra pa bo!
-miha-
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Nov 2006, 19:59
Kraj: Videm pri Ptuju

Odgovor Napisal/-a -miha- »

Mi smo včasih dali 2-3 plasti ALU-folije in vato. Problemov ni bilo, razen eno leto, ko so bili motorčki fuč in se padala niso odpirala.
Uporabniški avatar
tomazgrom
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 25 Jan 2006, 19:37
Kraj: vrknika

Odgovor Napisal/-a tomazgrom »

Lahko iz stirodurja narediš valj ki gre lepo v raket (trup) ne preveč na tsno in ne preveč na lahko tako, da, ko močneje pihneš, da gre oz odleti iz trupa pred tem valjom lahko uporabiš še malo vate.


l.p. Tomaž
zakaj bi naredil enostavno če lahko zakompliceram???!! :) :)

36mhz/66ch (vrhnika)
Diablo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Mar 2007, 01:07

Odgovor Napisal/-a Diablo »

Hvala vsem za nasvete. Torej tole le ni tako hudo vnetljivo. :) Ko bo prvi eksperiment za mano pa bom poročal kako je uspel. :)

LP
Diablo
Diablo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Mar 2007, 01:07

Odgovor Napisal/-a Diablo »

Vsem hvala za nasvete.


S sinčkom sva izvedla prvo lansiranje z A 8-3 in še dva z B 4-4. Za prvič kar s kupljeno in sestavljeno raketo Astra 1. Lansiranja uspela in raketa preživela vse poskuse. Padalo je dobilo nekaj mikro luknjic a še vedno deluje.

Kje pa je kaj mogoče videti druge v akciji, recimo na področju Maribora? Bi verjetno sinčka silno zanimalo opazovati nekoliko bolj strokovna lansiranja. :)

LP
Diablo
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

spuščanje raket

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

V oklici mb sem še samo jaz kot tekmovalec. Ki se okvarjam z raketnim modelarstvom. Če koga zanima to lahko pride na kakšen trenik pogledat.
Pišite mi na zasebno sporočilo. LP. Mitja
Odgovori

Vrni se na Rakete in raketoplani