kaj naj naredim

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Ryushi
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Jun 2004, 09:57
Kraj: velenje
Kontakt:

kaj naj naredim

Odgovor Napisal/-a Ryushi »

sem zacetnik in nevem kir model colna bi bil zame najboljsikaterega mi priporocate hvala v naprej
Uporabniški avatar
Tilen
Razpravljalec
Prispevkov: 169
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:09
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Ali imaš doma že kaj opreme.

lp
Tilen
bernoger
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 23 Avg 2004, 18:35

Odgovor Napisal/-a bernoger »

POZDRAVLJENI!
imam enak problem kot ga je imel Ryushi.
prihodnjo sezono se vam nameravam pridružiti na tekmovanjih v
kategoriji eco start. prosim če mi poveste kateri model bo najprimernejsi.
imam ze dvokanalno rv napravo in dva servota ter sprejemnik.
klemen
Tekmovalec
Prispevkov: 298
Pridružen: 06 Apr 2002, 01:00
Kraj: selnica ob muri

Odgovor Napisal/-a klemen »

Pozdravljen!
Tudi sam sem se nekoč spraševal isto! :D
Kakšen model hočeš?
Če si hočeš sam izdelat model potem bi po moje bil primeren M&J ECO 1(ali nekaj takega), načrt dobiš v Timu letnik 93, 94 tu nekje ,bom pogledal pa ti ju3 sporočim.
Če pa hočeš model že izdelan, se pravi iz "plastike" pa je dosti takih modelov, zadnje čase je aktualen ozon.
Upam da sem ti kaj pomagal, če pa te še kaj zanima pa samo vprašaj!

lp
klemen
Big bull raCING TEAM
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

pozdravleni!

Jaz lahko povem svoje mnenje o ozonu(ker ga imam sam :D :P ).Zelo odličen čoln.Lahko ga imaš za start,standart in ekspert :lol: :lol: :D :P .Po mojem je vreden nakupa.Vse je pa odvisno od kupca.



Lp jaka 8)
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

Vse je tudi odvisno od tega, kaj hočeš izvleči iz tega dela modelarstva. Če misliš malo poskusiti kako grejo čolni po vodi, in se ne misliš kaj resno ubadati z izdelavo vseh majhnih delov (krmila, osi....), ti za začetek (kot prvi model) priporočam tako, kot je klemen rekel, lesen model M&J iz tima. Model je dober za kategorijo Eco Start, za kej več pa ni... preizkušeno! :D Model ozon se ti splača vzeti, če misliš kej izvleči iz modelarstva.
Ampak, kot praviš, da si začetnik, pa mislim, da bi model iz lesa bil primeren, če ne drugače za "žep". Za malo cekinov si lahko narediš super model. Če pogledaš malo po galeriji ali pa reportažah, boš našel enega takega, ki je celo zmagal! Meni neki nagaja hlajenje, zato sem raje predelal enega veterana, in morem rečt, da gre model super. Skor tak hitro kot ozon. Seveda je pa tukaj potem tudi taktika vožnje, nastavitve......

Sicer pa se jaka lahko pohvali z svojim lesenim modelom, ki se na vodi blestel, in se odprl kot rožica!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://modelarji.com/upload/vog04/6.jpg

Lep pozdrav
Gašper

P.S.: Les plava! :lol: :D :lol:
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
Jaro
Freak
Prispevkov: 719
Pridružen: 20 Maj 2003, 10:48
Kraj: Izlake

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Kdorkoli misli tekmovati, naj si omisli laminiran čoln. Lesen se bo ob prvem trku odprl in po zlu bo šlo vse delo, da o stroških izgube električne opreme ne govorim.

Mibov OZON je za začetnika dobra izbira, saj je enostaven za vožnjo, ob nadgradnji z močnejšim motorjem pa je na našem prvenstvu sposoben zmagati v katerikili ECO kategoriji. En skoraj nov je naprodaj med malimi oglasi.
Lep pozdrav,

Jaro

___________________________________
"Zeit ist weg! Letzte Runde!" (Ivan Kneys)
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Jaz bi na tvojem mestu pogledal med malimi oglasi. Če namreč šele začenjaš s to zvrstjo modelarstva in te ne bo zasvojila, je brez veze kupovat vrhunske modele in komponente. Če pa imaš čas in voljo (znanje) za gradnjo iz lesa, so ti že opisali, kje boš našel načrte. Je pa vsekakor bolje, da si omisliš nelesen model - je dosti bolj odporen na razne začetniške prijeme :lol:
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ryushi pozdravljen!

Modelarji so ti zelo dobro opisali situacijo, odločitev je tvoja. V vsakem primeru ti želim veliko uspeha!
www.lipo.si
bernoger
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 23 Avg 2004, 18:35

Odgovor Napisal/-a bernoger »

hvala vam za odgovore!
verjetno se bom odločil za mihov model iz tima ki je narejen iz vezane plošče, ker nisem navajen "pacanja" s steklenimi tkaninami in smolami.
prosil pa bi vas tudi ce mi poveste okvirne cene (koliko bi me prisel model ozon in koliko izdelava colna iz vezane plosce).
pa se en problem mam: nimam programa Win rar ki je potreben za pregledovanje virtualne knjiznice, tako da ne vem kako do nacrta. :cry:
bernoger
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 23 Avg 2004, 18:35

Odgovor Napisal/-a bernoger »

aja pa se to :
nisem cisto zacetnik v modelarstvu saj sem naredil ze model timovnik, extrem in sedaj gradim nekoliko predelan extrem.
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

Extrem čoln nima dobrega dna.

Glede ozona pa se pomeni z Mihatom.

Tisti iz vezane plošče pa te pride material okoli 2k sit, pa tudi dobaj hitro je narejen!Seveda moreš tu imeti še Epoxy, da bojo spoji bolj močni, kar se pa notranjosti tiče, si pa lahko sam svoj mojster. nosilce narediš iz debelejše vezane plošče, ali pa 2-3mm vitroplasta, cevke za hlajenje... vse skupaj ne več kot 4K sit.

Lp
Gašper
Life is too short to dance with an ugly woman
bernoger
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 23 Avg 2004, 18:35

Odgovor Napisal/-a bernoger »

ker ne morem priti do nacrta tega modela,
bi vas prosil naj mi nekdo našteje materijal ki bi ga potrboval, vsaj do sobote ko grem v ljubljano.
Uporabniški avatar
StEEm
Freak
Prispevkov: 520
Pridružen: 19 Mar 2002, 01:00
Kraj: nekje v vuku jebini

Odgovor Napisal/-a StEEm »

Za odpiranje komprimiranih datotek vseh vrst uporabljam WinAce. Dobiš ga brezplačno na strani www.winace.com .
Pa veselo na delo. ;)

LP Jernej
bernoger
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 23 Avg 2004, 18:35

Odgovor Napisal/-a bernoger »

sedaj sem že dobro naštudiral načrt in mi je vse popolnoma jasno tako
da se bom cez zimo lotil izdelave.
zanima me pa še to ali moraš biti član kakšnega modelarskega društva
da se lahko udeležiš tekmovanj?

lp grega
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

Ne, za udeležbo ni potrebno biti glih član. To je potrebno, če hočeš da se ti štejejo točke za DP.

Torej boš naredil lesenega!? Za gradnjo ne boš porabil več kot 2 dneva! :D 10.10 je zadnja tekma!!

lp
Gašper
Life is too short to dance with an ugly woman
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci