Rešimo F-86 pred odpadom!

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Rešimo F-86 pred odpadom!

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Slika

Konec septembra smo člani kluba Minima v sestavi Sašo, Tomaž in Andrej odšli pregledat lupino izvidniškega Sabra IF-86D, ki je dolgo časa veljal, da je bil razrezan ob koncu devedesetih. Na žalost trenutno letalu ne kaže druga usoda. Lastnik, ki je sicer eden izmed bolj znanih ''zbiralcev in ljubiteljev'' oklepnih vozil v Sloveniji namerava letalo prodati ciganom, ki ga bodo odkupili za prevoz do prvega zbirnega central za odpadne kovine. Klub Minima je sicer ponudil odkup letala, a je bil lastnik nad (v primerjavo s cigani) nizko ceno ogorčen. Tako, da letalu kaže zelo slabo. Če bi radi pomagali in prispevali sredstva za odkup Sabra (po ceni aluminija) se nam prosim oglasite na naslov: [email protected]
Več o tem na uradni strani kluba Minima:

http://www.aeroklub-minima.si/map.HTM
Pingi
Tekmovalec
Prispevkov: 401
Pridružen: 22 Nov 2004, 12:28
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Pingi »

Po moje bi bilo o tem dobro obvestiti Jelinčiča !
Vsekakor je škoda če bi šel za staro železo/aluminij.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
- Albert Einstein
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Jelinčič bo kaj naredu ja... Premalo zanimanja javnosti za tovrstne zadeve pa četudi v predvolilnem boju. Skratka, večini vplivnih ljudi, pa čeprav so nevem kakšni ljubitelji letalstva se za take zadeve skrajno fučka...

Na podoben način (skrajno pomanjkanje interesa) smo za vedno izgubili Aero-145 za smešno nizko ceno.

Bo treba kar prostovolno pomagat... ajm in.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

V bistvu je ostala samo še ta zadnja varianta!

Zbiranje denarja in odkup...3 tone aluminija po ceni 1 Euro za kilogram.......

To je samo 72 centov na člana foruma!
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

me prav zanima če bi ga kdo obnovil ali pa bi ga zopet vrgel nekam in bi ostal isti kot je sedaj. Kup železa, ki ni nič vreden.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Nej ga lastnik da na ebay, bo dobil nekajkrat več zanj kot od ciganov ...
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

skorp_jon napisal/-a:me prav zanima če bi ga kdo obnovil ali pa bi ga zopet vrgel nekam in bi ostal isti kot je sedaj. Kup železa, ki ni nič vreden.
Očitno govoriš na pamet, kajti če bi pogledal link, ( http://www.aeroklub-minima.si/map.HTM ) ki sem ga dal v prvem postu, bi videl, da se klub Minima ravno v tem trenutku ukvarja z obnovo dvosedežnega motornega letala Aero 3

Slika

Slika


v delu je lesen dvokrilec Flitzer

Obnavlja se rotacijski motor iz prve svetovne vojne.....


Skupina je zelo zagnana in hoče očuvati letala za bodoči slovenski letalski muzej.

Fantje so vzeli stvar v svoje roke, ker vidijo, da se na politike in funkcionarje ne da zanašati.

Toliko o tem, v kakšne roke bi bilo dobro da pride to odsluženo letalo.

Klub Minima ima povezave z letalskimi entuzijasti in muzeji širom sveta, s katerimi sodeluje, tako da se ni bati za obnovo letala, kot muzejsko vrednost, kajti znanja in volje je dovolj!

LP Mitja
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

pegasus napisal/-a:Nej ga lastnik da na ebay, bo dobil nekajkrat več zanj kot od ciganov ...
Jure, sedaj si me pa razočaral.....
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Res škoda... pa ne da bi ga spet spravljali nazaj v leteče stanje, samo - no dostikrat se spomnim bivše diskoteke DC3 ki je bila nasproti zdajšnjega Emporiuma v BTCju, potem je bil tam "dog" Sabre, zdaj je pa parkirišče.

O letalskem muzeju ali pa vsaj pripravljenosti negovati tehnično dediščino ne duha ne sluha. Aja seveda, muzej pa piramida pa to... to pa je čisto samo qrčenje in postavljanje spomenika modernim faraonom. Brez veze... moram prav ustavit prste da mi ne zapišejo misli o Boscarolu in Jelinčiču.

Tudi z našim bivšim Aerotom 145 sem nekajkrat letel, pa vem tudi za vso papirologijo in prizadevanje iz našega kluba da bi nekdo vsaj izkazal pripravljenost za pomoč pri obnovi, pa ni bilo nič od tega. "Bublo" kot smo ga imenovali zaradi ex registracije YU-BBL pa bi s tako obnovo komot pokopal Ajdovski klub, že s tekočimi stroški vzdrževanja zaradi majhnjega naleta in s tem posledično drage ure ni bil ravno ekonomsko upravičen.

Okej, ne govorimo o denarju in profitu, ampak o stvareh ki se jih ne da oceniti in plačati, pa veš da za tisti svoj nasmeh zavestno narediš izgubo... je pa lepo tam gor :)

Pozdrav vsem, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ta Sabre ne bo letel...samo obnovili bi ga v prvotno obliko, da bo za pogledati.

Predvsem pa je trenutna želja, če sem prav razumel, da se z odkupom prepreči njegovo uničenje.
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Vem. In za to takoj dam tistih 72 €c :)

Lp, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

nisem gledal web strani. Če ga bodo obnavljali potem mislim da na forumu nebi bil problem zbrati nekaj €.

saj letel tako ali tako ne bo. Glavno je da bo imel izgled kot mora biti.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
Bošti
Tekmovalec
Prispevkov: 214
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:25
Kraj: Pokoše, na sončni strani Pohorja
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bošti »

Podatki z njihove strani:

Osebna izkaznica kluba
Ime kluba: Klub zgodovinskih letal Minima
Naslov: Vreskovo 14, 1420 Trbovlje
Davčna številka: SI 74548565
Matična številka: 1129147
Št. transakcijskega računa: SI56 61000-0000612417, odprt pri banki Delavska Hranilnica d.d.

Predsednik kluba: Sašo Knez
Podpredsednik kluba: Tadej Špitalar

telefon: 041-499-544 (Sašo)
www: www.aeroklub-minima.si
e-mail: [email protected]

Sedaj pa nebi več smelo biti problem...
"if it looks good, it will perform well"
Burt Rutan
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Dam takoj celi evro :D

Lp Boštjan
Knezov Saso
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:22
Kraj: Trbovlje

Odgovor Napisal/-a Knezov Saso »

Hvala za prenos te teme na forum modelarji.com.
Vsi podatki o transakciji so dodani na našo stran. Ujeli ste pa bistvo. Prišel je čas, da vzamemo stvari v svoje roke - konec prezplodnih in neskončnih debat. Čas je za akcijo. Nenazadnje je tudi čas, da malo podkurimo bleferjem.

Hvala za podporo,
Sašo & ekipa Minima
Na Aero-3 se boš moral pač navaditi, da letalo na amortizerjih niha do 30 cm...
B.B.
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

Torej se denar že zbira? Če je akcija v pogonu nakažem takoj!
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

Se pridružujem razpravi s svojim razmišljanjem:

1. preveč kulturne dediščine je bilo uničeno na letaliških veselicah, ko je odsluženo jadralno letalo postalo kres sredi noči, pa se do danes nihče iz tega ni nič naučil, ker sedaj tarnajo da je bila to norost na kvadrat
2. Jelinčič nam bo dal veste kaj, tak kot se je enkrat že izrazil PRST V RIT ( te besede bi ga lahko vzpodbudile da bi zrihtal denar vsaj za polovico :lol: )
3. računat glede na "inštalirane" uporabnike na tem forumu je brez veze, saj je veliko takšnih ko si bi raje zvrtali luknjo v koleno kot pa dali ta 1€
4. sam sem pripravljen dati tudi kaj več, ker denarja si v grob ne bom nesel
5. tisto piramido, če kdaj sploh bo pa me zanima s čim bodo napolnili. Ali bodo komaj takrat, ko bo zgrajena začeli iskat kaj bi se pa lahko postavilo noter ( mogoče par spomenikov Josipa Broza Tita namest kakšnega aviona )
6. da pa še tu imajo prste zraven cigani, tega pa res ne morem razumet...
7. imam vprašanje: od kje pa to društvo potem dobi denar za obnove tega letala, ker nakup je žlica vode v morje gledano s finančnega vidika.
8. najbolj me pa razpi..di da bi pri tem banka na proviziji transakcije lepo služila ( mater jim milo ) Moj predlog: denar se zbere po društvih in se potem odda skupaj pobran na TRR društva ( oz. po dogovoru )
9. če nam to uspe ( gledano s strani optimista :-? ) potem pa res morajo nas vpisat v knjigo rekordov.
10. preidimo iz besed k dejanjem
11. NAJ SE AKCIJA ZAČNE. ZDAJ!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ultralajt napisal/-a:V bistvu je ostala samo še ta zadnja varianta!

Zbiranje denarja in odkup...3 tone aluminija po ceni 1 Euro za kilogram.......

To je samo 72 centov na člana foruma!
Jaz dam vsaj 10€ (kje se mi bo pa to poznalo pr " direktorski" plači ;) )
Raje to, kot pa da ga cigani prodajo naprej.
Sploh je škoda, da letalo tako neslavno konča.
Bom citiral Jelinčiča, ki je zadnjič na Radiu Krka izrazil svoje mnenje o nekaterih romih (ciganih) G. Jelinčič:" ...ciganska kriminalna združba z imenom Strojan...prej so se pisali Brajdič, potem pa so se preimenovali v Strojanove..."
Verjetno bi Jelinčič dal prej kak €, kot ostali kandidati za predsednika...Sploh, če bi mu kdo omenil rome...
dremih
Tekmovalec
Prispevkov: 396
Pridružen: 08 Jan 2004, 20:22
Kraj: kočevje

Akcija

Odgovor Napisal/-a dremih »

Pozdrav!
Z moje strani se akcija začne jutri ko bom šel na pošto z položnico.Močno upam in želim ,da še kdo! =D>
Lep pozdrav Dušan
tudi trske spadajo zraven
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

Tako. Akcija. Mojih 50 EUR je ze v placilni vrsti. Zjutraj bodo na racunu.

Lp, Gorazd
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

najlepši

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Škoda bi bilo, da propade, čeprav ni edini, ali je morda eden izmed treh, ki so baje v Sloveniji? Sem nekaj prispeval, ker bi bilo resnično škoda, da po mojem, najlepše reaktivno letalo, ki je bilo kdaj izdelano žalostno izgine.
Upam samo, da obnovljeno ne bo krasilo kakšnega gostilniškega vrta.
Verjamem v uspeh akcije in fantom želim veliko uspeha.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

http://www.youtube.com/watch?v=hpyVNgi5 ... ft-to-die/

Malo za šalo malo zares, poglejte filmček.

Pa da ne bo kakih zamer, spoštujem ljudi v tistem klubu ker se trudijo za pravo stvar, in veliko prispevajo slovenski tehnični kulturi in zgodovini, tale sabre je pa morda nekoliko zgrešen projekt.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Pastakl napisal/-a:http://www.youtube.com/watch?v=hpyVNgi5 ... ft-to-die/

Malo za šalo malo zares, poglejte filmček.

Pa da ne bo kakih zamer, spoštujem ljudi v tistem klubu ker se trudijo za pravo stvar, in veliko prispevajo slovenski tehnični kulturi in zgodovini, tale sabre je pa morda nekoliko zgrešen projekt.
Impresivno :o a tudi žalostno :-? Pravi spomenik človeški neumnosti, kakšno bogastvo gre v nič, samo na eni strani , za kazanje mišic in lažen občutek varnosti :-k
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Knezov Saso
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 24 Okt 2005, 13:22
Kraj: Trbovlje

Odgovor Napisal/-a Knezov Saso »

Lep pozdrav iz Kluba Minima,
Najprej se vam moramo zahvaliti za že vse prejete donacije. Procentualno gledano jih je iz tega foruma bilo največji delež.
Na žalost se moramo še vedno zavijati v molk, kar se tiče uspešnosti projekta in posledic le-tega. A naj samo namignem, da smo zelo blizu, da bi uspel nekakšen veliki met - samo zaradi tega, ker ste vsi tisti, ki ste donirali pokazali, da je nedopustno takšno propadanje.
Seveda pa še vedno prejemamo donacije. Za vsakega, ki bo doniral 50 EUR ali več je v izdelavi že plakat formata B0, na katerem bodo zelo natačni načrti za letalo F-86D s preseki itd, velik barvni profil ravno tega letala, ter podpisi treh oz. štirih pilotov, ki so kumulativno naleteli več kot 5000 ur na JRV Sabrih.
Lep pozdrav in hvala za podporo.
Sašo & ekipa
Na Aero-3 se boš moral pač navaditi, da letalo na amortizerjih niha do 30 cm...
B.B.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Veseli me odziv na forumu. Ker je vedno lahko še boljši sem tudi sam dodal prispevek.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...