Modelarska trgovina v Hong Kongu - (do 2010)

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Modelarska trgovina v Hong Kongu - (do 2010)

Odgovor Napisal/-a tornado »

Za primerjavo malo preglej cene uporabnih artiklov. Saj res, da je to tam daleč, če druga ne za sline pocediti. :wink:
LINK
Lp Rado
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Modelarska trgovina v Hong kongu

Odgovor Napisal/-a carcar »

tornado napisal/-a:Za primerjavo malo preglej cene uporabnih artiklov. Saj res, da je to tam daleč, če druga ne za sline pocediti. :wink:
LINK

Sm ceno so proti našim že skor smešne:

#-o #-o

npr. HXT10003S hexTronik 1000mAh 11.1v 20-30C Lipo

Slika

Pack Dimentions : 20x35x65mm
Pack Weight : 94grams (20C, true weight not cell estimate)
Capacity : 1000mAh+ (usually underrated by 100mAh)
Cycle Life : 250~300 Cycles
Charge Port : Yes

Stane: $17.25USD

:o :o :o

lp
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kaj hočeš, tako pač je.
Smrekovina je pri nas verjetno najcenejši gradbeni les. V afriki je tako dragocen, da so bili celo faraonski sarkofagi iz smrekovega lesa.
Poglej še koliko stanejo npr. navadni Barilla špageti v Hong Kongu.Slika
lp
Sašo
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

Mogoče to ogromno pove o maržah v naših štacunah. In kje pridete na vrsto takoj ko vstopite v trgovino? In gdaj zapravite manj kod 5 jurjev.
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Bevcan napisal/-a:Mogoče to ogromno pove o maržah v naših štacunah. In kje pridete na vrsto takoj ko vstopite v trgovino? In gdaj zapravite manj kod 5 jurjev.
Če toliko veš o trgovini je najbolje da odpreš trgovino z modelarsko robo :o modelarji jo bomo hudo veseli :jumpjump: sploh ker bo poceni =D> =D>
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

:D :D :D :D
Sam še k nam bi moral pošiljat. Sem tut jst najdu nekej zase.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pred nekaj dnevi sem naročil tri krmilnike za BK motorje in programsko kartico za njih, me zanima, koliko me bo vse skupej prišlo. Cene so tako smešno nizke, da mi je šlo kar na jok, ko sem pomislil na naše. Ko dobim, vas obvestim.
rc-pilot
Razpravljalec
Prispevkov: 173
Pridružen: 24 Apr 2006, 10:13
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a rc-pilot »

Sporoči, ko dobiš. Ponavadi traja nekje 14 dni do 3 tedne, da pridejo zadeve iz Hong Konga. Potem je tu še 20% ddv ter par tisočakov stroškov carinjenja itd.

Cene so pa resnično zanimive.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Bom. Sam sem računal da je 1$ z DDV nekje enak 1€, tako da je še zmeraj smešno poceni (Servoti za kake depronarje so po 4$) :D
Naročil pa sem za 67$ s poštnino, upam, da ne bo carina komplicerala.
Sem se s šefom pogovarjal (on veliko naročuje s kitajske razni elektro material), pa mi je reku, da je bolj naročat manjše paketke do 50$ s poštnino, ker potem carina ponavadi spusti čez, brez problema, razen, če glih nima kdo slabega dne tam :roll:
rc-pilot
Razpravljalec
Prispevkov: 173
Pridružen: 24 Apr 2006, 10:13
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a rc-pilot »

Mogoče res. Jaz kar dosti naročam iz tujine (Amerika, Hong kong) in moram reči da zaenkrat težav še nisem imel.

Mi lahko poveš koliko si plačal poštnino? Teža? A si plačal preko paypala ali kreditne kartice?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Masa paketa je 167g, če se ne motem, poštnina je pršla 5,01$
Cenik poštnine je tukej: https://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOB ... eTable.asp
Plačal sem pa preko Paypala.


No tole je prišlo po emailu od njih:
Dear Kristjan Crnoja
Thanks for shopping at our store

Your order details are:
2x #HW_P12AE/2161 H-Wing Pentium 12amp E-Spec BESC variations _None = $33.90
1x #HW_PROGCARD/2169 H-Wing Programming Card for Pentium/Guard/Sword variations = $9.95
1x #HW_P25A/2163 H-Wing Pentium 25amp Speed Controller variations _None = $24.95

Paypal (Visa / MasterCard / AMEX + more) $2.21
International Air Mail 101 - 200gr $5.01
Taxes: $0.00
-------------------
Total: $76.02
rc-pilot
Razpravljalec
Prispevkov: 173
Pridružen: 24 Apr 2006, 10:13
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a rc-pilot »

Hvala. So kaj napisal koliko imajo dobavni čas?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

tole:
EMS Express : 3-4 Days transit time.
Air Mail : 6-25 Days transit time.

Pri izračunu poštnine mi je pri njih zelo všeč to, da ti pokažejo izdelke, ki bi lahko šli v paket, tako da se zapolni maximum masa paketa, primer na sliki:
Uporabniški avatar
til14
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 15 Apr 2006, 16:31

Odgovor Napisal/-a til14 »

Jaz mislim da se trgovine tam od naših razlikujejo predvsem zaradi tega:
"unitedhobbies's prices are kept so low because of our direct link with factories. We will never go through a vendor or middle man, the savings are always passed on to the customer.
We feel our postage pricing is as fair as possible and delivery speed well within customers expectations."
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mislim, da je že poslano, ker se ne najdem na seznamu. Še dva dni pa sem bil. :D
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Učeraj sem dobil še potrdilo po elektronski pošti, da je vse skupaj poslano na moj naslov =D> Komej čakam [-o<
Drugače pa sam tale zanjimivost na temle linku: https://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOB ... oduct=4167
Digitalni servo za ceno navadnega!
Uporabniški avatar
sebastiant
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 14 Maj 2006, 18:42
Kraj: ljubljana

servis

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Zanima me servis, garancija in rešitev raznih reklamacij v teh daljnih deželah.
Mislim, da so še pri nas problemi okoli tega.
LP
Sebastian
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Glede reklamacij ima trgovina svoj forum. Kolikor sem bral po njemu, so do sedaj vsem ugodili reklamacije in so vsi zadovoljni. Sami komentarji so pri večini izdelkov dobri če ne celo odlični, tako da po mojem ne gre za neko škrt robo. Sem pa na RC groups opazil njihovo reklamo, tako da po mojem ne prodajajo megle.
Malo si poglej po njihovi strani določene artikle, ki so že bili ocenjeni pa se boš lahko sam prepričal.

Pri nas so pa itak problemi, sam sem se kar nekaj časa ubadal z mojim telefonom in servisom, ker so oni ves čas trdili, da je naprava brezhibna, kjub temu, da je bilo več prič, ki so trdile nasprotno. Ampak na koncu sem zmagal (noben ne mara zveze potrošnikov)!
Uporabniški avatar
bisky
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 08 Avg 2005, 09:15
Kraj: Benedikt

Odgovor Napisal/-a bisky »

Jaz tudi čakam na dva paketa iz unitedhobbies. Stvari sploh niso drage, in tako kot je ze Krist rekel, so skoraj vsi artikli dobro ocenjeni. Po moje bom vse imel doma do konca nasljednega tedna.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Sorry ker "smetim" a morda se tole navezuje na Kitajčke in njihov "razcvet"...
V Ameriki bo v prihodnje precej trgovin "crknilo".
Morda na to že kažejo razprodaje, 50% popusti..morda pred zaprtjem trgovine..
Poglejte eno od njih:
http://rc-dymond.com/index.php?productID=1295

LP Mitja
Uporabniški avatar
mark8o7
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 18 Nov 2004, 17:38
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a mark8o7 »

Ultralajt napisal/-a:Sorry ker "smetim" a morda se tole navezuje na Kitajčke in njihov "razcvet"...
V Ameriki bo v prihodnje precej trgovin "crknilo".
Morda na to že kažejo razprodaje, 50% popusti..morda pred zaprtjem trgovine..
Poglejte eno od njih:
http://rc-dymond.com/index.php?productID=1295

LP Mitja
meni se pa to zdi vredu (ne da se zapirajo trgovine ampak da se soočijo s konkurenco), ker so marže po evropskih, ameriških, ... trgovinah pomojem nenormalno visoke, no sem spdajo tudi vsi posredniki, ki si vzamejo (pre)velik kos pogače. Samo za primer en mobilni telefon , ki ima prodajno ceno 100eur ali pa en regler, brezkrtačnik,... po isti, ceni pa če ju primerjamo koliko znanja, stroškov,... je vloženih v enega ali pa drugega, se hitro vidi da pri modelarski robi na splošno nekaj pomojem hudo odstopa, saj je tudi res da masovnost produkcije zelo šteje ampak modelarska roba za 'ljudske' modelarje, ki niso neki profiji, ni neka visoka tehnologija da bi se upravičeno prodajala po takih cenah.
lp Marko
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Fantje ne boste verjel, danes sem dobil obvestilo carinske pošte, naj jim pošljem skupaj z dopisom račun. :D :D :D :D
Tole je blo kar hitro, glede na to, da so bili prazniki vmes.
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

Odgovor Napisal/-a cowww »

Lp
Ravno kar naročam neke stvari iz te trgovine. In sedaj me zanima katera številka je klicna IZ Amerike, kajti ko se registriraš na to stran moraš vnesti številko. Mi lahko pomagate?
Lp Zoran
Z@k!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

cowww napisal/-a:Lp
Ravno kar naročam neke stvari iz te trgovine. In sedaj me zanima katera številka je klicna IZ Amerike, kajti ko se registriraš na to stran moraš vnesti številko. Mi lahko pomagate?
Lp Zoran
Tale trgovina je na kitajskem, ne vem, kaj ima Amerika zraven. Pri registraciji samo izpolneš osebne podatke. Tam ko piše Zip, daš številko svoje pošte, State pustiš tak kot je, Non listed state pusti prazno, na koncu samo še pri City in Country vpiši mesto in izberi Slovenijo. To je vsa umetnost. Pa ne pozabi še svoje telefonske številke, ki se začne z +386xxxxxxxx.
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

Odgovor Napisal/-a cowww »

Hvala za pomoč. Kaj pravite na to: bi bilo bolj poceni če bi si robo ki bi jo tam naročil poslal na HRVAŠKO kajti oče je hrvat in imamo hišo tudi tam. Bi kaj manj plačal stroške če si pošlem na CRO?
Z@k!
Zaklenjeno

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...