F3J malenkost drugače (elektrificirano)

Visokozmogljivi tekmovalni modeli jadralnih letal

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

F3J malenkost drugače (elektrificirano)

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Ne bom izgubljal preveč besed. Ker vitle do sedaj v MB ni noben imel, sem se odločil da svojo jadralno zvezdo elektrificiram. Noter je Hacker B50 13S z prenosi 6:1, lato 18,5x12 (RFM), krmili ga Kontronikov regulator Jazz, za pogon pa skrbijo 3 celice LiPO Kokam 3200mAh. Model penja zadovoljivo. Ni sicer nek tekmovalni "F5J" model, je pa odličen za popoldansko letenje in lovljenje termike. Model ima razpon 3,7m in je težak 3,5kg :oops: vendar leti kljub temu zelo počasi, termiko se pa da pomotati tudi na zelo ozko! Propadanje je res minimalno, kar so dokazali današnji pogoji oz. bolje rečeno ne-pogoji. Skratka odličen model za sprostitev. Tu res ne rabiš biti na trnih. To je moj drugi polet z njim, pa sem brez problema na videu odpeljal že par osnovnih akrobacij kakih 10 - 15m nad zemlji. Sem pa čisto pozabil na rolo....katastrofa #-o !

No...poglejte si.....Video pove več kot pa 1000 mojih nakladaških besed!

Jan P.

P.S.

Hvala P-chanu za upload!
Priponke
DSC03331.jpg
DSC03331.jpg (76.5 KiB) Pogledano 5533 krat
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Čisto solidno ti tole penja ... en tolk kt men stork na treningih s 4 številke manjšim propom. Vidim da ti tudi pristanki ne delajo težav, zato se le oglasi na kaki F5J tekmi =D>
Priponke
P-chan se zahvaljuje za upload :)
P-chan se zahvaljuje za upload :)
p-chan.jpeg (16.07 KiB) Pogledano 5509 krat
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Luštkan model :D

Iz posnetka se da opazit dve zadevi in sicer:
Jan pozna se ti da si zadnje čase letel samo manjše modele :o in pa težišče modela je nekoliko preveč spredaj

lp
Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Damac »

Jan pozna se ti da si zadnje čase letel samo manjše modele in pa težišče modela je nekoliko preveč spredaj
Mogoce bi lahko pokomentiral oz. obrazlozil tvoje ugotovitve.
Tezisce se mi zdi, da je dokaj relativna stvar, nekaterim pase bolj spredaj, nekateri letijo extremno zadnjo centrazo...

LP
Damjan
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Verjetno te zanima tema težišče :D

Druga polovica lupinga oziroma kako model "gre" v drugi del figure nakazuje na težišče spredaj :o

Ravno tako pa premet preko krila (raversman) "padec" modela in pa "nihanje" pri tej figuri, prav tako kažeta na preveč spredaj težišče :o

Res pa je da nekaterim taka postavitev težišča odgovarja kar konec koncev ni nič narobe samo figure so nekaj "prizadete"

Moje mnenje je, da bi se pri tem modelu, kolikor sem ga videl, splačalo nekoliko poexperimentirat z postavitvijo težišča in vsaj tako mi deluje bi mu ustrezalo težišče malček bolj nazaj.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Drgač pa čestitke za velik model. Se vidi, da uživaš z njim!
Samo pristanek v roko...to pa raje ne delaj [-X , ker ti bo enkrat padel z roke nazaj na rep! To bi bilo škoda.

LP Mitja
Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Damac »

Samo pristanek v roko...to pa raje ne delaj , ker ti bo enkrat padel z roke nazaj na rep! To bi bilo škoda.
Mene bi bol skrbelo, da se moped slucajno ne zalaufa... Nikoli ne ves...

LP
Damjan
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pegasus

Hvala! Se vidimo prihodnjo sezono. Mogoče bo takrat že 4s :D

Milan

Kar se tiče težišča sem popolnoma odprt za nove ideje, mnenja in predloge. Težišče je nastavljeno točno na točko, ki jo predlaga gospod HQ (Helmut Quabeck) na TEJ strani. Naj povdarim, da je on pravzaprav konstruktor tega modela. Se pravi. Težišče na 89mm je praktično težišče, čeprav nekoliko odstopa od izračunanega.
Model še NE leti kot bi mogel, to sem opazil tudi sam, vendar mi je logika govorila, da je težišče preveč ZADAJ :o Zakaj? Model ob manjših hitrostih zelo opleta z repom (ni kriv diferencial eleronov, ker se dogaja tudi ko nič ne premikam). Je pa res, da ena opazka pravi nasprotno - namreč, pri večjih hitrostih ga je potrebno kar prilično držati navzdol, ker drugače kar hitro zavije v looping. Se pravi okrog težišča se bom še malce poigral. Malenkost bolj spredi kot je sedaj je že bilo, vednar je bilo še slabše, tako da ostane le še bolj nazaj!
MC GAYVER napisal/-a:Luštkan model :D
Jan pozna se ti da si zadnje čase letel samo manjše modele :o
Kaj me je izdalo? :oops: Akrobacije res niso lepe, še posebaj ne premet čez krilo, vendar ni bilo več "zosa" da bi ponovil! :oops: Malo bonusa dobim tudi, ker sem ga letel šele drugič (se pravi ima za sabo 3h letenja).

Mitja

Hvala.... ne bom več, ne skrbi. To je bilo le za na video, da se najde kakšen kot si ti in me spametuje :D Konec koncev ne bi bilo fajn, če bi tik pred prijemom imel motor kakšen preblisk :D
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Damac napisal/-a:
Samo pristanek v roko...to pa raje ne delaj , ker ti bo enkrat padel z roke nazaj na rep! To bi bilo škoda.
Mene bi bol skrbelo, da se moped slucajno ne zalaufa... Nikoli ne ves...

LP
Damjan
Rečimo, da zaupam svoji sprejemniški in oddajniški tehnologiji! Za 1x še ni bilo problemov. Ko pa bojo, potem se bomo pa menli drugače!
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Če model pri hitrem letu sili navzgor je lahko krivo:

- težišče preveč spredaj
- ewd prehud


V obeh primerih ima model precej nizko minimalko, vendar "pluži" po zraku in ima slab drsni kot.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Naj dodam...

Težišče ostaja na mestu, ki ga je preglahal gospod Helmut. Kar je bilo bolj naprej ni bilo v redu, kar je bilo pa bolj nazaj je pa bilo že kritično!

Jan
Odgovori

Vrni se na F3B, F3J in F3F