model se noče in noče dvigniti tako kot bi treba

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

model se noče in noče dvigniti tako kot bi treba

Odgovor Napisal/-a miholič »

Zdravo!

Imam en problem! Doma imam jadrilico 2m, ki mi nikakor negre v zrak kot bi mi mogla komaj jo pripeljem na določeno višino. Ko pa želim zamenjati celice pa so tako vroče da jih nemorem deržati v roki. #-o . Sedaj pa me zanima kaj je narobe preslabe celice ali motor? Tukaj prilagam naslednje podatke modela:
Ime modela MINI-DIAMANT

Razpon 2 000mm

Dolžina trupa 1 100 mm

Teža z vso opremo: 1550g

Profil kril: E 387

Celice: 8-NiMH 2000 9,6V 2,0Ah

Propeler 9Ă—6

Gradnja kril je sendvič( 1,5mm balza, stiropol)

Model ima: višinec, smer eleroni, motor

Motor: CYCLON 20

Lepo vas prosim povejte mi rešitev za ta model, ker mi že gre na živce da tako počasi leze gor :evil: :evil: !!!!!
Tukaj pa prilagam sliko modela:
Slika

Hvala za odgovor!
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

[-o< [-o< [-o<
naj mi nekdo pove [-o< [-o< [-o<
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Dubi
Tekmovalec
Prispevkov: 203
Pridružen: 25 Maj 2005, 08:13
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Dubi »

Jaz bi montiral reduktor in večji propeler !
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo!



1,55 kg ne bo šlo v zrak več kot 5 m/s! Mislim, da bi lahko nataknil prop 10x6 ali 10x7 in malce pospešil zadevo, vendar bo še vedno ena sama žalost.

Predpostavljam, da imaš celice gp2000, ki tehtajo ca 43g/kos. Uporabi raje 3s li-po ali 8 gp1100. Zaradi zmanjšane mase se bo precej poznalo.

Da motorja ne preobremeniš mu izmeri tok. Na mestu ne sme preseči 230W, ker se zna pokadit iz motorja. Z osmimi dobrimi celicami ti torej lahko vleče okrog 26A, kar je v bistvu malce več od motorja speed 600!

Za ta motor si boš moral omislit kak lažji model, z maso največ 800 g, če boš hotel strma vzpenjanja z 8 m/s ali malce več. Mislim, da za enak denar lahko dobiš nekajkrat močnejše motorje drugih firm, npr. axi..., ki bi z gp2000 potegnili model tudi krepko čez 15 m/s.



p.s.

Specifična moč tvojega pogona je podobna tisti pri modelih F5J-400. Tam sicer imajo precej slabši izkoristek v motorju, ki je kompenziran z večjimi propi.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Hvala za odgovro!!!!!

Prosil bi te če bi mi še lahko povedal kakšen motor naj dam noter da bo šlo kot je treba.
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Re: model se noče in noče dvigniti tako kot bi treba

Odgovor Napisal/-a samo3d »

miholič napisal/-a:Zdravo!

Imam en problem! Doma imam jadrilico 2m, ki mi nikakor negre v zrak kot bi mi mogla komaj jo pripeljem na določeno višino. Ko pa želim zamenjati celice pa so tako vroče da jih nemorem deržati v roki. #-o . Sedaj pa me zanima kaj je narobe preslabe celice ali motor? Tukaj prilagam naslednje podatke modela:
Ime modela MINI-DIAMANT

Razpon 2 000mm

Dolžina trupa 1 100 mm

Teža z vso opremo: 1550g

Profil kril: E 387

Celice: 8-NiMH 2000 9,6V 2,0Ah

Propeler 9Ă—6

Gradnja kril je sendvič( 1,5mm balza, stiropol)

Model ima: višinec, smer eleroni, motor

Motor: CYCLON 20

Hvala za odgovor!
Če so celice vroče kot hudič uporabljaš gotovo AA velikost, ki nikakor niso tokovno dovolj zmogljive za tale motor. Uporabi najprej 8 kom GP 1100mAh, oznaka GP 110AFHR in poročaj.
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

raktivec napisal/-a:Zdravo!



1,55 kg ne bo šlo v zrak več kot 5 m/s! Mislim, da bi lahko nataknil prop 10x6 ali 10x7 in malce pospešil zadevo, vendar bo še vedno ena sama žalost.

Predpostavljam, da imaš celice gp2000, ki tehtajo ca 43g/kos. Uporabi raje 3s li-po ali 8 gp1100. Zaradi zmanjšane mase se bo precej poznalo.

Da motorja ne preobremeniš mu izmeri tok. Na mestu ne sme preseči 230W, ker se zna pokadit iz motorja. Z osmimi dobrimi celicami ti torej lahko vleče okrog 26A, kar je v bistvu malce več od motorja speed 600!

Za ta motor si boš moral omislit kak lažji model, z maso največ 800 g, če boš hotel strma vzpenjanja z 8 m/s ali malce več. Mislim, da za enak denar lahko dobiš nekajkrat močnejše motorje drugih firm, npr. axi..., ki bi z gp2000 potegnili model tudi krepko čez 15 m/s.



p.s.

Specifična moč tvojega pogona je podobna tisti pri modelih F5J-400. Tam sicer imajo precej slabši izkoristek v motorju, ki je kompenziran z večjimi propi.
Sašo, po moje GP 2000 ki meniš da so v modelu tale ciklonček ne bi zagrel. Po moje uporablja 2000AA velikost, ki so primerne za kakšen fotoaparat.

LP Samo
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Zdravo!

Celice GP1100 ter LiPo sem že uporabil a sem moral model napraj obtežiti ker je bil prelahek!
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Glede tega pa ne uporabljam GP2000 ampak navadne 8-NiMH 2000 9,6V 2,0Ah
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

miholič napisal/-a:Glede tega pa ne uporabljam GP2000 ampak navadne 8-NiMH 2000 9,6V 2,0Ah

To je tako, kot bi te nekdo obesil in ti meril pljučno kapaciteto!
Najprej zamenjaj celice, nato pa se bomo pogovarjali naprej.

Če te muči težišče ti ob 8x gp 1100 predlagam axija 2820/10 ali ob 10 celicah axi 2820/12, ki ti tak model potegne več kot 20 m/s.




p.s.

Glede na močan V lom ušk bi si skoraj upal zatrditi, da so eleroni le za okras ali za pristanke. Ob takem V lomu nikakor ne morejo vplivat na položaj modela, ampak je smerno krmilo nekajkrat učinkovitejše od njih.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Zdravo!

Odloćil sem se da kupim axi 2820/12! Sedaj pa me še zanima kakšne celice mi piporočaš in kakšen propeler.
Prosil bi te če bi mi čim prej odgovoril ker še želim to danes naročiti!
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih