Zanima me

Moderator: John

Odgovori
Admir
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 26 Mar 2008, 15:56
Kraj: Ljubljana-Wič

Zanima me

Odgovor Napisal/-a Admir »

Najprej en lep pozdrav!
Mene pa zanima kje bi lahko dobil načrt za čoln luka II.
Najlepša hvala za odgovore.
LP. Admir :D
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

V TIMu, mislim da september letnik 2005.

Lp, Gorazd
Admir
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 26 Mar 2008, 15:56
Kraj: Ljubljana-Wič

Odgovor Napisal/-a Admir »

Kje pa da dobim ta tim?
LP. Admir :D
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Poišči v kaki knjižnici ali se pozanimaj na: http://www.tzs.si/tim/
LP Blaž :)
maykp
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Okt 2008, 08:11
Kraj: nova gorica

Odgovor Napisal/-a maykp »

zanima me koliko na uro bi sel coln timovnik z motorjem speed 600?
prosim za odgovor [-o<
lp :)
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Odvisno kako dobro bi bil čoln nastavljen. Od 20-25km/h, mogoče malo več.
L.P. Simon :D
Nur ein bischen Boote fahren!
maykp
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Okt 2008, 08:11
Kraj: nova gorica

Odgovor Napisal/-a maykp »

hvalaa :)
kuhalnica
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Jul 2008, 16:37
Kraj: dravograd

Odgovor Napisal/-a kuhalnica »

Jaz sem imel v lukanu motor speed 600 sp race. je šel okrog 30km/h. če ga boš imel za šolsko tekmovanje je to malce (pre)divji čoln. sem ga sam imel tudi za šolsko tekmovanje in je enih parkrat končal v robu bazena ](*,)
Naša življenja so podobna sončevi poti. V najtemnejšem trenutku je zaznati obet svetlobe.
V ČASOPISU "THE TIMES", LONDON, 24.12.1984

LRP S8BX Team
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Se strinjam. Kot 2. ovrščeni na državnem prvenstvu dalnega leta 2001 (če se ne motim :oops: ) ti priporočam čim bolj nežen pogon. Hitrost pri kategoriji MČ nima nobene prednosti. Potrebuješ le zanesljiv pogon ki bo deloval od točke a do točke b. Vsem graditeljem bi predlagal 6V napajanje in Motor S280 6V v kombinaciji z 26mm plastičnim propelerjem Graupner ali pa v skrajnsti S400 6C z istim propom.

Lep pozdrav.
kuhalnica
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Jul 2008, 16:37
Kraj: dravograd

Odgovor Napisal/-a kuhalnica »

aja. kolk se spomnim mi je čoln pri prvi vožnji lovil tovariš. ga je tko presenetu, da se je čoln zabil v rob bazena, je vrglo naprej aku pack zlomilo kardan in zabilo motor povsev vrh čolna #-o
Naša življenja so podobna sončevi poti. V najtemnejšem trenutku je zaznati obet svetlobe.
V ČASOPISU "THE TIMES", LONDON, 24.12.1984

LRP S8BX Team
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

je šel okrog 30km/h. če ga boš imel za šolsko tekmovanje je to malce (pre)divji čoln. sem ga sam imel tudi za šolsko
Veliko ali pa tudi ne......zgodovinsko gledano pa niti ni kak dosežek.....ko sam jaz nazadnje tekmoval sem progo prevozil v 4,4 sec........
Slika
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Pogon je bil izbran na podlagi testiranja modelov na OŠ Puconci. Mentor je bil takrat Vunek, ki je pristaš hitre vožnje. Pravi, da je hitrejši čoln manj občutljiv na valove, ki so jih napravili predhodniki.

So pa bili fantje(več!) pripravljeni na lovljenje čolnov na koncu bazena. Imeli so tudi nataknjene kovinske rokavice - mesna industrija.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

So pa bili fantje(več!) pripravljeni na lovljenje čolnov na koncu bazena. Imeli so tudi nataknjene kovinske rokavice - mesna industrija.
V mojih časih smo imeli na nosilcu akumulatorjev pritrjen"preklopnik Bled"
,če se ga kdo spominja.Tipka stikala je bila naslonjena na rebro,nosilec pa založen z stiroporjen.Ob zaustavitvi je nosilec vrglo naprej ,rebro pa je porinilo stikalo....
Slika
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Če mi je pravilnik še dovolj znan, imaš pravico počakati, da se voda umiri, tako da načeloma valovi ne bi smeli biti faktor. Hitri čolni so dosti bolj občutljivi na štartu. Sila lepenja med roko in čolnom zna bil na eni strani zanemarljivo večja kakor na drugi, kar prinese, da čoln že ob spustu gre v levo ali desno kljub pravilno naravnanemu krmilu. Sem videl hitre čolne, ki niso bili kaj prida. Fant ki me je premagal je imel v svojei "Luki I" Motor klase S280 in 4,5V Zmajevo BATERIJO in ne akumulatore.

Jan
Uporabniški avatar
rok0191
Razpravljalec
Prispevkov: 187
Pridružen: 11 Maj 2008, 12:27
Kraj: Radomlje

Odgovor Napisal/-a rok0191 »

Pa še moje mnenje... Če hočeš tekmovati v MČ2 si izberi čim manjši čoln ter daj vanj speed 400 6V in 7 celic GP1100. To je bila moja kombinacija na državnem prvenstvu leta 2006 kjer sem koncal kot podprvak. Čoln sem imel pa vsekakor najhitrejši, vendar ga je preveč metalo v zrak zaradi česar sem izgubil preveč česa... Aja pa moj čes je bil kot se spomnim 3,63s...
kuhalnica
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Jul 2008, 16:37
Kraj: dravograd

Odgovor Napisal/-a kuhalnica »

rok0191 napisal/-a:Pa še moje mnenje... Če hočeš tekmovati v MČ2 si izberi čim manjši čoln ter daj vanj speed 400 6V in 7 celic GP1100. To je bila moja kombinacija na državnem prvenstvu leta 2006 kjer sem koncal kot podprvak. Čoln sem imel pa vsekakor najhitrejši, vendar ga je preveč metalo v zrak zaradi česar sem izgubil preveč česa... Aja pa moj čes je bil kot se spomnim 3,63s...



tebe se pa še spomnim. takrat sem tudi jst bil v celju (mislim da je bilo to takrat).
Naša življenja so podobna sončevi poti. V najtemnejšem trenutku je zaznati obet svetlobe.
V ČASOPISU "THE TIMES", LONDON, 24.12.1984

LRP S8BX Team
Uporabniški avatar
rok0191
Razpravljalec
Prispevkov: 187
Pridružen: 11 Maj 2008, 12:27
Kraj: Radomlje

Odgovor Napisal/-a rok0191 »

Ne to je bilo pa na belinki... čeprav nisem čisto siguren da je bilo leto 2006. Na medalji nič ne piše :-?
maykp
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Okt 2008, 08:11
Kraj: nova gorica

Odgovor Napisal/-a maykp »

izdelal sem coln delfin iz tima (kar staro) nevem iz katere stevilke. vanj sem dal motor speed 500. je to uredu??
prosim odgovore hvala
lp
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

povej še število baterij ali akumulatorjev, težo modela, potem boš dobil odgovore.
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
maykp
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Okt 2008, 08:11
Kraj: nova gorica

Odgovor Napisal/-a maykp »

6 baterij imam, teza modela je 850g(v modelu imam baterijo, motor, os, kardan, servo motor in krmilo) motor je speed 500. baterija je: eco power: 6n 1500Rc 7,2V 1,5Ah. koliksna je povprecna teza koncnega modela v mč??
lp
Uporabniški avatar
blaz62
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 05 Jul 2010, 09:15
Kraj: Mežica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a blaz62 »

Ne bom odpiral nove teme ker gre itak za enak čoln Luka II. Pred časom sem se odločil da se lotim tega čolna. Zanima me če bo dovolj 170 eur in pa tudi ali potrebujem vodno hlajenje. To 170 eur mislim vso opremo, baterije, daljinec, motor ipd...
Zaenkrat sem se lotil samo izdelave trupa brez kontrol. Slike bom objavil ko bo kakšen napredek, mogoče v novi temi, ker bo nekaj sprememb kot pri Luka II.
Hvala za odgovore. :)
Lp Blaž
Odgovori

Vrni se na Modeli čolnov MČ