GAUI Hurricane 550 / 550CF - Gradnja - KOMENTARJI

Akrobatski in 3D modeli
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

GAUI Hurricane 550 / 550CF - Gradnja - KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Tu lahko objavljate svoje misli, komentarje in predloge, da ne bomo motili preglednosti same teme.

Lp, Jure
Zadnjič spremenil Phoinix, dne 10 Jun 2010, 08:16, skupaj popravljeno 5 krat.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Dobro si začel, kar tako naprej =D> ;)

Lp
Borut
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Vidim, da gradnja hitro in lepo napreduje... Moram pa reči, da sem velik nasprotnik ARF modelov, kajti prej ali slej je potrebno kaj "šariti" po mehaniki in če model sestavimo iz nule dobimo že lepo predstavo kje,kaj,...

Kakšna pa je kakovost plastičnih delov...paše vse lepo skupaj? Rep je prav takšen kot pri Raptorju... + dodatno nastavljanje zračnosti na sliderju. =D>
Glavne rotorje pa svetujem da menjaš za kakšne GFK ali CFK... se model popolnoma drugače pelje.

Kar tako naprej....

lp,S
fly it like u stole it
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če samo pomislim da ta ARF helikopter daje skupaj četica kitajčkov, ki se bore malo sekira, če da kaj skupaj prav ali ne, je to "Almost Ready to F*ck up model".
Drugače pa tako kot si rekel, se seznaniš z modelmo samim, mehaniko in morebitnimi pomankljivostmi.

Sama kvaliteta modela me je presenetila. Vse lepo paše skupaj, trup je zelo tog, v primerjavi z prejšnjim Shogunom je bil shogun iz želeja. Posebej repni rotor me je presenetil. Zračnosti nula. Vseeno pa bi rad videl da bi GAUI izdal še CNC repne dele. Lepo bi dopolnil celoto.

Lesene lopate bodo gor za fazo privajanja in kako akro figuro... če gre ravno kaj narobe :D Sem pa že bral komentarje kot si napisal ti. Z drugimi lopatami se model popolnoma spremeni. Razmišljam da bi vsaj na rep dal T-rex 600 lopatice. Baje je malo len.

Edino za baterije me nekoliko skrbi. Na trupu so bile mišljene ala 2100 klasa baterij, jaz imam 3700 3S2P. Spodnja baterija bi bila v morebitnemu crashu zelo na udaru. Moram se dokopat do nekaj karbona, potem pa da nareim nov nosilec, ali pa naredim zaščito za baterijo.

Kaj bi priporočali?


Hvala za vzpodbudo! Bom teral dokler ne bo popoln.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Lepo napreduješ. Se Gyrota ne, da premestiti drugam ... pri kakšnem krešu je sedaj zelo na udaru :praskam:

Moje mišlenje pač :lol:

Lp
B
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sem tudi jaz razmišljal kam bi ga lahko dal. Varianta je tudi v trup, tam ko je baterija. Drugače pa, malo proč od gyrota je 8mm jeklena gred, pomojem zelo dobra podpora če pride do prevračanja :D

Kar se tiče rotirajočih delov, je gyro pod nihajno ploščo, flybar se bo pa moral postavit pod kotom 30° na gred če ga bo hotel zadet - skoraj nemogoče.

Zaenkrat bo še tu, ko bo pa kdo povedal da ga je sklatil, potem ga bom pa prestavljal.
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Omenil si da bi repne rotorje zamenjal z tistimi od T-Rexa 600...kakšno dolžino pa daš lahko max. gor? Če jih boš potreboval se lahko kaj zmeniva, ker bom sam uporabil V-blade in bodo originalni odveč.

Celice so pa res nekoliko "izzivalno" spredaj. Morda ne bi bilo napačno iz karbon plošče narediti neke vrste nosilec-zaščito . In če se boš že "igral" s karbonom bi kakšna extremno lahka plošča pasala tudi za "grund plato", ker kot vidim bo pri trših pristankih utrpelo poškodbe ohišje modela.

Gyro...je defenitivno na udaru, ker imaš flybar pod glavnim rotorjem za razliko od nekaterih modelov, ki ga imajo zgoraj. Pri krešu se zvije v nemogoče oblike...no, za začetek bo O.K., samo bi resno razmišljal o drugi lokaciji. Priporočljivo je da ga, tako kot sprejemnik, držiš stran od "jakega" toka.

lp,S
fly it like u stole it
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zaenkrat še ne vem kake so max lopatice, trenutne so 80mm. T600 kuri 95mm ne? Imaš te?
Slika
Všečen dizajn.

Nosilec bo zgleda kar iz aluminija, se ne morem dokopat do karbonske ploščice, po katalogu je pa drago za m2 da je kaj.

Na trupu je res veliko placa za izmišljevanje. Ko bo preteklo nekaj vode in me bo strah za gyro bom naredil nosilec, zaenkrat bo pa teh nekaj letov zgoraj. Imaš prav, vidi se marsikaj; kako se flybar lepo da oviti okrog trupa... :-?


EDIT: Sem pravkar izvedel da bi bilo nekoliko požrešno uporabit daljše lopatice, po drugi strani sta pa demo pilota napisala da še zdaleč nista imela polne palice ko sta ga sukala... moja napaka.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Če ne letiš kard 3Dja ne rabiš takih lopat ;) ... sicer pa boš na začetku videl kako bo letelo ... premisleš se lahko vseeno :roll:

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ne, ne mislim letet 3D, nameravam pa letet v vetru. Meni se gre za tail rotor authority, skratka da ne zmanjka noge, ne za hitre obrate ipd.

Bom probal, če bo ta v redu ne bom šaltal na večje, ker bodo večje tako ali tako spet več moči pojedle.
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Da ne bom "smetil" po članku...
Lepo opisana gradnja s poudarkom na "kritičnih" delih. Za gas uporabljaš governor mode ali imaš nastavljeno krivuljo ( koliko %)?
Drugače pa kot vidim iz filmov model pelješ že lepo suvereno naokoli... po repu se pa vrti da je kaj =D>
Obilo letalnih užitkov!

lp,S
fly it like u stole it
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hvala Saphir!

Se trudim čim bol naučit normalno letenje preden se lotim kakih zahtevnih manevrov. Na mojo srečo sta looping in raversman podalška normalnega letenja. Vrti se pa tako, da nimam ravno dobrega filinga ob polnem odklonu. Bo treba doterat instinkt, tu za razmišljanje ni časa :D

Imam governor za 3D, krivulje sem imel le za testni let. RPM glave je nastavljen med 1750 in 1700, ko "popeni" gre pa malo čez 1900.
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

A lahko napišeš okvirno, koliko vse skupaj stane. Tudi vsi opcijski deli, ki si jih dal na helikopter in vsa elektronika.

Hvala.
Lp Matej
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vse cene so na okroglo:


Helikopter ~ 300€
Dodatki ~ 160€
Servomotorji ~ 200€
Gyro 401 ~ 100€
Baterija (2x3S) ~ 200€
Sprejemnik SPCM ~ 75€
Baterija za BEC ~ 20€
BEC ~ 20€

Regler in motor sta že v kompletu

Za nekaj € bi sigurno še lahko znižal vsoto če vzameš druge servo motorje.


Za natančne cene se prosim pozanimaj pri MIBO modeli. Fantje ti bodo radi pomagali.
Uporabniški avatar
MIBO
Trgovina
Prispevkov: 3098
Pridružen: 22 Jan 2003, 01:00
Kraj: Tržaška c. 87b, 1370 Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MIBO »

Juretu se zahvaljujemo za enkratno predstavitev.

Ne pozabite - v MIBO MODELI imamo na zalogi vse za vaše potrebe HURRICANE 550 (294 €)!
TRGOVINA MOBI: 041 669 111
Slika
Uporabniški avatar
Seme
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 Jan 2006, 09:45
Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Napisal/-a Seme »

Hoj.

Dva vprašanja :

- Vidim da si zamenjal originalni regulator za Spin regulatorjem, čemu.

- Drugo vprašanje, če se da dobiti za ta helikopter v Mubotu kakšne hude bladete ( CFK 500-550 mm) , namenjene 3D ju

lp Seme
"The one"
"Freestyler"
R90V2
T14MZ
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Regler sem zamenjal ker hocem zanesljivost, pa cetudi ni poceni. Seveda, ce si navajen enega proizvajalca, imas dolocene izkusnje in se potem tezko pripravis na nekaj kar pride s skatlo. Regler, ki je bil prilozen, sigurno deluje v redu, temu so prica mednarodni forumi. Zaenkrat ga na Hurricanu ne bom uporabljal.
Navadil sem se na JETI-ja in ne grem od tega, dokler me ne razocara seveda.

Kako je z lopatami pa naj MIBO odgovarja, nisem na tekocem s tem. Jaz zaenkrat uporabljam 500mm les.
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Welcome to the club :-? Me preseneča, da je tako malo škode....huh--- bullet proof heli? :lol:
Sicer pa vidim, da veselo nabiraš ure letenja...kote imaš pa še kar +10, -3st. Za normalno letenje je ok, samo lupingi, role,... pa ni ok, s tem letet :praskam:

lp,S
fly it like u stole it
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ja, se kar nabirajo cikli.

Ves čas sem letel v "Acro" modu (+/-10°), ampak glej ga zlomka, po tem ko sem testiral novo pridobitev mx-22 sem preverjal kako deluje Phase timing... pa sem pustil v "Normal"... nastavljen čas prehoda iz enega v drugega pa 3 sekunde.... veliko premalo da bi kaj več naredil kot to kar sem :D Že dolgo velja da je za p*zdarijo potrebno to da gre več stvari narobe hkrati... Na napakah se učimo.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Je še kdo kdaj po pomoti premaknu stikalo za avtorotacijo? #-o
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Men je enkrat crknu motor na raptorju sam mi ga je uspel pristat :lol:

Je kaj škode, kje pa imaš stikalo na komandi ?


Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pol praviš da sem zaenkrat osamljen primer...

Kje ti je pa crknu da si ga rešu, koliko od tal, hitrost?

Spredaj levo, ta dolga palčka na mx-22. Ne vem kako se je znašla tam. Na srečo sem lebdel pol metra od tal, edina škoda so polomljene sanke... 10€ :D Zaenkrat se še smejim.

Nisem imel prostora za odreagirat. Ko sem hotel karkoli popravit so bili obrati že tako nizki da sem ga le še pospremu na sanke. Mogoče sem s tem rešu vrteče dele. Novi rep stabilizator se je vsekakor izkazal.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Ponavadi imajo stikal na desni strani... tretje gledano na komando ... sicer pa odvisno kako se navadiš in kaj ti lepše paše :wink:

Men je motor crknu na petih metrih tko da sem ga počasi pripeljal na tla ...
repni rotor je samo travco oplazil :lol:

Škoda je pa minimalna ;)

Lp
B
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Ko letiš dovolj dolgo se zgodi tudi to....meni se je že zgodilo in sem varno pristal... Mašina je tudi nekajkrat crknila ampak v večini primerov je šlo vse lepo z avtorotacijo dol. Tiste najbolj zoprne so ko ti "odreže" mašino recimo med hrbtnim tornadom 1 m od tal.
Zato se je pametno čimprej naučiti avtorotacij saj nam prihranijo precej EUR in niso samo akrobatski "vložek" v programu.

lp,S
fly it like u stole it
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Dvakrat sem imel odpoved repnega rotorja na micro star 400, enkrat mi je motor riknu na Shogunu. V vseh treh primerih sem varno pristal... tokrat pa zgleda ni več neke začetniške sreče :D
To je dovolj nazoren namig da bo treba začet trenirat avtorotacije. Modela sem se že dodobra navadu, tako da se bom kar lotu tega.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji