GRUNAU BABY IIb

Hrašče 85, 6230 Postojna, spletna stran: http://www.betal.org, kontaktna oseba: Sašo Šantelj

Moderator: sasos

Odgovori
andrej bratož
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 12 Okt 2013, 08:16

GRUNAU BABY IIb

Odgovor Napisal/-a andrej bratož »

STARA DAMA " BABY " POLETELA

Najlepše darilo za okrogla leta je zagotovo kit jadralnega modela s katerim sem pred 52. leti prvič tudi samostalno letel. Pionirska leta v Aeroklubu ob RODI, ČAVKI, BABY in kasneje VAJI.
Kit modela Grunau Baby proizvajalca KRICK MODELLTECHNIK v razmerju 1:6. Delo se je pričelo ob koncu januarja in zaključilo v maju oziroma juniju s prvim uspešnim poletom. Pa še enkaj fotk poteka gradnje in prvega poleta:

Slika

... po dolgih letih premora v modelarstvu je bil to prvi večji model. Zato je bil izziv še bolj zanimiv??? Obetaven začetek višinsko in smerno krmilo...
Slika

...nekaj težav s sestavo kril sem ob pomoči g. Bogdana kmalu zadovoljivo rešil...
Slika

... več težav sem imel s trupom še posebej s plankanjem balze...
Slika
Slika

...kritičen pogled kolega ŽANA na dosedaj izvršeno delo...
Slika

... prekrivanje sem zaupal izkušenim rokam Žana in mojim začetkom z likalnikom...
Slika

... " stara dama " že dobiva končno podobo originalu...
Slika

... GRUNAU BABY pripravljena na prvi polet v Zagonu...
Slika

... original GRUNAU BABY na postojnskem letališču pripravljena na vzlet...
Slika

... in končno 31. maj 2017 gremo zares.... gremo v zrak!!!
Slika
Slika
Slika

... nekaj mesečno delo se je obrestovalo s prvim poletom. Ob zaključku se moram zahvaliti g. BOGDANU MAKUCU iz Logatca za veliko strokovnih nasvetov in nesebične pomoči ob mojem " neznanju" zahtevne gradnje. Hvala obema probnima pilotoma SAŠU za prvi polet in vse nastavitve BABY-ce in šlep-pilotu ŽANU. Hvala tudi kolegom iz DM BETAL za pomoč pri nabavi in vzpodbujanju ob delu.

... 01. junij 2017 poziranje pred " laširanjem " ... še en model najbolj spoštljiv v moji zbirki... =D> =D> =D>
Slika

Andrej
dolinc
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 30 Jul 2015, 12:42

Re: GRUNAU BABY IIb

Odgovor Napisal/-a dolinc »

Odgovori

Vrni se na Društvo modelarjev Betal