Zimski projekt: Marabu II

Hrašče 85, 6230 Postojna, spletna stran: http://www.betal.org, kontaktna oseba: Sašo Šantelj

Moderator: sasos

zan_kelenc
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 14 Apr 2015, 22:26

Re: Zimski projekt: Marabu II

Odgovor Napisal/-a zan_kelenc »

Tako tako, zadevo sva kar dobro izpeljala in sva zelo zadovoljna tako jaz kot moj pomagač Andrej =D> . Na začetku sva bila malo živčna ampak sva se kar hitro vnesla :D . Drugače sem pa tisto servo ročko priložil na stik in dobro ovil z črnim "cvirnom" in pocakiral tako da je pripravljeno za vmesni štrik ker se mi zdi zadeva mogoče malo preveč prožna.

"Ajde jaz sem, pa ti? Si dobro namočil krilo? Ajde dajva kar bo pa bo!" :whistle:
Slika

Slika

:jumpjump:
zan_kelenc
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 14 Apr 2015, 22:26

Re: Zimski projekt: Marabu II

Odgovor Napisal/-a zan_kelenc »

Čedalje bližje smo zaključku! Včeraj sem vse dokončno zrihtal tako da jutri in pojutrišnjem samo še trup prekrijem in čakamo kakšen lep dan za maiden 8)

Slika

Slika

Malo sva vagala pri kolegu, brez repa in z motorjem kaže 1575g. Z repom in folijo bo verjetno cca 2000g. Krilo ima vsako blizu 500g, baterija 4s 4000mah ma pa 430g.
Skupaj cca 3500g, v navodilih piše vzletna teža 3800g.
Slika

Včeraj sem lotal sem MPX konektorje in ostale kable..
Slika

Šlep servo. Šlep kljuko sem moral utrdit ker se je na vrhu malo zvijalo rebro. Z smrekovo letvico 1x1cm sem učvrstil celotno širino rebra na vrhu da je 100% fiksno.
Slika

Sendvič varjanta nosilca iz vezane plosce-expoxi-steklene tkanine ki jo bom jutri oblikoval v obliko križa tistega nosilca. Debelina je ravno prav ker drugače je prekratek
shaft za pokrov motorja in pa spinner.
Slika

Zvrtal sem par lukenj za kable tako da lahko elegantno napeljem kable da mi ne visijo po kabini kjer bo pilot in armatura :lol: . Sem zelo zadovoljen z rezultatom.
Slika

Sploh se jih ne vidi
Slika
zan_kelenc
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 14 Apr 2015, 22:26

Re: Zimski projekt: Marabu II

Odgovor Napisal/-a zan_kelenc »

29. Junij PRVI POLET!!

V sredo 29. junija sem uspešno prvič poletel z Marabujem! Vse skrbi so bile odveč saj model leti več kot odlično. Malo stresa je bilo seveda prisotnega :lol: . Po 350 urah dela je model končno končan. Manjka sicer par malenkosti kot so pokrov motorja, spiner, šipe itd. Na posnetku je videt da model pri odklonu flapov sili kar precej navzgor zato sem moral kasneje zmixat in dodat še malo višine v mix. Priporočen propeler mi ne ustreza tako da je novi leseni že na poti da bo model res v nulo 8) . Malo je problematičen transport ker je zadeva res ogromna :) . Rad bi se zahvalil vsem ki so tako ali drugače sodelovali pri samem projektu. Mitji in Joškotu za vse nasvete, Andreju za motivacijo, (redne) kontrole gradnje in pomoč pri prekrivanju, Štefanu za pomoč pri izdelavi podvozja, Gregorju za izrez in "montažo" dekoracij in napisov. Velika zahvala pa tudi Andreju "2" in njegovi ženi za vse slike in snemanje na pisti =D> =D> =D> :jumpjump:. Filmček sem uredil in ga je mogoče pogledati tukaj :)

Sledi še par slik :)

Najtežji je transport .. #-o
Slika

Slika

Mixanje..
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
andrej bratož
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 12 Okt 2013, 08:16

Re: Zimski projekt: Marabu II

Odgovor Napisal/-a andrej bratož »

MARABU in nasmeh...

Žanov MARABU je pred nekaj dnevi uspešno poletel. Včeraj pa je bil njegov nasmeh še bolj pristen in zadovoljstvo
neizmerno ob dokončanem letalu, novi elisi in enkratnim letalskim sposobnostim modela MARABU.

Kako je bilo povedo slikce... =D> =D> =D>

Slika

Slika

Slika

Slika
Odgovori

Vrni se na Društvo modelarjev Betal