Uvajanje novinca: Lama 2 RTV, RC, simulator, teorija

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
totosoft
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Jul 2007, 09:19
Kraj: Ljubljana

Uvajanje novinca: Lama 2 RTV, RC, simulator, teorija

Odgovor Napisal/-a totosoft »

Zivjo!

Sem se eden zelenec v svetu helikopterjev. :oops: Pred par tedni me je cisto navdusil en tip, ki je na travniku, kjer vozim psa na sprehod, izvajal akrobacije z radijsko vodenim letalom. :D Me je cisto ruaznezil in me pootrocil, bi se reklo temu. :lol: No, pred kratkim sem dobil za darilo elektricen helikopter Mini Lama RTF http://www.vt-modeli.net/index.php?page ... 1&vmcchk=1!

Sem ga ze tudi malo fural po dnevni sobi in enkrat celo na prostem, ampak, kot si verjetno predstavljate, je vse skupaj bolj klavrno zgledalo. :( Na sreco se nisem zakuhal hujse nesrece, tako da heli se vedno deluje. :lol:

Torej, ker se zelim tega novega hobija lotit na ravilen nacin, bi prosil za vaso pomoc in nasvete, ker mi je to podrocje nepoznano.

Prebrskal sem forum, pa druge strani po internetu, tako da si pocasim ustvarjam eno sliko, vendar nisem nasel vseh odgovorov.

No pa zacnimo: :wink:

1) Spoznal sem, da je ucenje letenja na "zivem" heliju dokaj destruktivna zadeva, zato bi si rad zrihtal Reflex simulator. Vendar me zanima, ali je moja telekomanda sploh kompatibilna in kateri konverter je pravi zame?

2) Glede telekomande se zavedam, da je ta, ki je prisla zraven helija, zelo skromen vstopni model, vendar za enkrat ne nacrtujem nakupa kakega bolj spodobnega modela. (Vsaj doker si ne opomorem od nakupa simulatorja :wink: ) Kaj menite? Bo ta vseeno dovolj dobra za ucenje, ali priporocate nakup boljse?

3) Ima kdo od vas kaksen konkreten nasvet glede Mini Lame? Ga se kdo od vas ima?

Zaenkrat lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Notic
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 02 Sep 2005, 15:20
Kraj: Videm pri Ptuju
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Notic »

odgovor na prvo in drugo točko.

Za simulator poglej v cvetličarni in tako prišparaj denar za boljše komande. :wink:
totosoft
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Jul 2007, 09:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a totosoft »

Samo v cvetlicarni nimajo pretvornikov za priklop komande :( Poznas kakega vrtickarja, ki jih "goji"? :wink:
Uporabniški avatar
Notic
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 02 Sep 2005, 15:20
Kraj: Videm pri Ptuju
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Notic »

recimo tukaj je ena taka zadeva

viewtopic.php?t=5126
totosoft
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Jul 2007, 09:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a totosoft »

Aja, sem iskal po netu cvetlicarno in naletel na veliko komentarjev, ki svarijo, da so z rozicami sami problemi in da ne cvetijo dobro. Kako je kaj na tem? Obstaja kaksen pameten "substral?"

Pa se eno vprasanje: kako se strokovno rece konektorju, ki je na mojem modelu komande?

Hvala!
Uporabniški avatar
Notic
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 02 Sep 2005, 15:20
Kraj: Videm pri Ptuju
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Notic »

Pozdravljen!
Malo sem brskal po spletnih modelarskih trgovinah in našel stvar, ki bi te mogoče lahko zanimala. (klik)
Vsekakor je to v tvojem primeru najcenejša verzija in še novega oddajnika ne bi rabil kupit v tem primeru.
totosoft
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Jul 2007, 09:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a totosoft »

Notic, hvala! To je pa res skoraj dzabe zadeva! :)

Ceprav FMS ni glih za dol past dober. Se sploh da helije v njem furat?!
A mislis, da bi ta komanda, ki si jo nasel, delala z Reflexom?

Zanima me, ce ves, ali lahko prilkjucim komando, ki jo ze imam, na oni pretvornik (viewtopic.php?t=5126)?

p.s. Se opravicujem za tezenje z verjetno vam uber-trivialnimi vprasanji, sam bolje izpasti glup nego iz aviona ;)
totosoft
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Jul 2007, 09:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a totosoft »

Vceraj zvecer sem vseeno namestil FMS. Realizem je precej slab :( , ampak posvetilo se mi je, da je to tocno to kar trenutno rabim: dobit filing za smer in orientacijo, da ne delam neumnosti, ko je heli pod kakim cudnim kotom glede na opazovalca #-o in lahko zaenkrat malo odmislim finese upravljanja!


Tako da bom uposteval nasvet Notica in si nabavil ono igracko!


Med brskanjem po netu sem nasel se en open source simulator: RCRCSim. Fizika se mi zdi precej bolj prefinjena, kot v FMSju, ampak ima samo letala.
Uporabniški avatar
Notic
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 02 Sep 2005, 15:20
Kraj: Videm pri Ptuju
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Notic »

totosoft napisal/-a:Notic, hvala! To je pa res skoraj dzabe zadeva! :)

Ceprav FMS ni glih za dol past dober. Se sploh da helije v njem furat?!
A mislis, da bi ta komanda, ki si jo nasel, delala z Reflexom?

Zanima me, ce ves, ali lahko prilkjucim komando, ki jo ze imam, na oni pretvornik (viewtopic.php?t=5126)?

p.s. Se opravicujem za tezenje z verjetno vam uber-trivialnimi vprasanji, sam bolje izpasti glup nego iz aviona ;)
Za tvojo napravo ne bi vedel kakšen priključek ima oz. če ga sploh ima, ampak se bi dala zadeva tudi drugače rešit (izhod za signal ima vsaka naprava). V tem primeru bi mogel razdirati komande za vožnjo na simulatorju.

totosoft napisal/-a:Vceraj zvecer sem vseeno namestil FMS. Realizem je precej slab :( , ampak posvetilo se mi je, da je to tocno to kar trenutno rabim: dobit filing za smer in orientacijo, da ne delam neumnosti, ko je heli pod kakim cudnim kotom glede na opazovalca #-o in lahko zaenkrat malo odmislim finese upravljanja!


Tako da bom uposteval nasvet Notica in si nabavil ono igracko!


Med brskanjem po netu sem nasel se en open source simulator: RCRCSim. Fizika se mi zdi precej bolj prefinjena, kot v FMSju, ampak ima samo letala.
Tudi za FMS ne vem kako je kaj. :) Helikopterjev, ki sem jih sam srečal v simulatorjih se spomnim samo v Real Flight g3 (rabiš heli addon, če me spomnin ne vara). Sicer pa mislim, da bi tista napravica mogla tudi v Reflexu delat.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

FMS ni bog ve kaj, ampak bistvo je važno - da se navadiš, kako grejo komande, da ti pride v podzavest, kam premaknit ročico, če je heli obrnjen priti tebi, bočno, sran,... Realizem je pa...primeren za praktično vsak računalnik - nezahtevna grafika :)
G3 je proti fms-ju kot realnost, samo med G3 in realnostjo je pa še enkrat toliko :-? - ker se noben heli na simulatorju ne bo odzival točno tako kot se v realnosti. Vsakič sproti je nov izziv :lol:

lp
Peter
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji