tracking

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
joco000
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 26 Apr 2006, 12:12

tracking

Odgovor Napisal/-a joco000 »

imam X-400, še ni pošteno letel. ko gledaš glavna rotorja naj bi videl krožnik, jaz pa vidim >< . Prosil bi nekoga da napiše ABC trackinga.

lp, jože
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vsak krak opravlja svojo pot. Trakiranje opraviš tako, da nekako označiš enega od krakov (jaz s črnim flomastrom naredim na enega črtico, ki je potem vidna med vrtenjem) in določiš kateri je previsoko / prenizko. V tej fazi ni pomembno za katerega se odločiš, enega pač koregiraš. Jaz gledam tako, da je pravokotnica na gred vrtenja referenca, tisti kraki ki je višje/nižje od te pravokotnice pa korigiram. To delam nekje pri 30% moči.

Ko boš to delal bodi previden, da ne boš od preblizu gledal v primeru kakega premika helikopterja.

Potem pa snameš link iz pitch horna oz kraka, ki ga želiš korigirati in priviješ/odviješ glede na to ali je previsoko ali prenizko. Korekcijo lahko delaš logično za pol obrata. Če je razlika med krakoma nekje okrog 5mm je ta polovica obrata ravno dovolj.

V navodilih nič ne piše od tega?
joco000
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 26 Apr 2006, 12:12

Odgovor Napisal/-a joco000 »

hvala za odgovor.
ali moram pitch postavit na nič stopinj ko to delam?

v navodilih sem dobil samo sestavljanko...

lp,j.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kolektiv imam jaz na skrajni najnižji legi, načeloma ni važno, ker s trakiranjem odpraviš razlike med krakoma ne popravljaš koraka samega.
Uporabniški avatar
Seme
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 Jan 2006, 09:45
Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Napisal/-a Seme »

Joco če ne moras postelat trackinga na glavi poglej lagerje v halterjih.

Rozman je imel pri X400 ravno s tem probleme.

Ko jih je zamenjal je bila druga pesem

LP Seme
"The one"
"Freestyler"
R90V2
T14MZ
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji