Piper CUP

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
grega
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 15 Avg 2003, 11:47

Piper CUP

Odgovor Napisal/-a grega »

Zdravo!

Pred kratkim sem dokončal parkflyerja Panoptikum Piper CUP, včeraj vgradil vso opremo in naletel na problem.

1) Na priloženih navodilih so slike zelo nizke kvalitete in je nemogoče videti, kako so vstavljeni bovdni. Zanima me zadek aviona. A lahko kdo, ki ima takšen ali podoben model napravi kakšno detajlno sliko?

Bovdna sem namreč speljal ob trupu (ob rebrih) in vse prekril s folijo, sedaj pa sem videl, da je potrebno na koncu bovdne postaviti pod kot (glede na trup).

2) Zanima me, kako je potrebno negovati prenose. Imam MPJ prenos in imam zraven priloženo tudi mast. Kako pogosto je potrebno namazati?

3) Kako pritrditi jekleno žico na servo motorje

Upam, da vse to ni preveč za enkrat, bom pa še poskušal priložiti kakšno sliko.

Vse skupaj na tem forumu lepo pozdravljam,

Grega
grega
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 15 Avg 2003, 11:47

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika:
Priponke
P1010009.JPG
P1010009.JPG (31.04 KiB) Pogledano 2903 krat
strukel
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 20 Nov 2004, 16:04
Kraj: okolica Bleda

Odgovor Napisal/-a strukel »

Pozdravljen!!!

Pojdiva kar lepo po vrsti!!!

1.) """Na priloženih navodilih so slike zelo nizke kvalitete in je nemogoče videti, kako so vstavljeni bovdni. Zanima me zadek aviona. A lahko kdo, ki ima takšen ali podoben model napravi kakšno detajlno sliko?

Bovdna sem namreč speljal ob trupu (ob rebrih) in vse prekril s folijo, sedaj pa sem videl, da je potrebno na koncu bovdne postaviti pod kot (glede na trup). """


Tukaj si naredil napako!!! Če bi hotel dobiti kot bi moral bovdna speljati tako, da bi jih križal v trupu. Za primer ti dam link, kjer boš videl to na slik: http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.php?t=5707.

2.) Na to vprašanje na žalost ne vem odgovora, ker še nisem sprobal teh prenosov!!!

3.) Kako pritrditi jekleno žico na servo motorje???
A nisi dobil zraven kompleta tudi malih posebnih plastičnih "klešč" s katerimi povežeš plastiko na krilu, stabilizatorju z jekleno žico??? Moral bi dobiti tudi železne tulce z luknjo, ki se jih pritrdi na "zvezdico" na servu, tako da potem samo vstaviš žico v to luknjo in potem žašraufaš!!! Priporočam ti, da v jekleno žico vstaviš še poseben priključek, ki ti bo omogočil, da boš lahko žico bolj zategnil, tako da boš imel manj mrtvega hoda!!!

LP

P.S. Če boš še imel težave vprašaj na zgornjem linku!!!
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

2) Zanima me, kako je potrebno negovati prenose. Imam MPJ prenos in imam zraven priloženo tudi mast. Kako pogosto je potrebno namazati?
Za ta model najpogosteje uporabljajo MPJ reduktor 5,5/1 z plastičnimi zobniki in ne zahteva nikakršnega mazanja
Zelena snov v dozici je lepilo za zobnik če pa je bilo priloženo rozkasto olje ga sicer lahko uporabiš vendar je prenos takrat dovzetnejši za nabiranje prahu
grega
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 15 Avg 2003, 11:47

Odgovor Napisal/-a grega »

Ufffffffff ...

McGayver hvala za tole informacijo. Ni dosti manjkalo, da bi s temle zelenim lepilom "namazal" getribe.

Strunkel: Tudi tebi hvala za vse informacije. Bom bovdna prekrižal (tudi te k sreči še nisem prilepil, tako da ne bo problemov).

Tukaj imam pa res več sreče kot pameti.

Tiste zadeve za pritrditev žic na servomotorje niso priložene ...
Bom pa se pozanimal v kaki trgovini.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike