Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

ZERO napisal/-a:akrobatske sposobnosti z 2 rotorskim helikopterjem lahko kar pozabiš, pa še zunaj ga že mali veter naredi nestabilnega, sej nevem zakaj misliš da bi bil z 1 rotorjem manj stabilen, zadjni rotor sam ravna rep z gyrotom tako da povečuje oz. zmanjšuje obrate. lažje je samo to da pri 2 rotorskem nimaš dela z repnim rotorjem, ko pa boš izkušen pa ga boš pomoje pogrešal.

če me mogoče nisi razumel kako deluje repni rotor pri REELY-ju še video:
http://www.mobisux.com/album/data/500/34292PIC_2205.AVI
A to si ti upravljaj z zadnjim rotorjem al sam model? Bi prosu, za en video s tem REELIjem, čisto na hitro samo, kako vse komande delajo, naprej,nazaj,bočne levo/desno, rep in gor/dol, prosim.

Ta mi je še najbolj všeč od teh za ~100€.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Gyro ti stabilizira rep samodejno. Večje sunke ti oblaži s tem da poveča ali zmanjša obrate repnega rotorja. Ne bo to ga pa vražal v začetni položaj pred "motnjo".

Drugače pa, malo si preberi po forumu že veliko piše o vseh teh stvareh.

Kar se tiče videotov pa greš na youtube ali google... dela čudeže :roll:

http://www.youtube.com/results?search_query=REELY+RC
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

rapz0r napisal/-a:
ZERO napisal/-a:akrobatske sposobnosti z 2 rotorskim helikopterjem lahko kar pozabiš, pa še zunaj ga že mali veter naredi nestabilnega, sej nevem zakaj misliš da bi bil z 1 rotorjem manj stabilen, zadjni rotor sam ravna rep z gyrotom tako da povečuje oz. zmanjšuje obrate. lažje je samo to da pri 2 rotorskem nimaš dela z repnim rotorjem, ko pa boš izkušen pa ga boš pomoje pogrešal.

če me mogoče nisi razumel kako deluje repni rotor pri REELY-ju še video:
http://www.mobisux.com/album/data/500/34292PIC_2205.AVI
A to si ti upravljaj z zadnjim rotorjem al sam model? Bi prosu, za en video s tem REELIjem, čisto na hitro samo, kako vse komande delajo, naprej,nazaj,bočne levo/desno, rep in gor/dol, prosim.

Ta mi je še najbolj všeč od teh za ~100€.
To je upravljal model samodejno, kot je že tudi Phoinix napisal.

Jaz tega helija več nimam tako da kakega drugega videja ti ne morem posnet, to mam kar mi je ostalo, se pravi to je za nagib naprej/nazaj, in bočno levo/desno. Gor/dol regulariš s hitorstjo glavnega motorja, obrat levo/desno pa z repnim motorjem. mislim da ti ta video nebo nič koristil ampak vseeno:
http://www.mobisux.com/album/data/500/34292PIC_2201.AVI
Kot sem ti že napisal, takih enakih modelov je veliko, z enakim motorjem, baterijo, komando,.. tako da pač poišči najcenejšo varjanto..
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Opozoril bi samo še na eno hibo teh sistemov brez kolektivne komande. Ker se kolektivna komanda regulira z obrati glavnega rotorja se lahko pričakuje da pri manjših vrtljajih ciklična komanda (nagib/višina) ne bosta tako odzivna kot bi bila pri večjih obratih. Zna se zgodit da pri kakem sunku vetra med pristankom zmanjka komande.
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Ok sem se odločil dad bom vzel TWISTERja za 99€ + dodatni akumulator, pa bi prosu, če mi predlagate neki za ~20€ pa da se bo dal s tistim polnilcem ki je zravn polnit.

Hvala.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Fant pomoje še ni letel helikopterja :lol:

Saj je normalno, da vsak najprej razmišlja "kaj bo to delal", samo potem je prizemljitev ob prvem poskusu poleta ponavadi dokaj boleča - ker ugotoviš, da bo treba že za samo lebdenje kar precej dela (saj se sliši zelo banalno, samo ko probaš, vidiš da je tudi to že kar "manever").

Za začetek se mi zdi lama zelo primerna (moj mlajši brat jo ima kaka dva meseca, prej pa veliiiiko ur simulatorja), in zdaj se že "igramo" s pobiranjem predmetov (trikotnik iz žice s kljukico ki jo ujameš s sankami) iz tal in pristajanje na škatlah ter odlaganje le-teh. Ne rečem, da ni bilo nekaj nesrečnih pristankov, ko je rotor udaril ob škatlo, radiator, steber,... samo ni kej, vse za učenje :)
Smo jo pa tudi zunaj že preizkusili in se mi zdi, da notri pošastno nestabilna glede na zunaj, pa se jo tudi notri da zelo lepo vozit.


lp
Peter
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

evo se en nov helikoptercek v kamniku in sicer lama se alu, zal pa ze prvi kres v prvem zagonu-to je pa to ce se cisti zacetnik spravi k modelarstvu in to helikopterjem
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Še vedno me zanima ker dodatni akumulator za ~20€ paše na tega TWISTERja...
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Vidm da vas tema ne zanima, pa bom vseeno še zadnje vprašanje dal, te komande ki so zravn TWISTERja, se dajo porabit še za kak model letala, avta ali kaj podobnega?
Uporabniški avatar
uničevalec
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 02 Feb 2007, 16:13
Kraj: Celi svet
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a uničevalec »

L.p.

Ja seveda se vrjetno dajo porabit še za kaj!Je pač odvisno koliko kanalna je!Za letalo rabiš pač minimalno 3kanalno za avto pa sta dovolj že dva kanala!Je pač tako kar dajo zraven pač načeloma ni nevem kakšne kvalitete tako da je včasih komande pametno zamenjat!
Prej kot slej boš rabil boljšo komando!
Čmarko

SAM DA ROPOTA
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Evo danes dobil twisterja pa sem ga že crashal. Rezultat: polomljena leva sanka :(

Letel(če se temu lahko tako reče) sem na travniku blizu avtoceste pa je manjkal lih par metrov da bi se nekje nad avti pojavu.

Pa neki čudn mi ga trese k norc.

No ker mi ga ni ratalo strimat in tut letet ne me zanima, če je kdo iz LJ po možnosti blizu BTCja ki obvlada helije, da bi mi zadevo strimal pa mal pokazu kako letet?

Če bi se najdu kdo bi lepo prosu naj me kontaktira na ZS za cifro da se zmenimo kdaj pa kje.

Nujno! Preden izgubim veselje do letenja, zdaj pa hitro sanke limat.
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

pomoje bi moral bol na easy začet, če nimaš križa, si ga izdelaj iz alu tanke palčke na koncu pa ping pong žogice, pa ga dvigneš tam do 30cm, da se ga najprej naučiš obvladati, lebdeti, umiriti, pristati, .. zdaj če ga prvič že vržeš v zrak kolko gre, pol bi to lahko že pričakoval. Še boljše pa da greš v kako večjo garažo, telovadnico,.. na gladko podlago še lahko zraven malo "drsaš" edino pristanki so malo trši.

Najboljše pa je seveda da se obrneš na strokovnjake, da ti ga nastavi itd. ker jaz sem tudi kupil taki RTR model, brez kakega predznanja in sem zgubil voljo takoj, pa še zima je bila tako da sem se učil lebdet v sobi, in po tistem ko sem si naredil križ mi je kar šlo, ampak prej kot sem se spravil ven sem rajši prodal, ampak zdaj imam spet voljo.
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Pa sej fora je da sem ga komaj kaj dvignil pa ga nisem moge strimat kar sam je nekam bezljal. Ko sm ga p na 3 metre dvignu sm pa zgubu kontorlo pa je padu pa so se polomile sanke. Bom naredil križ žogc mam dost sam še dve palčki moram nekje staknit pa pogruntat kako naj ga namestim na heli.

No pa res bi prosu na ZS če je kdo ki bi biu prpravlen pomagat.
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

aja to pa je drugo, sicer pa jaz ga brez križa niti dvignit nisem vedel, se mi je vedno prevrgel, pol pa sem ga tudi enkrat na hitro dvignil pa ga nisem obvladal in se mi je zapletel v drevo pa padel dol z kakih 2m ampak so se samo sanke snele pa baterija, vse je ostalo celo.
pol z križem pa je čisto drugo, tako da probaj.. jaz sem za palčke dal od TIKI plinskega varjenja aluminija, debeline 2mm, čisto lahke, pa dovolj mehke za pristanke.
zgledalo pa je tako:
Slika
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Aha, kje v lj bi take palčke lahko kupil? Kolk morajo bit dolge, pa kako se jih pritrdi na heli?

Maš mogoče kakšno večjo sliko tega križa da vidim kako je narejen?
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

jaz sem naredil iz 1 metra, razdelil na 4 palčke, na sredini pa iz plexi stekla naredil taki kvadrat pa zvrtal skoz luknje v X
če se da kupit nevem, vsaj v takih malih količinah ne, se pa sigurno kaj podobnega dobi, jaz sem vzel kot sem ti povedal, za varjenje aluminija.
Najprej sem mel iz navadniš železnih palčk, ki so ble dosti težeje pa trše, na konceh pa sem naredil kocke iz stiropora.
ti lahko daš kakšne koli palčke, s tem da lažje so boljše je, pritrdil sem jih pa z vezicami, tako da sem jih dal na zgornjo stran sank tam po sredini tako da je blo na mestu in sem jih samo še prikapčal, ker pa so ble iz 4 palč pa sem jih lahko vzel takoj narazen.
še nekaj slik:

SlikaSlika
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Sm mal experimenteru pa naredu zadevo in kar pomaga. Sem pa spet malo "letel" in se spet sesul, šou ležaj glavnega rotorja nekam v travo pa sanke so se spet zlomile. Aja pa še plastika kabine je počla. Očitno bi jaz rabu jeklenega.

Ampak ena stvar drži kot pribita, pravo letenje modela ni niti na daleč podobno temu v raznih simulatorjih.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zakaj imam občutek, da ti sploh ne poskušaš lebdet in da kar na horuk v letenje. Helikopter je nestabilna naprava, traja da se naučiš in da ostane na miru.

Potrpljenje!

Lebdenje, 15cm od tal. Ko se odmakne meter od točke lebdenja pristani, razmisli, ponovi.
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Pa saj probavam pa če mi vedno pol ko hočm pristt(če pridm do ke) zahakla s sankami oz tem križem u travo pa se prevrne in gre use u k...

Pa sem probal na tlakovcih pa se tut kr zahakla edin na asfaltu je kolkor tolk uredu ker tut če ko se premika pristane se lepo zadrsa in mu ni nič. Samo potem je tuki spet problem, da živim v naselju, na ulci ga nemorm letet, četudi je cesta prazna je okrog polno bajt in parkiranih avtomobilov in enostavno ni placa. Saj zdaj ko še ne znam.

Zdej med vikendom se bom zapelu kilometr stran k so ena asfaltirana parkirišča pa bom tm probu če bo kej frej. Je pa vsaj ena dobra stvar v tem naselju da je bliz par travnikov, ki bodo prav prišli za letalo ki ga še mislim nabavt.

Me pa neki zanima, če je normaln da takoj ko model vzleti oz, je par cm nad tlemi ga začne v eno smer vlečt. Težišče sm popravu ampak še vedno gre sm pa tja?

No bom probu it na kšn parkirišče pa tko kot pravš probal lebdet čisto pri tleh. Če mi bo ratal porihtat model seveda.

Pa še eno vprašanje, če slučajn kdo ve ta štacuna k je v BTCju Mladi tehnik mislm da je, a se tm dobijo rezervni deli za take helije? Pa kje bi lahko dobil ležaj za glavni rotor ker je en odfrčal nekam na travo brez pa nočm letel ker sm probu pa ni neki u redu. V tisti travi pa dvomm da ga bom najdu.

No, če ne drugega sem užival v tistih parih sekundah ko je model bil kolkor tolk pod kontrolo na 5 metrih višine. No pol naprej pa nebi lih no...


PS: Se opravičujm za napake me neki matra tole zadne čase, prehitevam samega sebe.
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

taki občutek sem jaz imel že takoj po prvem postu danes. ampak na takšen način se neboš naučil letet.. osnova ti je lebdenje. In če bi upošteval navodila se te stvari nebi smele zgodit ker na 15-30cm višine se nima kaj zgodit, razen če ga zabiješ kam. ne pričakuj da se boš že prvi dan naučil "letet", zato pa lepo počasi in nežno :D pa vztrajno!
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Ja sej pravm bom probal kokr pravita vidva sam tut na taki mali višini mi rata da se zahakla nekam in z eliso butne v tla. No na srečo je zložljiva, če ne bi jo mogu že po prvem poletu(hihi) menjat.
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

Na začetku obvezno lebdenje v zaprtih prostorih brez prepiha,max višina 30-40 cm,gladka oz. ravna podlaga in kontrola povezave možgani-prsti.Vsaka želja po prehitevanju znanja se kaznuje v € in posledično izgubo začetnega navdušenja. Poskusi slediti nasvetom ki ti jih nudimo.
Za rezervne dele pa ne vem,povprašaj pri prodajalcu,za lamo dobiš vse,do zadnjega vijaka.............
Uporabniški avatar
modelar.si
Trgovina
Prispevkov: 179
Pridružen: 12 Apr 2007, 07:51
Kraj: Domzale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a modelar.si »

Ker vem kako je na začetku in delov ni nikoli dovolj ti morda lahko pomagam, če pašejo deli od tega helija ki ga prodajamo http://www.bolha.com/oglas2216079 Morda lahko dam tudi kakšen nasvet, je pa dejstvo da je helikopter z ločenima rotorjema težko nastaviti tako da bo lebdel sam.. Druga pesem so dražji helikopterji. škoda da nisem prej opazil debate, sem preizkusil oba (enojni|dvojni rotor) oz. še vedno letim, pa je res velika razlika..
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Ja bom počas spoznal, da ne smem prehitevat, ker so že prvi stroški tukaj.

Helikopter je navidez podoben temu ki ga prodajate, zato je možno da bi pasalo kej gor. Rabim ležaj za glavni rotor. Spodaj je še link do helikopterja ki ga imam.

Nekak ne upam brez ležaja letet, ker se bojim da se bo še kej pokvarlo. Povejte če je to res al ni problema tut če brez ležaja letim tačas da ga dobim novega?

Se pa že zdaj noro veselim, ko mi bo zadeva enkrat zalavfala, ker tistih par sekun ko je heli dejansko letel je bil nepopisno dobr občutek.

Aha še eno vprašanje, kako je z ležaji? S tem nikoli nism mel opravka tako da nevem, a je to kej standarizirano?
Uporabniški avatar
modelar.si
Trgovina
Prispevkov: 179
Pridružen: 12 Apr 2007, 07:51
Kraj: Domzale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a modelar.si »

hja, če bi naredil pušo in dobro namazal za nekaj časa bi bilo, vendar bi posledično poškodoval material zaradi obrabe..
Helikopter bi moral prinesti da se sproba fizično ali paše. Če imaš kakšen e-mail lahko spustim listo rezervnih delov z slikicami, če je kaj podobnega.
Gre za to, da je veliko helikopterjev identičnih le prodajajo se pod drugimi imeni.. morda pa res kaj paše skupaj.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji