Highlight SAL(Radina1) in Radina 2

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

grega
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 15 Avg 2003, 11:47

Odgovor Napisal/-a grega »

Jaz sem naletel na enak problem kot ti, ko sem popravljal mizico in sicer s sekundnim lepilom. Sekundar je zelo redek in je zlezel v špranje servomotorja. Še nekaj dni sem letel brez problemov, nato pa kreš. Servo je bil pa tudi precej vroč. #-o
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Danes sem šel v Mibo reklamerat servo B1062 kupljen pred 14 dnevi!!! Crknil mi je po pol ure delovanja!!! Zamenjali so mi ga BREZ problemov tako, da hvala Mibo (MIRAN!!!) za fer odnos!!!

In SAL-ček je spet leteč :lol:
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

pol ure v 14 dnevuh ????' ali lažeš ali pa res nimaš nobenega časa :D
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Prijatelj je kupil dva, prav tako z v elerone SALa, in ko jih je prvič priklopil na sprejemnik in seveda tudi na napetost sta da šla po gobe brez da bi dala kakšen znak življenja. Nobena žica ni bila zamešana oz. obrjena! Kurc pa taki servo!

Jan
Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Damac »

Še teža

267g
Zakon! Super teza. A te bomo vidli v bodoce na kaki tekmi?

LP
Damjan
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Damac napisal/-a:
Še teža

267g
Zakon! Super teza. A te bomo vidli v bodoce na kaki tekmi?

LP
Damjan
UFKURSE :lol: Pridemo!!!
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

No podaljšem času sem se spet lotil malo salirat :lol:
Danes že cel dan piha kar "močan" sever in tako se, da na hribčku pred hišo lepo letet padino. Kot bi bila zmenjena me je ravno takrat, ko sem se odpravljal na omenjeni hribčeh poklical Ä�unior.
Salčka sem še malo dodelal ( prilepil sem selotejp, da ni več špranje čez krilo) in popravil dve zgrešeni stvari ( skrajšal paličico za met in popravil kot krila).

Ä�unior je ta čas, ko sem jez štimal uletu in gremo na hrib. Zadeva leti super in kljub niski teži je model še kar prodoren in se je dalo v vetru lepo odpeljat od sebe. Salček gre res super gor na valu se lepo vrti z smerjo,.... Ä�unior je imel srečo, pojahal en balonček in v trenutku odjadral v stratosfero.
To letalce je nedvoumno vredno tega denarja in z pravim pristopom pri ustavljanju komponent lahko dobiš super model.

:mahaj:
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

belovic napisal/-a:
Chinks napisal/-a: Ä�uniorju in Roku B. se morem zahvalit za zelo koristen nasvet, da naj skrajšam palico zaradi težiča, češ, da bi lahko imel probleme. To sem tudi storil in izšlo se je kot ata na mama.
pri tejle modifikaciji se ti lahko pojavijo tezave s stabilnostjo modela, se posebej pri turbolentnem vremenu... #-o

Ivica tole kar si napisal se ni uresničilo, včeraj ko sva ga žgala z Ä�uniorjom je bilo v zraku vsega dost od rotorjev, sunkov vetra, termike,.......... in krajši rep ne pripomore k nič drugemu kot, da je letalce po smeri še bolj okretno, kot bi bilo sicer in pa h konkretno nižji teži za ta model. O slabi stabilnosti pa ne duha in sluha.
Sem pa počakal z odgovorom tolko, da se je zadevica sprobala in da ti lahko odgovorim iz prakse.
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Danes naravnost fantastični pogoji za letenje z mojim SAL-om. Letal sem na bregu pred hišo. Pihal je rahel SV z občasnimi manjšimi sunki. V zraku pa vse polno balončkov, ki so SAL-a ponesli naravnost v stratosfero. Bilo je tako kičasto, da sem pozabil pogledat na štoparco in tik pred pristankom so se mi spraznile celice. Bežen pregled modela, nove celice in spet gasa :lol:

Hightlight SAL, kaj lahko napišem o tem modelu. Višina dosežena po metu sicer ni bogve kakšna, vseeno pa model zadovoljivo planera, tako, da se
da že iz te višine prečesat kar nekaj terena, ulovit kašno nulco, ali pobrat kakšen majhen balonček, ki te ob malo znanja jadranja ponese v višine. Seveda k temu pripomore tudi nizka teža mojega modela. Kljub temu, da sem skrajšal palčko za 7,5cm in da so na smeri kar hudi odkloni, je po smeri malo len, tako, da ga vedno prvo malo nagnem po nagibu šele nato dodam smer. Po višini je model dovolj občutljiv in se odzove že na vsak manjši premik palice. Nagib zadovoljivo.

Če ga ocenim od ena do deset, bi mu dal takele ocene:

Cena za SAL MODEL...........: 10

Dosežena višina po metu....: 6

Okretnost po smeri.............: 6

Okretnost po višini..............: 8

Okretnost po nagibu............: 7

Planiranje...........................: 8

Prodornost.........................: 8

Pobiranje ( brez flapa).......: 10

Trdnost..............................: 8

Teža končnega izdelka.......: 10 Glede na to, da gre za "štanc" model!!!!

__________________________

SKUPAJ.............................:8,1

Kaj še lahko napišem? Model kakršnega bi lahko imel vsak modelar, ki je navdušen nad jadranjem in pobiranjem iz višin marjetic v svojem arzenalu. Sam sem zadovoljen z tem modelom in bi se pravgotovo še enkrat odločil za nakup tega modela.

No še v opozorilo. Izti model kot Hightlight SAL je Solo SAL (Mibo)samo pod drugim imenom, ali pa Radina DLG,....

Pa lep pozdrav!


:mahaj:
Uporabniški avatar
�unijor
Razpravljalec
Prispevkov: 195
Pridružen: 11 Dec 2004, 21:11

RADINA SAL

Odgovor Napisal/-a Ä�unijor »

Ko sem pred približno enim letom razmajal svojo Radino mi preživelo krilo ni dalo miru, zato sem nabavil nov trup, vzel rašplo in...
Uglavnem še moj sal --->
Priponke
1.JPG
1.JPG (25.48 KiB) Pogledano 7164 krat
Primož PETERNEL
Never underestimate the power of stupid people in very large groups
Uporabniški avatar
�unijor
Razpravljalec
Prispevkov: 195
Pridružen: 11 Dec 2004, 21:11

Odgovor Napisal/-a Ä�unijor »

...pa še mal detajlov --->
Priponke
4.JPG
4.JPG (21.06 KiB) Pogledano 7143 krat
3.JPG
3.JPG (20.9 KiB) Pogledano 7143 krat
2.JPG
2.JPG (45.84 KiB) Pogledano 7143 krat
Primož PETERNEL
Never underestimate the power of stupid people in very large groups
Uporabniški avatar
til14
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 15 Apr 2006, 16:31

Odgovor Napisal/-a til14 »

Kot sem na slikah lahko videl se krilo pritrdi s karbonsko palčko in pa vijakom, zanima pa me ali se vijak samo navije v trup ali je v trupu še kakšna matica? (upam da je vprašanje razumljivo)
Lep pozdrav
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Halo Til.

Predlagam ti, da vzameš koviski vijak, da nebi plastični pri metu popustil. Navoj se bo pa vrezal sam, ko boš prvič privil vijak. Samo previdno ga nastavi in privij! V trupu ni nobene matice je pa kar nekaj materijala, verjetno tudi vezana plošča.
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

No po dolgem času spet pogrevam temo. Razlog???? Nakup "nove-ga" Radina2. Verjetno ste tisti, ki ste spremljali to temo opazili, da sem v začetnem naslovu dodal še eno ime. Neumno se mi je zdelo odpirati novo temo in po nepotrebnem basati forum, zato bom dodelavo modela in moje mišlenje o modelu nadaljeval kar tule.
Zakaj Radina2?????
Model imam namen imeti za rekreativno letenje in mogoče za kakšno tekmo?????? Z predhodnikom sem bil izredno zadovoljen in ker naslednjik nemore biti slabši kot predhodnjik, ponavadi je tako, sem se odločil za nakup tega modela. Drugi in poglavitni razlog pa je cena.
Da je model boljši se vidi že po sami izdelavi, je bolje izdelan in ima nekoliko dodelane sestavne komponente, ki bodo prihranile kakšno urico ali dve pri sami sestavi modela. Krilo ima večjo površino, trup je na pogled lepši in prostornejši, vseeno pa nefunkcijonalen za vstavitev servomehanizmov in ostale krame, ki sodi zraven. Kljub temu da izgleda kot nekaj inovativnega novega, je proizvajalec naredil korak nazaj, pri samem trupu, vsi trupi, katere sem imel priliko valjat po rokah do sedaj so bili funkcionalnejši. Zanimivo pa sta izdelana smerno in višinsko krmilo, predvsem je olajšano delo za montažo =D>

Tolko zaenkrat, slikce in več sledi kmalu.
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Včeraj sem na CRO DP-u v Bjelopolju pri sotekmovalcu videl na lastne oči, kako njegov trup Radina2 ni zdržal niti 1. turnus "tekmovalnih" metov... #-o upam da je tvoj kaj boljše narejen [-o<
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Alo Ivica! Ja malo si me ustašu z tole novičko, bomo vidl, ko ga sprobam. Če ne bo zdržal bomo pa kaj novega kupl :wink: :lol:
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Trening in rekreativno letenje bo sigurno prenesel, hudič je na tekmi če boš želel iz modela iztisnit maksimum.. ampak upam, da je res tale kreš bil izjema... [-o<
Priponke
Bjelopolje 0311.JPG
Bjelopolje 0311.JPG (51.68 KiB) Pogledano 6926 krat
Bjelopolje 031.JPG
Bjelopolje 031.JPG (94.45 KiB) Pogledano 6926 krat
keskopesko
Razpravljalec
Prispevkov: 176
Pridružen: 30 Maj 2006, 14:16

Rezultati?

Odgovor Napisal/-a keskopesko »

Kje bi se pa dalo videti rezulate CRO DP?

tnx,
Aleš
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Pripravlja se uradna reportaža s prvenstva, takoj ko bo objavljena ti sporočim link..
Da se pa ne oddaljimo preveč od naslova te teme, naj povem da je še en tekmovalec (drugače odličen F3J pilot Arijan Hucaljuk in hkrati državni prvak v F3J) letel na DP-u v kategoriji F3K z modelom SPIN oz. Radina2 in na koncu zasedel 7. mesto :wink: njemu je model služil do konca, vendar z bistveno šibkejšim štartom..
Uporabniški avatar
mcomio
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 30 Avg 2005, 21:42

Re: Rezultati?

Odgovor Napisal/-a mcomio »

keskopesko napisal/-a:Kje bi se pa dalo videti rezulate CRO DP?

tnx,
Aleš
Priponke
DPF3K-1.pdf
(45.04 KiB) Prenešeno 275 krat
ramsak
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 27 Sep 2007, 12:20

Ali je to tudi Radina?

Odgovor Napisal/-a ramsak »

V "ne oni" trgovini sem našel model Pekar HLG Lucia:
http://www.dmt.st/topshop/pd-795022880. ... egoryId=89
za 175 EUR. Ali je to tudi eno od imen za Radino?
lp
Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Damac »

Pozdravljen,

ne ne Luci od Pekarja je en zelo zelo star model, mislim da prvi od W. Zacha z RG15 profilom in uskami. Ne priporocam tega modela za SAL!

Za zacetek probaj mogoce kaksnega Longshota od Horejsi.(www.horejsi.cz) Podobna cena vendar dosti bolj robusten in zmoglivejsi! Ali pa kaj rabljenega...


LP
Damjan
Uporabniški avatar
Jakob
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Maj 2007, 19:11
Kraj: Podkoren

Odgovor Napisal/-a Jakob »

No, Chinksov SAL je nekako priromal v moje roke in lahko rečem le, da mi je všeč :wink: ... Bil je deležen tudi manjše obnove... Danes pri meti, vtisi pa dobri...
Priponke
IMG_0613.JPG
IMG_0613.JPG (75.4 KiB) Pogledano 5113 krat
Nova RTF teža je 278g...
Nova RTF teža je 278g...
IMG_0487.JPG (40.58 KiB) Pogledano 5113 krat
Nova mizica, nove vrvice in &amp;quot;slečen&amp;quot; R16 scan...
Nova mizica, nove vrvice in &quot;slečen&quot; R16 scan...
IMG_0483.JPG (76.21 KiB) Pogledano 5113 krat
Uporabniški avatar
muha
Freak
Prispevkov: 700
Pridružen: 05 Feb 2006, 18:59
Kraj: nekje vmes

Odgovor Napisal/-a muha »

Vse čestitke z moje strani =D> =D> =D>
Si že z njim popel v termiki?
Life is short.
Fly hard!!!
Uporabniški avatar
Jakob
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Maj 2007, 19:11
Kraj: Podkoren

Odgovor Napisal/-a Jakob »

Hvala...Ja, sem :D ... Fejst je šlo gor na čase... Kak let je trajal kar nekaj minut... skratka za prvič sem zelo zadovoljen... :wink:
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli